Skocz do zawartości

Najlepsze i najgorsze zakupy 2023


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze:

HD800 - mam do nich niesamowity sentyment. Ich brzmienie poprawiło się dzięki kabelkowi zbalansowanemu od Perula.

AK Cann Cube - niesamowity dźwięk, ale trzeba chodzić z powerbankiem.

Najgorsze:

Płyta winylowa Komedy z muzyką filmową - fatalne nowe wydanie.

Koncert zespołu Lord of the Sound - no comment.

Opera Giselle - pewnie poziom artystyczny dobry, ale faceci w rajtuzach to nie moja bajka.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze: Bathysy - zakupy, spacery, dojazdy i dni w biurze nigdy wcześniej nie były tak przyjemne

 

Najgorsze: też Bathys - z jednej strony prawie straciłem zainteresowanie kablowymi i źródełkami, z drugiej coraz częściej nawiedzają mnie myśli typu "no wiesz Zdzisław, te 6k za T+A solitaire to nie tak znowu dużo", albo "no drogie te nowe Dali, ale czy tak znowu bardzo?" :)

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Najmniej udane:

- HiFiMan Edition XS - dźwięk głuchy, jak ze studni, a na dodatek ciężkie i wielkie.

Też kiedyś jeden znajomy z forum kupił i mu się nie podobały, potem okazało się, że miał zepsuty egzemplarz. Przypuszczam, że tez miałeś taki, bo zdecydowanie nie jest to dźwięk jak ze studni - studnia ma głębię a te słuchawki nie :D . Warto podpiąć pod jakiś stacjonarny tor.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, _raza_ napisał(a):

Warto dopłacić, jak tak, to co jest lepsze w 80MK w stosunku do 60 MK2?

 

Technics AZ80 _8.JPG

 

Technics AZ80 _94.JPG

Technics AZ80 _3.JPG

Technics AZ80 _9.JPG

 

AZ60M2 nie miałem, ale AZ80 sobie chwalę.

Chyba najczęściej ich używam (bo najwygodniej), i zakup bardzo dobry.

Mam jeszcze AirPods Pro, ale wolę AZ80 (i ogólnie Android nad ajfona, choć mam oba).

 

Nie jest to co prawda poziom dobrych dokanałówek z DAPa, ani moich Empyrean z DAP-a czy napędzanego z IFI iCan Pro, ale przyjemnie można muzyki posłuchać (po wygrzaniu szczególnie), rozmowy telefoniczne ogrania bardzo dobrze, do podcastów to mój podstawowy sprzęt. 

Faktycznie używane najczęściej, bo najbardziej mobilne, więc jakby nie patrzeć - dobry zakup 2023.

Bezprzewodowość to jedna wygoda, a LDAC zapewnia gęstą informację na starcie.
Zastanawiam się czasem nad dokupieniem dużych słuchawek bezprzewodowych, ale z LDAC wyboru wielkiego nie ma.
 

18 godzin temu, zdzichon napisał(a):

z drugiej coraz częściej nawiedzają mnie myśli typu "no wiesz Zdzisław, te 6k za T+A solitaire to nie tak znowu dużo", albo "no drogie te nowe Dali, ale czy tak znowu bardzo?" :)

 

Nie dali do T+A kodeków LDAC tylko SBC, AAC, aptX, aptX HD.

A może  Mark Levinson 5909?

 

 

 

Z ciekawości - czy ktoś słuchał HiFiMan Svanar Wireless? Mają LDAC.

Edytowane przez Piotr_Mojo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy: zdecydowanie HQPlayer Desktop 5. Nie wiem jak mogłem tego wcześniej nie dostrzec jak ważny jest to odtwarzacz. Wraz z zakupionym również w 2023 iFi Zen Stream stanowi skok epokowy w moim stacjonarnym torze.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tegoroczny, udany zakup uznaję przedłużenie subskrybcji Spotify na kolejny rok, będzie to już chyba 4 z rzędu. Nobla, Oscara i Złote Lwy dla pomysłodawców i realizatorów tejże usługi streamingowej, która jest dla mnie bezcennym i arcywygodnym źródłem utworów muzycznych. 

 

Jeżeli chodzi o sprzęt to tutaj zdecydowany głos na całościowe skompletowanie toru stacjonarnego czyli wzmacniacz Aune S17 Pro + DAC Gustard A20h + DDC Gustard U18. To zestawienie pokazało mi, że wszystkie słuchawki które aktualnie posiadam nagle grają dokładnie tak jak lubię pomimo różnej sygnatury. Ich niedociągnięcia w dźwięku przestały być pierwszoplanowe i co bym nie podłączył to zawsze jest na poziomie, pod pełną kontrolą, muzykalnie, generalnie przyjemnie :)

 

Z najciekawszych odsłuchów sprzętowych, niezakupowych ;) to Sennheiser HD660S2, które zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Kolejna rzecz to przenośne xDuoo XD05 Pro spięte po balansie z Aune S17 Pro które było niesamowite - czyste wariactwo :D Szkoda tylko, że bardzo szumiał z moimi IEMami bo w innym przypadku byłby to zakup natychmiastowy. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr_Mojo napisał(a):

Nie dali do T+A kodeków LDAC tylko SBC, AAC, aptX, aptX HD.

A może  Mark Levinson 5909?

W Bathysach tez nie ma LDAC i kompletnie to nie przeszkadza. Nawet na podstawowym aptX brzmia świetnie, na adaptive jeszcze lepiej.

 

5909 podobno są chudawo/ostre, no i nie podobają mi się wizualnie, jakieś takie duże się wydają. Musiałbym na żywo zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr_Mojo napisał(a):

 

Technics AZ80 _8.JPG

 

Technics AZ80 _94.JPG

Technics AZ80 _3.JPG

Technics AZ80 _9.JPG

 

AZ60M2 nie miałem, ale AZ80 sobie chwalę.

Chyba najczęściej ich używam (bo najwygodniej), i zakup bardzo dobry.

Mam jeszcze AirPods Pro, ale wolę AZ80 (i ogólnie Android nad ajfona, choć mam oba).

 

Nie jest to co prawda poziom dobrych dokanałówek z DAPa, ani moich Empyrean z DAP-a czy napędzanego z IFI iCan Pro, ale przyjemnie można muzyki posłuchać (po wygrzaniu szczególnie), rozmowy telefoniczne ogrania bardzo dobrze, do podcastów to mój podstawowy sprzęt. 

Faktycznie używane najczęściej, bo najbardziej mobilne, więc jakby nie patrzeć - dobry zakup 2023.

Bezprzewodowość to jedna wygoda, a LDAC zapewnia gęstą informację na starcie.
Zastanawiam się czasem nad dokupieniem dużych słuchawek bezprzewodowych, ale z LDAC wyboru wielkiego nie ma.
 

 

Nie dali do T+A kodeków LDAC tylko SBC, AAC, aptX, aptX HD.

A może  Mark Levinson 5909?

 

 

 

Z ciekawości - czy ktoś słuchał HiFiMan Svanar Wireless? Mają LDAC.

No nie mają Solitaire T LDAC a mimo to grają ******scie. 

6 minut temu, zdzichon napisał(a):

W Bathysach tez nie ma LDAC i kompletnie to nie przeszkadza. Nawet na podstawowym aptX brzmia świetnie, na adaptive jeszcze lepiej.

A będą miały? Bo temat coś ucichł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał(a):

A będą miały? Bo temat coś ucichł. 

 

Nie sądzę, ale dam się miło zaskoczyć.

 

Temat LDAC w Bathysach to mocno wątpliwy jest od początku. Tylko w jednej recenzji jeden typ napomknął, że niby ktośtam z Focala cos powiedział, że może kiedyś i poszło w świat. Żadnej oficjalnej informacji od Focala nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

W Bathysach tez nie ma LDAC i kompletnie to nie przeszkadza. Nawet na podstawowym aptX brzmia świetnie, na adaptive jeszcze lepiej.

 

5909 podobno są chudawo/ostre, no i nie podobają mi się wizualnie, jakieś takie duże się wydają. Musiałbym na żywo zobaczyć.


Mam smarfon Samsunga a ten nie ma aptX tylko swoje kodeki i LDAC.
Więc jak już szukam LDAC, swoją drogą najlepszy kodek.
Z mojej perspektywy, jak nie chcę chińskiego smartfona, to zostaje amerykański ajfon bez LDAC, koreański Samsung z LDAC ale bez Apt we wszyskich wersjach, i japońskie Sony z LDAC. A multum producentów słuchawek nadal nie ma LDAC.

Pewnie muszą bulić jakąś licencję Sony, ale przy tych cenach spokojnie to by upchnęli, bo i tak marże tam mają w kosmos. Z lepsiejszych bezprzewodowych pełnych sluchawek z LDAC zostanie Mark Levinson 5909, i niżej Technics, Sony, Fiio, Audio-Technica ma jeden model... i jakieś chińskie niewiadomoco (Fiio też chińskie).

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zakup to HD650 oraz K9 Pro ESS. Z naciskiem na Sennki.
A takich ewidentnych wtop nie było. Może któraś z płyt CD...
Najlepszy odsłuch to SR35, a najgorszy to TWS od Astella (bo były nie naładowane i nie mogłem posłuchać)

Wysłane z mojego motorola razr 40 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Piotr_Mojo napisał(a):

Mam smarfon Samsunga a ten nie ma aptX tylko swoje kodeki i LDAC.

Samsung ma AptX. Nie ma HD i Adaptive.

 

Przez pół roku słuchałem Bathys na pixelu na zwykłym AptX i przepaści między nim a Adaptive nie stwierdzono. Brzmiały i tak wyśmienicie. Sprawdź sobie, nie ma się co zawieszać na cyferkach i suchych danych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _raza_ napisał(a):

Warto dopłacić, jak tak, to co jest lepsze w 80MK w stosunku do 60 MK2?

To są moim zdaniem słuchawki trochę inne. 80 bardziej audiofilskie , 60 MK2 bardziej do użytku na zewnątrz, funowe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze:

 AUR Audio Neon Pro - Po kilkutygodniowej adaptacji to moje ulubione IEMy. Cudowna wygoda na poziomie customów i sygnatura dźwięku idealna pod muzykę klasyczną.

 

Najgorsze:

 Focal Bathys - nic mnie w tych słuchawkach nie ujęło. Jakość dźwięku przeciętna, ANC bardzo słabe, mobilność problematyczna.

⚠️ Nagroda specjalna za najgorszą ergonomię - Grado GS1000x / RS1x. Jak można zamontować tak gruby i sztywny drut do cudownie lekkich słuchawek? 

 

Edytowane przez euter
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics AZ60M2 - siadły od razu, a mam je dopiero kilka godzin ;)

Hifiman Sundara Close Back - tak samo siadły mi od razu ;) Też świeży zakup.

 

A z większego audio to moja stacjonarka - gramofon, kolumny, subwoofer, a przy biurku do pracy monitory ;) Więc ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony.

 

Nieudane: Galaxy Buds 2 Pro. Są fajne, mają fajne ficzery, ale konkurencja imho robi to lepiej. No i dźwiękowo - to nie moja sygnatura. Te słuchawki trochę udają bycie lepszymi niż są. Nie są złe, ale...

Edytowane przez x X x
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, euter napisał(a):

Jak można zamontować tak gruby i sztywny drut do cudownie lekkich słuchawek? 

 

Jak to u bruklińskich naciągaczy/lepiarzy - robiąc wiertarką dziurę w muszli i supełek na przewodzie:D. Podobno najlepiej uspokoić tego węża grając mu na fujarce lub flecie prostym; wtedy się układa w jednej pozycji i zasypia; ale nie wolno się poruszać podczas odsłuchu...Ciekawostką jest to, że węże nie mają uszu a słyszą, a audiofile na odwrót.

 

Najlepszy zakup to bardzo solidny audiofilski adapter

 https://mp3store.pl/kable/inne-kable/furutech-adl/2016240977257151841/4582237538977/furutech-adl-f35g-pozlacany-adapter-stereo-63-mm-na-35-mm

do którego "dokręcam" T1V1 i wchodzę nim w mojo2.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał(a):

Jak on się sprawdza z iem?


Również bardzo dobrze. Tło jest czarne, kultura pracy wzorowa i nie ma żadnych artefaktów w postaci szumów, syczenia, itp. Reszta to już kwestie synergii i osobistych preferencji. Słuchałem go z Hugo 2 jako DAC i to jest świetne połączenie, jeśli szukamy odskoczni od charakteru samego Chorda i chcemy iść w stronę dźwięku z wypełnieniem, z dużymi instrumentami, ciemniejszą atmosferą i organicznego. Jeśli znasz Wa8 to to jest podobny kierunek, lecz z większą kulturą, bardziej czarnym tłem i z wyraźnie większą sceną i bez wykastrowanych sopranów. Osobiście stawiam go zdecydowanie wyżej pod kątem SQ od Wa8. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, euter napisał(a):

Słuchałem go z Hugo 2 jako DAC i to jest świetne połączenie, jeśli szukamy odskoczni od charakteru samego Chorda i chcemy iść w stronę dźwięku z wypełnieniem, z dużymi instrumentami, ciemniejszą atmosferą i organicznego. Jeśli znasz Wa8 to to jest podobny kierunek, lecz z większą kulturą, bardziej czarnym tłem i z wyraźnie większą sceną i bez wykastrowanych sopranów.

Dzięki. A jak Bakoon wypada vs C9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności