Skocz do zawartości

Wzmacniacz do DT880 600Ohm


LeonidK

Rekomendowane odpowiedzi

Za sprawą wrzutki kolegi [mention=36379]Undertaker[/mention] udało mi się dzisiaj zamówić w/w słuchawki w cebulowej cenie (dzięki!). Obecnie posiadam Toppinga MX3s, który jest fajnym i kompaktowym wzmacniaczem stereo, ale jego moc na wyjściu słuchawkowym jest nieduża, z czego oczywiście zdaję sobie sprawę. Pomyślałem, że jakoś to tam zagra, ale zrobiłem po fakcie research odnośnie rzeczywistych wymagań tych słuchawek i wygląda to dość przerażająco - z niczym to nie gra -


Czy ktoś z was posiada tę konkretnie wersję i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z czym te słuchawki fajnie się zgrywają? Interesuje mnie sam wzmacniacz do ok. 1000zl (może być używany), bo daca mam.
Przychodzą mi do głowy takie wzmacniacze o dużej mocy jak Topping A30 Pro czy SMSL SP200, tylko, że tutaj raczej nie będzie odpowiedniej synergii pod kątem barwy.









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, SMSL SP200, to neutralny wzmacniacz, Topping podejrzewam, że również, więc jak sam zauważyłeś po przeczytaniu info w sieci, nie zagra to dobrze z DT880, pomimo deklarowanej wysokiej mocy na wyjściu. 

 

Dlatego ponownie proponuję Sony TA-F120, który jest tani, ma duże wzmocnienie, regulację barwy i miękkie, plastyczne brzmienie. Wiem, że jest to klocek, ale tanim sposobem ogarniesz DT880, przynajmniej taką mam nadzieję, sądząc po tym, jak fajnie to zrobił Sony z moimi HD650. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dj1978 napisał(a):

sorry, ale zacznij już układ treść ogłoszenia sprzedaży lub uzasadnienie zwrotu...góra z Beyerów Cię potnie😉

Mam 880 edition 32 Ohm na nowych padach i nic nie tnie ;)

Chyba, że wersja 600 jest pod tym względem gorsza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=76918]neonlight[/mention] dzięki, ale jak sam widziałeś, na moje biurko nie wszedłby nawet 5cm szerszy dac pytałem też czy ktoś to sprawdzał u siebie bo usłyszałem wczoraj, że do tych słuchawek wzmacniacz powinien mieć wysoką impedancję wyjsciową, najlepiej 100 Ohm, żeby to zagrało. Czyli podobno OTLe się sprawdzają nieźle, mimo nie tak wysokiej mocy na papierze. Nie interesowałem się nigdy lampowymi wzmacniaczami, czy takie chińskie wynalazki za ~1000zl się do czegoś nadają?
@bakus1233 podobno 600 jest łagodniejsza na górze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, zawsze możesz go gdzieś za biurko wrzucić. 😶‍🌫️

14 minut temu, LeonidK napisał(a):

..że do tych słuchawek wzmacniacz powinien mieć wysoką impedancję wyjsciową, najlepiej 100 Ohm, żeby to zagrało. 

Właśnie dlatego zaproponowałem Soniacza, który prawdopodobnie ma wysoką impedancję na wyjściu słuchawkowym, a dobrego OTL'a raczej nie kupisz w tych pieniądzach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Co tanie to drogie xD Lepiej dopłacić 300zl do edition 32Ohm i napędzić je byle donglem za 300zl :D

Słuszna uwaga, bo jaki sens przycybulić w promce słuchawki za 430 zł, żeby potem wydać 1k na wzmaka😉Skoro 32Ohm z donglem zmieści się łącznie w 1k.

 

edit - i ja doszukuję się w audiofilstwie sensu?...🙂

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Lepiej dopłacić 300zl do edition 32Ohm i napędzić je byle donglem za 300zl :D

 

7 minut temu, dj1978 napisał(a):

skoro 32Ohm z donglem zmieści się łącznie w 1k.

Nie ma to, jak latanie w chmurach Panowie, DT880 32ohm z dongla, byle jakiego. 🙆 

 

Ps.

Tak, jak stara płyta, już się zamykam. 😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to np. mój SMSL sAp-II byłby dobry do słuchawek wysokoomowych - bo z K271 (55 ohm, 91 dB/mW) muszę słuchać na samym początku skali. Ale też jest neutralny, więc nie wiem, jakby @LeonidK odebrał rezultat takiego współgrania. No i od kilku lat jest nie prodkukowany, dostępny obecnie tylko z drugiej ręki, a także - co jest paradoksem - jego cena jest wadą (bo przecież tak tani sprzęt nie zagra) - nowy kosztował 400 zł, używki są po 200 zł ;) No i ma tylko 10 ohm na wyjściu. U mnie gra już 5 lat i ma dożywotnią posadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał(a):

Nie ma to, jak latanie w chmurach Panowie, DT880 32ohm z dongla, byle jakiego

Jak ja je pędzę z budżetowego tabletu lenovo i synergia lepsza niż niejedne wysokoomowe z niesynergicznego wzmacniacza. 

10 minut temu, zgreg napisał(a):

Przy 600 ohm przy lżejszej cewce ( cieńszy drut ) jest niższa masa do napędzenia membrany

Dlatego edition 32Ohm mają przeznaczenie do sprzętów mobilnych a 600 do poważnych systemów audio xD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Jak ja je pędzę z budżetowego tabletu lenovo i synergia lepsza niż niejedne wysokoomowe z niesynergicznego wzmacniacza. 

Synergia może i dobra, ale o dobrym rozbujaniu przetworników, nie ma mowy, skoro Tygr'om 300r 32ohm'owym (pewnie to samo, co w DT880) taki WA8, nie dał rady przy dużej głośności (synergia była super!), a dysponuje on mocą, jak najmocniejsze dongle, przy czym zasilanie ma od nich na bank wydajniejsze. 

 

Jak ktoś słucha cicho, to faktycznie nie usłyszy, że przetwornik nie dostaje tyle, ile by chciał, ja natomiast słucham głośno, więc wszystko wychodzi, jak na tacy, po jednym przekręceniu potka w prawo. 😉 

 

Znowu się udzieliłem w temacie, a miałem tego.. ehh.. .😶‍🌫️😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał(a):

Jak ktoś słucha cicho, to faktycznie nie usłyszy, że przetwornik nie dostaje tyle, ile by chciał, ja natomiast słucham głośno, więc wszystko wychodzi, jak na tacy, po jednym przekręceniu potka w prawo. 😉

A czym się objawia to niedopędzenie i co wychodzi jak na tacy? Pytam z ciekawości.

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co dywagować o tym, że trzeba było kupić dongla, właśnie sprzedałem BTR7 bo wkurzają mnie te małe ustrojstwa. Sprzęt ma mieć pokrętło głośności i leżeć na biurku.
Wiadomo, że nie będę szaleć z super drogim wzmakiem do tanich Beyerów, a cena była niska i w dodatku ostatnia sztuka, więc w takich przypadkach najpierw się klika, potem myśli :) to nie jest jakaś sytuacja bez wyjścia, w najgorszym wypadku moja przygoda z tymi słuchawkami zakończy się tak szybko, jak się zaczęła bez straty finansowej. Jak dojdą to dam znać, jak to gra z MX3s. Są wygodne i dobrze wykonane, więc kto wie, może tyle mi wystarczy do gier i filmów + czasem muzyki w tle.
Dzięki za propozycję Sap-ii, zerknę na nie.
Co myślicie o Forum 608? Podobno bardzo dobrze gra z HD600, może tutaj też by się dobrze spisał?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PlayTo, że od pewnego momentu podgłaśniania, bas pozostaje bez zmian, nie zwiększa swojej głośności wraz z pozostałymi częstotliwościami. Brzmienie robi się przez to płaskie, traci dynamikę, wygar, a potek można ustawić na max i nic to nie zmienia. ;)

 

Edit.

Przy odpowiednio mocnym wzmaku, potencjometr powinien być rozkręcony do max 1/2 obrotu, a słuchawki po przekroczeniu tej granicy wpadać w przester na basie, wtedy wiadomo, że wzmacniacz jest wydajny, a przetworniki nie wyrabiają. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zgreg napisał(a):

Mi zdawało się, że nie potrzebuje wzmacniacza dopóki nie podłączyłem słuchawek do wzmacniacza.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

A wcześniej do czego wpinałeś? 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem z DT880 ale zarówno SMSL SP200 jak i A30 Pro dają radę ze wszystkimi słuchawkami jakie im podłączam, czy to MrSpeakers, Ultrasone czy jakie inne otwarte HM5. A30 Pro na najwyższym gainie to potwór, ale i SP200 ma konkretny wygar i po prostu dwa ustawienia podbicia, a więc jest nieco mniej dokładny powiedzmy. Oba mają bardzo dużo mocy i zapewniają konkretny wygar, właściwie nie uchylają się Bursonom które też posiadam. Co do zgrania to ja już chyba nie jestem na etapie takich niuansów, bo mi wszystkie sprzęty grają nieco podobnie przy porównaniach, no ale powiedzmy że jak nie przeskakuję pomiędzy nimi jak pomylony to czymś tam się różnią. Tutaj SMSL ma chyba nieco przyjemniejszą barwę. A30 Pro ma też ten atut że ma wyjście 4.4 mm, a po dołożeniu mu takiego D30 Pro jako DAC'a spokojnie można machnąć ręką na zabawy z torem, a i taki stack fajnie się prezentuje na biurku. Mimo wszystko wciąż wolę takiego Bursona ale czy on jest jakiś lepszy to nie wiem. Inna sprawa, że dzisiaj czasem można upolować EF400 od Hifimana w okolicy 1500 zł zdaje się a tego już trudno pobić w tej cenie i pytanie czy komuś dźwięk się spodoba. Znowu - ja myślałem że to całe R2R to zupełnie inna bajka, a gra jak to zwykły sprzęt, owszem bardzo fajnie i z odpowiednią rozpiętością wysokich, dobrym basem i takim dużym a zarazem gładkim dźwiękiem, niemniej jednak nie jest to też coś co by zmieniło jakoś diametralnie moje postrzeganie audio jako całości. 

 

Wracając do wzmacniaczy, to ja np. bardzo lubię Lehmanna Rhinelandera. Pod pewnymi względami jest gorszy od wyżej wymienionych, ale ma coś w sobie i np. niejednokrotnie jak słuchałem na teoretycznie technicznie nowszych i lepszych konstrukcjach, albo takich mega dopicowanych (Richard Marsh amp) z dobieranymi częściami w środku, to łapałem się na tym że scena może i ze dwa razy mniejsza, ale brzmienie jest takie niepokombinowane i po ludzku zwyczajne. Mocy ma niby tyle co kot napłakał ale ja tam się nie znam na tych technicznych aspektach i w ogóle nie wiem czy tym Bajerom to jest do niczego potrzebne :)

 

Z takich typowo ciepłych wzmacniaczy to ostatnim jakiego miałem była jedna z pierwszych, niemalże prototypowych wersji Fat Cube Linear'a -> swoją drogą bardzo fajny wzmacniacz. Rapture AMP wydaje mi się że gdzieś jeszcze wisiał za około tysiaka, a on grał bardzo takim kolorowo-cukierkowym dźwiękiem połączonym wg mnie z bdb technikaliami, choć tutaj niektórzy narzekali. Ogólnie też jeden z najlepszych wzmacniaczy z dawnych czasów DIY, gdzie dzisiaj trzeba zaznaczyć że to już chyba trochę miniona epoka i nie wszyscy polecają takie sprzęty. 

 

A ogólnie teorie odnośnie Beyerów/Sennków były chyba dwie. Jedna - dać im coś lampowego. Druga - jak najbardziej neutralny czy tam naturalny/prawdziwy sprzęt. Tej drugiej teorii zdaje się przewodzili @majkel i @audionanik. Teraz w komisie jest kilka sprzętów Ear Stream, ale cena jednak trochę wykracza poza budżet. Pytanie czy nie dałoby się dobrać czegoś nieco taniej, np. podstawowy Headonic kiedyś kosztował około 1400 zł a grał super. Sonic Pearl na pewno super grał z T1v1. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności