Skocz do zawartości

Jaki player dap do 5000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciał bym zakupić player dap do 5000 zł obecnie korzystam z ibasso dx170 słuchawki Sennheiser HD 560s i fiio fh5s słucham muzyki rockowej również lubię czasem posłuchać muzyki klasycznej , zastanawiam się nad hiby R6 pro ll ewentualnie r6 może jakiś shanlin bądź fiio?

Edytowane przez dragon149
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z FiiO w tym budżecie masz M15s, ale ja proponuję rozważyć Astella Kann Max. Wydaje mi się że dźwiękowo będzie ciekawszy, choć funkcjonalnie już raczej nie. Mamy demo, możesz u nas sprawdzić na własnych słuchawkach i swojej muzyce. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając DX170 który dźwiękowo jest bardzo ok to prędzej rozważyłbym zmianę słuchawek - sama wymiana DAP-a przy posiadanych słuchawkach raczej nie da ci skoku jakościowego, wydasz kupę kasy a poprawa będzie co najwyżej niewielka.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydzę się applem🤭poza tym iphone nie dorasta do pięt nawet obecnemu zestawowi który posiadam

Edytowane przez dragon149
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tej cenie zdecydowanie poszedł w lepsze IEMy. Może ThieAudio monarch MK III. Równo $999

A co do iPhona i airpodsów max, to też jestem przeciwny. W tej cenie można lepiej

Z ciekawych IEM jeszcze np: moondrop variations choć one są tańsze niż budżet przewiduje

Aha i jeszcze jeden pomysł mam, konkurencyjny dla airpods max. Jeżeli wygodne, bezprzewodowe z ANC, takie bardziej audiofilskie to jeszcze istnieją Focal Bathys. Tego konkretnie modelu nie słuchałem ale opinie i pomiary jak najbardziej na plus

W sumie sam jestem bardzo ciekawy bathysów

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pioj napisał(a):

A co do iPhona i airpodsów max, to też jestem przeciwny. W tej cenie można lepiej

Niewiele lepiej a jesteś uwiązany kablami i jakims dapem na androidzie który zabiera dodatkowe miejsce w kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał(a):

Niewiele lepiej a jesteś uwiązany kablami i jakims dapem na androidzie który zabiera dodatkowe miejsce w kieszeni. 

No dobra jak chcesz najwygodniej, to Bathysy pod Androidem śmigają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dragon149 napisał(a):

hiby R6 pro ll

Też kręcę się wokół tego modelu. Bardzo ciekawa i dobrze wyceniona opcja choć brzmienie DX160/DX170 uważam za znacznie lepsze niż mogłaby wskazywać na to jego cena więc sumarycznie podpinam się pod kolegów powyżej i może poszukałbym szczęścia w lepszych IEMach. Ostatnio polecam bo uważam, że są rewelacyjnie wycenione i wygodne Mangird Tea 2 : https://pl.aliexpress.com/item/1005004521763522.html upss już poszły ale są też tu : https://pl.aliexpress.com/item/1005003961900319.html

 

Podkreślony i mocny subbas, midbas akuratny by delikatnie ocieplić i dociążyć resztę pasma. Góra neutralna ani jasna ani ciemna - w punkt. Fajnie rozciągnięta scena równomiernie w każdym kierunku. Dobry ale nie wyżyłowany detal bez kliniczności jak w Moondropach. Dla mnie hit. Pod mój gust oceniam je wyżej od Softears RSV, UM MEXT, MEST II (techniczne killery ale balans tonalny tutaj leży), FH9, Yinyoo ST9, Yanyin Canon, ISN EST50, H40.   

 

10 minut temu, Pioj napisał(a):

No dobra jak chcesz najwygodniej, to Bathysy pod Androidem śmigają :)

Ananda BT 😍

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dragon149 napisał(a):

To jakie słuchawki byś polecał ? Żebym poczuł znaczącą różnicę w jakości?

 

Kwestia jakie granie lubisz i czy idziemy w nauszne czy IEM-y?

 

Jak masz mp3store w pobliżu to podskocz może posłuchać FiiO FH9 - połączenie z DX170 wspominam bardzo dobrze. Jak dorwiesz jakiś rabacik to kupisz je za połowę planowanego budżetu a moga być fajnym skokiem w górę względem FH5s.

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko iphonem nie napędzisz nawet moich Sennheiserów które jakościowo lepiej zagrają od airpods słuchałem akurat na  airpodsach muzyki i uważam że grają słabo . Akurat myślałem nad słuchawkami nausznymi.

Edytowane przez dragon149
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie słuchałeś i ile czasu? Mnie prosto z pudełka też nie przekonały, ale jak słuch się oswoił to o matko, ależ one fajnie grają. Tera mam bajery dt880ed i jakoś nie czuję sporego przeskoku jakościowego, chociaż to dobre słuchawy. Akurat miałem te hd560s w zeszłym roku i airpodsy maxy wycierają nimi podłogę. W dodatku te senki wbrew pozorom nie są takie łatwe do napędzenia, bo nawet zendac nie zgyrwał się z nimi najlepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dragon149 napisał(a):

Tylko iphonem nie napędzisz nawet moich Sennheiserów które jakościowo lepiej zagrają od airpods słuchałem akurat na  airpodsach muzyki i uważam że grają słabo . Akurat myślałem nad słuchawkami nausznymi.

 

Nie żebym był za pakowaniem się w Apple, ale co ma napędzenie kablowych sennków do słuchawek wireless? Airpods Max mają własne zasilanie.

 

10 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Gdzie słuchałeś i ile czasu? Mnie prosto z pudełka też nie przekonały, ale jak słuch się oswoił to o matko, ależ one fajnie grają. Tera mam bajery dt880ed i jakoś nie czuję sporego przeskoku jakościowego, chociaż to dobre słuchawy. Akurat miałem te hd560s w zeszłym roku i airpodsy maxy wycierają nimi podłogę. W dodatku te senki wbrew pozorom nie są takie łatwe do napędzenia, bo nawet zendac nie zgyrwał się z nimi najlepiej. 

 

Ile kosztują DT880 Edition? Ile kosztują HD560s? Ile kosztują Airpods Max?

 

Jeżeli nie czujesz sporego przeskoku między DT880 a Airpods Max, tzn że dopłaca się 2k za logo Apple i brak kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, unic0rn napisał(a):

Ile kosztują DT880 Edition? Ile kosztują HD560s? Ile kosztują Airpods Max?

Ok, ale są bezprzewodowe, nie wymagają daca ani wzmacniacza (telefon i tak każdy ma), mają anc, wykonaniem masakrują zarówno senki jak i bajery oraz nawet audiofilskie słuchaweczki za ponad 10tys zł. 

5 minut temu, unic0rn napisał(a):

Jeżeli nie czujesz sporego przeskoku między DT880 a Airpods Max, tzn że dopłaca się 2k za logo Apple i brak kabla.

Tak samo nie słyszę sporego przeskoku pomiędzy dt880 a hd800 czy innymi znacznie droższymi słuchawkami. Bajery po prostu są dobrze wycenione. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, x86 napisał(a):
1 godzinę temu, dragon149 napisał(a):

hiby R6 pro ll

Też kręcę się wokół tego modelu. Bardzo ciekawa i dobrze wyceniona opcja

Też wymieniłbym swojego DX160 na coś z wyższej półki, ponieważ jego prędkość działania pozostawia sporo do życzenia.

Również przyglądałem się Hiby R6 Pro II, ale skutecznie zniechęca mnie deklarowany przez producenta kiepski czas pracy 🫤

  • maksymalny czas odtwarzania (4,4 mm, klasa AB): 7 godz.
  • maksymalny czas odtwarzania (4,4 mm, klasa A): 5 godz.
  • maksymalny czas odtwarzania (3,5 mm, klasa AB): 8 godz.
  • maksymalny czas odtwarzania (3,5 mm, klasa A): 6 godz.

W przypadku HiBy R6 Gen III wygląda to nieco lepiej:

 

  • maksymalny czas odtwarzania (4,4 mm, klasa AB): 12 godz.
  • maksymalny czas odtwarzania (4,4 mm, klasa A): 6 godz.
  • maksymalny czas odtwarzania (3,5 mm, klasa AB): 15 godz.
  • maksymalny czas odtwarzania (3,5 mm, klasa A): 9 godz.

Być może zapowiadany iBasso DX260 okaże się interesującą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Akustik napisał(a):

Też wymieniłbym swojego DX160 na coś z wyższej półki, ponieważ jego prędkość działania pozostawia sporo do życzenia

Był takim mułkiem od samego początku jak go kupiłeś czy z czasem android się "ułożył"? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Akustik napisał(a):

Również przyglądałem się Hiby R6 Pro II, ale skutecznie zniechęca mnie deklarowany przez producenta kiepski czas pracy 🫤

Ja nie patrzę na takie niuanse ;) 5h to do niedawna był standard. I tak dłużej niż 2-3h bez przerwy nie słucham więc żaden problem. Dla mnie liczy się praktycznie tylko i wyłącznie dźwięk i mając Shanlinga H7 to na na papierze lepiej wygląda dla mnie R6 Pro II. Ma on też ponoć dużo lepszy ekran i wykonanie jest bardziej premium w stosunku do R6 III tak nawiasem pisząc. Obydwa nie są elektrowniami na wyjściach słuchawkowych co warto podkreślić ale do większości moich słuchawek mocy będzie aż nadto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Był takim mułkiem od samego początku jak go kupiłeś czy z czasem android się "ułożył"? 😁

Mam wrażenie, że pierwsza wersja softu, z którym go kupiłem była nieco szybsza od aktualnej. Niemniej nigdy nie należał do demonów prędkości. 😉

Jednak dźwiękowo broni się całkiem dobrze i nadal potrafi mnie pozytywnie zaskoczyć.

 

6 minut temu, x86 napisał(a):

Ja nie patrzę na takie niuanse ;) 5h to do niedawna był standard. I tak dłużej niż 2-3h bez przerwy nie słucham więc żaden problem. Dla mnie liczy się praktycznie tylko i wyłącznie dźwięk i mając Shanlinga H7 to na na papierze lepiej wygląda dla mnie R6 Pro II. Ma on też ponoć dużo lepszy ekran i wykonanie jest bardziej premium w stosunku do R6 III tak nawiasem pisząc. Obydwa nie są elektrowniami na wyjściach słuchawkowych co warto podkreślić ale do większości moich słuchawek mocy będzie aż nadto. 

Dźwiękowo zapewne jest bardzo dobry, ale to 5h to czas deklarowany, więc pewnie i tak zawyżony.

Życzyłbym sobie chociaż te 10-12h po balansie żebym nie dostawał nerwicy na widok uciekających procentów z baterii. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z brzmieniem słuchałeś go może trochę?

18 minut temu, x86 napisał(a):

 

Ja nie patrzę na takie niuanse ;) 5h to do niedawna był standard. I tak dłużej niż 2-3h bez przerwy nie słucham więc żaden problem. Dla mnie liczy się praktycznie tylko i wyłącznie dźwięk i mając Shanlinga H7 to na na papierze lepiej wygląda dla mnie R6 Pro II. Ma on też ponoć dużo lepszy ekran i wykonanie jest bardziej premium w stosunku do R6 III tak nawiasem pisząc. Obydwa nie są elektrowniami na wyjściach słuchawkowych co warto podkreślić ale do większości moich słuchawek mocy będzie aż nadto. 

A co do brzmienia słuchałeś go może ? Co do długości słuchania muzyki to racja więcej jak 3 h nie potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Akustik napisał(a):

Dźwiękowo zapewne jest bardzo dobry, ale to 5h to czas deklarowany, więc pewnie i tak zawyżony.

Życzyłbym sobie chociaż te 10-12h po balansie żebym nie dostawał nerwicy na widok uciekających procentów z baterii. 😅

Tak tylko tutaj trzeba zaznaczyć, że wzmacniacz jest w klasie A. 1h różnicy pomiędzy wspomnianymi modelami to nie jest dużo. 

W DX160 tak naprawdę do dziś nie wiem ile trzyma max. Powoli schodzi i nigdy nie zjechałem do 0 więc ciężko mi powiedzieć. 

Fakt, nie działa tak szybko jak mój budżetowy smartfon Motka Edge 30 Neo ale przynajmniej bateria w telefonie zawsze gotowa do akcji 👍

9 minut temu, dragon149 napisał(a):

A co do brzmienia słuchałeś go może ? Co do długości słuchania muzyki to racja więcej jak 3 h nie potrzebuje

Niestety nie słuchałem ale mogę już powiedzieć, że R6 Pro II został przeze mnie zakupiony :) Z daleka więc niestety będę musiał na niego trochę poczekać.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany zakupiłem dziś sluchawki MONOPRICE MONOLITH M1570 i jestem oczarowany  zakupiłem też hiby r6pro ll :) wiec albo grubo albo wcale:)

Edytowane przez dragon149
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności