Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne do 3.000PLN


Looper

Pytanie

Cześć,

 

Szukam słuchawek wokółusznych w budżecie do około 2,5 tys, dopuszczam również takie do 3tys.

Użytek domowy. Mogą być zarówno otwarte jak i zamknięte.

 

Aktualnie posiadam Audio-Technica ATH-M50X, które podłączam pod DAC/AMP Fiio KA3

Bardzo dobrze oceniam M50X, ale są już wysłużone i czas na upgrade

 

Testowałem ostatnio HiFiMan Ananda i bardzo mi się one spodobały, ale trochę brakowało mi w nich basu.

Testowałem też Beyerdynamic DT1990 PROHiFiMan Sundara, ale mi nie podeszły. Sundara brzmiały dużo gorzej niż Ananda, ale mam wrażenie że miały odrobinę więcej basu, natomiast DT1990 PRO były bardzo wygodne, ale sam dźwięk nie porywał.

 

Polećcie swoich faworytów lub coś podobnego do Ananda, ale z mocniejszym basem :D

 

Dzięki :)

Edytowane przez Looper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Właśnie miałem proponować Anandy :) Którą wersję słuchałeś, po balansie z tego dongla FiiO podłączonego do kompa czy tylko ze smartfona oraz czy w domu czy przez chwilę w salonie/sklepie ? Mam Anandy bez "niewidzialnych magnesów" oraz Anandy BT. Wersja bezprzewodowa ze względu na zastosowanego wbudowanego DAC/AMPa ma delikatnie więcej dołu choć nie schodzi niżej od przewodowych. Za to przewodowe pod stacjonarką Gustard A20h "trzepią" basiorem aż miło w elektronice, której to głównie słucham :) Tylko trzeba też chwilę się z nimi osłuchać po przejściu z basowych dynamików może się wydawać, że jest go zbyt mało. Z planarów jest szybszy, bardziej zwarty i precyzyjny, krócej wybrzmiewa i stąd wrażenie o skąpej ilości. Jest wiele opinii, że model XS ma więcej basu od Anand ale ... no lepiej sam ich dokładnie posłuchaj i oceń czy warto takiej zmiany.

Do sprawdzenia również Monoprice M1570 jeżeli ich waga Ciebie nie odstraszy. Nie preferuję grzebania w EQ ale lekkie podbicie w nich okolic 60 Hz daje sejsmiczny basik :) Tylko znowu, z KA3 to musi być po balansie i to pod mocne wejście USB 3.1 lub wyżej w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, x86 napisał(a):

Właśnie miałem proponować Anandy :) Którą wersję słuchałeś, po balansie z tego dongla FiiO podłączonego do kompa czy tylko ze smartfona oraz czy w domu czy przez chwilę w salonie/sklepie ? Mam Anandy bez "niewidzialnych magnesów" oraz Anandy BT. Wersja bezprzewodowa ze względu na zastosowanego wbudowanego DAC/AMPa ma delikatnie więcej dołu choć nie schodzi niżej od przewodowych. Za to przewodowe pod stacjonarką Gustard A20h "trzepią" basiorem aż miło w elektronice, której to głównie słucham :) Tylko trzeba też chwilę się z nimi osłuchać po przejściu z basowych dynamików może się wydawać, że jest go zbyt mało. Z planarów jest szybszy, bardziej zwarty i precyzyjny, krócej wybrzmiewa i stąd wrażenie o skąpej ilości. Jest wiele opinii, że model XS ma więcej basu od Anand ale ... no lepiej sam ich dokładnie posłuchaj i oceń czy warto takiej zmiany.

Do sprawdzenia również Monoprice M1570 jeżeli ich waga Ciebie nie odstraszy. Nie preferuję grzebania w EQ ale lekkie podbicie w nich okolic 60 Hz daje sejsmiczny basik :) Tylko znowu, z KA3 to musi być po balansie i to pod mocne wejście USB 3.1 lub wyżej w kompie.

 

Słuchałem zwykłej wersji (nie stealth/nano/bt). Warunki nie były idealne bo testowałem tylko w sklepie na moim Fiio KA3 z telefonu 😅 więc możliwe że to dlatego.

Tak jak wspomniałeś, moje aktualne ATH-M50X basu mają bardzo dużo, stąd też moje wysokie oczekiwania

Zaciekawiłeś mnie modelem XS, tym jak wypadną w porównaniu do Andana i czy rzeczywiście będzie wystarczająco basu :D 

 

A co byś powiedział o Denon AH-D7200? Mam ochotę je przetestować, bo dużo dobrego słyszałem o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Looper napisał(a):

A co byś powiedział o Denon AH-D7200? Mam ochotę je przetestować, bo dużo dobrego słyszałem o nich

Ja D7200 nie słuchałem tylko D5000/D5200/TH-610 i TH-900. Z tych wymienionych D5000 zdecydowanie najlepsze. Na temat D7200 może kolega @Dirian coś powie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D7200 uznałbym jako poprawne pod każdym względem - ale mało co tam się wyróżnia i robi efekt wow, bas jest ale niezbyt mocny, brakuje mu zejścia. Takie słuchawki co zakładasz na głowę, grają w tle i o nich zapominasz. Tylko no właśnie... przez ten niewygodny pałąk szybko o sobie przypominają 🥴

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, x86 napisał(a):

Ja D7200 nie słuchałem tylko D5000/D5200/TH-610 i TH-900. Z tych wymienionych D5000 zdecydowanie najlepsze. Na temat D7200 może kolega @Dirian coś powie ;)

Muszę kiedyś posłuchać tych D5000 przy okazji, skoro są Twoim zdaniem zdecydowanie lepsze od pozostałych. Danonków jeszcze nie słuchałem. TH610 mi się nie podobały na stockowym kablu ale po wymianie już jak najbardziej. Z mojo 2 świetnie grają. Chińskie pady ze skóry poprawiają mocno komfort. Ogólnie bardzo dobra przestrzeń jak na zamknięte słuchawki (choć słabo izolujące)

 

Przy donglach jak Fiio KA3 to raczej bym się trzymał dynamików. Wiem, że te nowe hifimany już są dużo bardziej wydajne prądowo niż stare, ale ja zakończyłem przygodę na Edition XS. One na DF black nie grały dobrze i dopiero na sprzęcie stacjonarnym grały tak jak trzeba . Fiio trochę mocniejsze, ale czy wystarczy mocy to nie wiem.  Ananda Stealth   93 dB, 26 Ohm, - Edition XS - 92 dB , 18 Ohm.  

Jakbyś miał elektrownię to standardowo poleciłbym GL2000, ale do Fiio to zupełnie mija się z celem. Proponowałbym jeszcze się zainteresować otwartymi modelami Focala - Elear, Elex, Clear, tyle że one zupełnie do anand nie są podobne. 

Wielu recenzentów zachwyca się teraz Arya Organic, ale to niestety już wyższy budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, BearPL napisał(a):

Fiio trochę mocniejsze, ale czy wystarczy mocy to nie wiem.  Ananda Stealth   93 dB, 26 Ohm

Starsza Ananda, którą posiadam ma 103dB przy 25 Ohm. Leci z dongli po balansie bez problemu ale skaluje się jak każde inne słuchawki i z dużego pieca też zagra lepiej.   

9 godzin temu, BearPL napisał(a):

Muszę kiedyś posłuchać tych D5000 przy okazji, skoro są Twoim zdaniem zdecydowanie lepsze od pozostałych. Danonków jeszcze nie słuchałem. TH610 mi się nie podobały na stockowym kablu ale po wymianie już jak najbardziej. Z mojo 2 świetnie grają. Chińskie pady ze skóry poprawiają mocno komfort. Ogólnie bardzo dobra przestrzeń jak na zamknięte słuchawki (choć słabo izolujące)

Solidne słuchawki te D5000. Moje były po modzie ala Lawton. Miałem też GL2000 z podwójnymi magnesami i mimo wszystko, obiektywnie chyba GoldPlanary bym postawił trochę wyżej od Danonków. Tak więc nie wiem czy jest sens interesować się nimi skoro masz GL2000 i CZ-1 :) Widziałem wiele Twoich wpisów o GL2000 i TH-610 i wiem że co do preferencji dźwięku trochę się rozmijamy ;) ale każdy ma tam jakiegoś swojego hopla :D Ciekaw jestem jak kiedyś odbiorę te cudaki CZ-1 🤔

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, BearPL napisał(a):

Przy donglach jak Fiio KA3 to raczej bym się trzymał dynamików.

Dokładnie, ja mam mocniejszego Hiby FC4, ale i tak z mało wymagającymi planarami jakimi są Monolith M565c, jest zauważalnie lepiej pod byle stacjonarką, nawet taką 1W na kanał.

 

Dynamiki z mocnym basem to były TH900, ale to raczej nie w tej cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, x86 napisał(a):

Solidne słuchawki te D5000. Moje były po modzie ala Lawton. Miałem też GL2000 z podwójnymi magnesami i mimo wszystko, obiektywnie chyba GoldPlanary bym postawił trochę wyżej od Danonków. Tak więc nie wiem czy jest sens interesować się nimi skoro masz GL2000 i CZ-1 :) Widziałem wiele Twoich wpisów o GL2000 i TH-610 i wiem że co do preferencji dźwięku trochę się rozmijamy ;) ale każdy ma tam jakiegoś swojego hopla :D Ciekaw jestem jak kiedyś odbiorę te cudaki CZ-1 🤔

 

Dokładnie tak. Każdy ma jakieś swoje preferencje i może ocenić np. pięć tych samych par słuchawek zupełnie odwrotnie niż ktoś inny. Bardzo lubię Th610 ale jednak GL2000 są jak dla mnie kilka klas wyżej.  Trochę żałuję, że nie kupiłem drugiej pary GL2000 jak niedawno była promocja i wychodziły za ok 2000 zł. To było jak za darmo. Oczywiście jeśli ktoś miałby je do czego podpiąć. Koszt słuchawek trzeba jednak rozpatrywać w połączeniu z torem. Jak tych słuchawek ma się kilka sztuk to ten koszt już inaczej wygląda. Denony bym sprawdził tylko z czystej ciekawości absolutnie nie myślę o tym, żeby zastąpić GL2000 albo CZ-1 czymkolwiek.
Z GL2000 mam w pamięci jak grają z topowym torem na Onkyo M-5890 i to deklasuje wszystko co do tej pory słyszałem. 

CZ-1 na stockowym kablu można powiedzieć, że grają ciekawie. Trzeba zmienić ten paściaty kabel koniecznie i dopiero wtedy zaczyna się zabawa. 
Jedynie TH610 mógłbym czymś zastąpić - tj. innymi zamkniętymi dynamikami, które są równie wygodne i nadają się do słuchania z mojo 2 w łóżku przed snem :) 


Będę miał pod koniec tygodnia najprawdopodobniej Vokyl Erupt ze świetnym kablem na srebrze i potestuję. Pierwsze wrażenia to był prawdziwy efekt wow. Słuchałem ich może z 15 minut kiedyś i stwierdziłem, że muszę je mieć u siebie i porządnie przesłuchać.  Są to słuchawki, które też mogę polecić autorowi postu, bo przestrzeń mają fenomenalną i bas jeden z najlepszych jakie słyszałem. Reszta pasma też świetna. Za tydzień będę mógł coś więcej powiedzieć. Niestety mają taki problem, że kabel mają niestandardowy bardzo i nie pasuje żadnej kabel z innych słuchawek mimo, że to 3,5mm o ile pamiętam a stockowy jest bardzo kiepski. Drugi problem, że są strasznie trudno dostępne. Do rocka i elektronicznej muzyki bomba. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, BearPL napisał(a):

Niestety mają taki problem, że kabel mają niestandardowy bardzo i nie pasuje żadnej kabel z innych słuchawek mimo, że to 3,5mm o ile pamiętam a stockowy jest bardzo kiepski.

To koledzy DIYerzy z forum na pewno coś skręcą pod Vokyle ;)

Godzinę temu, BearPL napisał(a):

Trochę żałuję, że nie kupiłem drugiej pary GL2000 jak niedawno była promocja i wychodziły za ok 2000 zł. To było jak za darmo. Oczywiście jeśli ktoś miałby je do czego podpiąć. Koszt słuchawek trzeba jednak rozpatrywać w połączeniu z torem.

Może nie ma czego żałować jak jest potwierdzona rozbieżność między egzemplarzami bo mogłoby być różnie, a zwroty do Linsoula to też niełatwa sprawa. Niewykluczone, że mój egzemplarz odbiegał od szczytu możliwości tegoż modelu ale prądu miał zapakowane aż nadto i to po balansie z różnych kabli :) W każdym bądź razie pomimo nie trafienia w mój gust podtrzymuję że za to wyposażenie i poziom grania 2000 zł to cena super okazyjna 👍

 

Godzinę temu, BearPL napisał(a):

CZ-1 na stockowym kablu można powiedzieć, że grają ciekawie. Trzeba zmienić ten paściaty kabel koniecznie i dopiero wtedy zaczyna się zabawa.

Poproszę o więcej szczegółów :) 

Godzinę temu, BearPL napisał(a):

Będę miał pod koniec tygodnia najprawdopodobniej Vokyl Erupt

Super rekomendacja ale gdzie je można dostać ? 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, x86 napisał(a):

To koledzy DIYerzy z forum na pewno coś skręcą pod Vokyle ;)

W zestawie będzę miał do testów z kablem z miedzi srebrzonej 7N, więc na pewno kabel dodatkowy nie będzie potrzebny, ale nie wątpię w zdolności kolegów :) Z kablem do nich jest taki fakap, że wchodzi do obu muszli jack do przesyłania sygnału stereo + mikrofon (bo są to słuchawki niby gamingowe (sic!)) . 

 

10 godzin temu, x86 napisał(a):

Może nie ma czego żałować jak jest potwierdzona rozbieżność między egzemplarzami bo mogłoby być różnie, a zwroty do Linsoula to też niełatwa sprawa.

Kolega @side się załapał na dobry egzemplarz, ale nie chce się na razie podzielić wrażeniami na forum ogólnym. Chyba słucha jeszcze :) 
 

 

10 godzin temu, x86 napisał(a):

Niewykluczone, że mój egzemplarz odbiegał od szczytu możliwości tegoż modelu ale prądu miał zapakowane aż nadto i to po balansie z różnych kabli :) W każdym bądź razie pomimo nie trafienia w mój gust podtrzymuję że za to wyposażenie i poziom grania 2000 zł to cena super okazyjna 👍

Dla tych słuchawek mam wrażenie, że nie ma limitu :) Na wspomnianym topowym torze wzmak Onkyo miał 50W i wrażenia były nie z tej ziemi.  

 

 

10 godzin temu, x86 napisał(a):

 

Poproszę o więcej szczegółów :) 

Podzieliłem sie swoimi wrażeniami tutaj na ostatnich stronach:

Najbardziej podsumowuje je mój ostatni wpis " 

Crosszony przypominają mi trochę stereogramy. Ze 30 lat temu były modne takie kartki, na których był taki dziwny obrazek, który przy odpowiednio długim wpatrywaniu się, dawał obrazek 3d. Za pierwszym razem, żeby to zobaczyć potrzeba było kilka minut. Jak się wiedziało jak patrzeć to wystarczyły sekundy. Na początku jednak wymagało to zupełnie innego podejscia i odrobinę cierpliwości. 

Dokładnie tak jak z tymi słuchawkami. Pokazują rzeczy, których inne słuchawki nie potrafią oddać. "

 

Co ciekawe fajnie grają z mojo 2, ale ostatnio je testuje podpinając bezpośrednio do DACa BRZHifi NXC10 (który też ma wzmaka i wyjście 3,5mm) i grają fenomenalnie. Wcześniej tego wyjścia słuchawkowego z DACa nie sprawdzałem, bo sobie myślę, skoro mam wzmacniacz, to po co podpinać gdzie indziej, a tu pozytywna niespodzianka. 
 

Mają jedyny minus, że ich poziom grania zależy od realizacji, ale nie na zasadzie lepszy mastering to lepiej grają, ale na zasadzie innego budowania przestrzeni. Zdarzają się rzeczy, które brzmią tak sobie a zdarzają się takie, które brzmią wybitnie (jak np Tool) Na szczęście jest to raczej 80% świetnie 20% meh. 

 

 

 

 

10 godzin temu, x86 napisał(a):

Super rekomendacja ale gdzie je można dostać ? 

Jedynie gdzieś na ebayu by trzeba polować, bo to były słuchawki z jakiegoś kickstartera bodajże 4 lata temu. 

 

 

 

 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, BearPL napisał(a):

Podzieliłem sie swoimi wrażeniami tutaj na ostatnich stronach:

Dzięki ale chodziło mi o sam przewód, a nie mogę znaleźć info na jego temat. Jaki ostatecznie kupiłeś, pod jakie złącze i jaką wniósł zmianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, BearPL napisał(a):

Jedynie gdzieś na ebayu by trzeba polować

Alternatywą jest kupienie jakichś wygodnych, dobrze wykonanych i na niezłych przetwornikach gejmerskich słuchawek i zrobienie im moda.

Ostatnio przerobiłem EKSA E900 PRO i syn woli je od SteelSeries Siberia V2 Heat Orange, które grają sporo lepiej od zwykłych Siberii, dodatkowo dostały większe/wyższe pady co też dźwiękowo je poprawiło.

12 godzin temu, BearPL napisał(a):

Jedynie TH610 mógłbym czymś zastąpić - tj. innymi zamkniętymi dynamikami, które są równie wygodne i nadają się do słuchania z mojo 2 w łóżku przed snem :)

Przesłuchaj Hołki/Owle, to może być to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.09.2023 o 21:16, Looper napisał(a):

Cześć,

 

....

 

Polećcie swoich faworytów lub coś podobnego do Ananda, ale z mocniejszym basem :D

 

Dzięki :)

Potestuj różne modele Ultrasone z serii Signature, są w mp3store. Mnie podeszły swego czasu Signature Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak upgrade z M50X, to zdecydowanie Fostex TH610.

 

@BearPL Owle będą muliły w porównaniu z Fostexami. Zobacz Tago Studio T3-01, mam je teraz w domu obok TH610 i fajnie się komponują, tylko kabel do wymiany (głównie pod względem ergonomii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, x86 napisał(a):

Dzięki ale chodziło mi o sam przewód, a nie mogę znaleźć info na jego temat. Jaki ostatecznie kupiłeś, pod jakie złącze i jaką wniósł zmianę. 

Kabel mam w sygnaturce. Forza Noir Hybrid z końcówką XLR. Na stockowym słuchawki grają bardzo wąsko ale głęboką sceną. Jest takie wrażenie jakby się słuchało muzyki w tunelu. Po zmianie kabla otwiera się przestrzeń, poprawia separacja i przejrzystość dźwięku. Bas przestaje być kartonowy. Na niektórych utworach zdarza się to jeszcze, ale już bardzo rzadko. Dużo zależy od wzmacniacza. Na razie zbyt mało porównywałem i nie mam jeszcze całkowitej pewności, ale wydaje mi się, że najlepiej do tej pory mi zagrały bezpośrednio z DACa BRZHifi NXC 10, który ma też całkiem niezły wzmacniacz. Nie za mocny, ale bardzo dobrej jakości. 

 

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

Przesłuchaj Hołki/Owle, to może być to czego szukasz.

Miałem i Hawki carbon i Owle. Bardzo je lubiłem, ale uważam, że TH610 grają lepiej (po zmianie kabla), przynajmniej dla mnie. Mimo świetnej wygody Hawków to jednak Th610 z miękkimi padami ze skóry chińczyka są wygodniejsze. 

 

48 minut temu, Inszy napisał(a):

@BearPL Owle będą muliły w porównaniu z Fostexami. Zobacz Tago Studio T3-01, mam je teraz w domu obok TH610 i fajnie się komponują, tylko kabel do wymiany (głównie pod względem ergonomii).

Zgadza się. TH610 są bardziej przejrzyste. Dzięki za polecenie. Kiedyś jak będzie okazja to posłucham. 

 

Tak dla wyjaśnienia. Nie szukam słuchawek, które by mi zastąpiły TH610, bo jako słuchawki zamknięte do użytku przed snem sprawdzają się fajnie.  Ostatnio sprawdzałem czy da się słuchać CZ-1 w łóżku. One mają spore nauszniki i poduszka zbytnio je zsuwa z uszu. Jak wywalić poduszkę i położyć jakiś koc pod głową to się okazuje, że się da, więc może się niedługo okazać, że dni Fostexów są policzone :) 

 

 

Edytowane przez BearPL
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, BearPL napisał(a):

One mają spore nauszniki i poduszka zbytnio je zsuwa z uszu.

Ja biorę "jaśka" składam go na pół i kładę w pionie, ewentualnie jak jest grubszy (mniej podatny na zgniecenia) to obracam o 45 stopni, i na takim się kładę.

 

8 minut temu, BearPL napisał(a):

Mimo świetnej wygody Hawków to jednak Th610 z miękkimi padami ze skóry chińczyka są wygodniejsze.

Pady można zmienić i w Hawkach, ale fakt nie uważam ich za najwygodniejsze słuchawki (aczkolwiek nie są też męczące).

Może jak jeszcze nieco udoskonalę opaskę i dognę odpowiednio pałąk, to będzie lepiej. Problemem dla mnie jest nierównomierny nacisk muszli na głowę, przez niesymetryczne "uchwyty" muszli do pałąka, mocniej ściskają u góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności