Skocz do zawartości

Ostrzeżenie przed odtwarzaczami Ibasso - puchnąca bateria rozsadza obudowę.


chrispo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.09.2023 o 19:28, chrispo napisał(a):

.... Pozostaje zatem wyrzucenie odtwarzacza na śmietnik i omijanie Ibasso szerokim łukiem.

ale to nie jest przypadłość swoista dla ibasso ... a że nie piszą tego w instrukcji... no być może ... ale za to piszą na kubkach w makdonaldzie, ze herbata jest gorąca 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafacio napisał(a):

Któryś z kolegów forumowych akurat sprzedaje jakieś ibasso160 . Po przeczytaniu powyższych postów mogę dać 79,90 zł za niego.

 

Nie szalej, lepiej oszczędzaj na nowego btr5 jak Twojemu też tak bateria spuchnie :D

 

https://www.head-fi.org/threads/fiio-btr5-fiio-btr5-2021-flagship-portable-high-fidelity-bluetooth-amplifier-bluetooth-chip-csr8675-support-up-to-384khz-dsd256-native.918298/page-202#post-17002890

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuję w mp3store bym na btr5 musiał oszczędzać akurat. Poza tym jak się coś takiego stanie to będzie koniec z fiio u mnie, a nie nowy btr. Ale ja ładuję go najsłabszą ładowarką jaką mam. Zresztą telefony też ładuję "powolnymi ładowarkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafacio napisał(a):

Nie pracuję w mp3store bym na btr5 musiał oszczędzać akurat. Poza tym jak się coś takiego stanie to będzie koniec z fiio u mnie, a nie nowy btr. Ale ja ładuję go najsłabszą ładowarką jaką mam. Zresztą telefony też ładuję "powolnymi ładowarkami".

 

Puchnące baterie to nie jest kwestia tego czy innego producenta tylko samej zasady działania tych baterii. Wpisz sobie w google: swollen battery i nazwę dowolnego producenta od apple po fiio i masz tego setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał(a):

Czyli cała ta technika jest do pupy i niebezpieczna. To po co to się forsuje?

Ale czytał nie będę, bo mi nic nie spuchło. Może dlatego, że nie używam "szybkich-mocnych" ładowarek itp.

 

Zasada jest podobna co w pompowanych oponach. Generalnie spoko dopóki nie złapiesz kapcia. Najlepiej niczego nie używać to wtedy brak ryzyka że coś się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak czujesz konieczność, żeby mieć ostatnie zdanie to spoko. Masz je więcej się tu nie odezwę. Nauczono mnie kiedyś (niewiele nauk od starszych stosuję, ale ta jest dobra) by pewnym osobom ustępować. Niniejszym to czynię.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafacio napisał(a):

Człowieku jak czujesz konieczność, żeby mieć ostatnie zdanie to spoko. Masz je więcej się tu nie odezwę. Nauczono mnie kiedyś (niewiele nauk od starszych stosuję, ale ta jest dobra) by pewnym osobom ustępować. Niniejszym to czynię.

 

Czy ja właśnie dostałem od Ciebie bure za prowadzenie dyskusji na forum dyskusyjnym? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Któryś z kolegów forumowych akurat sprzedaje jakieś ibasso160 . Po przeczytaniu powyższych postów mogę dać 79,90 zł za niego.

Używałem DX160 przez dłuższy czas i uważam ten sprzęt za świetny zwłaszcza jak na pieniądze, które trzeba było za niego zapłacić. Swoją drogą wyciąganie generalnych wniosków na podstawie pojedynczych przypadków (tak, tyczy się to autora tego wątku) jest mało poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności