Skocz do zawartości

Ostrzeżenie przed odtwarzaczami Ibasso - puchnąca bateria rozsadza obudowę.


chrispo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Na początku 2019 roku kupiłem za pośrednictwem mp3store.pl, czyli prawdopodobnie w oryginalnej dystrybucji, odtwarzacz Ibasso DX120. Przez ten czas nie był zbyt przesadnie eksploatowany. Dzisiaj po 3 miesiącach nie używania odtwarzacza postanowiłem posłuchać na nim muzyki. Zaglądam do szafki, w której go schowałem i zobaczyłem stan jak na zdjęciu. Spuchnięta bateria rozsadziła obudowę. Czy to normalne? W instrukcji nie znalazłem żadnej informacji, że baterię należy wymieniać np. co 2 lata. Mam telefony komórkowe, które mają i ponad 10 lat i nic takiego się nie dzieje.  I tak cieszę się, że mi Ibasso mieszkania nie podpaliło.

Post umieszczam jako ostrzeżenie przez tym dziadostwem. 

 

 

20230905_171032.jpg

Edytowane przez chrispo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłaszałem. Dzisiaj to zauważyłem. Właśnie napisałem do producenta w celu potwierdzenia czy to norma, że w 4 letnim odtwarzaczu puchnie bateria i wówczas rozsadza obudowę. Zobaczymy co odpiszą. Od sprzętu za 1200 zł nie można oczekiwać zbyt wiele. Jednak nie ma gwarancji, że w modelu za 7000 się to nie powtórzy.

Edytowane przez chrispo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spuchnięta bateria nie robi się samoistnie. Musiałeś trzymać urządzenie rozładowane. Jedne z najstarszych urządzeń jakie używam ma 11 lat i nic się nie dzieje. Trzeba tylko dbać żeby bateria w urządzeniu nie spadła z naładowaniem poniżej minimum (tj. ok. 2,4V). Żadne ogniwo li-ion czy li-po nie spuchnie jak ma dobrą temperaturę i odpowiednie napięcie przy przechowywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, espe0 napisał(a):

Tak spuchnięta bateria nie robi się samoistnie. Musiałeś trzymać urządzenie rozładowane. Jedne z najstarszych urządzeń jakie używam ma 11 lat i nic się nie dzieje. Trzeba tylko dbać żeby bateria w urządzeniu nie spadła z naładowaniem poniżej minimum (tj. ok. 2,4V). Żadne ogniwo li-ion czy li-po nie spuchnie jak ma dobrą temperaturę i odpowiednie napięcie przy przechowywaniu.

Spuchnie też jak się 3ma odtwarzacz/telefon ciąglę pod ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz nigdy nie rozładował się do zera. Regularnie go doładowywałem. Używany tylko na baterii. Nigdy z podłączoną ładowarką. Mam już odpowiedź producenta. Szkoda, że nie było o tym mowy w instrukcji.

 

Hello, The battery was most likely stored at 100%. They should be stored at 60 to 80% or they can swell over time. We buy more expensive batteries than most companies but any and all batteries can bloat over time. The battery can be replaced. It is 15 USD for the battery and 10 USD for the shipping. Paul

 

Zapomnieli, że oprócz 15USD za  baterię i 10USD za przesyłkę, trzeba jeszcze doliczyć cło i opłatę za oclenie. Poza tym nie mam żadnej gwarancji, że puchnąca bateria nie uszkodziła elektroniki. Pozostaje zatem wyrzucenie odtwarzacza na śmietnik i omijanie Ibasso szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chrispo napisał(a):

Odtwarzacz nigdy nie rozładował się do zera. Regularnie go doładowywałem. Używany tylko na baterii. Nigdy z podłączoną ładowarką. Mam już odpowiedź producenta. Szkoda, że nie było o tym mowy w instrukcji.

 

Hello, The battery was most likely stored at 100%. They should be stored at 60 to 80% or they can swell over time. We buy more expensive batteries than most companies but any and all batteries can bloat over time. The battery can be replaced. It is 15 USD for the battery and 10 USD for the shipping. Paul

 

Zapomnieli, że oprócz 15USD za  baterię i 10USD za przesyłkę, trzeba jeszcze doliczyć cło i opłatę za oclenie. Poza tym nie mam żadnej gwarancji, że puchnąca bateria nie uszkodziła elektroniki. Pozostaje zatem wyrzucenie odtwarzacza na śmietnik i omijanie Ibasso szerokim łukiem.

Wystarczy rozpocząć procedurę uszlachetniania przed wysyłką (dowiedzieć się u kuriera którym nadasz) i zamknąć ja po powrocie paczki i nie będzie clenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chrispo napisał(a):

Witam wszystkich. 

Na początku 2019 roku kupiłem za pośrednictwem mp3store.pl, czyli prawdopodobnie w oryginalnej dystrybucji, odtwarzacz Ibasso DX120. Przez ten czas nie był zbyt przesadnie eksploatowany. Dzisiaj po 3 miesiącach nie używania odtwarzacza postanowiłem posłuchać na nim muzyki. Zaglądam do szafki, w której go schowałem i zobaczyłem stan jak na zdjęciu. Spuchnięta bateria rozsadziła obudowę. Czy to normalne? W instrukcji nie znalazłem żadnej informacji, że baterię należy wymieniać np. co 2 lata. Mam telefony komórkowe, które mają i ponad 10 lat i nic takiego się nie dzieje.  I tak cieszę się, że mi Ibasso mieszkania nie podpaliło.

Post umieszczam jako ostrzeżenie przez tym dziadostwem. 

 

 

20230905_171032.jpg

Miałem taką sama przygodę z chińskim tabletem. Dziadostwo po 3 latach używania brat przytargał bo mu akumulator wytrzymywał ok 3h.

Po tygodniu jak chciałem się zabrać za wymianę aku to zobaczyłem widok jak z twojego przypadku.

Cieszyłem się że nić się nie sfajczyło itp.

1 godzinę temu, chrispo napisał(a):

Odtwarzacz nigdy nie rozładował się do zera. Regularnie go doładowywałem. Używany tylko na baterii. Nigdy z podłączoną ładowarką. Mam już odpowiedź producenta. Szkoda, że nie było o tym mowy w instrukcji.

 

Hello, The battery was most likely stored at 100%. They should be stored at 60 to 80% or they can swell over time. We buy more expensive batteries than most companies but any and all batteries can bloat over time. The battery can be replaced. It is 15 USD for the battery and 10 USD for the shipping. Paul

 

Zapomnieli, że oprócz 15USD za  baterię i 10USD za przesyłkę, trzeba jeszcze doliczyć cło i opłatę za oclenie. Poza tym nie mam żadnej gwarancji, że puchnąca bateria nie uszkodziła elektroniki. Pozostaje zatem wyrzucenie odtwarzacza na śmietnik i omijanie Ibasso szerokim łukiem.

Dobrze napisał z tym aby nie przechowywać baterii w 100%.

Czytałem o tym ponad dekadę temu w instrukcjach od laptopa i jakiegoś urządzenia sony(odtwarzacz bądź telefon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spark13 napisał(a):

Dobrze napisał z tym aby nie przechowywać baterii w 100%.

 

A to siłą rzeczy bateria się nie rozładowuje w trakcie przechowywania o tych kilka % przez jakiś czas? 

 

 

Co do samego tematu - moim zdaniem trochę kręcenie ****oburzy, stało się, mogło stać się z innym urządzeniem. Tak to już bywa z bateriami - to nigdy nie są elementy w 100% bezpieczne i jakiś % ryzyka z użytkowania zawsze skrywają. Przecież producent DAP-a nie odpowiada za baterię dostarczoną przez zewnętrzne źródło, wątpię by ładowali tam najtańsze baterie robione przez chińczyka w warsztacie. Równie dobrze mogło ci to wybuchnąć w DAP-ie od Sony, Shanlinga czy innego FiiO.

 

Mi w pracy ostatnio wybuchła bateria (akumulator 12V, 12Ah) od urządzenia wartego 50 tys euro (dość srogo je uszkadzając), sygnowana logiem Varty. Koszt takiej oryginalnej baterii ponad 100 euro - miała 2 lata i służyła jako backup, więc nie była regularnie używana. Do tego trzymana w klimatyzowanym pomieszczeniu. Czy to znaczy, że Varta robi kiepskie baterie? No nie bardzo, akumulatory i paluszki mają jedne z lepszych, ale widocznie trafił się gorszy egzemplarz.

 

btw. nie bronię iBasso, bo sam doświadczyłem ich jakościowych wpadek, ale w tym przypadku za baterię odpowiada zewnętrzny podmiot, więc prędzej winiłbym producenta baterii, no albo po prostu przyjął, że czasem może się tak zdarzyć i miałeś pecha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał(a):

Przecież producent DAP-a nie odpowiada za baterię dostarczoną przez zewnętrzne źródło, wątpię by ładowali tam najtańsze baterie robione przez chińczyka w warsztacie. Równie dobrze mogło ci to wybuchnąć w DAP-ie od Sony, Shanlinga czy innego FiiO.

Jak to nie odpowiada? Właśnie, że odpowiada. Co to w ogóle znaczy, że nie odpowiada? To tak jakby powiedzieć, że producent samochodu nie odpowiada za padnięty po roku rozrząd, bo odpowiada producent paska, a ten powie, że nie jego wina, bo odpowiedzialny jest producent gumy, a ten powie, że nie bo kauczuk był c**jowy. To kto odpowiada za dapa ibasso? Może ten chłopiec z mema? Może za szybko kopał?

347242946_2578243652324389_1734534012242805725_n.jpg

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego doświadczyłem w przypadku różnych sprzętów.

Dla mnie patologią jest to, że nie mamy możliwości łatwej wymiany baterii, wyciągnięcia ogniwa z sprzętu gdy ten nie będzie długo używany (jak to ma miejsce np w aparatach fotograficznych).

Ostatnio nawet podczas wymiany baterii w Samsungu Note8 cieszyłem się, że dzięki temu, że bateria napuchła to łatwiej było odkleić tył obudowy 🙂

Ja nie obwiniał bym iBasso i mam podobne zdanie jak Darian. Gdyby działo się to podczas gwarancji to oczywoście, co innego.

Tutaj ciekawy filmik:

Ciekawe jakiej marki ma tel. założyciel tego wątku.. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chodzi i sławetny Note 7 to idąc za waszymi twierdzeniami winni są wszyscy tylko nie Samsung?

Swoją drogą ja na szczęście nigdy nie miałem takiej przygody. Może nie kupuję urządzeń kiepskich firm?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Czyli jeśli chodzi i sławetny Note 7 to idąc za waszymi twierdzeniami winni są wszyscy tylko nie Samsung?

Swoją drogą ja na szczęście nigdy nie miałem takiej przygody. Może nie kupuję urządzeń kiepskich firm?


To inna sytuacja, tam bateria była zbyt duza w stosunku do obudowy, wiec wina Samsunga jest ewidentna. Tutaj to raczej pojedynczy przypadek, trafił się felerny egzemplarz baterii (może po drodze był zle przechowywany, może DAP był ładowany kiepska ładowarka, może kiedyś upadł, a może zawinił proces produkcyjny tej konkretnej baterii - mogło być wiele zmiennych), co wyszło dopiero po kilku latach. Typowe „shit happens”, na które producent DAPa nie ma wpływu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chrispo napisał(a):

Odtwarzacz nigdy nie rozładował się do zera. Regularnie go doładowywałem. Używany tylko na baterii. Nigdy z podłączoną ładowarką. Mam już odpowiedź producenta. Szkoda, że nie było o tym mowy w instrukcji.

 

Hello, The battery was most likely stored at 100%. They should be stored at 60 to 80% or they can swell over time. We buy more expensive batteries than most companies but any and all batteries can bloat over time. The battery can be replaced. It is 15 USD for the battery and 10 USD for the shipping. Paul

 

Zapomnieli, że oprócz 15USD za  baterię i 10USD za przesyłkę, trzeba jeszcze doliczyć cło i opłatę za oclenie. Poza tym nie mam żadnej gwarancji, że puchnąca bateria nie uszkodziła elektroniki. Pozostaje zatem wyrzucenie odtwarzacza na śmietnik i omijanie Ibasso szerokim łukiem.

 

Po takiej ich odpowiedzi też omijałbym Ibasso. Bo rozumiem, że nie wyrazili żadnego zmartwienia czy przeprosin? Użytkownik nie ma obowiązku być specjalistą od baterii, a dowolne urządzenie nie powinno ulegać samozniszczeniu z powodu trzymania go w szafce. Stosunek do klienta tragiczny w moim odczuciu. Jeżeli bateria nie jest zaprojektowana by być wymienialną/wyjmowalną przez użytkownika, to takie zdarzenie kwalifikuje się jako awaria odtwarzacza.

 

4 godziny temu, waski napisał(a):

Dla mnie patologią jest to, że nie mamy możliwości łatwej wymiany baterii, wyciągnięcia ogniwa z sprzętu gdy ten nie będzie długo używany (jak to ma miejsce np w aparatach fotograficznych).

 

Za parę lat możliwość ma powrócić do telefonów - przynajmniej w Europie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Czyli jeśli chodzi i sławetny Note 7 to idąc za waszymi twierdzeniami winni są wszyscy tylko nie Samsung?

Swoją drogą ja na szczęście nigdy nie miałem takiej przygody. Może nie kupuję urządzeń kiepskich firm?

Przecież i w starych Nokiach też baterie puchły.

Poniżej świeża fotka mojej slużbówki:

 

20230906_140404.jpg

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności