Skocz do zawartości
  • 0

Najlepsze słuchawki wokółuszne zamknięte z kablem do 1200zł pod DAC/AMP


Looper

Pytanie

Cześć,

 

Kupiłem ostatnio DAC/AMP - Fiio KA3

Obecnie mam słuchawki - Audio-Technica ATH-M50X, ale przyszedł czas na upgrade.

Z M50x jestem bardzo zadowolony, lubię ich brzmienie i bass.

 

Szukam czegoś lepszego z podobnym naciskiem na bass

Wokółuszne, zamknięte

Do 1200zł

 

Polećcie swoich najlepszych kandydatów!

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Monolith M1060C mają bardzo dobry bas i ogólnie są dobre. Nowe Ultrasone Pure też zapowiadają się nieźle w tym aspekcie. Generalnie rynek zamkniętych słuchawek jest trudny w tym budżecie.

Może Nightowl?

Edytowane przez LeonidK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, LeonidK napisał(a):

Monolith M1060C mają bardzo dobry bas i ogólnie są dobre. Nowe Ultrasone Pure też zapowiadają się nieźle w tym aspekcie. Generalnie rynek zamkniętych słuchawek jest trudny w tym budżecie.

Może Nightowl?

Tylko warto zauważyć, że M1060C są ciężkie stosunkowo to jedno. Drugie - materiał z którego zrobiony jest pałąk nie napawa optymizmem na dłuższą metę. Między innymi dlatego zrezygnowałem z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oprócz M1060C których dużo słuchałem to może warto by spróbować HiFiMAN HE-R9 :
https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/hifiman/2022550133844212951/6925624202316/hifiman-he-r9-powystawowe-stan-bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tylko warto zauważyć, że M1060C są ciężkie stosunkowo to jedno. Drugie - materiał z którego zrobiony jest pałąk nie napawa optymizmem na dłuższą metę. Między innymi dlatego zrezygnowałem z zakupu.
Też mi jest przykro, że za sporą jakby nie było kwotę dostajemy słuchawki, które są zaprojektowane i zrobione na kolanie, ale niestety, takie mamy czasy, że 1200zl wystarcza zaledwie na w miarę dobry dźwięk, jakość wykonania i długowieczność to dobra luksusowe. Chyba tylko dlatego HD600 nadal są tak cienionym modelem, bo jakością dźwięku nie wybijają się jakoś w swojej klasie cenowej.
Jakby autorowi bardzo zależało na zbalansowaniu wszystkich aspektów słuchawek, to używane Fostexy TH-610 za ok. 1600zl to dobry wybór. Niezły dźwięk, dobry bas, świetna jakość wykonania i wygoda. Przetwornik dynamiczny więc też nie ma z nimi tylu problemów co z planarami.
I najlepiej jeszcze przemyśleć, czy muszą być zamknięte, bo jeżeli zależy ci na izolacji, to w kwocie 1200zl zdecydowanie najlepiej wypadną IEM-y, jeśli mogą być otwarte to też w porządku, ale zamknięte nauszniki to dosłownie najgorszy kompromis.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, LeonidK napisał(a):

Też mi jest przykro, że za sporą jakby nie było kwotę dostajemy słuchawki, które są zaprojektowane i zrobione na kolanie, ale niestety, takie mamy czasy, że 1200zl wystarcza zaledwie na w miarę dobry dźwięk, jakość wykonania i długowieczność to dobra luksusowe. Chyba tylko dlatego HD600 nadal są tak cienionym modelem, bo jakością dźwięku nie wybijają się jakoś w swojej klasie cenowej.
Jakby autorowi bardzo zależało na zbalansowaniu wszystkich aspektów słuchawek, to używane Fostexy TH-610 za ok. 1600zl to dobry wybór. Niezły dźwięk, dobry bas, świetna jakość wykonania i wygoda. Przetwornik dynamiczny więc też nie ma z nimi tylu problemów co z planarami.
I najlepiej jeszcze przemyśleć, czy muszą być zamknięte, bo jeżeli zależy ci na izolacji, to w kwocie 1200zl zdecydowanie najlepiej wypadną IEM-y, jeśli mogą być otwarte to też w porządku, ale zamknięte nauszniki to dosłownie najgorszy kompromis.



 

Co do TH-610 to tu jest kolejny gwóżdź do trumny - w momencie kiedy producent podciągnąl cenę do  blisko 3 tysięcy, ceny używek również za tą ceną poszły.

Ja w zeszłym roku kupiłem swój egzemplarz za 1500 z kablem balans od JD i z perspektywy czasu to był mega deal. Teraz co pojawia się oferta to w cenie 1500-1600 często są zmęczone i nadgryzione zębem czasu nauszniki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, LeonidK napisał(a):

Chyba tylko dlatego HD600 nadal są tak cienionym modelem, bo jakością dźwięku nie wybijają się jakoś w swojej klasie cenowej.

Nie wybijają? Haha, dobre.  Podejrzewam, że słuchałeś ich na jakimś zendacu czy czymś podobnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

Co do TH-610 to tu jest kolejny gwóżdź do trumny - w momencie kiedy producent podciągnąl cenę do  blisko 3 tysięcy, ceny używek również za tą ceną poszły.

Ja w zeszłym roku kupiłem swój egzemplarz za 1500 z kablem balans od JD i z perspektywy czasu to był mega deal. Teraz co pojawia się oferta to w cenie 1500-1600 często są zmęczone i nadgryzione zębem czasu nauszniki.

Deal był niezły. Ja swoje kupiłem odrobinę drożej a do tego jeszcze musiałem przerobić koncówkę kabla balans z 4,4 na 3,5mm, żeby pasował do mojo2, z którym tworzy świetną synergię. Jestem z tym słuchawek bardzo zadowolony. Konieczna jest wymiana kabla, bo stockowy jest kiepski (sonicznie i użytkowo). Dorzuciłem też nowe pady ze skóry z alli(gatora) i teraz nie tylko świetnie grają ale to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie miałem. 

Co do basu, to uważam, że jest go w sam raz ale nie powiedziałbym, że są to słuchawki z naciskiem na bas. Już prędzej Sivga Robin, ale uważam, że TH610 je deklasują całościowo.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Nie wybijają? Haha, dobre.  Podejrzewam, że słuchałeś ich na jakimś zendacu czy czymś podobnym. 

Nie pamiętam, możliwe, że na Zen Stacku, więc sprzęt adekwatny cenowo. Ile trzeba wydać na wzmacniacz, zbalansowane kabelki i inne takie gadżety, żeby zaczęły mieć niskie zejście, fakturę basu przynajmniej w połowię tak dobrą, jak Monolithy i szeroką scenę? Mam nadzieję, że nie więcej niż 3k bo za tyle mogę kupić używaną Aryę i zapomnieć o HD600.

Edytowane przez LeonidK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, LeonidK napisał(a):

Ile trzeba wydać na wzmacniacz, zbalansowane kabelki i inne takie gadżety, żeby zaczęły mieć niskie zejście, fakturę basu przynajmniej w połowię tak dobrą, jak Monolithy i szeroką scenę?

Nie da się tego osiągnąć z hd600, bo to są słuchawki o innym profilu ;) Grają intymnie bliskim wokalem i to robią znakomicie, ale jakiś Tool czy elektronika brzmią przeciętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Najner napisał(a):

ale jakiś Tool czy elektronika brzmią przeciętnie.

Jak TOOL brzmi przeciętnie, to nie zobaczą moich piniendzy.

 

54 minuty temu, LeonidK napisał(a):

możliwe, że na Zen Stacku, więc sprzęt adekwatny cenowo.

ZenStacka ciężko przebić w tych pieniądzach, ja przerobiłem trochę integr do 3k i albo brakuje mocy, albo przeciętne implementacje DAC (głównie ESSy).

A o na prawdę dobrego AMP-a w cenie 1.5-2k nie jest łatwo, zwłaszcza jak chcemy mieć balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Artorias napisał(a):

Jak TOOL brzmi przeciętnie, to nie zobaczą moich piniendzy.

 

Dałbym łapę w górę, ale mi się skończyły. 

Jak wymieniałem słuchawki to zawsze był test jak brzmi na nich Tool.

Podobał mi się na Hawkach, na HE-500 a jedne z lepszych to były Sivga P-II, ale to wszystko nic w porównaniu z tym jak Toola potrafią zagrać Crosszone CZ-1. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, LeonidK napisał(a):

Nie pamiętam, możliwe, że na Zen Stacku, więc sprzęt adekwatny cenowo. Ile trzeba wydać na wzmacniacz, zbalansowane kabelki i inne takie gadżety, żeby zaczęły mieć niskie zejście, fakturę basu przynajmniej w połowię tak dobrą, jak Monolithy i szeroką scenę? Mam nadzieję, że nie więcej niż 3k bo za tyle mogę kupić używaną Aryę i zapomnieć o HD600.

Wystarczy im yulong u100 lub jakiś dzisiejszy godny odpowiednik. Dla mnie z tym combo grały jak jakieś hiendowe paczki za 100tys zł  😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Najner napisał(a):

Nie da się tego osiągnąć z hd600, bo to są słuchawki o innym profilu ;) Grają intymnie bliskim wokalem i to robią znakomicie, ale jakiś Tool czy elektronika brzmią przeciętnie.

Zdaję sobie z tego sprawę, no nie są to wcale takie dobre all-roundery jak często można o nich przeczytać - neutralne strojenie tak, ale wiele gatunków potrzebuje lepszego basu. Ale kusi mnie od jakiegoś czasu, żeby ich spróbować przez jakiś dłuższy okres, bo potrzebuję słuchawek do komputera - do gier i muzyki w tle - które mają się przede wszystkim nie rozpaść po kilku miesiącach. IEM'y są fajne, ale po kilku godzinach bolą uszy. Fostexy TH610, pomimo wielu ogromnych zalet przekonały mnie, że zamknięte słuchawki nie są dla mnie. Tylko jak już, to HD600 podłączałbym do RME ADI-2, bo nie opłaca mi się kupować dedykowanego wzmacniacza, więc nie spodziewam się powalających efektów.

Edytowane przez LeonidK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, LeonidK napisał(a):

IEM'y są fajne, ale po kilku godzinach bolą uszy.

Znam ten dylemat bardzo dobrze, też większość czasu spędzam z IEM, po wokoluszne sięgam wtedy, kiedy chcę dać odpocząć kanałom słuchowym. Mi do tego celu służą Fidelio X2HR i Nighthawk, ale obie pary grają specyficznie, także nie polecę Ci ich ;) Są natomiast jednymi z najwygodniejszych słuchawek, jakie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Inszy napisał(a):

Do wymagań wpisują się Tago Studio T3-03.

Co prawda 1300, a nie 1200, ale zawsze można w Audeosie podpytać o rabat dla forumowiczów.

 

Powiesz o nich coś więcej?

Dziwne bo w Internecie praktycznie nic o nich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Względnie nowy model, więc i dużo informacji nie ma.

Ale to dynamiczne, lekko ocieplone granie z zaakcentowanym basem (ale dół się nie przewala), bardzo uniwersalne, nie ma problemu ani z metalem, ani z hardstylem, ani z klasyką. Scena nie jest mocno rozciągnięta na boki, nie wybija się ponad inne zamknięte z podobnego budżetu, ale jest solidna holografia i wystarczająca przestrzeń między instrumentami, żeby nie było efektu ciasnego brzmienia.

Nie ma wyglądu premium jak we wspomnianych Fostexach, ale konstrukcja wydaje się solidna, nic nie trzeszczy ani nie klekocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności