Skocz do zawartości

Tablet w granicach 2tyś


dj.licha

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Może ktoś używa i może coś polecić ? Rozglądam się za tabletem w granicach 2 tyś. Głownie do przeglądania neta, oglądania filmów na ogródku, słuchania muzyki (słuchawki) oraz jako dodatkowy monitor przy komputerze. Zależy mi głownie na płynności działania oraz wsparciu na kilka lat. Macie jakieś propozycje ?? Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipad 10,2 będzie świetną opcją. Do chłonięcia treści nadaje się jak żaden inny. Dobra bateria, świetny ekran, na tle konkurencji dobra wydajnośc i płynność działania. U mnie starszy model już 4 rok jest w użytkowaniu i dalej sobie chwalę. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tylko kolegów czy bez problemów dodasz na swojego Ipada tilmy, muzykę i inną treść, czy będziesz musiał to co masz kupić ponownie lub szukać sposobów/programów aby przerzucić treści na swój nowy tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wegiel21 napisał(a):

Zapytaj tylko kolegów czy bez problemów dodasz na swojego Ipada tilmy, muzykę i inną treść, czy będziesz musiał to co masz kupić ponownie lub szukać sposobów/programów aby przerzucić treści na swój nowy tablet.

Itunes muzyka/filmy, ale w dobie szybkiego internetu gdzie wszystko jest tam dostępne legalnie czy nie, to kto się w to bawi. 

A ipady, to zdecydowanie dobre tablety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Fajny, bo jeszcze ma super amoleda ale ipad, nawet podstawowy będzie szybszy pomimo, że ma 3GB RAM a nie 4GB. Na androida 4GB ramu to bardzo mało. No i chyba też jest już zapomniany jeśli chodzi o aktualizacje systemu, a nawet ipad 9 generacji będzie jeszcze wspierany przez kilka lat. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dj.licha napisał(a):

Ja dodam tylko że używam spotyfi i deezer :)

Bezprzewodowo czy przewodowo?

Tak, jak napisał Węgiel - tablet androidowy ma dużo większe możliwości. Moja narzeczona ma iPada Pro - super urządzenie, ale nie potrafi połowy rzeczy, które robi tablet Samsunga z Dex'em.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Fajny, bo jeszcze ma super amoleda ale ipad, nawet podstawowy będzie szybszy pomimo, że ma 3GB RAM a nie 4GB. Na androida 4GB ramu to bardzo mało. No i chyba też jest już zapomniany jeśli chodzi o aktualizacje systemu, a nawet ipad 9 generacji będzie jeszcze wspierany przez kilka lat. 

Mnie tam wystarczy. No i kiedyś już pisałem, że nie ja kupiłem - moja uczelnia sfinansowała ten zakup. To był najlepszy tablet, jaki był do wyboru z listy przygotowanej przez uczelnię, żadnych iPadów nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Najner napisał(a):

Bezprzewodowo czy przewodowo?

Tak, jak napisał Węgiel - tablet androidowy ma dużo większe możliwości. Moja narzeczona ma iPada Pro - super urządzenie, ale nie potrafi połowy rzeczy, które robi tablet Samsunga z Dex'em.

 

 

 

 

Głównie bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dj.licha napisał(a):

Głównie bezprzewodowo.

No to wg mnie iPad odpada. System Apple nie obsługuje codeków bluetooth wysokiej jakości, byłbyś skazany na AAC - dobre do Spotify, ale Deezera już tym nie ogarniesz.

 

Fajne porównanie tabletów Samsunga - jeżeli chciałbyś ekran Amoled, to musiałbyś trochę dopłacić. 

 

https://youtu.be/HzfmooLX_TQ

 

Funkcje S7 FE:

 

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Najner napisał(a):

System Apple nie obsługuje codeków bluetooth wysokiej jakości, byłbyś skazany na AAC

Na co to komu jak są airpodsy? Chyba, że jest ekstremalnym audiofilem, ale wątpię skoro słucha BT. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo słaba specke ma, stary procek i tylko 4GB pamięci, to nie będzie za dobrze działać. Wiadomo tragedii nie będzie ale iPad będzie duuuzo bardziej płynnie śmigać.

 

Jest jeszcze Xiaomi Mi Pad 6 ze sporo mocniejsza specyfikacja.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dirian napisał(a):

Ten Lenovo słaba specke ma, stary procek i tylko 4GB pamięci, to nie będzie za dobrze działać. Wiadomo tragedii nie będzie ale iPad będzie duuuzo bardziej płynnie śmigać.

 

Jest jeszcze Xiaomi Mi Pad 6 ze sporo mocniejsza specyfikacja.

Chyba nie https://www.x-kom.pl/p/691224-tablety-11-lenovo-tab-p11-5g-qs750g-6gb-128-android-11-5g-lte.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dj.licha napisał(a):


A to na jakaś inna wersje zerkałem, z taka specka powinno to w miarę niezłe śmigać. 
 

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie czy potrzebujesz Bluetooth z lepszymi kodekami niż AAC czy nie, jak nie to brałbym iPada, jak tak to Androida. Reszta to już kwestie użytkowe - jak korzystasz ze streamingow to iPad będzie Ok, jak wygrywasz własne filmy to na Androidzie łatwiej to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności