Skocz do zawartości

Tablet w granicach 2tyś


dj.licha

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO Apple to ślepa uliczka, albo się tam urządzasz i mieszkasz albo nie wchodź.
To jest zamknięty system, z którego najwięcej czerpiesz gdy wszystkie urządzenia mają jabłko.

Ja bym wybrał jedno z tych:

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/pad6pro/ - już wchodzi na rynek.

https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-tablet-p11-pro-11-2-8gb-256gb-wifi-grey.bhtml?gclsrc=ds&gclsrc=ds


Wersje bez "pro" są tańsze i równie fajne: do sieci, Netflixa itp.
Android nie ma ograniczeń Appla, choć nie ma też części jego zalet

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czytania magazynów, gazet A4 w pdf ? Jakie formaty ekranu ma Apple ? Bo wydaje mi się że nawet duże tablety Lenovo, Samsung, są bardziej "filmowe" niż do czytania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inne tablety mają lepsze proporcje ekranu do filmów, ale ja nie narzekam. Za to ipad na tle konkurencji ma lepszą jakość obrazu i kolory. Żeby iść poziom wyżej, to albo ipad pro albo jakiś tablet z super amoledem. Czytanie pdf też jest super na ipadzie-jak coś to polecam aplikacje xodo. 
 

@Lord co się śmiejesz :D jakbyś posłuchał airpodsy max, to byś wyrzucił do kosza te słuchaweczki co niby mają ten lepszy kodek a mimo to nie grają lepiej od słuchawek apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Galaxy Tab S7 FE. Mam go od roku (wersja z modemem 5G) i jestem zadowolony. Ekran bardzo dobry i spory bo 12,4 cala 4 głośniki. Chodzi płynnie, a jak potrzeba do pracy to włączasz tryb Dex i okienkopodobna obsługa. Można też po komputer/laptop podłączyć. W dziedzinie rozrywki też spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Jest teraz promocja przy zakupie Samsung dodaje etui z klawiaturą. No i ma w zestawie pen, jak ktoś potrzebuje pisać, rysować świetnie się nadaje 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym tez z tymi Super Amoledami trzeba uważać bo niektóre maja taka kalibrację kolorów, ze aż oczy wypala (choc często da się ustawić chłodniejsze odcienie - ale nie zawsze), albo maja bardzo nieprzyjemny balans bieli co z automatu przeszkadza przy czytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaro54 napisał(a):

A ja polecam Galaxy Tab S7 FE. Mam go od roku (wersja z modemem 5G) i jestem zadowolony. Ekran bardzo dobry i spory bo 12,4 cala 4 głośniki. Chodzi płynnie, a jak potrzeba do pracy to włączasz tryb Dex i okienkopodobna obsługa. Można też po komputer/laptop podłączyć. W dziedzinie rozrywki też spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Jest teraz promocja przy zakupie Samsung dodaje etui z klawiaturą. No i ma w zestawie pen, jak ktoś potrzebuje pisać, rysować świetnie się nadaje 

Fajny tablet, szkoda, że nie ma super amoleda, ale ekran i tak przyzwoity. No i jak brać, to wersję z 6GB RAM, bo 4GB zabija ten tablet 😕 

13 minut temu, Dirian napisał(a):

Przy czym tez z tymi Super Amoledami trzeba uważać bo niektóre maja taka kalibrację kolorów, ze aż oczy wypala (choc często da się ustawić chłodniejsze odcienie - ale nie zawsze), albo maja bardzo nieprzyjemny balans bieli co z automatu przeszkadza przy czytaniu.

a ja właśnie uwielbiam nasycone kolory, na super amoledzie je sobie jeszcze podkręcałem, bo samsung miał profile do wyboru. Wiem, że takie kolory nie mają za wiele z rzeczywistością wspólnego, ale pięknie to wygląda. Dla przykładu zdjęcie bladej dziewczyny na amoledzie wyglądała jakby dopiero co wyszła z solarium 🤣

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RIH napisał(a):

IMHO Apple to ślepa uliczka, albo się tam urządzasz i mieszkasz albo nie wchodź.
To jest zamknięty system, z którego najwięcej czerpiesz gdy wszystkie urządzenia mają jabłko.

Ja bym wybrał jedno z tych:

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/pad6pro/ - już wchodzi na rynek.

https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-tablet-p11-pro-11-2-8gb-256gb-wifi-grey.bhtml?gclsrc=ds&gclsrc=ds


Wersje bez "pro" są tańsze i równie fajne: do sieci, Netflixa itp.
Android nie ma ograniczeń Appla, choć nie ma też części jego zalet emoji6.png

Zgadzam  się z Tobą, jak spróbujesz czegoś lepszego, to trudne są powroty - życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, _raza_ napisał(a):

Zgadzam  się z Tobą, jak spróbujesz czegoś lepszego, to trudne są powroty - życie.

Problem w tym, że to ipady dominują wśród najlepszych tabletów. Android, który jest warty rozpatrzenia, to samsung galaxy tab s8 lub s8 ultra (obecnie również s9).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądania netu (do niczego więcej nie używam) mam Ipad Pro 12.9.
Mam jeszcze jednego służbowego Ipad Air oraz Samsunga na Androidzie, który oddał mi synek bo woli telefon.

Ten zamknięty system z Apple jednak wydaje się bezpieczniejszy od otwartego Androida i ich aplikacjami z podejrzanych źródeł, które przechodzą testy bezpieczeństwa a w kolejnych aktualizacjach zaszywają w nich jakieś wirusy- czytałem ostatnio o jakimś chińskim programie.

 

Ipad jest szybki, nie ma tego niepotrzebnego badziewia i do siedzenia w necie dla mnie idealny. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę jednocześnie pro 12.9 z procesorem M1 i tego podstawowego ipada 9 generacji. Mogę powiedzieć, że ten podstawowy ipad kosztujący rok temu 1700zl daje bardzo dużo. Przy codziennym, niewymagającym użytkowaniu typu przeglądanie internetu czy jutuba nie dostrzegłem znaczącej różnicy w szybkości działania 9 a pro z M1. Wiadomo przy bardziej obciążających aplikacjach czy grach ta różnica wyjdzie na korzyść pro. Inne zalety PRO względem podstawowego ipada jak dla mnie to: bardzo dobrej jakości głośniki, świetny ekran (dopóki nie zobaczyłem jak wygląda obraz w ipadzie pro, to myślałem, że ten w 9 generacji jest super), niestety różnica jest kolosalna, ale jak ktoś nie ma porównania, to będzie zadowolony z ekranu w ipadzie 9 generacji, bo i tak ma dobry obraz, a z pewnością lepszy niż konkurencyjne tablety na androidzie oprócz tych z super amoledem. Z przewag, które jeszcze zauważyłem, to znacznie lepszy mikrofon stereo, aparat też jest lepszy, ale czy to jest istotne w tablecie? Obecnie jeszcze znaczną przewagą pro jest stage manager. Reszta, to tak naprawdę ten sam system w bazowym ipadzie. Jeszcze ipad pro ma szybkie USB C. Ciekawe jakie będą nowe ipady w tym roku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie iPad Mini 8,3 + pencil pełni rolę centrum dowodzenia w domu ale najważniejszą dla mnie aplikacją na nim jest Roon Arc + słuchawki T+A. Tablet wygrał z większymi modelami doskonałą poręcznością. Jak dla mnie większe rozmiary są mało praktyczne. Jako narzędzie typowo do multimediów/internetu sprawdza się fenomenalnie. Mam w domu także Lenovo 10,6" i przewagę iPada dostrzega się bardzo szybko:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Miałem przez chwilę jednocześnie pro 12.9 z procesorem M1 i tego podstawowego ipada 9 generacji. Mogę powiedzieć, że ten podstawowy ipad kosztujący rok temu 1700zl daje bardzo dużo. Przy codziennym, niewymagającym użytkowaniu typu przeglądanie internetu czy jutuba nie dostrzegłem znaczącej różnicy w szybkości działania 9 a pro z M1. Wiadomo przy bardziej obciążających aplikacjach czy grach ta różnica wyjdzie na korzyść pro. Inne zalety PRO względem podstawowego ipada jak dla mnie to: bardzo dobrej jakości głośniki, świetny ekran (dopóki nie zobaczyłem jak wygląda obraz w ipadzie pro, to myślałem, że ten w 9 generacji jest super), niestety różnica jest kolosalna, ale jak ktoś nie ma porównania, to będzie zadowolony z ekranu w ipadzie 9 generacji, bo i tak ma dobry obraz, a z pewnością lepszy niż konkurencyjne tablety na androidzie oprócz tych z super amoledem. Z przewag, które jeszcze zauważyłem, to znacznie lepszy mikrofon stereo, aparat też jest lepszy, ale czy to jest istotne w tablecie? Obecnie jeszcze znaczną przewagą pro jest stage manager. Reszta, to tak naprawdę ten sam system w bazowym ipadzie. Jeszcze ipad pro ma szybkie USB C. Ciekawe jakie będą nowe ipady w tym roku :D 

Wybrałem go z oferty Apple właśnie ze względu na ten ekran 12,9 cala. Nic więcej nie potrzebuję do siedzenia w necie. Teraz podpinam pod niego pendrive pod usbc ze zdjęciami z aparatu i też świetnie się sprawdza.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Wybrałem go z oferty Apple wanie ze względu na ten ekran 12,9 cala. iNic więcej nie potrzebuję do siedzenia w necie. Teraz podpinam pod niego pendrive pod usbc ze zdjęciami z aparatu i też świetnie się sprawdza.

Przeglądanie zdjęć na ekranie ipada pro 12,9, to coś niesamowitego 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Teraz podpinam pod niego pendrive pod usbc ze zdjęciami z aparatu i też świetnie się sprawdza.

A jak wygląda korzystanie z dysków zewnętrznych? Podpinasz i korzystasz jak na komputerze, tzn. można kopiować, przesyłać, ściągać pliki, itd. Jeżeli pojawi się opcja zainstalowania Audirvany na iPadzie Pro, nie Remote, ale pełnej wersji, to nie wiem, czy nie zamienię MacBooka na iPada Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

A jak wygląda korzystanie z dysków zewnętrznych? Podpinasz i korzystasz jak na komputerze, tzn. można kopiować, przesyłać, ściągać pliki, itd. Jeżeli pojawi się opcja zainstalowania Audirvany na iPadzie Pro, nie Remote, ale pełnej wersji, to nie wiem, czy nie zamienię MacBooka na iPada Pro. 

Jest dokładnie tak jak piszesz. Mam fajny czytnik kart bo ma usbc i usba.

IMG_2241.png
 

IMG_2242.jpeg

 

IMG_2244.jpeg

 Jest też opcja szybkiego wycinania tła. Tak działa- na bardziej kontrastowym tle zapewnie lepiej. 😊
 

 

image.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dj.licha napisał(a):

Szukam jakiegoś rysik do niego (oryginał za drogi) może ktoś coś polecić??

KEEPRO Pencil 2. generacji do iPad, bezprzewodowe ładowanie magnetyczne z czułością na pochylenie, odrzucanie dłoni, do Apple iPad Pro11" 4/3/2/1, iPad Pro12.9" 6/5/4/3, iPad Air 4/5, iPad Mini 6 : Amazon.pl: Elektronika

 

Doczytałem, nie jest kompatybilny z Twoim modelem. Mój błąd

 

 

Mam i bardzo polecam!

 

Edytowane przez Name44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj.licha napisał(a):

Ja wziąłem. Ipada 10.2 gen9. Pro dla mnie to przerost formy nad treścią, gdzie ja tylko będę używał go do netu muzyki, filmów i sterowania domem.... 

 

Szukam jakiegoś rysik do niego (oryginał za drogi) może ktoś coś polecić??

Oczywiście, ale jako użytkownik Pro 12.9 i Air ciężko mi jest gdy muszę przejść z Pro na Air. 😊Ten ekran w Pro 12.9 to PETARDA. 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Name44 napisał(a):

U mnie iPad Mini 8,3 + pencil pełni rolę centrum dowodzenia w domu ale najważniejszą dla mnie aplikacją na nim jest Roon Arc + słuchawki T+A. 

 

A nie ma dużego spadku jakości dźwięku gdy słuchasz po AAC zamiast aptX HD na tych T+A? Na Bathysach AAC brzmiało jednak gorzej od aptX, wiadomo nadal grały fajnie ale jednak tak o oczko gorzej niż na lepszym kodeku.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności