Skocz do zawartości
  • 0

AudioQuest NightHawk czy HD650 do muzyki z lat 80s


zxxxzxxxz

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
6 godzin temu, zxxxzxxxz napisał(a):

Witam mam pytanie które słuchawki będą lepsze do muzyki z lat 80s AudioQuest NightHawk czy HD650 ewentualnie które inne są warte uwagi mogą być też słuchawki zamknięte tylko jaki model wybrać ?

Czym będą "pędzone" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki mają być mobilne czy stacjonarne? To znaczy, otwarte nie izolują od otoczenia.

Ale jeśli otwarte to jeszcze Sennheiser HD560S gra dobrą szkołą Sennheisera i są łatwiejsze w napędzeniu niż HD650. I też tańsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chociaż zamknięte mają też swoje wady, a konkretnie jakość dźwięku. Mniejsza scena, mniej naturalny dźwięk itp.

Oba rodzaje mają wady i zalety.

Ale jeżeli chcesz zamknięte to DT770 to może być niezły pomysł. Ale najlepiej wersję 32 lub 80 ohm

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, zxxxzxxxz napisał(a):

Mogą być zamknięte choć głównie w domu będę słuchał i czasem na wyjazdach by nawet lepiej się sprawdziły zamknięte moze dt770 pro ? 

Musisz się konkretnie określić - otwarte, czy zamknięte. Wszelkie Beyer'y pod sprzęt przenośny, bym z miejsca odpuścił, na upartego mogły by się sprawdzić te na przetwornikach Tesla.

 

Otwarte HD650 lub zamknięte Rode NTH-100, ewentualnie AKG K371 lub jeszcze Sennheiser HD300Pro. Wszystkie w/w charakteryzują się łagodnym brzmieniem, z dobrą podstawą basową i stonowaną górą pasma, więc idealnie dla starych realizacji, które często są chude i jasne, imo. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hawki to zdecydowanie nie są słuchawki, które bym polecał w ciemno. Powinny sprawdzić się w funkcji uspokajania złych realizacji, ale nie każdemu taka sygnatura pasuje. Mi się one bardzo podobały. Mają tę wadę, że nie za bardzo nadają się do głośnego słuchania. Za to mają taką zaletę, że świetnie się nadają do słuchania cichego i umarkowanie głośnego. Ot takie przeciwieństwo planarów. DT770 pro grają fajnie jak na słuchawki za ok 400 zł ale wg mnie nie jest to klasa Hawków. Jeśli zamknięte to może Nightowl? Wiele osób lubi je bardziej. Mi też Owle chyba bardziej przypadły do gustu, ale z drugiej strony gdzieś umknęła ta magia Hawków. Scena w Hawkach też jest duzo lepsza. 

HD560s miałem wypożyczone i grają w swojej cenie świetnie, ale czy do gorszych jakości nagrań z lat 80tych się nadają to nie zaryzykowałbym takiego stwierdzenia, ale ogólnie cena vs jakość brzmienia na bardzo wysokim poziomie. Wygoda dla mnie dziwna. Ucisk czaszki nie do wytrzymania dłużej niż 15 minut ale same pady przyjemne i słuchawki ultra lekkie, więc po rozszerzeniu ich trochę powinny być idealne pod kątem wygody. Aha . Hawki są super wygodne, ale nie sprawdzają się do słuchania na leżąco, bo grawitacja nie równoważy siły ciągnącej muszle w górę i słuchawki się przesuwają w stronę czubka głowy przy leżeniu. 

HD650 - zbyt dawno ich słuchałem, żeby coś powiedzieć. Pamiętam tylko, że były bardzo niewygodne. Podobny temat jak 560s. Z czasem chyba problem znika, bo ludzie jakoś na to nie narzekają. Wiele lat temu jak je testowałem to przegrały walkę z Hifiman HE500, ale do gorszych nagrań powinny być ok. Tyle, że wzmacniacz stacjonarny by się przydał do nich. Miałem kiedyś taki hand made - Forum608, który był do HD600 i 650 dedykowany. Bardzo tani klocek.


Od siebie mogę gorąco polecić Avantone Planar. Grają bardzo analogowo i nie ostro. Jedne z najprzyjemniejszych słuchawek jakie słyszałem. Po modzie od Perula jest jeszcze lepiej. Wokale na nich brzmią rewelacyjnie. Brak ostrości i sybilantów a do tego świetny realizm. Kiedyś na meecie jeden kolega robił research bo chciał upgrade dla swoich HD650 i stwierdził, że Avantone Planar ze wszystkich słuchawek jakie słyszał na meecie najbardziej się do tego upgradu nadają. Kiedyś je miałem już wystawione na sprzedaż, ale stwierdziłem, że jednak bez sensu oddawać je w cenie rynkowej ok 1300 zł, bo są zbyt dobre.  Jak gdzieś będziesz miał okazję posłuchać to wg mnie warto. Bardzo łatwo też je napędzić jak na planary.
 

Rode NTH-100 nie słysząłem. 
AKG K371 miałem okazję słuchać na meecie i na ich nieszczęście były testowane w towarzystwie droższych słuchawek i bardzo wyraźnie odstawały jakością. Budowa i komfort też na kiepskim poziomie. Za krótko je jednak testowałem, żeby coś więcej powiedzień. Dla mnie słuchawki przede wszystkim powinny być wygodne bo inaczej znika radość ze słuchania muzyki. K371 nie były aż tak tragiczne jak 560s prosto z pudełka. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, BearPL napisał(a):

Hawki są super wygodne, ale nie sprawdzają się do słuchania na leżąco, bo grawitacja nie równoważy siły ciągnącej muszle w górę i słuchawki się przesuwają w stronę czubka głowy przy leżeniu.

 

Ja słucham na leżąco bez problemu. Tę skórzaną opaskę przesuwam z czubka głowy w stronę czoła i równoważy sie wszystko idealnie. Jakby Hawki nie dawały rady w łóżku, to bym ich nie sobie nie zostawił.

 

Bardzo mnie zaciekawiły Avantone, o których nie po raz pierwszy piszesz. A, i mam podobne spostrzeżenia jak Ty, dotyczące Edition XS. Dlatego wziąłem Anandę SM.

Edytowane przez side
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, side napisał(a):

 

Ja słucham na leżąco bez problemu. Tę skórzaną opaskę przesuwam z czubka głowy w stronę czoła i równoważy sie wszystko idealnie. Jakby Hawki nie dawały rady w łóżku, to bym ich nie sobie nie zostawił.

 

Bardzo mnie zaciekawiły Avantone, o których nie po raz pierwszy piszesz. A, i mam podobne spostrzeżenia jak Ty, dotyczące Edition XS. Dlatego wziąłem Anandę SM.

 

Próbowałem tę opaskę zsuwać na czoło i faktycznie rozwiązuje to problem przesuwania słuchawek, ale jakoś dziwnie się czułem z tą opaską na czole :). Nie jest to jakiś duży problem. Hawki pamiętam, że brzmiały super jak słuchałem przed snem. Np. Oldfield - Tubular Bells robiło spore wrażenie. 

Z Avantonami może być trochę rozrzut jakościowy. Tych słuchawek dość niewiele trafiło na rynek i pierwsze miały problem z pękającą częścią pałąka. Ja mam to na drukarce 3D dorobione - takie kupiłem już. Na head-fi różnie ludzie opisują sposób ich grania i ktoś nawet miał 2 egzemplarze, które grały inaczej. Część osób opisuje je jako grające dużą sceną. U mnie jest przeciętna/naturalna. Na pewno nie jest to poziom XSów.  Ananda SM ponoć warta dopłaty względem XS, ale nie miałem okazji posłuchać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, LeonidK napisał(a):

@BearPL czy wiesz, jak te Avatone Planar mają się do Monolith M1570? I jak z jakością wykonania?

Niestety M1570 nie słyszałem. Miałem je tylko na głowie, bo byłem ciekaw wagi. Odczuwalnie cięższe niż m1070 i Avantony. W Avantone pady trzymają się na rzepy i wystarczy lekko je trącić i spadają. Co do jakości wykonania ogólnie to raczej by trzeba dłużej poużywać, żeby coś powiedzieć. Konstrukcja M1570 jest prostsza i wg mnie bardziej przez to niezawodna. Mniej rzeczy może tam się poluzować czy urwać, ale na szczęście nic takiego się nie stało i raczej prędko nie stanie, bo bardzo mało ich używam. Choć są badzo przyjemne to jednak nie jest to klasa GL2000...no ale w sumie nic dziwnego bo jeszcze lepszych słuchawek niż GL2000 nie słyszałem (pomijając CZ-1, które grają inaczej). 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś jest ostatni dzień żeby kupić w preorderz 595pln słuchawki zamknięte Ultrasone signature pure. Ja wziąłem w ciemno patrząc na opinie ludzi na targach którzy testowali te słuchawki nie znając ich ceny i wyceniali je w przedziale 1800-3600pln

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, BearPL napisał(a):

 W Avantone pady trzymają się na rzepy i wystarczy lekko je trącić i spadają. 

Hmm.. u mnie bardzo mocno się trzymały, wręcz ciężko było je od-rzepić. 😉

3 godziny temu, BearPL napisał(a):

Choć są badzo przyjemne to jednak nie jest to klasa GL2000...no ale w sumie nic dziwnego bo jeszcze lepszych słuchawek niż GL2000 nie słyszałem.. 

A na porównanie brzmieniowe jakieś, mogę liczyć - poproszę?! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, neonlight napisał(a):

Hmm.. u mnie bardzo mocno się trzymały, wręcz ciężko było je od-rzepić. 😉

Czyli już mam egzemplarz bardziej wiekowy :) 

 

21 minut temu, neonlight napisał(a):

A na porównanie brzmieniowe jakieś, mogę liczyć - poproszę?! 😉

Avantone vs GL2000? Zupełnie inne słuchawki. Avantony - ciepło grające, bardzo przyjemne np w prog rocku, niezbyt popisowe, co też może być zaletą, ale bardzo naturalnie grające. Niczego im nie brakuje i nie starają się być lepsze od innych. Po prostu grają spójnym, przyjemnym dźwiękiem.
GL2000 to są prawdziwe flagowce (wiele osób może zmylić cena). Niestety ponoć jest mocny rozrzut jakościowy egzemplarzy, bo sporo było recenzji niezbyt pochlebnych. Mogły wynikać z 2 rzeczy - po 1- rozrzut egzemplarzy, a po 2gie, co było moim zdaniem znacznie częstsze to nie dostarczenie im wystarczającego toru pod kątem jakościowym i mocowym. O dziwo jedyna recenzja na YT, która pokrywa się z moimi doświadczeniami jest Zeosa, którego bardziej uważam za sprzedawcę  

Więcej info wyślę Ci na prv, bo nie chcę robić offtopu zbytnio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, zxxxzxxxz napisał(a):

Czy Fiio wysteruje sluchawki GL2000 wystarczy mu mocy ? Jak to sie zgra  waszym zdaniem ?

Jeśli chodzi o Fiio M11 to jakoś tam te słuchawki zagrają, ale to będzie tylko ułamek ich możliwości. 

Po modach u @Perulbędzie je łatwiej napędzić z DAPów, ale to nigdy nie będzie to co pokażą przy podpięciu do mocnego toru. 

 

Producent zaleca do tych słuchawek przynajmniej 2W przy 60Ohm, więc ok 4W przy 32 Ohm, ale w praktyce to tak z 10W by się przydało.

Tutaj masz recenzję, która pokrywa się w moimi obserwacjami http://www.audio-holic.pl/index.php?option=com_rsblog&view=posts&tag=60:sluchawki 

Miałem okazję słuchać GL2000 na Torze A u tego recenzenta a Tor B mam już u siebie (inne tylko kable prądowe i listwa)

 

BTW. Schodzimy trochę z tematu :)

 

 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A inne słuchawki naprzyklad Monolith M1570 warto inwestować taki sprzęt i wykorzystywać go do słuchania muzyki z odtwarzacza takiego jak fiio m11 ?

Ciekawi mnie jak grają rumunskie słuchawki  Meze 99 Clasic elegancko wyglądają wie ktos jak sie sprawdzają przybmuzyce  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, zxxxzxxxz napisał(a):

A inne słuchawki naprzyklad Monolith M1570 warto inwestować taki sprzęt i wykorzystywać go do słuchania muzyki z odtwarzacza takiego jak fiio m11 ?

Ciekawi mnie jak grają rumunskie słuchawki  Meze 99 Clasic elegancko wyglądają wie ktos jak sie sprawdzają przybmuzyce  ?

Monolith M1570 nie słuchałem ale jestem ich bardzo ciekawy. W internecie dużo pozytywnych komentarzy na ich temat czytałem. Na Fiio m11 pro zagrają głośno z wyjścia zbalansowanego według kalkulatora mocy, więc ten DAP generalnie sobie poradzi. Może i warto wziąć je pod uwagę.

Meze99 classic słuchałem. Ale ja słyszałem w nich tylko bass, niewiele więcej. Najtańsze meze warte uwagi to moim zdaniem meze 109 pro. Ale otwarte i skoro kosztują

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy może spróbować i kupic na początek przygody ze słuchawkami planernymi HifiMan Sandara moge kupic je za 750zl z dodatkowym kablem zbalabsowanym  warto za te pieniądze to dobre sluchawki sprawdza sie z fiio M11 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności