Skocz do zawartości

Zakup pierwszego DAPa od 15lat


Rekomendowane odpowiedzi

W domu DAP nie ma za bardzo sensu moim zdaniem. Sam DAPa mobilnie i w biurze używam z powodu własnych fanaberii - MUSZĘ mieć oddzielne urządzenie do grania, bez drenażu baterii smartfona, bez dyndających z telefonu kabli, bez włączania "Nie przeszkadzać" jak chcę trochę muzyki posłuchać. Często na spacer idę, zostawiając telefon w domu.

 

Sam myślę, czy nie capnąć używki jakiegoś LG i mieć drugi telefon na DAPa, tylko trochę rozmiar smartfonów za duży jest. Tak stricte logicznie podchodząc do tematu to dostanę lepszą płynność użytkowania, a jak jest przyzwoity układ audio na pokładzie to mi to w zupełności wystarcza. Pomiary jasno wskazują, ze dostanę czysty dźwięk bez audiofilskiego umagiczniania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waski napisał(a):

No właśnie,czyżby padało słowo klucz: "LEŻY". 😉

Ja wyleczyłem się już z Dapów widząc jak tracą na wartości, jak są ograniczone pod względem prędkości działania w stosunku do średniej klasy telefonów.

Mam od dłuższego czasu Hugo2 i totalnie nie odczuwam potrzeby posiadania DAPa.

Jeszcze dwa lata temu nie zdawałem sobie sprawy, że będę używał urządzenia tego typu bez ekranu.

Nie lubię za to dongli bez własnego zasilania zbyt mocno drenują baterie w tel.

Dzisiaj dwóch słuchałem a dzień się jeszcze nie skończył 😉 wcześniej myślałem że telefon i jakieś lepszego słuchawki bt mi wystarcza ale już wiem że nie, raz że wszystko z "dziurki" gra mi lepiej a dwa że lubię różne style grania 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thieftime napisał(a):

Moge spróbować myślę że to też w sumie dobre rozwiązanie DAC BT fiio btr tylko ten znam jakie sa jeszcze inne firmy warte uwagi które mają w swojej ofercie wysokiej jakości wzmacniacze słuchawkowe BT ?


Pod twoje Sennki dobrą opcją powinien być xDuoo XD05 Bal 2 - https://xduoo.net/product/xd05-bal-2/

 

Sporo mocy, granie które raczej dobrze zgra się z HD650. Oczywiście obowiązkowo wymiana kabelka na balans 4.4mm żeby mieć więcej powera.

 

Pamiętaj, że pod HD650 potrzebujesz małej przenośnej elektrowni i byle FiiO BTR7 ci tego nie wysteruje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Najner napisał(a):

Nie przesadzajmy z tą elektrownią pod hd650. Miałem Mojo2 i XD05 Plus w tym samym momencie i HD650 brzmiały dla mnie dynamiczniej i pełniej z Mojo. Najlepiej samemu przesłuchać i to polecam Autorowi wątku 

Nie ma w tym żadnej przesady, po prostu Mojo 2 to równie mocne urządzenie, co wspomniane XD05+, a że grały z niego pełniejszym dźwiękiem, bo Mojo 2 posiada taką sygnaturę, XD05+ jest bardziej neutralny, co z kolei nie ma nic wspólnego z zapotrzebowaniem mocowym HD650. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem jednak do wniosku że zamiast wydać 400€ na wzmacniacz to wolałbym kupić za te pieniądze odtwarzacz typu ak se100 lub fiio m11 pro lub fiio m15  i mieć osobne urzadzenie na którym mogę mieć całą swoją muzykę bylo by to praktyczniejsze rozwiązanie będę tego używał glownie w domu fajną opcją jest Cayin n6 ii tam dźwięk można zmieniać za pomocą specjalnych modułów ciekawi mnie ten mnniejszy Cayin N3 pro z lampą w środku który też może służyć jako ewentualny Dac dla smartfona jak bym chciał coś stremowac po BT przydatna opcja i działa to dość szybko w n3 pro bo jest tam ich cayin os nie android może w te stronę iść wymiennego modułu audio lub Cayin N3 pro (lampa) dobrej jakości odtwarzacz o przyzwoitej responsywnosci z opcją DAC BT jak by zaszla potszeba skorzystania i wyszedl by taniej od wzmacniacza a i mocy pewnie będzie miał sporo to powinno wystarczyć do napędzenia HD650 ?

Kupilem na ebau nowe Philipsy fidelio X2HR w okazyjnej cenie bo za 60€ z czystej ciekawości ponoć bardzo dobre sluchawki zobaczym jak się będą sprawować 

Edytowane przez thieftime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał(a):

Nie ma w tym żadnej przesady, po prostu Mojo 2 to równie mocne urządzenie, co wspomniane XD05+

Nie, xd05+ daje 1000 mW, a Mojo2 600 mW, więc jest znacząca różnica. Z kolei 600 mW to jest moc, którą osiągają niektóre dapy, więc moim zdaniem dobry dap spokojnie wystarczy do napędzenia HD650 :) A że istnieje na świecie jakaś stacjonarka, która zagra lepiej? Na pewno tak.

 

4 godziny temu, thieftime napisał(a):

kupić za te pieniądze odtwarzacz typu ak se100 lub fiio m11 pro lub fiio m15  i mieć osobne urzadzenie

Ja też wolę mieć osobne urządzenie i też korzystam z DAPa. Weź sobie coś na pełnym androidzie, żebyś bez problemu mógł korzystać ze Spotify i innych YouTubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

jteż wolę mieć osobne urządzenie i też korzystam z DAPa. Weź sobie coś na pełnym androidzie, żebyś bez problemu mógł korzystać ze Spotify i innych YouTubów.

Co byś mi polecił co gra ciepło żywo i muzykalnie i będzie działać normalnie bez zacinek i zwiech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

Nie, xd05+ daje 1000 mW, a Mojo2 600 mW, więc jest znacząca różnica.

Masz rację, złego słowa użyłem, nie równie mocny, a również mocny. 😉 

 

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

Z kolei 600 mW to jest moc, którą osiągają niektóre dapy, więc moim zdaniem dobry dap spokojnie wystarczy do napędzenia HD650 :) 

No, właśnie mam wątpliwości, co do tej podanej mocy DAP'ów, skoro dedykowane wzmaki ją przekłamują w specyfikacji, to co dopiero w takim all-in-one, ale mogę się mylić, dawno DAP'a żadnego nie miałem. Ostatnio słuchany Cayin N3Pro z wyjścia SE nie był zbyt mocarny, tylko tam było 250mW/32ohm, dopiero balans deklaruje 800mW/32ohm, więc kto wie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thieftime

Ja też jestem za Mojo2 z Poly. Poly później dokupić jeśli nie mieści sie teraz w budżecie.

Argumenty za:

1. Metalowa obudowa.

2. Bateria wygląda na wymienialną i urządzenie można po prostu rozkręcić, co nie jest tak oczywiste w przypadku wszystkich DAP.

3. Urządzenia Chorda długo trzymają ceną, bo są popularne i łatwo rozpownawalne na rynku więc ewentualna odsprzedaż powinna być łatwiejsza.

4. Na zdjęciach przetwornik cyfrowo analogowy wygląda na dyskretny sterowany przez fpga.

5. Dużo dobrych recenzjii i jest to urządzenie często polecane.

6. Przez to że nie ma ekranu i Androida jest o wiele bardziej ponadczasowy i uniwersalny.

 

Jest tutaj paru użytkowników na tym forum, więc możę udało by sie coś wypożyczyć.

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thieftimeUważaj na "promocje" na tym portalu ogłoszeniowym bo nie znam drugiego miejsca o tak dużym skupisku oszustów choć bywają i prawdziwe okazje ;) 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, thieftime napisał(a):

Już nie ma to ogloszenie bylo na niemieckim ebay klaineanzaige 

Na giełdzie masz bardzo dobrego dapa w super cenie - Shanling M6 Pro od zaufanego użytkownika @docentore.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/shanling-m6-pro-2020-akm4497-version-CID99-IDWOMt0.html

Edytowane przez Najner
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał(a):

Na giełdzie masz bardzo dobrego dapa w super cenie - Shanling M6 Pro od zaufanego użytkownika @docentore.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/shanling-m6-pro-2020-akm4497-version-CID99-IDWOMt0.html

Pisał mi, że stracił konto, czyli pewnie zamknięte.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności