Skocz do zawartości

Zakup pierwszego DAPa od 15lat


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Najner napisał(a):

W takiej cenie warto było, ja i tak sprzęt noszę w etui i nie byłoby widać obić, nie ma szans na nic lepiej grającego za 1300 PLN. A Docentore na pewno kupił używkę, znam go i wiem, że szanuje sprzęt.

Taki silnie uderzony nie warto w ogóle. Cholera wie co tam się stało w środku, choćby z baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz nie wiem co kupić wydaje mi się ze lepiej chyba wsiąść fiio m11 i mieć pełnoprawny odtwarzacz jak tego Cayin Ru6 za ok 800zl co będzie miało lepsza jakość dźwięku ? bo chce płacić za fiio M11 1000zl 

Druga sprawa może kupić inne sluchawki czesto polecane były na różnych forach słuchawki Philips X2hr ponoć wyjatkowo dobre słuchawki w stosunku cena jakość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chcesz napędzać 300 Ohm słuchawki, więc chyba powinieneś zawęzić wybór na źródła bardziej wydajne. Ciężko będzie znaleźć tak wydajnego DAPa, nie mówiąc o tzw. "donglu" ale mogę się mylić.

Ten M11 fajny,  dość wydajny po balansie ale Ty masz chyba słuchawki 3.5/6.3mm ?Te X2HR/00 też są w "standardzie" 3.5mm. Miałem je, ale zwróciłem, teraz może jednak bym je sobie zostawił bo są tanie i dobre. Wtedy miałem tylko Shanling M2X i to słabiutki DAP( wydajnościowo) i może dlatego tak wyszło. Te Phillipsy mimo, że mają ok. 30 Ohm raczej rozwijają skrzydła na czymś z lepszym potencjałem. Druga sprawa, że to słuchawki otwarte i dość duże.

IMO wygrzewanie ich im zaszkodziło, nie robiłem tego (wygrzewania) na wysokim poziomie,tylko średnio-niskim i wydaje mi się, że straciły po nim blask w górze. Podejrzewam, że ten żel reklamowany, który jest w membranie nie jest na plus w sopranach (oddawanie szczegółów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, thieftime napisał(a):

chyba wsiąść fiio m11 i mieć pełnoprawny odtwarzacz jak tego Cayin Ru6 za ok 800zl co będzie miało lepsza jakość dźwięku ? bo chce płacić za fiio M11 1000zl 

Osobiście wziąłbym dongla, bo nie potrzebuję kolejnego "urządzenia do ładowania", przy okazji na telefonie można w czasie słuchania muzyki robić też inne rzeczy. 

Ale nie brałbym RU6, moim zdaniem najlepszy stosunek cena/jakość/moc ma Hiby FC4, i wg mnie gra lepiej niż RU6. Ma takie łagodne, przestrzenne granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Perul napisał(a):

Osobiście wziąłbym dongla, bo nie potrzebuję kolejnego "urządzenia do ładowania", przy okazji na telefonie można w czasie słuchania muzyki robić też inne rzeczy. 

Ale nie brałbym RU6, moim zdaniem najlepszy stosunek cena/jakość/moc ma Hiby FC4, i wg mnie gra lepiej niż RU6. Ma takie łagodne, przestrzenne granie. 

Z drugiej strony z donglem znacząco zwiększasz częstotliwość ładowania tego jednego urządzenia, wiec coś za coś, chyba że słuchasz mało, ale wtedy DAP pożyje i tydzień bez ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/11/2023 at 5:49 PM, thieftime said:

Koledzy a pierwsza generacja Fiio M11 jak gra ? Duża jest różnica miedzh wersjami fiio m11 m11 pro m11 plus ltd ?

Co myślicie i Ibasso dx240 amp1 mk3 za 2500zl ?

Sprzedałem FiiO M11 i to był mój duży błąd. :(
Co do używanej baterii, można ją wymienić. Pooglądaj tutoriale w necie, ale oczywiście robisz to na własne ryzyko.
Na ten moment mam M11s, który trochę laguje z kartą, podbitka firmware nic nie pomogła, ale do dźwięku się nie przyczepiam.
Ma on duży zapas mocy, ale nie jestem pewien jak sobie poradzi z HD650.

 

Jeśli zależy Ci na super mobilności - możesz kupić ewentualnie przenośny wzmacniak od Toppinga NX7 (daje ogromnego kopa na high gainie) i podłączyć go do tańszego DAPa, ale ta opcja jest taka sobie.

Edytowane przez Basilisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2023 o 13:01, thieftime napisał(a):

To teraz nie wiem co kupić wydaje mi się ze lepiej chyba wsiąść fiio m11 i mieć pełnoprawny odtwarzacz jak tego Cayin Ru6 za ok 800zl co będzie miało lepsza jakość dźwięku ? bo chce płacić za fiio M11 1000zl 

Druga sprawa może kupić inne sluchawki czesto polecane były na różnych forach słuchawki Philips X2hr ponoć wyjatkowo dobre słuchawki w stosunku cena jakość 

Od jakiegoś czasu mierzyłem się z tematem, jak skutecznie przesiąść się ze stacjonarek na rozwiązanie mobilne, bo ostatnio często podróżuję. Na foto efekt moich rozważań. Niebawem założę osobny wątek, który będę aktualizował, odnoszac się do pytań i argumentów, które się przewinęły również tu. Co do wyboru słuchawek, to uważam, że (w pewnym stopniu) model otwarty z zastosowaniami mobilnymi poniekąd się wykluczają. Po prostu wystarczy nieco głośniejsze środowisko, żeby popsuć sobie całą zabawę.

 

Edit:

 

20230811_201417.jpg

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupilem Fiio M11 pierwsza wersję dalem za niego 950zl z wysyłką zobaczym jak się sprawdzi z hd650 mam jeszcze kpp wlasnie je wyciągnąłem z pudełka musze do nich pady nowe zamówić i czekać aż przyjdzie Fiio M11 czytalem na Xda ze można zrootowac uzadzenie i zainstalowac JamsonDSP ktoś próbował jaki był tego efekt ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Od jakiegoś czasu mierzyłem się z tematem, jak skutecznie przesiąść się ze stacjonarek na rozwiązanie mobilne, bo ostatnio często podróżuję. Na foto efekt moich rozważań. Niebawem założę osobny wątek, który będę aktualizował, odnoszac się do pytań i argumentów, które się przewinęły również tu. Co do wyboru słuchawek, to uważam, że (w pewnym stopniu) model otwarty z zastosowaniami mobilnymi poniekąd się wykluczają. Po prostu wystarczy nieco głośniejsze środowisko, żeby popsuć sobie całą zabawę.

20230811_201417.jpg

Co to za gadżet pod HiBy?

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, waski napisał(a):

Co to za gadżet pod HiBy?

xDuoo XD05 BAL 2 a Hiby nadaje po bluetooth.
 

Przekombinowane. Mobilnie wystarczą rasowe twsy. 😅

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

xDuoo XD05 BAL 2
 

Przekombinowane. Mobilnie wystarczą rasowe twsy. 😅

Jeden warunek, trzeba je najpierw lubić ;). Wolę większe słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Jeden warunek, trzeba je najpierw lubić ;). Wolę większe słuchawki.

Ja też lubię większe i mniejsze też. Od 18 lat jestem w rozjazdach i różne mobilne stacjonarki na czele z moją „żółtą walizeczką”. Shanling H7 z muzyką na kiarcie zalatwia mi sprawę sprzętu dla większych. Podobnie Woo Aufio WA8.Jednak twsy grają wystraczająco dobrze i mieszczą się w kieszeni.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Ja też lubię większe i mniejsze też. Od 18 lat jestem w rozjazdach i różne mobilne stacjonarki na czele z moją „żółtą walizeczką”. Shanling H7 z muzyką na kiarcie zalatwia mi sprawę sprzętu dla większych. Podobnie Woo Aufio WA8.Jednak twsy grają wystraczająco dobrze i mieszczą się w kieszeni.

Jane, ale to już kwestia indywidualnych preferencji. Też czasem używam twsów, tyle, że bardziej z konieczności. Może kiedyś wrzucę wszystko na kartę, jednak teraz streaming jest najwygodniejszy 4me. Poza tym jestem bluźniercą i korzystam z EQ.

4 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

xDuoo XD05 BAL 2 a Hiby nadaje po bluetooth.

Bardzo rzadko używam BT, raczej testowo niż opcjonalnie. To zdjęcia poglądowe, w tej kombinacji używam wyłącznie usb (sporadycznie coax).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2023 o 20:11, kubachim napisał(a):

Z drugiej strony z donglem znacząco zwiększasz częstotliwość ładowania tego jednego urządzenia, wiec coś za coś, chyba że słuchasz mało, ale wtedy DAP pożyje i tydzień bez ładowania

Słucham średnio koło 3 godzin dziennie, i nie zauważyłem, żeby dongiel jakoś znacząco "wysysał" baterię, zwłaszcza jak wyłączę ekran telefonu w czasie słuchania. Na pewno więcej baterii ciągnie nawigacja samochodowa, czy oglądanie filmów, a nawet przeglądanie FB itp.

Co do DAPa to miałem Pionka XDP100r i przy podobnym słuchaniu (Tidala), jeśli potem zostawiłem włączone WiFi, to wytrzymywał ze 2 dni - "zżerało" ono mniej więcej tyle prądu, co odtwarzanie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności