Skocz do zawartości

DAC 500 do 1000 zł - podpięcie kilku rzeczy do głośników w domowym biurze


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Mój wiekowy Fiio Olympus 2 nagle przestał być wykrywany przez kompa. Nic nie pomaga, więc zacząłem myśleć nad nowym sprzętem. 

 

Do czego to będzie wykorzystywane? Przede wszystkim mam spiętego kompa z głośnikami (muza z Tidala HiFi) ale teraz chce też mieć do DAC wpięty tv którego używam jako monitora, i do niego mam podpięte konsole, a dźwięk z TV to zgroza. 

Dlatego póki co zastanawiam się czy warto iść w jakiś DAC np

Fosi Audio K5 Pro  albo Cambridge Audio DAC Magic 100 
Albo jakieś Chińskie marki? 

Ogólnie celem byłoby żeby

- Mac był do niego podpięty

- tv też (do grania i oglądania filmów)

- jeśli będzie opcja bluetooth to też sparował bym z nim słuchawkiSONY WH-1000XM4

Chyba że mam sobie darować póki co DAC i po prostu kupić jakieś kolumny aktywne 2.1 i do nich wszystko wpiąć a pozbyć się starych ale grających :) 

 

To mój pierwszy post, wiec jak czegoś nie napisałem to przepraszam, nadrobię 

Pozdrawiam, i z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, obecnie masz kolumny aktywne czy pasywne? Od tego będzie zależało, czy DAC będzie musiał być wyposażony w preamp czy nie. Zakładam, że masz aktywne, bo nie napisałeś nic o wzmacniaczu, więc musisz poszukać czegoś, co ma regulację głośności, np. Topping E30 II (tylko na pilocie) lub DX3 Pro+ (dodatkowo wyjście słuchawkowe i wejście BT). Zakup zamiast tego nowych kolumn aktywnych to też niegłupi pomysł, słyszałem wiele dobrych rzeczy o Edifierach, jest wiele modeli w każdym budżecie. Nie wiem tylko, czy warto pakować się w 2.1, z tego co widzę te subwoofery mają obudowę otwartą, czyli konstrukcja, która jest raczej wykorzystywana w kinie domowym niż w stereo. Może być więcej kłopotów niż pożytku w zależnosci od ustawienia i akustyki pomieszczenia. Ja mam suba REL T/Zero MKIII i jestem zadowolony z rezultatów, ale odpowiednie ustawienie go bez mikrofonu kalibracyjnego i REW to karkołomne zadanie.

Edytowane przez LeonidK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności