Skocz do zawartości

Ultrasone Pure - zapowiedź nowości, połączona z preorderem!


Rekomendowane odpowiedzi

A ja swój egzemplarz zwróciłem.

 

Na wstępie zaznaczę, że przede wszystkim jestem IEMowo-pchełkowy; jedynymi innymi nausznymi, które mam, są CAL!2

 

Ultrasone wziąłem, by przekonać się, wkoło czego powstaje tyle szumu i czy taka półka cenowa w pełnowymiarowych rozwiązaniach może mi zaoferować coś lepszego, coś innego.

 

Niestety, wychodzi na to, że nie.

Dla mojego ucha już pchełki za około 90 zł brzmią naturalniej. Pełniej, z odpowiednim powietrzem pomiędzy dołem, średnicą i górem.

Mało fair porównanie, bo to zupełnie inne konstrukcje - zgodzę się.

 

Dlatego odkurzyłem też CAL!2 i, kurczę, one też są jakoś bardziej rozdmuchane. Dodatkowo aż tak bardzo nie uciskają głowy.

 

Pojawią się pewnie sugestie, że nie nie wygrzałem Pure - prawda. Że z biegiem czasu docisk się zmniejszy - prawdopodobnie też. Że pady nieco zmiękną, co przełoży się na inną wygodę i przyjemniejsze granie - nie wątpię.

 

Nie chcę jednak ich leżakować i marynować, by nabrały pełni smaku.

Skoro nie polubiliśmy się na samym początku, drugiej randki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają mnie te Pure powoli interesowac. Czytając wasze opinie (które były do przewidzenia, bo w nie ma możliwości, by typowy człowiek żyjący od lat swoją opinią, że coś jest do dupy ją zmienił, bo to poniekąd byłoby jakby przyznaniem się do błędu) dochodzę do wniosku, że to mogą być faktycznie wybitne słuchawki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę swoje purey zwrócić. Nie wiem czy to okulary czy moje uszy (są raczej niewielkie), ale te słuchawki są tak małe i mają takiego clampa, że mnie wszystko boli. 
co do samego dźwięku to spodziewałem się czegoś więcej, acz chyba po prostu przestaję lubić zamknięte konstrukcje.

 

Niby fajne neutralne grania z podbitym dołem, ale no coś mi nie pasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Swoją drogą sklep się wkurzy, jak wszyscy zwrócicie słuchawki. To prawo do zwrotu bez podania przyczyny jest chore.

To trzeba było je uczciwie reklamować, a nie robić z nich audiofilski 7 cud świata:) Killera wszystkiego co otacza uszy.

Nie ma co zwracać za tą cenę, szczególnie w preorderze (a jak ktoś jeszcze kupuje na firmę i odliczy VAT + podatek) 

to.... no nie wychodzi że to jednak cud opłacalności jest. :)

 

1 godzinę temu, Neckol napisał(a):

Nie wiem czy to okulary czy moje uszy (są raczej niewielkie), ale te słuchawki są tak małe i mają takiego clampa, że mnie wszystko boli.

Czy da się w nich regulować pałąk w sensie dopasowania fizycznego, wygięcia do kształtu głowy?

Osobiście nie mam ochoty sprawdzać po tym jak moje podobne próby z D5200 skończyły się złamaniem pałąka, ale może ktoś już się odważył i próbował z Pure?  Może to by pomogło na siłę nacisku na uszy.

Edytowane przez Robi68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robi68 ja wolę nie ryzykować. W padach jest tak mało miejsca na uszy, że sama siła nacisku niewiele zmieni. 
hd600 czy inne z rodziny 6xx mają mocniejszego clampa, a i tak są wygodniejsze.

 

@Rafacio z tym zwrotem to jest mi z jednej strony głupio jak cholera, a z drugiej, mam wrażenie, że słuchawki, które poszły do recenzentów to coś innego niż dostaliśmy.

wszędzie piszą o tym braku bezpośredniego przekazu - dla mnie są bardziej bezpośrednie nawet od tańszych m40x z wymienionymi padami na te od hm5.

Miało być granie „fun”, a dla mnie to jest taki trochę sucharek. Gdyby to był dźwięk w bardziej otwartej konstrukcji i dodać do niego przestrzeni i sceny, to był by miód.

Dla mnie m40x górują nad pureami jeśli chodzi o samą jakość dźwięku i możliwości. Tutaj zaś mamy więcej tego dołu, który fakt, jest przyjemny.

słuchawki pewnie bym sobie zostawił gdyby nie ten totalny brak miejsca na uszy 😕

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Niektórzy twierdzą, że do Logic trzeba przywyknąć po prostu.

 

To na pewno, dla mnie słuchawki z S-Logic przez pierwsze minuty są niesłuchalne, ale po czasie to wrażenie przechodzi i dostrzega się plusy tego systemu - choć sporo zależy od kawałka. Miałem tak przy Pure, a wcześniej przy 900i.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

 

To na pewno, dla mnie słuchawki z S-Logic przez pierwsze minuty są niesłuchalne, ale po czasie to wrażenie przechodzi i dostrzega się plusy tego systemu - choć sporo zależy od kawałka. Miałem tak przy Pure, a wcześniej przy 900i.

Te Pure to pierwsze Ultrasone jakie słyszę i pierwszy kawałek to było „wtf, co to jest?!”, a z każdym kolejnym ta prezentacja nabierała coraz więcej sensu i teraz jak ich słucham to wszystko jest na swoim miejscu, a scena wręcz wydaje się być naturalniejsza niż w innych słuchawkach 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Neckol napisał(a):

W moim przypadku imposiburu. Brak miejsca na wygodne ułożenie uszu :(

 

U mnie jest nawet spoko ale one częściowo opierają się na małżowinie więc wiadomo, że na 3-4h słuchania to nie bardzo. Wczoraj 2h siedziałem to bylo jeszcze ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich dzisiaj w HiFipro/mp3store Warszawa. Pierwsze wrażenie... dziwne jakieś, kliknąłem na kolejny utwór i ... nadal, dziwne jakieś. Rozdzielczość jak na tę półkę cenową ( oraz o obietnicę rewolucji ) to raczej nędza. Niestety, zlewanie średnicy jest już na pograniczu krzywdy, głównie dla słuchu. Owszem, można je przyjąć ale tylko jeśli chce się uzasadnić wydanie kilkuset złotych na fanaberię.

Można się oswajać, ale to trochę jak próba onanizowania się młotkiem. Przyjemność jest wtedy, kiedy się nie trafi. 

  • Thanks 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, swoich jeszcze nie zdążyłem posłuchać a już po hajpie. Czemu mnie się wylosowało to hobby? 😆

 

Czyli w Ultrasone jak na Zachodzie - bez zmian.

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja liczyłem na trochę więcej po tych przedpremierowych zachwytach - znaczy wiadomo, to słuchawki za 6-7-8 stów zależnie kto ile za nie zapłacił i tu na pewno są w topce, ale jak ktoś tam rzucał gdzieś jakieś opinie, że to gra na poziomie słuchawek za 3k, no to sorry, ale nie (przy czym nie mówię, że odstają jakoś szalenie mocno)  
 
Zgadzam się jednak, że jak ktoś szuka dobrych słuchawek i nie chce wydawać przesadnie dużo, to obecnie jest to jeden z najciekawszych kandydatów, a może i najciekawszy.
 
btw. będziecie może mieli do nich taki kabelek w najbliższej przyszłości? Na stronie Ultrasone jest jako "comming soon". Ta sprężynka z zestawu trochę irytuje swoim ciężarem, a i 4.4mm by się przydało pod moje sprzęty  
 
ultrasone-signature-balanced-cable.jpg
 
Czy to znaczy że na tym kablu będą grały po balansie...?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby był jeszcze jakiś zwykły prosty kabel dostępny - ten z zestawu przypomina mi kable od takich najtańszych myszek + ta przeklęta spirala nie pomaga :D 

 

Ktoś się orientuje czy dałoby się zrobić kabel pod te słuchawki? To chyba wtyk 2,5mm slim?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś swoje o jak dla mnie rewelacja. Teraz tylko poczekać aż się wygrzeją. 
Co do kabla to pasuje od Sennków serii 5. Taki 2,5 mm wtyk z przekręcanym zabezpieczeniem. Próbowałem osobiście i wszystko hula. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jasiuch napisał(a):

Odebrałem dziś swoje o jak dla mnie rewelacja. Teraz tylko poczekać aż się wygrzeją. 
Co do kabla to pasuje od Sennków serii 5. Taki 2,5 mm wtyk z przekręcanym zabezpieczeniem. Próbowałem osobiście i wszystko hula. 

Podasz linka do tego przewodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności