Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade DT990 +Monolith m1079


ATP1998

Pytanie

Hej, 

 

Chciałbym zrobić upgrade mojego zestawu. Elektronika to JDS Labs Element II i jej zmieniać nie chcę, ale mam 2 pary słuchawek które bym sprzedał i kupił 1 parę. 

 

Granie słuchawek Monolith mi bardzo pasuje, lubię ich barwę, takie dociążenie muzyki, może mógłby być trochę bardziej detaliczne, ale generalnie mógłbym z nimi zostać gdyby były wygodniejsze. 

 

DT990 mają dla mnie za mało średnicy i góra jest trochę zbyt jaskrawa. Wielki plus za ich wygodę oraz wagę. 

 

Czego szukam? 

 

Słuchawek wygodnych i lekkich jak DT990 które grają bardziej jak Monolith.

 

Budżet max 2k PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Coś między dociążonym planarem, a detalicznym, przejrzystym dynamikiem? Do tego super wygodne?

Masz:

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/crosszone/2020411098572113125//crosszone-cz-10
Słuchałem i powiem, że do Twojego opisu pasuje idealnie. Model za 14kzł jest lepszy, ale te polecam z czystym sumieniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, audionanik napisał(a):

Coś między dociążonym planarem, a detalicznym, przejrzystym dynamikiem? Do tego super wygodne?

Masz:

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/crosszone/2020411098572113125//crosszone-cz-10
Słuchałem i powiem, że do Twojego opisu pasuje idealnie. Model za 14kzł jest lepszy, ale te polecam z czystym sumieniem.

Budżet max 2k!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator

Wnioskując po preferencjach i próbie połączenia grań, powinien spodobać się ten model: https://mp3store.pl/sluchawki/nauszne/austrian-audio/2021550582129161508/9120097810267/austrian-audio-hi-x65

Nie mogłem do końca uwierzyć że są o tyle lepsze od wersji zamkniętej hi-x60, oba modele za to niebywale wygodne.

Do odsłuchu w Warszawie na ten moment, zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ATP1998 masz wersje edition czy pro tych beyerów?

 

Ja edition dobrze wspominam choć rzeczywiście średnica była mało obecnca a góra jaskrawa. Jakbym je dalej miał to bym spróbował je uratować EQ.

 

Teraz mam pro i dla mnie na stocku są niemalże niesłuchalne po EQ dają radę ale nie są w moim guście, średnica po cienkiej stronie a całościowo dalej zbyt jasne. 

 

W porównaniu to X2HR są dla mnie duużo lepsze. w zasadzie pod każdym względem, a po EQ też zyskują. 

 

HD650 też mogłyby się sprawdzić tylko taki trade off bo masz lepszą średnicę i przyjemniejszy tembr ale słabszy bas i słabszą przestrzeń. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie słyszałem Monolith, ale X2HR używam często i bardzo je lubię. Nawet bez EQ są moim zdaniem świetne, a z EQ jeszcze lepsze :) To nie jest tak, że potrzebują ogromnych zmian, żeby zagrały dobrze. W świecie słuchawek otwartych są chyba dosyć unikalne (a przynajmniej na to, co słyszałem) z tym swoim kolumnowym basem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Najner napisał(a):

Nie słyszałem Monolith, ale X2HR używam często i bardzo je lubię. Nawet bez EQ są moim zdaniem świetne, a z EQ jeszcze lepsze :) To nie jest tak, że potrzebują ogromnych zmian, żeby zagrały dobrze. W świecie słuchawek otwartych są chyba dosyć unikalne (a przynajmniej na to, co słyszałem) z tym swoim kolumnowym basem.

 

Ostatnio słuchałem ich bez EQ i wydaje mi się, że tak na stocku mają jeszcze lepszą przestrzeń, tylko brzmienie trochę mniej akuratne, ale wciąż bardzo dobre. Kwestia preferencji. 

 

Teraz je słucham z EQ na podstawie Utopii 2022, fajny efekt, średnica bardziej wyeksponowna, od nowa przesłuc**ję w ten sposób moją bibliotekę muzyczną. :) Innymi słowy mając je i dostęp do EQ to ciężko mi się nimi znudzić.

 

Przytoczyłem je tutaj jako w mojej opinii lepsze i dobre od podanego modelu. Do 2000zł jest więcej propozycji może dla kogoś lepszych, kwestia jest tylko taka że to strojenie M1070 jest dość specyficzne, tak samo specyficzne jak np. LCD-2, gdzie pewne wyższe zakresy pasma są stonowane więc balans kieruje się w stronę basu. Nie kojarze słuchawek idących w tą stronę na stocku, potrafiących oddać właściwości m1070.

Tutaj X2HR mimo, że to trochę inny zamysł to mogą się wstrzelić swoją unikatowością w potrzeby Kolegi.

 

Ja bym kombinował z modelami które dobrze grają i przy pomocy EQ możne dostosować do własnych preferencji.

 

Aby np. mieć scenę i ocieplenie to K712 + EQ by wyeliminować pik na średnicy i wymodelować bas. Pewna osoba chwaliła mi ostatnio takie rozwiązanie. No, ale nie będzie to ten planarny linearny bas. 

 

To tylko przykład, ilość opcji się zwiększa jeśli uwzględnimy dodatkowy tunning. który model w takim podejściu spełni ostatecznie oczekiwania to ciężko powiedzieć. 

 

Przedstawiam sprawy z własnego punktu widzenia gdzie wydawanie więcej niż 2k na słuchawki jest nieco przesadzone, a jakieś dziwne koloracje i wirtualizacje akustyczne mnie nie interesują. Chcę, aby słuchawki przyjemnie reprodukowały dźwięk, nie chcę, aby tworzyły własnej wersji realizacji muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, ATP1998 napisał(a):

Budżet max 2k PLN

Ale to z wliczonymi pieniędzmi ze sprzedaży tych słuchawek, które już masz czy bez nich?

18 godzin temu, audionanik napisał(a):

Coś między dociążonym planarem, a detalicznym, przejrzystym dynamikiem? Do tego super wygodne?

Masz:

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/crosszone/2020411098572113125//crosszone-cz-10
Słuchałem i powiem, że do Twojego opisu pasuje idealnie. Model za 14kzł jest lepszy, ale te polecam z czystym sumieniem.

O. Ciekawe te Crosszone CZ-10. Ktoś coś próbuje robić zamiast sprzedawać płaski spłachetek folii za dziesiąt koła. Macie w Gdańsku na sklepie do posłuchania? A... Sorry. Nie macie sklepu przecież ani sprzedawcy.😟

Widzę, że Łopatko zajechał droższy model więc faktycznie mogą być dobre - dobry pomysł na słuchawki.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 hours ago, Rafacio said:

Ale to z wliczonymi pieniędzmi ze sprzedaży tych słuchawek, które już masz czy bez nich?

O. Ciekawe te Crosszone CZ-10. Ktoś coś próbuje robić zamiast sprzedawać płaski spłachetek folii za dziesiąt koła. Macie w Gdańsku na sklepie do posłuchania? A... Sorry. Nie macie sklepu przecież ani sprzedawcy.😟

Widzę, że Łopatko zajechał droższy model więc faktycznie mogą być dobre - dobry pomysł na słuchawki.

 

Nie, po prostu do 2k. Muzyki słucham głównie na stereo ale czasami jest potrzeba przez słuchawki i chciałbym miec po prostu 1 niezłą i wygodna parę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Łopatko zajechał droższy model więc faktycznie mogą być dobre

Widzę, że chyba trochę się podciągnął jeśli chodzi o polską składnię i styl, ale nadal są one na tyle kulawe (zwłaszcza dobór słów często wręcz komiczny), że nie jestem w stanie tego czytać bez skrętu kiszek. Zanim straciłem cierpliwość do lektury zdążyłem zauważyć błąd - w każdej muszli krosów znajdują się bowiem trzy, a nie dwa przetworniki, jak to wynika z recenzji(?). Trochę wstyd, ponieważ Audiofanatyk wyrósł, bądź co bądź, ssąc pierś Forum Mp3store…z resztą tak jak kilka innych podmiotów w tej branży…będąc jednocześnie tutejszym moderatorem;).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Rafacio napisał(a):

O. Ciekawe te Crosszone CZ-10. Ktoś coś próbuje robić zamiast sprzedawać płaski spłachetek folii za dziesiąt koła. Macie w Gdańsku na sklepie do posłuchania? A... Sorry. Nie macie sklepu przecież ani sprzedawcy.😟

Widzę, że Łopatko zajechał droższy model więc faktycznie mogą być dobre - dobry pomysł na słuchawki.

 

Nie wiem jak CZ-1 bo ich nie słuchałem, ale Dziesiątki są mega, do tego wykonanie tak jak piszesz bardzo dobre i nawet trzymając je w ręcach czuć wrażenie premium. Co się tyczy dźwięku to nie wiem czy by Ci podeszły, mi się bardzo podobają ale dla wielu mogą mieć za mało wysokich czy napinki w dźwięku. 

 

Jeżeli chodzi o pytanie autora i słuchawki podobne do M1070, to też zależy na jakich padach słuchane. Na welurach przypominały mi trochę Sennheiser HD565 Ovation, choć Sennki chyba grały czyściej. Późniejsza para M1070 z założonymi skórzanymi nausznikami przypominała mi nieco granie NightHawków Carbon na skórkach. Myślę że obie wymienione pary bardzo wygodne, szczególnie Hawki ale one są uznawane za kontrowersyjne i znowu nie każdemu podejdą, wiadomy temat. Droższe M1570 na welurach przypominały mi Beyerdynamic T1 pierwszej generacji. One także są bardzo wygodne (dla mnie wygodniejsze niż nowsze generacje ze względu na inaczej wyprofilowany pałąk), ale raz że ciężko je dostać, a dwa jak już się trafią to często z wyjeżdżonym mechanizmem regulacji pałąka. No ale rok czy dwa lata temu można było znaleźć bdb zachowaną sztukę w okolicy 2 kółek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności