Skocz do zawartości

FOCAL Bathys - Słuchawki Bluetooth z ANC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.09.2023 o 10:08, zdzichon napisał(a):


Ble :)

Dune Ble...Harkonenn Edition ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To korektor robiący coś w rodzaju audiogramu, dostosowującego optymalnie dźwięk do ubytków słuchu w różnych pasmach częstotliwości(zwykle związanych z wiekiem) i ich asymetrii (L-P, to można mieć od zawsze). Smaczkiem jest dodanie wybieralnego szumu tła, jak w profesjonalnych audiometrach. Samsung robił to do słuchawek przewodowych jeszcze jak używałem Galaxy Note 4, czyli około 2015 roku. Samsung nieco czytelniej pokazywał to, co skorygował. Sony np ma to od dawna w oprogramowaniu do bezprzewodówek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tarant napisał(a):

To korektor robiący coś w rodzaju audiogramu, dostosowującego optymalnie dźwięk do ubytków słuchu w różnych pasmach częstotliwości(zwykle związanych z wiekiem) i ich asymetrii (L-P, to można mieć od zawsze). Smaczkiem jest dodanie wybieralnego szumu tła, jak w profesjonalnych audiometrach. Samsung robił to do słuchawek przewodowych jeszcze jak używałem Galaxy Note 4, czyli około 2015 roku. Samsung nieco czytelniej pokazywał to, co skorygował. Sony np ma to od dawna w oprogramowaniu do bezprzewodówek.

Aaa, takie buty. Spróbujemy chociaż to Samsungowec rozwiązanie szału nie robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 20:23, zdzichon napisał(a):

Używalne to Mimi? Czy coś w stylu Dolby - wyłączyć i zapomnieć? Nie słyszałem nigdy o tej technologii.

Mimi stosuje się w Aventho Wireless. Zapisują krzywą audiogramu w słuchawkach. Faktycznie lepiej AW brzmią po korekcie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem wczoraj. Różnica just bardzo odczuwalna w moim przypadku. Czy to zmiana rzeczywiście na lepsze (takie mam pierwsze wrażenie) czy jednak te w moim przypadku dodatkowo podniesione pasma w górnej części będą na dłuższą metę męczyć to jeszcze do sprawdzenia. W każdym razie ciekawe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
53 minuty temu, saudio napisał(a):

Nowy FW 1.5.6, no i dołączam do klubu Bathys.  Nie ma info co zmienia/poprawia.

 

Coś tam napisali. Asystent google (jakby go nie było wcześniej), ulepszenia trybu "przezroczystego" i miękkiego tłumienia szumów. Swoją drogą, miałem dotąd fw 1.5.4, gdzieś przepadło 1.5.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też mam takie zdanie. Wydaje mi się, że zgodnie z założeniami im masz bardziej styrany słuch, tym większa różnica. Ja nie dość, że po 40-tce to jeszcze nie miałem litości dla słuchu za młodu (potencjometr mógł właściwie w walkmanach nie istnieć - zawsze max :)) także u mnie daje bardzo dużo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 11:22, vonBaron napisał(a):

To mimi naprawdę daje drugie życie Bathys, chyba trzeba je ściągnąć z giełdy, już tak mi nie prędko do Solitarie T.

Opisz teraz krótko jakie po mimi masz wrażenia z Bathysami ?

Mimi pozwoliło mi np. oswoić Tesle w Aventho Wireless. Stały się mniej suche i teslowo ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robisz taki klasyczny test słuchu na tonach, a potem algorytm podbija odpowiednio pasma w których masz ubytki. Intensywność efektu mozna płynnie regulować w zakresie 0 - 100. Działa to zaskakująco dobrze, a efekt finalny wg mnie różni sie od zwykłego EQ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał(a):

Ciekawe, ostatnio badałem słuch to nadal jest bardzo dobry, ale pewnie za kilka lat taka korekta się przyda ;) 

Nie chodzi o dobry czy zły tylko każde ucho może mieć niedobór lub nadwrażliwość na różne częstotliwości, a taka korekta jak okulary dla oczu pozwala słyszeć tak jak powinno brzmieć 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności