Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL Bathys - Słuchawki Bluetooth z ANC


Rekomendowane odpowiedzi

 

8 godzin temu, zdzichon napisał(a):

Moim zdaniem nie ma aż takiej przepaści między trybem bezprzewodowym a przewodowym jak sugeruje autor


Jestem podobnego zdania. Ok, jest pewna różnica na korzyść kabelka, ale nie powiedziałbym, że to jakiś game-changer. 

 

8 godzin temu, zdzichon napisał(a):

Obecnie BT to IMO najciekawszy i najbardziej innowacyjny segment rynku.

 

Tutaj już mam trochę odmienne zdanie, bo wg mnie większość słuchawek BT gra słabo / przeciętnie. Mamy kilka ciekawych modeli w stylu Bathys czy być może PX8 (tych nie słuchałem), ale to co kosztuje połowę ceny Bathysów wg mnie prezentuje z reguły bardzo umiarkowaną jakość dźwięku (delikatnie mówiąc). Takie WH1000XM5, Bowersy PX7S2 czy Momentum 4 to dla mnie dźwiękowa padaczka nadająca się do słuchania jedynie na dworze. Jeśli do takiego zastosowania je weźmiemy - to ok, nie można specjalne narzekać, bo w miejskiej dżungli nie ma na to czasu. Ale już w domu, na spokojnie - meh.

 

Podobnie jest z IEM-ami BT, tutaj także mamy całą masę dźwiękowego chłamu, a nawet topowe modele szału nie robią. Jak sobie przypomnę granie Finali ZE8000 to totalnie nie rozumiem zachwytów z recenzji - dla mnie te słuchawki po dłuższym przemyśleniu nie nadawały się do słuchania muzyki. Airpodsy Pro 2 lubię, ale nie oszukujmy się - też szału w tym graniu nie ma i ich charakterystyka daje radę jedynie na zewnątrz - w domu nie jestem w stanie ich słuchać. Co tutaj jeszcze słuchałem... Aaa. Noble Fokus Pro - fajnie w uchu leżały, ale dźwiękowo to było granie na poziomie chińskich IEM-ów za kilkadziesiąt zł.

 

Ofc nie twierdzę, że wszystkie TWSy grają kiepsko. Np. Finale ZE3000 nawet mi się podobały i zdecydowanie wybrałbym je zamiast ZE8000. Jestem też ciekawy tych nowych wynalazków od FiiO oraz Campfire Audio, ale powstrzymuję się od zakupu bo mając Airpodsy i tak używałbym głównie ich (wygoda + wspólpraca z iPhone / iPadem).

 

Na pewno coś w tym segmencie idzie do przodu i będzie tylko lepiej, ale na dziś niestety dopiero Bathysy kosztujące blisko 4k zrobiły na mnie na tyle przyzwoite wrażenie, że mógłbym powiedzieć - ok, słuchawki BT w końcu doganiają kabelkowe ;) Wszystko tańsze co słuchałem niestety nadal mocno odstawało.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bakus1233 napisał(a):

A słuchałeś airpodsy max? Od jednej osoby słyszałem, że nie grają gorzej jak Senki HD800s

 

Nie miałem okazji, ale raczej ciężko mi uwierzyć w takie porównanie ;) HD800S akurat słuchałem i zrobiły na mnie dość spore wrażenie, chociaż nigdy nie kupiłbym ich jako jedyne słuchawki - grają mocno specyficznie. 

 

Ja spotkałem się z kolei z opiniami, że ludzie woleli Airpodsy Pro od Max-ów i to mnie w sumie zniechęciło do zakupu czy nawet posłuchania Maxów. No ale nie słuchałem, to nie oceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dirian napisał(a):

 


Jestem podobnego zdania. Ok, jest pewna różnica na korzyść kabelka, ale nie powiedziałbym, że to jakiś game-changer. 

 

 

Tutaj już mam trochę odmienne zdanie, bo wg mnie większość słuchawek BT gra słabo / przeciętnie. Mamy kilka ciekawych modeli w stylu Bathys czy być może PX8 (tych nie słuchałem), ale to co kosztuje połowę ceny Bathysów wg mnie prezentuje z reguły bardzo umiarkowaną jakość dźwięku (delikatnie mówiąc). Takie WH1000XM5, Bowersy PX7S2 czy Momentum 4 to dla mnie dźwiękowa padaczka nadająca się do słuchania jedynie na dworze. Jeśli do takiego zastosowania je weźmiemy - to ok, nie można specjalne narzekać, bo w miejskiej dżungli nie ma na to czasu. Ale już w domu, na spokojnie - meh.

 

Podobnie jest z IEM-ami BT, tutaj także mamy całą masę dźwiękowego chłamu, a nawet topowe modele szału nie robią. Jak sobie przypomnę granie Finali ZE8000 to totalnie nie rozumiem zachwytów z recenzji - dla mnie te słuchawki po dłuższym przemyśleniu nie nadawały się do słuchania muzyki. Airpodsy Pro 2 lubię, ale nie oszukujmy się - też szału w tym graniu nie ma i ich charakterystyka daje radę jedynie na zewnątrz - w domu nie jestem w stanie ich słuchać. Co tutaj jeszcze słuchałem... Aaa. Noble Fokus Pro - fajnie w uchu leżały, ale dźwiękowo to było granie na poziomie chińskich IEM-ów za kilkadziesiąt zł.

 

Ofc nie twierdzę, że wszystkie TWSy grają kiepsko. Np. Finale ZE3000 nawet mi się podobały i zdecydowanie wybrałbym je zamiast ZE8000. Jestem też ciekawy tych nowych wynalazków od FiiO oraz Campfire Audio, ale powstrzymuję się od zakupu bo mając Airpodsy i tak używałbym głównie ich (wygoda + wspólpraca z iPhone / iPadem).

 

Na pewno coś w tym segmencie idzie do przodu i będzie tylko lepiej, ale na dziś niestety dopiero Bathysy kosztujące blisko 4k zrobiły na mnie na tyle przyzwoite wrażenie, że mógłbym powiedzieć - ok, słuchawki BT w końcu doganiają kabelkowe ;) Wszystko tańsze co słuchałem niestety nadal mocno odstawało.

I tak i nie. Jak pomysle jak graly sluchawki bt kilka lat temu to postep jest ewidentny. TWS generalnie jesli przyjac ze maja sluzyc na dworze to ich brzmienie jest dobre i dla mnie wystarczajace. Wg mnie jednak lepsze od Iemow za kilkadziesiat zlotych. W domu wolalem Technicsy AZ60 i od Nobli i MTW3 ale na zewnatrz wole Senki. Na zewnatrz uzywam nauszne Finale UX3000, sa niezle ale w domu wole Bangi. Niemniej zadne ze sluchawek ani te ani px8, bathysy,m4,xm5 i inne mimo, ze nie zawodza i daja duuzo wygody to nie wypra przewodowych. Poki co nie mam warunkow ale jak bede mial to w domu wroce do sluchania "welurow":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że postępu nie ma, ale moim zdaniem jest on dość powolny mimo wszystko - szczególnie w kwestii lepiej grających nauszników. Te tańsze modele gdzieś tam zatrzymały się w miejscu. Skoro WH1000XM3 grają lepiej od XM4 czy XM5 (moim zdaniem), to coś tutaj jest nie tak. Momentum 4 co prawda grają lepiej od poprzedników, ale znów przeskok jest moim zdaniem zbyt mały. Dalej już mamy praktycznie dziurę i chyba dopiero Bathysy / PX8 są warte uwagi. 

 

No ale nie chcę brzmieć jak maruda - na pewno będzie w tej kwestii coraz lepiej i audio po BT będzie mieć coraz więcej sensu ;) Ja tam trzymam kciuki, bo o ile kabelkowe granie zawsze będzie bardziej "sexi" i da więcej frajdy w naszym hobby (żonglowanie kabelkami, źródełkami), tak też chętnie widziałbym w swojej kolekcji jakieś świetnie grające nauszniki, ale nie w cenie Bathysów bo to już dla mnie za dużo jak na słuchawki których używałbym z doskoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Już kupiłem, czekam na dostawę, Audioquest Forest. 

No, ciekawy jestem efektu.

Ja póki co nie słyszę różnicy w graniu po BT czy po kablu.

Ba, nawet miałem wrażenie, o czym pisałem Kuropowi, że słuchane po kablu  Bathysy brzmią gorzej.

Nie wiem, może to wina okablowania - jeden kabelek to oczywiście stock, drugi to hipermarketowy dwumetrowiec w oplocie o długości dwóch metrów za 30 PLN.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem, np. z Mojo 2 czy Ifi HipDac 2 ale też na tym ich stockowym kabelku i tu również nie odczuwałem jakościowego przeskoku - może również źródła za słabe. One mi się najbardziej podobają w wersji bezprzewodowej.

Ale takich słuchawek przewodowych w tej cenie bym nie kupił, bo znam tuzin lepszych.

 

 

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz słucham ich ze stacjonarki po kablu USB i praktycznie nie analizując ich ogólnego brzmienia, bo coś tam sobie czytam, to wypadają IMO świetnie.

One doskonale grają w tle, mają taką dozę muzykalności, że wszystko co się z nimi wykonuje oferują dużą porcję przyjemności. Wczoraj sporo czasu spędziłem z nimi w kuchni. No i muszę powiedzieć że wcale się nie zmęczyłem (jak dotychczas bez nich), a wszystko wyszło super! 😍

Edytowane przez Compton
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian zdaje sobie sprawę że technologia BT tak naprawdę dopiero się rozwija. Dodatkowo hamowana przez cięcie kosztów (zawsze powtórze - gdzie w Bathys LDAC ?).

Ale Drop Pandy to niezle sluchawki grające lepiej od dobrych Oppo PM-3 (których są następcami). Nie kosztowały za dużo. Ich pech polegał na tym że powstały w manufakturze , która je porzuciła, kolejne wersje nie powstały .

Moje "uliczne" Technicsy A800 grają również świetnie i jak na razie na moich uszach , zniechęcaja mnie do zakupu Bathysów. Czego jakiś element podświadomości żaluje (bo takie fajne, francuskie, hajendowe ;-). )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wyszedłem dzisiaj z wrocławskiego MP3store z Bathysami.

Wyjęte z pudełka zabrzmiały dużo gorzej niż te ekspozycyjne, ale już po 2-3 godzinach zaczęły się rozkręcać.

Na szerszą opinię jeszcze za wcześnie, robi się coraz lepiej. Jedyny minus, to niewyłączalne ANC.

PS. Kogo poznałem dzisiaj poza @kurop w nowej siedzibie? Przyzna się?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wyszedłem dzisiaj z wrocławskiego MP3store z Bathysami.
Wyjęte z pudełka zabrzmiały dużo gorzej niż te ekspozycyjne, ale już po 2-3 godzinach zaczęły się rozkręcać.
Na szerszą opinię jeszcze za wcześnie, robi się coraz lepiej. Jedyny minus, to niewyłączalne ANC.
PS. Kogo poznałem dzisiaj poza [mention=8741]kurop[/mention] w nowej siedzibie? Przyzna się?
W sklepie był z nami @PACZANGA



Wysłane z mojego Pixel 6a przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tarant napisał(a):

Wyszedłem dzisiaj z wrocławskiego MP3store z Bathysami.

Wyjęte z pudełka zabrzmiały dużo gorzej niż te ekspozycyjne, ale już po 2-3 godzinach zaczęły się rozkręcać.

Na szerszą opinię jeszcze za wcześnie, robi się coraz lepiej. Jedyny minus, to niewyłączalne ANC.

PS. Kogo poznałem dzisiaj poza @kurop w nowej siedzibie? Przyzna się?

Kolegę to chyba kiedyś 100 lat temu (jak się tam ostatnio dawno temu logowałem) poznałem na forum KMZiZ w dziale zegarów. 😊

Pozdrowienia.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Kolegę to chyba kiedyś 100 lat temu (jak się tam ostatnio dawno temu logowałem) poznałem na forum KMZiZ w dziale zegarów. 😊

Pozdrowienia.

 

Tak najpewniej było i nie aż tak dawno temu (ostatnia wizyta w KMZiZ, o ile masz ten sam nick, w marcu 2021).
Ale bana tam za nic nie przydzieliłem, mam nadzieje. ;)

 

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności