Skocz do zawartości

Recenzja Final Audio ZE8000


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, all999 napisał(a):

Słuchawki Sony działają normalnie i obsługują LDAC bez potrzeby używania apki. Są funkcje w XM4, których inaczej nie odpalisz, ale kodek możesz normalnie wybrać w ustawieniach telefonu.

 

 

Właśnie o to chodzi że ja nie mogłem odpalić LDAC, jak nie zainstalowałem app'ki. Bez niej miałem tylko SBC i ACC, reszta wyszarzona, dopiero po zainstalowaniu aplikacji  doszedł jeszcze LDAC do wyboru, ale wszystkie aptX to już nie, a mimo że 1000MX4 i Xperia 5 II obsługują je. I jest bardzo dużo wpisów na ten temat na różnych forach że bez aplikacji nie ma się LDAC, tylko SBC i AAC.
Pewnie Sony coś w sofcie zablokowało, gdyż Oni lubią softowo ograniczać możliwości, jak ja nie dostałem nowej app'ki Photography, mimo że jest działa z moim telefonem OK jak ją się ręcznie zainstaluje. Albo cały Imaging Edge jakie masz funkcje do wyboru zależy od tego jaki masz telefon i aparat. Albo przykłady na DAP'ach i ich ograniczeniach. Za to nie lubię Sony.

@Najner 1000MK4.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Bathysy i Zetki to raczej nie do tramwaju choć nad basen w drogim hotelu ..

 

A może za LDAC i aptX HD trzeba kasę płacić ???

Tia, a słuchawki są za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze8000 są zgodne ze Snapdragon Sound, który obsługują m.in. telefony Sony. Nie sprawdzałem jak się to sprawdza, ale zastanawiam się nad tymi nowymi telefonami Sony, które mają wejść i liczę, ze dobrze zagrają z dziurki a dodatkowo mają Snapdragona.

https://www.qualcomm.com/products/features/snapdragon-sound

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak stoi w recenzji, potrzeba czasu na dobranie najlepszego ustawienia w uszach. Brzmienie zmienia się dosyć radykalnie, tak samo jak piszesz zależy to od doboru wielkości tipsów. Masz nowe czy egzemplarz testowy? One się mocno zmieniają z czasem. Ten duży przetwornik musi się ułożyć. Na początku bas mają poluzowany, z czasem się super układa. Tak samo wysokie zaczynają się "pojawiać" :) Bardzo ciekawe słuchawki. 

Napisz jak je odbierasz w porównaniu z ZE3000. Słuchałem ich już dosyć dawno i mogę mieć zaburzoną ocenę przez upływ czasu. W każdym razie z tego co pamiętam, to ZE3000 grają jaśniej, bardziej eterycznie i zwiewnie, lekko, z basem o charakterze armaturowym, bardziej konturowym (o dziwo jak na dynamika, ale to Final potrafi doskonale robić). ZE8000 mają więcej masy, wypełnienia, mocniejszy bas, są takie bardziej "miodne" :) Moje się jeszcze nie wygrzały, zobaczymy jak się będą zmieniać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo @misiekkb u was ambient sound też tak skwierczy?

 

Mam nówki, jak na obecną chwilę dla mnie jest trochę za gładko, brakuje mi większego pazura na średnicy. Bas bardzo dobry ale góry mogło być więcej. Bardzo dobra scena. 8k sound na poziomie placebo. 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał(a):

@The Grand Wazoo @misiekkb u was ambient sound też tak skwierczy?

 

Mam nówki, jak na obecną chwilę dla mnie jest trochę za gładko, brakuje mi większego pazura na średnicy. Bas bardzo dobry ale góry mogło być więcej. Bardzo dobra scena. 8k sound na poziomie placebo. 

Tak, jakby ściągało stację radiową. Elektronika działa jak antena i łapie śmieci? 

Ja nie lubię wysuniętej średnicy, jestem na nią uczulony i moje uszy się męczą, dlatego gładka i cofnięta średnica to dla mnie ok. 8K zgadzam się w 100%, nie zauważyłem różnicy. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszą poprawić bo to poważny bubel. 

Mimo gładkości dźwięku jest tu wszystko od siebie bardzo ładnie odseparowane i nie zlewa się w jedną papkę, spore wrażenie robią wokale. 

@The Grand WazooTH-900 nie są raczej słuchawkami gładkimi a chwaliłeś ;)

Godzina słuchania a już ubyło 30% baterii... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście dłużej tego 8K? Ręki sobie uciąć nie dam, ale różnice pojawiają się po jakimś czasie, jakby się uczyły muzyki. To jest jednak oprogramowanie. Bo faktycznie w bezpośrednim porównaniu różnice są bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał(a):

Już wyłączyłem, właśnie zauważyłem. 

To moje 1266 też by Ci się bardzo spodobały chociaż one zupełnie nie grają gładko. 

Czy tylko mi granie ZE8000 przypomina Meze Empyrean? 

No to podsyłaj te 1266 😉

Z tymi Meze to coś faktycznie jest na rzeczy. To jest ten klimat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał(a):

@The Grand Wazoo @misiekkb u was ambient sound też tak skwierczy?

 

Mam nówki, jak na obecną chwilę dla mnie jest trochę za gładko, brakuje mi większego pazura na średnicy. Bas bardzo dobry ale góry mogło być więcej. Bardzo dobra scena. 8k sound na poziomie placebo. 

 

Tak, ambient sound w prawej mi skwierczy, czasami jest to bardzo małe, czasami jest duże. Jakoś mi to nie przeszkadza ponieważ nie używam tego trybu.

Co do dźwięku to tak jak @The Grand Wazoo napisał one muszą się ułożyć, ja mam je od samego początku, a jeszcze się wygrzewają, a używam je prawie że codzienne, za wyjątkiem świąt. 

Pazur na średnicy to mają w wyższym zakresie. Z wysokimi zależy to od nagrania i to bardzo. 

 

2 godziny temu, all999 napisał(a):

Słuchaliście dłużej tego 8K? Ręki sobie uciąć nie dam, ale różnice pojawiają się po jakimś czasie, jakby się uczyły muzyki. To jest jednak oprogramowanie. Bo faktycznie w bezpośrednim porównaniu różnice są bardzo małe.

 

Tak, zmiany są, większa kontrola dźwięku, czarne tło i separacja. Jak pokaże zmiany to bardzo to zależy też od utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Niestety po ostatnim razie kiedy je pożyczyłem obiecałem sobie że nigdy więcej.

Żartowałem, bałbym się pożyczać tak drogie słuchawki. A dwa, że moja żona zaczyna patrzeć tęsknym okiem za pompą ciepła, więc inne wydatki się szykują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2023 o 23:33, lobuz1 napisał(a):

Ze8000 są zgodne ze Snapdragon Sound, który obsługują m.in. telefony Sony. Nie sprawdzałem jak się to sprawdza, ale zastanawiam się nad tymi nowymi telefonami Sony, które mają wejść i liczę, ze dobrze zagrają z dziurki a dodatkowo mają Snapdragona.

https://www.qualcomm.com/products/features/snapdragon-sound

A szajsunga ani jednego, widzę że mogę pożegnać się z aptx lossless... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vonBaron napisał(a):

A szajsunga ani jednego, widzę że mogę pożegnać się z aptx lossless... 

Rozważam zakup tego nowego Sony Xperia 1 lub 5 V generacji. Mają być w tym roku i pewnie będą miały fajny dźwięk z dziurki i dodatkowo ten Snapdragon Sound, który jest w obecnej iV generacji. Mam służbowego Samsunga a telefon mnie nigdy nie interesował- miał być tylko na Androidzie bo potrzebuję zainstalować kartę 500GB z muzyką pod UAPP/Neutron. Sony nigdy nie widziałem na oczy. Zobaczymy.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Rozważam zakup tego nowego Sony Xperia 1 lub 5 V generacji. Mają być w tym roku i pewnie będą miały fajny dźwięk z dziurki i dodatkowo ten Snapdragon Sound, który jest w obecnej iV generacji. Mam służbowego Samsunga a telefon mnie nigdy nie interesował- miał być tylko na Androidzie bo potrzebuję zainstalować kartę 500GB z muzyką pod UAPP/Neutron. Sony nigdy nie widziałem na oczy. Zobaczymy.

 

Sony Xperia 5 i 1 mają fajny dźwięk z dziurki, tylko że trzeba dobrać skuteczne słuchawki. Tutaj jest trochę więcej info https://www.head-fi.org/threads/sony-xperia-1-impression-thread.926331/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, misiekkb napisał(a):

 

Sony Xperia 5 i 1 mają fajny dźwięk z dziurki, tylko że trzeba dobrać skuteczne słuchawki. Tutaj jest trochę więcej info https://www.head-fi.org/threads/sony-xperia-1-impression-thread.926331/

Dzięki, poczytam sobie. Coś tam skutecznego mogę dobrać z Final (może z serii A) w zależności od sygnatury dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Mi chyba jednak bliższe jest granie ZE3000, bas jest bardziej zwarty a niższa średnica bardziej obecna. 

 

@vonBaron to jak możesz przesłuchaj Finale Dragonball Z, gdzie lepiej mi się słuchało takich zespołów jak Distributed, Deftones, Hollywood Undead, że względu na to że bas jest bardziej zwarty, a niższa średnica jest bardzo obecna. Na ZE8000 lepiej wypadały u takich grup jak Tool, Wagakki Band, Грай, Percival, Nightwish że względu na rozdzielczość, separację i tekstury.

Dragonball Z to taka lepsza wersja ZE2000, gdyż są równiejsze, ale fani basu wyższego i niskiej średnicy nie będą narzekali na brak tutaj, do tego wokale zarówno męskie jak i żeńskie są bardzo klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności