Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Final Audio ZE8000


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wpadła aktualizacja apki Final Connect na androidzie i w końcu działa na moim Sonym, którego używam do streamingu w domu. Pytanie do tych, którzy bawili się EQ, albo mogą to po prostu sprawdzić. Każde pokrętło posiada po 3 różne zakresy częstotliwości. Teoretycznie każdy zakres powinno się móc ustawić osobno, ale po zmianie np na ostatnim pokrętle 10 kHz, pozostałe dwa pasma - 12 i 16 kHz również automatycznie zmieniają ustawienie. Jak to u Was wyglada?



db5096243661c7981af14618f8b1741a.jpg
08a7222213e80f5f9a6fefb141a12deb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, all999 napisał(a):

Wpadła aktualizacja apki Final Connect na androidzie i w końcu działa na moim Sonym, którego używam do streamingu w domu. Pytanie do tych, którzy bawili się EQ, albo mogą to po prostu sprawdzić. Każde pokrętło posiada po 3 różne zakresy częstotliwości. Teoretycznie każdy zakres powinno się móc ustawić osobno, ale po zmianie np na ostatnim pokrętle 10 kHz, pozostałe dwa pasma - 12 i 16 kHz również automatycznie zmieniają ustawienie. Jak to u Was wyglada?



db5096243661c7981af14618f8b1741a.jpg
08a7222213e80f5f9a6fefb141a12deb.jpg

U mnie też tak jest. Nie wiem jak było wcześniej bo nie używałem Eq.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj odebrałem swoje ZE8000 final. Pierwsze wrażenia były niezłe, niestety na tę chwilę uważam, że moja para ma prawdopodobnie wadę. Narazie oczekuje na odpowiedź ze strony supportu, ale zapytam też jeszcze tutaj, jako że widzę całkiem kilku użytkowników słuchawek. Wydaje mi się, że trafił mi się wadliwy system ANC. W trybie ambient i trybie voice through, gdy muzyka nie jest odtwarzana lub gdy jest odtwarzana zbyt cicho (ale wciąż mam na myśli poziom 75% max głośności dla trybu ambient i siła rzeczy zawsze w trybie voice through) słyszę całkiem głośny "klatkowany szum" w tle, na jednym poziomie głośności jednakże nie jest to monotonny dźwięk, choć o dosyć zbliżonej tonacji. Czy tak powinno być i też tak macie, czy jednak powinienem już kontaktować się z serwisem? W trybach noise cancelling i wind cut nie ma w tle żadnych dźwięków dodam jeszcze, że zaktualizowalem firmware do 1.8 oraz próbowałem kilku resetów do ustawień fabrycznych. Do odsłuchu używam Oppo Find x5 Pro i Spotify, jednakże to raczej nie ma znaczenia, bo bez żadnej muzyki również słychać ten dźwięk. 

Edytowane przez badmike
Przemyślałem konstrukcje posta i postanowiłem ja edytować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, retter napisał(a):

Cóż anc nie jest tak idealne, ma swoje zalety. Najlepsze anc ma bose, później sony. Jak w kontekście takich 1000xm4 maja anc jakie ma ze8000?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Działa dobrze i znacząco nie degraduje dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Ten "szum" występuje tyko w trybie "nasłuchiwania" dźwięków otoczenia i jak gra muzyka, to tego nie słychać. W pozostałych trybach tego nie ma. A dwa ANC nie powoduje uczucia studni i ciśnienia, co jest na plus. 

Słowo „szum” działa na niektórych jak płachta na byka, od zawsze z nim walczą i nie ma chyba słuchawek i playerów, które spełnią ich wymagnia. 😂

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś jeszcze odniósł wrażenie, że ANC zamiast wytłumiać tak naprawdę wyłapuje i jeszcze podkreśla wiele rodzajów hałasu z otoczenia? mam na myśli odgłosy typu szelest (np w kuchni ale też ubrań ) lub stukania w klawiaturę - np w biurze.

 

Edit :

Generalnie może trochę przeredaguję pytanie - czy ANC w waszych ZE8000 w ogóle działa i jeśli tak to jakie dźwięki jest w stanie zminimalizować lub wytłumić? Ja właściwie wszystko przez nie słyszę, więc będę wdzięczny na co zwrócić uwagę, że tego nie słychać przy włączonym ANC 😅 Dziewczyna śpiewająca na głos z pokoju obok (niespecjalnie głośno) - przebija się, mały wiatraczek 50 cm od słuchawek - przebija się. Przyznam szczerze, że nie wiem co robić, nie mogę zwrócić używanych słuchawek a nie jestem w stanie póki co zweryfikować, czy ANC w nich jakkolwiek Działa. Czy jest szansa, że zostanie to poprawione aktualizacją firmware? 

Na te chwilę mam wrażenie, że moje Sony WF-C500 tłumiły dźwięki lepiej, a nie mają ANC. A za różnicę w cenie możnaby kupić Bose QC2. 

 

Dodatkowe pytanie: czy miał ktoś z Państwa wspomniane BOSE QC 2 oraz Finale i mógłby porównać samą jakość dźwięku? Tak, nie da się ukryć, że w finalach jakość dźwięku jest niesamowita, jednakże w moim odczuciu ANC istnieje tylko w opisie słuchawek i w ich cenie. 

Edytowane przez badmike
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, retter napisał(a):

Cóż anc nie jest tak idealne, ma swoje zalety. Najlepsze anc ma bose, później sony. Jak w kontekście takich 1000xm4 maja anc jakie ma ze8000?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 


W 1000xm4 z włączonym ANC słuchałem tylko kilka sekund, gdyż czułem tę falę przeciwstawną bez muzyki (ciśnienie), więc odrazu wyłączyłem. Gdyż po kilku minutach mam ból głowy od tego.

 

21 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Ten "szum" występuje tyko w trybie "nasłuchiwania" dźwięków otoczenia i jak gra muzyka, to tego nie słychać. W pozostałych trybach tego nie ma. A dwa ANC nie powoduje uczucia studni i ciśnienia, co jest na plus. 

 

U mnie też tak jest że "szum", tylko w trybie "nasłuchiwania". I zgodzę się z tym ANC, mi się on bardzo podoba, fakt że fani całkowitego wygłuszenia nie będą tutaj zadowoleni.

 

5 godzin temu, badmike napisał(a):

A czy może ktoś jeszcze odniósł wrażenie, że ANC zamiast wytłumiać tak naprawdę wyłapuje i jeszcze podkreśla wiele rodzajów hałasu z otoczenia? mam na myśli odgłosy typu szelest (np w kuchni ale też ubrań ) lub stukania w klawiaturę - np w biurze.

 

Edit :

Generalnie może trochę przeredaguję pytanie - czy ANC w waszych ZE8000 w ogóle działa i jeśli tak to jakie dźwięki jest w stanie zminimalizować lub wytłumić? Ja właściwie wszystko przez nie słyszę, więc będę wdzięczny na co zwrócić uwagę, że tego nie słychać przy włączonym ANC 😅 Dziewczyna śpiewająca na głos z pokoju obok (niespecjalnie głośno) - przebija się, mały wiatraczek 50 cm od słuchawek - przebija się. Przyznam szczerze, że nie wiem co robić, nie mogę zwrócić używanych słuchawek a nie jestem w stanie póki co zweryfikować, czy ANC w nich jakkolwiek Działa. Czy jest szansa, że zostanie to poprawione aktualizacją firmware? 

Na te chwilę mam wrażenie, że moje Sony WF-C500 tłumiły dźwięki lepiej, a nie mają ANC. A za różnicę w cenie możnaby kupić Bose QC2. 

 

Dodatkowe pytanie: czy miał ktoś z Państwa wspomniane BOSE QC 2 oraz Finale i mógłby porównać samą jakość dźwięku? Tak, nie da się ukryć, że w finalach jakość dźwięku jest niesamowita, jednakże w moim odczuciu ANC istnieje tylko w opisie słuchawek i w ich cenie. 

 

ANC tutaj bardziej jest podobne do tipsów pasywnych Etymotica, czyli nie ma "szumu", a dźwięki otoczenia są ściszone, zmniejszone bryły i słychać je bardziej z oddali. Na przykład z życia wzięte: wjeżdżające metro na stację słychać tak jakby było dopiero w tunelu.

Sony od serii XM3 po konfiguracji mają lepsze ANC od Bose QC2. Dźwiękowo to jest przepaść między Bose a Sony czy Final. Bose nie mają rozdzielczości, tekstur, przejrzystości, szczegółowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś jeszcze odniósł wrażenie, że ANC zamiast wytłumiać tak naprawdę wyłapuje i jeszcze podkreśla wiele rodzajów hałasu z otoczenia? mam na myśli odgłosy typu szelest (np w kuchni ale też ubrań ) lub stukania w klawiaturę - np w biurze.
 
Edit :
Generalnie może trochę przeredaguję pytanie - czy ANC w waszych ZE8000 w ogóle działa i jeśli tak to jakie dźwięki jest w stanie zminimalizować lub wytłumić? Ja właściwie wszystko przez nie słyszę, więc będę wdzięczny na co zwrócić uwagę, że tego nie słychać przy włączonym ANC Dziewczyna śpiewająca na głos z pokoju obok (niespecjalnie głośno) - przebija się, mały wiatraczek 50 cm od słuchawek - przebija się. Przyznam szczerze, że nie wiem co robić, nie mogę zwrócić używanych słuchawek a nie jestem w stanie póki co zweryfikować, czy ANC w nich jakkolwiek Działa. Czy jest szansa, że zostanie to poprawione aktualizacją firmware? 
Na te chwilę mam wrażenie, że moje Sony WF-C500 tłumiły dźwięki lepiej, a nie mają ANC. A za różnicę w cenie możnaby kupić Bose QC2. 
 
Dodatkowe pytanie: czy miał ktoś z Państwa wspomniane BOSE QC 2 oraz Finale i mógłby porównać samą jakość dźwięku? Tak, nie da się ukryć, że w finalach jakość dźwięku jest niesamowita, jednakże w moim odczuciu ANC istnieje tylko w opisie słuchawek i w ich cenie. 

Mi to wygląda na brak sela że słuchawkami. Tu anc nic nie poradzi jak dźwięki lecą bokiem.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dobrze mówią, to może być brak seal, tym bardziej że dwie rzeczy są ważne, dobranie tipsów no i odpowiednie wkładanie ich do ucha. Tutaj samemu trzeba  wyczuć w jakich pozycji mamy najlepszy seal'a.

Taki mały tips przy wkładaniu, może coś pomoże:
1) włóż słuchawkę lekko do konchy, tak aby prostokątna część słuchawek była pozioma oraz góra do przodu
2) obracaj słuchawkę do dołu, jednocześnie lekko naciskając do przodu (chociaż tutaj duże znaczenie jest gdzie jest utwór kanału słuchowego, wtedy trzeba kierować w otwór kanału)), wtedy tips ładnie wchodzi w kanał uszny.
3) Starać się aby kąt ustawienia był taki sam w obu słuchawkach, gdyż inne kąty mogą powodować to że będziemy słyszeli inną tonację między prawą, a lewą słuchawką.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, misiekkb napisał(a):

Chłopaki dobrze mówią, to może być brak seal, tym bardziej że dwie rzeczy są ważne, dobranie tipsów no i odpowiednie wkładanie ich do ucha. Tutaj samemu trzeba  wyczuć w jakich pozycji mamy najlepszy seal'a.

Taki mały tips przy wkładaniu, może coś pomoże:
1) włóż słuchawkę lekko do konchy, tak aby prostokątna część słuchawek była pozioma oraz góra do przodu
2) obracaj słuchawkę do dołu, jednocześnie lekko naciskając do przodu (chociaż tutaj duże znaczenie jest gdzie jest utwór kanału słuchowego, wtedy trzeba kierować w otwór kanału)), wtedy tips ładnie wchodzi w kanał uszny.
3) Starać się aby kąt ustawienia był taki sam w obu słuchawkach, gdyż inne kąty mogą powodować to że będziemy słyszeli inną tonację między prawą, a lewą słuchawką.

No i ja tutaj mam problem z "dogadaniem" się z Finalami. Raz na pięć prób łapię seala. Dlatego raz kocham te słuchawki, a raz nienawidzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zupełnie takiego problemu i aplikacja jest prosta, szybka i przyjemna. Wkładam normalnie i trzymając 2 palcami, obracam nimi we wszystkich możliwych płaszczyznach, lekko naciskając, aby weszły do kanału słuchowego. Kręcę w lewo „do oporu”, pozycjonuję i mam seal. 🤣. Gumka też musi być odpowiednia, ale to oczywista oczywistość. Polecam spróbować, no chyba że macie jakieś inne uszy. 😊

 

5FF75F18-9AFF-4368-BAA4-75CC04BF6683.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by się przydał jeszcze jeden większy rozmiar tipsów, bo w prawym mam zawsze trochę zabawy. Ogólnie kluczem do sukcesu u mnie jest płytka aplikacja. Ale nic się nie martwcie, bo Final zapowiedział swoje custom tipsy do ZE8K :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale zapytam się i dam znać. No i jak to będzie wyglądało czy skan czy wyciski wysyłać.
A pytałeś się może Piotrka czy by do nich nie zrobił?

Nie, na razie czekam na wieści od Finala…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności