Skocz do zawartości

Recenzja Final Audio ZE8000


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Jest to marginalne i mi nie przeszkadza.

Mi bardzo...słucham cicho muzyki gdzie często są przerwy miedzy dźwiękami (muzyka filmowa) i jak słyszę szumy lub interferencje to sam rozumiesz.

 

6 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Za to różnica w tych trybach jest bardziej czytelna, więc dziwne że jej nie słyszysz

Też mnie to dziwi. Chciałem sprawdzić na MacBooku ale widzę że nie ma apki więc...

6 minut temu, MrSheep napisał(a):

Szumy w trybie NC to standard w słuchawkach TWS

A już myślałem, że mam szumy uszne ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał(a):

Mi bardzo...słucham cicho muzyki gdzie często są przerwy miedzy dźwiękami (muzyka filmowa) i jak słyszę szumy lub interferencje to sam rozumiesz.

 

Też mnie to dziwi. Chciałem sprawdzić na MacBooku ale widzę że nie ma apki więc...

A już myślałem, że mam szumy uszne ;)

Widocznie jesteś wyjątkowo na to wyczulony. :( 

 

 

Sprawdzałem przed chwilą na Ipad Pro 12.9 i odkurzyłem dywan przełączając się miedzy trybami- różnica bardzo czytelna.

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Palpatine napisał(a):

Też mnie to dziwi. Chciałem sprawdzić na MacBooku ale widzę że nie ma apki więc...

Podłącz w pierwszej kolejności z telefonem, później z MacBookiem, to aplikacja z telefonu połączy się ze słuchawkami i możesz nimi sterować z apki. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wgranie apki ponownie i ponowne sparowanie poprawiło jakość ANC. Nie wiem co było nie tak, ale w końcu działa.

Szumy największe są na Ambient Sound więc słucham na Noice Canceling, tutaj jest dużo lepiej.

Na dniach szykuje się pojedynek ZE8000 z Bathys...

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał(a):

 

Na dniach szykuje się pojedynek ZE8000 z Bathys...

Da się tak porównywac nauszne z dokami (TWS) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał(a):

A czemu nie? To i tak się rozbija zawsze o subiektywne preferencje. Będzie to porównanie topek w swoich segmentach.

A to z chęcią poczytam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem wczoraj i dziś pożyczonych od @The Grand Wazoo (dzięki jeszcze raz) i... podpasowały mi zdecydowanie bardziej od ZE8000. Przyjemniejsza, mniej męcząca barwa, moim zdaniem bardziej muzykalne i uniwersalne granie. Trochę przeszkadza mi tylko nieco oddalona średnica, tutaj ZE8000 wypadały lepiej. Technicznie też są trochę gorsze, ale nie słyszę jakiejś przepaści. 

 

Finalnie to inne brzmienie, więc trudno bezpośrednio porównywać, ale na pewno nie dopłaciłbym tysiaka do ZE8000 mając do wyboru jedne i drugie. 

 

To co zauważylem, to podobnie jak w ZE8000, także w ZE3000 trzeba złapać perfekcyjny seal żeby dobrze zagrały - inaczej dźwięk jest daleki od ideału. Niestety w moim przypadku dopiero po dociśnięciu słuchawek do ucha taki seal łapie mimo przetestowaniu kilku różnych tipsów (w tym tych dedykowanych TWS-om), więc także ZE3000 nie są dla mnie.

 

No i jeszcze kwestia walorów użytkowych - dość trudno wyciąga się je z pudełka, dość trudno je poprawić w uchu bez przypadkowego kliknięcia na panel dotykowy. Myślę, ze nad tymi elementami Final musi jeszcze popracować, bo trudno byłoby mi używać tych ZE3000 na co dzień. 

Niemniej jak ktoś jest to w stanie przeboleć to moim zdaniem TWS-y warte uwagi i dobrze wycenione. Na pewno wybrałbym je zamiast dopłacać aż tysiaka do ZE8000. Ale wiadomo jak to z flagowcami - mało kiedy są opłacalne ;) 

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dirian napisał(a):

Posłuchałem wczoraj i dziś pożyczonych od @The Grand Wazoo (dzięki jeszcze raz) i... podpasowały mi zdecydowanie bardziej od ZE8000. Przyjemniejsza, mniej męcząca barwa, moim zdaniem bardziej muzykalne i uniwersalne granie. Trochę przeszkadza mi tylko nieco oddalona średnica, tutaj ZE8000 wypadały lepiej. Technicznie też są trochę gorsze, ale nie słyszę jakiejś przepaści. 

 

Finalnie to inne brzmienie, więc trudno bezpośrednio porównywać, ale na pewno nie dopłaciłbym tysiaka do ZE8000 mając do wyboru jedne i drugie. 

 

To co zauważylem, to podobnie jak w ZE8000, także w ZE3000 trzeba złapać perfekcyjny seal żeby dobrze zagrały - inaczej dźwięk jest daleki od ideału. Niestety w moim przypadku dopiero po dociśnięciu słuchawek do ucha taki seal łapie mimo przetestowaniu kilku różnych tipsów (w tym tych dedykowanych TWS-om), więc także ZE3000 nie są dla mnie.

 

No i jeszcze kwestia walorów użytkowych - dość trudno wyciąga się je z pudełka, dość trudno je poprawić w uchu bez przypadkowego kliknięcia na panel dotykowy. Myślę, ze nad tymi elementami Final musi jeszcze popracować, bo trudno byłoby mi używać tych ZE3000 na co dzień. 

Niemniej jak ktoś jest to w stanie przeboleć to moim zdaniem TWS-y warte uwagi i dobrze wycenione. Na pewno wybrałbym je zamiast dopłacać aż tysiaka do ZE8000. Ale wiadomo jak to z flagowcami - mało kiedy są opłacalne ;) 

No i właśnie przez to ja swoje chyba sprzedam bo FW5 są też wygodniejsze jak i grają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palpatine napisał(a):

@Dirianw przerwszej chwili myślałem, że piszesz o Bathys i się przeraziłem. Dla mnie ZE8000 są ciemne/ciepłe. Moja tolerancja tej barwy kończy się gdzieś na poziomie 8k ;). Natomiast dziękuję za opis, wiem już że 3k nie dla mnie,

 

Bathysy raczej też grają po ciemniejszej stronie mocy. Dla mnie są jednak zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze od ZE8000. Daj im jednak (Focalom) chwilę - mi się zaczęły podobać dopiero po kilku godzinach odsłuchu. Pierwsze wrażenie jest raczej średnie (gdy spojrzysz na cenę), ale później jak ucho się przyzwyczai to robi się lepiej ;) 

 

3 minuty temu, vonBaron napisał(a):

No i właśnie przez to ja swoje chyba sprzedam bo FW5 są też wygodniejsze jak i grają lepiej.

 

Będę musiał kiedyś je sprawdzić, ale na razie zostaję z Airpodsami. Jakkolwiek daleko im do ideału, to jednak na zewnątrz póki co spisują mi się najlepiej - dobre ANC i wygoda robią swoje.

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności