Skocz do zawartości

Recenzja Final Audio ZE8000


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w swiecie TWS/IEM wygoda ale i seal sa niesamowicie wazne. Z TWS jakie mam kompletnie nie mam klopotu z AZ60 ale tez biegac w nich nie moge bo szybko trace seala (ale na spacery czy szybkie zalozenie, no problem). Mtws3 chwile zajmuje i musialem pokombinowac ze skrzydelkami ale seala mam, Noble Fokus Pro bezproblemowo jak z Technicsami mimo innej budowy sluchawek. Soniacze xm4 latwo wchodzily ale byly ciezkawe,xm3 kompletnie nie wmoglem zlapac seala. Geekfly gfs8 czasem tak a czasem nie. Idealnie jak aplikacja do ucha zajmuje do 5 sekund a nie kilka minut bo wtedy wygoda z tws traci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinował ktoś z EQ i osiągnął jakieś ciekawe rezultaty? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za screena z apki
Opisał byś ze8000 vs airpods pro 2?
Ciekawe zestawienie.

No i kluczowe z iphona czy androida?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, retter napisał(a):

Opisał byś ze8000 vs airpods pro 2?
Ciekawe zestawienie.

No i kluczowe z iphona czy androida?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 


Finale grają bardziej bezpośrednio i trochę bardziej szczegółowo. Airpodsy mocniej koloryzują dźwięk, moim zdaniem są przystępniejsze w odbiorze dla mniej osłuchanych osób. Bas wydaje mi się mocniejszy i bardziej efektowny w Airpodsach, ale nie potrafię złapać optymalnego seala w Finalach wiec trudno o dobre porównanie.

 

Technicznie ZE8000 są bez wątpienia lepsze, to bardziej dojrzałe granie. Ale na dworze lepiej słucha mi się Airpodsow - maja bardziej zaznaczony, bardziej sprężysty bas i to w zastosowaniu „na zewnątrz” robi robote ;) Ale tak jak wspomniałem, Airpodsy lepiej mi leżą w uchu, wiec porównanie może nie być miarodajne.

 

ANC zdecydowanie lepsze w AirPods.

 

Sluchalem z iPhone w obydwu przypadkach. Później podłączyłem Finale pod Androida z aptx Adaptive żeby sprawdzić różnice względem AAC ale prawde mówiąc jakichś słyszalnych różnic względem kodeków nie słyszę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, retter napisał(a):

Opisał byś ze8000 vs airpods pro 2?
Ciekawe zestawienie.

No i kluczowe z iphona czy androida?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Nie do mnie pytanie, to się wypowiem ;) Pisałem porównanie jednemu z forumowiczów do AZ60, ale też pasuje do AirPods:

 

"ZE8000 to inna liga niż AirPods Pro. Holografia, przestrzeń, separacja instrumentów, scena, dynamika (ukazanie cichych i głośnych dźwięków) jest na nieporównywalnym poziomie. AirPods są jakby strojone na "jedno kopyto" czyli rozrywkowe, napompowane granie. Finale to inna kultura i szkoła grania. Przypominają dobre analogowe garnie z gramofonu. Ciepłe, miękkie, miłe, szlachetne, bez agresji, z bobrym basem i delikatnymi, aksamitnymi wysokimi tonami. Tych wysokich mogłoby być jednak trochę więcej". 

 

Tak jak @Dirian zauważył, dużo zależy od seal'a, który radykalnie zmienia brzmienie. Ja czasami walczę kilka minut, ale za to efekt jest spektakularny. Na zewnątrz też korzystam z AirPods Pro. Zresztą, ZE8000 to dla mnie takie TWS-y domowe, które zastępują z "lenistwa" pełnowymiarowe słuchawki, czy przewodowe doki. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do mnie pytanie, to się wypowiem  Pisałem porównanie jednemu z forumowiczów do AZ60, ale też pasuje do AirPods:


Ale Ty piszesz o jedynkach, czy dwójkach Airpods Pro? Bo to jednak spora różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójkach

Ja jednak będę adwokatem airpodsów pro 2. Owszem, ZE8K są lepsze technicznie, nie mam wątpliwości, ale to nie jest wg mnie żadna przepaść. Dwójki są dużo lepsze od jedynek i grają już w najwyższej lidze TWSów. A jeśli ktoś chce słuchać ZE8K z ajfona, to te różnice wg mnie jeszcze maleją. Na zewnątrz i ogólnie na codzień wybieram airpodsy i nie brakuje mi tam już niczego, a na wieczorny odsłuch w fotelu mam Finale.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Też się długo łamałem, ale chyba jednak wybiorę AirPods 2. Dużo lepsza funkcjonalność i bezproblemowe ułożenie w uchu są kluczowe przy TWS. Dźwięk w samolocie czy siłowni schodzi na drugi plan.

 

Zgadzam się, moim zdaniem Finale to takie TWS typowo do domu jak pisał @The Grand Wazoo. Na dwór są kiepskie, bo raz, że długo się je aplikuje do ucha żeby dobrze leżały, dwa - mocno wystają przez co już jakaś czapka na uszy totalnie odpada, a trzy... no jednak mimo dobrego wykonania wydają się dość delikatne. Tak samo to etui, ta klapka sprawia wrażenie jakby przypadkowe szarpnięcie miało ją urwać. Trudno byłoby mi to używać na co dzień bez obaw, gdzie przy AirPodsach takich problemów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dirian napisał(a):

 

Zgadzam się, moim zdaniem Finale to takie TWS typowo do domu jak pisał @The Grand Wazoo. Na dwór są kiepskie, bo raz, że długo się je aplikuje do ucha żeby dobrze leżały, dwa - mocno wystają przez co już jakaś czapka na uszy totalnie odpada, a trzy... no jednak mimo dobrego wykonania wydają się dość delikatne. Tak samo to etui, ta klapka sprawia wrażenie jakby przypadkowe szarpnięcie miało ją urwać. Trudno byłoby mi to używać na co dzień bez obaw, gdzie przy AirPodsach takich problemów nie mam.

Do tego dochodzi jeszcze lepszy ANC w Apple i fatalny marketing "8k"Finala ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są duże, wystające i niektórzy mają problem z ich zaaplikowaniem (ja nie), ale nie muszą być tylko na kanapę. Można iść na spacer, ale nie skakać na bungee. Zbieram je co tydzień na wyjazdy. Przewaga soniczna jest bezdyskusyjna. Najlepiej mieć 2 pary co grają na poziomie- ja mam takie. Słuchawki Apple to nie dla mnie. Może dla żony, lubią je też piłkarze i tzw. menedżerka. 😊

8DAA92CB-246C-43A9-80BD-329A7CBE52C0.jpeg

E10A7114-FC97-4D43-875F-9E7359F7A2CC.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dirian napisał(a):

Fakt, jak ktoś sobie może pozwolić to jako uzupełnienie "codziennych" TWS-ów ZE8000 to fajna opcja 👍

Ja generalnie nie lubię kompromisów jeśli chodzi o audio. Skoro wiem, że granie jest typowe „do kotleta”, nie angażuje, czegoś brakuje to nie słucham w tych słuchawkach muzyki czy np. w samochodzie. Nie ma to sensu. Mogę pogadać w nich przez telefon czy obejrzeć film.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat granie Airpodsów na zewnątrz lubię, bo jest dynamiczne, rozrywkowe. Niczego mi więcej nie trzeba w autobusie czy idąc środkiem zatłoczonego miasta, gdzie strojenie Finali spisuje się zdecydowanie gorzej w takich warunkach. Co innego w domu czy chilloutując się gdzieś na spokojnie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ZE8K, ale trzeba to powiedzieć w końcu jasno i wyraźnie. ANC ssie!

Siedzę sobie w salonie, odkurzacz automatyczny jeździ gdzieś w pokoju obok i szumi dość głośno. Sony XM4 cisza, Airpods Pro 2 coś tam delikatnie dolatuje, ZE8K, szumi prawie tak samo jak bez ANC :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, all999 napisał(a):

Uwielbiam ZE8K, ale trzeba to powiedzieć w końcu jasno i wyraźnie. ANC ssie!

Siedzę sobie w salonie, odkurzacz automatyczny jeździ gdzieś w pokoju obok i szumi dość głośno. Sony XM4 cisza, Airpods Pro 2 coś tam delikatnie dolatuje, ZE8K, szumi prawie tak samo jak bez ANC 😕

Nawet Final pisze o tym, że anc działa subtelniej, nie wycina wszystkiego i nie degraduje dźwięku. Anc działa, jak dla mnie dosyć skutecznie, ale absolutnej ciszy może nie być w bardzo głośnym otoczeniu. Miałem tws Sony „trójki” z anc i cisza była, ale kosztem sq.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze te 1000xm4 siedziały w uszach. Mi niestety nie chciały trzymać sie po czasie uciekały.

Inna kwestia sony stosuje swoje piankowe tipsy które też tłumią mocniej hałas.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Final pisze o tym, że anc działa subtelniej, nie wycina wszystkiego i nie degraduje dźwięku. Anc działa, jak dla mnie dosyć skutecznie, ale absolutnej ciszy może nie być w bardzo głośnym otoczeniu. Miałem te pierwsze tws Sony i cisza była, ale kosztem sq.

„Subtelniej” to ładne, marketingowe określenie :) Ja w ogóle nie potrzebuję ANC w tych słuchawkach, ale wg mnie jest po prostu słabe. ANC ma wycinać przede wszystkim jednostajny szum, a to robią słabo.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, all999 napisał(a):


„Subtelniej” to ładne, marketingowe określenie :) Ja w ogóle nie potrzebuję ANC w tych słuchawkach, ale wg mnie jest po prostu słabe. ANC ma wycinać przede wszystkim jednostajny szum, a to robią słabo.

Klient ma wybór. Jeden kupuje Sony co wycina cały jednostajny szum i coś jeszcze dodatkowo w „bonusie” a drugi lubi takie co robią to selektywnie, kosztem mniejszej skuteczności ale zyskując na jakości dźwięku i jego naturalności. Sony i Bose z tym Anc to nie moja bajka, ale szaunuję że masz inne potrzeby i oczekiwania. Jakbym cały dzień spędzał przy młocie pneumatycznym, odkurzaczu też wolałbym Sony.

 

Odkurzyłem właśnie dywan w trybie „turbo” z anc daje to sporą różnicę w porównaniu z trybem „ambient”. Jest w tle słyszalny delikatny szum, który nie przeszkadza podczas odsłuchu- bez przesady.  Działa bardzo dobrze (jak dla mnie). Może nie masz seal, albo są zepsute 😊.

 

56015B6F-F287-472D-8B7B-406F2F0B2966.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym cały dzień spędzał przy młocie pneumatycznym, odkurzaczu też wolałbym Sony.


Każde z tych par ma u mnie inne zastosowanie, nie jest tak, że wolę Sony. Chciałem tylko dać znać potencjalnym nabywcom, że ANC w ZE8K jest w mojej ocenie „symboliczne”.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, all999 napisał(a):

 


Każde z tych par ma u mnie inne zastosowanie, nie jest tak, że wolę Sony. Chciałem tylko dać znać potencjalnym nabywcom, że ANC w ZE8K jest w mojej ocenie „symboliczne”.

 

Serio jest u Ciebie symboliczna róznica jak przełączasz się z trybu „ambient” na „anc”?
U mnie bardzo duża. Jeśli symboliczna to coś jest nie tak, bo u mnie działanie anc jest bardzo wyraźne.

 

Nie bronię fanatycznie tych słuchawek, ale mi anc pasi, serio. Jedyne co mi w nich przeszkadza to to że są duże i wystające.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności