Skocz do zawartości

Astell&Kern SP3000


Roo_Volt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, saudio napisał(a):

Dobre podsumowanie

To prawda. W punkt. Dodam, że za taką cenę można by oczekiwać ładowania indukcyjnego. Astell jak Apple często wyznacza wzorce na przyszłe lata, więc mogliby się postarać.

Jak miałbym wybrać między SP3000 a SE300 miałbym trudny orzech do zgryzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał(a):

To prawda. W punkt. Dodam, że za taką cenę można by oczekiwać ładowania indukcyjnego. Astell jak Apple często wyznacza wzorce na przyszłe lata, więc mogliby się postarać.

Jak miałbym wybrać między SP3000 a SE300 miałbym trudny orzech do zgryzienia.

Jeszcze nie miałem okazji posłuchać SE300 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał(a):

można by oczekiwać ładowania indukcyjnego.

W sprzęcie audio jakieś dodatkowe cewki, pola magnetyczne, ładunki? 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam tego 'potwora' :) , bestie rozrywki... przy zachowaniu wysokiego detalu. W sumie wszystko co w tym wątku napisaliście odnośnie dźwięku można łatwo wychwycić przy pierwszym kontakcie 👍. Więcej wrażeń jak minie miesiąc miodowy 😁

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.01.2024 o 11:40, Palpatine napisał(a):

@trez0rjak SP3000 wypada względem Hugo2?

Po usb (kabel Curious Hugo/Mojo link), H2 gra zdecydowanie z mniejszym wypełnieniem, dół jest bardzo punktowy, ze słabą fakturą, najgorsza jest jednak góra - dość mało plastyczna. H2 gra sceną na szerokość, SP3k w głąb. Powietrza jest więcej u Chorda, separacja także... co trochę dziwne, bo czarne tło jest zdecydowanie bardziej 'smoliste' u Astella. 

W takiej konfiguracji, IMO wygrany jest jeden - SP3k :P... ale wystarczy dodać DDC (u mnie Matrix X-SPDIF i zasilić go np. ifi iPower), kabel - optyk - Wireworld SuperNova i naprawdę ciężko mi było zdecydować, które urządzenie wolę. Wszystkie niedostatki które wypunktowałem wyżej, zniknęły.  H2 grał na filtrze nr 1 (biały, bez crossfeed), Mesty Mk2 ze stockowym kablem M2 podłączone do H2 po adapterze PWA RCA->4.4, pliki FLAC.

 

EDIT: tipsy Dunu S&S

Edytowane przez trez0r
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trez0r napisał(a):

Po usb (kabel Curious Hugo/Mojo link), H2 gra zdecydowanie z mniejszym wypełnieniem, dół jest bardzo punktowy, ze słabą fakturą, najgorsza jest jednak góra - dość mało plastyczna. H2 gra sceną na szerokość, SP3k w głąb. Powietrza jest więcej u Chorda, separacja także... co trochę dziwne, bo czarne tło jest zdecydowanie bardziej 'smoliste' u Astella. 

W takiej konfiguracji, IMO wygrany jest jeden - SP3k :P... ale wystarczy dodać DDC (u mnie Matrix X-SPDIF i zasilić go np. ifi iPower), kabel - optyk - Wireworld SuperNova i naprawdę ciężko mi było zdecydować, które urządzenie wolę. Wszystkie niedostatki które wypunktowałem wyżej, zniknęły.  H2 grał na filtrze nr 1 (biały, bez crossfeed), Mesty Mk2 ze stockowym kablem M2 podłączone do H2 po adapterze PWA RCA->4.4, pliki FLAC.

 

EDIT: tipsy Dunu S&S

Czy Twoim zdaniem Matrix X nie narzuca za bardzo tu swojego charakteru? Gdy go testowałem, to wydawało mi się że wszystko pod niego gra podobnie, może dlatego że słuchałem po i2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Czy Twoim zdaniem Matrix X nie narzuca za bardzo tu swojego charakteru? Gdy go testowałem, to wydawało mi się że wszystko pod niego gra podobnie, może dlatego że słuchałem po i2s

Hmmm, zobaczymy... zrobię z SP3k transport do H2 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trez0r napisał(a):

H2 gra zdecydowanie z mniejszym wypełnieniem, dół jest bardzo punktowy, ze słabą fakturą, najgorsza jest jednak góra - dość mało plastyczna. H2 gra sceną na szerokość, SP3k w głąb. Powietrza jest więcej u Chorda, separacja także... co trochę dziwne, bo czarne tło jest zdecydowanie bardziej 'smoliste' u Astella. 

W takiej konfiguracji, IMO wygrany jest jeden - SP3k :P...

Tak podejrzewałem. Hugo2 już gości u mnie prawie rok, a SP3000 słuchałem dwa razy po 7 dni ale nie miałem możliwości bezpośredniego porównania. Dalej twierdzę że SP3000 z Mest Mk2 to najlepsza synergia ever. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palpatine napisał(a):

Nie, po kupnie Mest Mk2 dwa lata temu, przestałem szukać innych słuchawek. Mam spore zaległości w nowościach, ale jakoś mnie nie ciągnie do innych modeli. To jest moja sygnatura w punkt. 

Wulkan już się na forum nie udziela i nowy słuchawki Astella w kooperacji nawet się nie doczekały wzmianki na forum,

a wyglądają ciekawie, wprawdzie cena Astellowa, ale w EQ jest preset pod nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem to się podzielę.

Pojechałem do punktu w galerii handlowej, żeby lepsze ręce nakleiły folie z zestawu na Astella (sam zmarnowałem jedną).

Pan pocmokał, że to jakiś badziew i zapytał, czy nie chcę porządnej folii. Uśmiechnąłem się, macie folie na Astella?

Pan - to dziwne coś ma jakąś nazwę?

Podyktowałem, poszedł na zaplecze, wrócił -  połysk czy mat?

Zebrałem zęby z podłogi - mat.

Wygląda dobrze.

Mają wzorniki nie tylko do telefonów. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności