Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT 990 PRO 250 Ohm


Jad szopa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników niż ja z ciekawości. 
Dlaczego widzę takie opinie, że do Beyerdynamic DT 990 PRO 250 Ohm potrzebny jest DAC o wartości 1500-2500 zł i więcej? Że przykładowo Topping L30 jest za słaby do nich lub Topping Dx3 Pro+ również. Ktoś wyjaśni, proszę? :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bakus1233 said:

A kto tak pisał i gdzie? To jest oczywiście bzdura, chociaż jak ktoś ma fundusze i chce wycisnąć z nich ostatnie soki, to czemu nie?


Na fb na grupce, lubię poczytać komentarze i odpowiedzi na pytania innych. No i trochę mnie zdziwiło, padło stwierdzenie, że Topping D10s + Topping L30 będą za słabe oraz topping Dx3 Pro+ również będzie za słaby, że trzeba przykładowo Aune T1 MK3 aby je napędzić. 
Trochę zgłupiałem, bo to trochę dziwne dla mnie, więc postanowiłem zapytać. A przy okazji, to czym można napędzić takie słuchawki, aby grały dobrze, elegancko tak jak powinny? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping dx3 pro+ je bez problemu rozrusza i bardzo dobrze z nimi brzmi

EDIT: No dobra, mówię o wersji Edition, ale to zbliżonae brzmienie

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odróżnić dac od wzmacniacza. Są jeszcze combo czyli dac ze wzmacnaiczem w jednym urządzeniu. Zazwyczaj wzmacniacze słuchawkowe w takich urządzeniach nie są dobrej jakości. Lepiej kupić osobno dac i wzmacniacz słuchawkowy. Dt990pro fajnie grają np z felixem espressivo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, bakus1233 said:

Musisz odróżnić dac od wzmacniacza. Są jeszcze combo czyli dac ze wzmacnaiczem w jednym urządzeniu. Zazwyczaj wzmacniacze słuchawkowe w takich urządzeniach nie są dobrej jakości. Lepiej kupić osobno dac i wzmacniacz słuchawkowy. Dt990pro fajnie grają np z felixem espressivo. 


No tak, Topping D10s to DAC / Topping L30 to osobny wzmacniacz, czyli takie (combo) dwóch urządzeń. Topping Dx3 Pro+ to taki mix dwa w jednym z BT.
A mi chodzi o to, że załóżmy jak ktoś tam pytał do 900 zł jak ma zasilić sobie te słuchawki. Dla przykładu w tych pieniądzach co mógłby ze sobą scalić? DAC + AMP :) 
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jad szopa napisał:


A to te wersje czymś się różnią? 

 

Wyglądem, wygodą i odrobinę dźwiękiem.

 

Moim zdaniem ja bym nie szedł w jakieś zestawy w tym przypadku. Spokojnie ten topping, czy ifi black label nano sobie poradzą. Ewentualnie para e30+l30, ale to tylko miejsce zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zajmowaniem miejsca to bez przesady w przypadku e30+l30 -> żeby wszystkie stacjonarki miały takie gabaryty :D 

 

Co do tematu to ja bym się nie zdziwił jakby sekcja ampa w takim Zen DAC'u była już wystarczająca, a w gratisie można sobie jeszcze bas po chamsku podbić - coś co pewnie spodobałoby się @bakus1233:D

 

A tak serio i w skrócie to wszystko zależy pewnie w głównej mierze od tego jaki kto ma czuły słuch/ew. rozwiniętą wyobraźnię odsłuchową jakby to @MrBrainwashnapisał, przynajmniej w kontekście tych sprzętów które sam miałem/słuchałem. Po tylu latach w tym hobby nie miałbym absolutnie żadnego problemu słuchać z dziurki Zen DAC'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, dweet said:

 

Wyglądem, wygodą i odrobinę dźwiękiem.

 

Moim zdaniem ja bym nie szedł w jakieś zestawy w tym przypadku. Spokojnie ten topping, czy ifi black label nano sobie poradzą. Ewentualnie para e30+l30, ale to tylko miejsce zajmuje :)


A to już chyba raczej wchodzi kwestia gustu, a tam gabryty to jak postawi się jedno na drugie, to nic się chyba nie stanie? :D Mowa o ifi black, a co z przykładowo DAC iFi Nano LE lub Aune X1s, Zen DAC? Jako przykłady. 

 

 

19 minutes ago, Undertaker said:

Z tym zajmowaniem miejsca to bez przesady w przypadku e30+l30 -> żeby wszystkie stacjonarki miały takie gabaryty :D 

 

Co do tematu to ja bym się nie zdziwił jakby sekcja ampa w takim Zen DAC'u była już wystarczająca, a w gratisie można sobie jeszcze bas po chamsku podbić - coś co pewnie spodobałoby się @bakus1233:D

 

A tak serio i w skrócie to wszystko zależy pewnie w głównej mierze od tego jaki kto ma czuły słuch/ew. rozwiniętą wyobraźnię odsłuchową jakby to @MrBrainwashnapisał, przynajmniej w kontekście tych sprzętów które sam miałem/słuchałem. Po tylu latach w tym hobby nie miałbym absolutnie żadnego problemu słuchać z dziurki Zen DAC'a :D


Zan DAC to jak to z nim jest? Bo w opisach podają, że to DAC + wzmacniacz w jednym, ale jest jeszcze Zen CAN i to jest wzmacniacz dodatkowo (oszaleć idzie) hehe.  

Tu mi zachodzi podstawowe pytanie, gdyby ktoś chciał, żeby te słuchawki wykorzystywały 100% to musi zakupić wzmacniacz lampowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jad szopa napisał:


A to już chyba raczej wchodzi kwestia gustu, a tam gabryty to jak postawi się jedno na drugie, to nic się chyba nie stanie? :D Mowa o ifi black, a co z przykładowo DAC iFi Nano LE lub Aune X1s, Zen DAC? Jako przykłady. 

 

 


Zan DAC to jak to z nim jest? Bo w opisach podają, że to DAC + wzmacniacz w jednym, ale jest jeszcze Zen CAN i to jest wzmacniacz dodatkowo (oszaleć idzie) hehe.  

Tu mi zachodzi podstawowe pytanie, gdyby ktoś chciał, żeby te słuchawki wykorzystywały 100% to musi zakupić wzmacniacz lampowy? 

 

Zależy co rozumiesz przez 100%. Napędzi je bez problemu zarówno tranzystor, hybryda jak i lampa. Po prostu będziesz miał inny charakter brzmienia. Nie powiedziałbym, że lampa jest lepsza. Właśnie tutaj najbardziej chodzi o gust.

No i lampa jest duża, droga i niepraktyczna :)

 

Z tym kombo toppinga, to się trochę nabijam, bo jedno na drugim faktycznie zajmują mało miejsca, a E30 to świetny DAC, ale prawda jest taka, że dx3 pro też jest naprawdę dobry i jak dla mnie łatwiejszy i tańszy - masz po prosty jedno urządzenie i się nie martwisz kablami, itd.

Sporą różnicę usłyszysz dopiero jak podłączysz np Bursona Conductora albo ifi diablo/idsd pro. Ale tu już kasa gruba...

Edytowane przez dweet
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopaGeneralnie to jest fpytę hobby i żonglowanie sprzętem, dobieranie poszczególnych elementów w torze może sprawić sporo frajdy. Szczególnie jak się trafi na te tzw. "synergiczne zestawy". Tylko znowu to całe "zgranie" każdy będzie odbierał indywidualnie i jeśli na tym etapie piszesz że jesteś zagubiony w tym wszystkim, to dalej będzie tylko więcej zakrętów :)

 

Może poczekaj aż wypowiedzą się miłośnicy słuchawek DT990 Pro i zobacz co doradzą i wtedy skonfrontuj ze swoim budżetem. @bakus1233np. polecił Espressivo którego nie znam, ale to już dość drogi wzmacniacz, szczególnie po podwyżce ceny. Kiedyś używane latały w okolicy 700 zł o ile dobrze pamiętam gdzie na dziś jest to chyba nierealna cena za to urządzenie. No i musiałbyś dokupić jeszcze DAC'a. 

 

Mnie kiedyś DT990 Pro 250 ohm (ale rekablowane jakimś drogim DHC Nucleotide) oczarowały na torze iMod (czyli zmodyfikowany iPod Video)+FiiO e07k. 

Z tego co patrzę po specyfikacji to FiiO ma jedynie 37mW dla impedancji którą mają Bajery więc to tylko pokazuje, że same waty nie zawsze muszą grać decydującą rolę :)

 

W skrócie: jak chce się kombinować i wyciskać te mityczne 100% (bo nie wiadomo jakie są kryteria "dobrze wysterowanych słuchawek" tak do końca) to trzeba albo przeznaczyć czas na poszukiwanie i testowanie, wydać przy tym trochę siana na przerzucanie sprzętu jak ktoś kupuje i potem sprzedaje jak już mu się znudzi, albo mieć szczęście. 

 

Równie dobrze można machnąć ręką, odwołać się do pomiarów (tutaj @MrBrainwashCi pewnie wszystko wytłumaczy i może doradzi jako że z tego co widziałem kupił DT990 Pro te same ostatnio), kupić jakieś urządzenie pokroju Toppinga DX3 Pro+ i skupić się na słuchaniu muzyki. 

 

Niestety, jak to jest w społeczeństwie ryzyka, każden jeden wybór oznaczać będzie odrzucenie potencjalnych innych możliwości i wcale bym się nie zdziwił jakby za rogiem czaił się już jakiś nowy Topping. Takie życie :P

 

 

/EDIT: Wyguglałem sobie tego Creative SoundBlastera G6 i jak na gamingowy sprzęt to on wygląda całkiem rozsądnie, nawet niską impedancją wyjściową się chwalą. Pytanie czy dodanie Toppinga ma sens w takim przypadku w ogóle :D

 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweeti @Undertakerdobrze prawią. Najtańsza lampa to WBA za 1,5k bodaj. Jak chcesz się lampkami bawić, to mocną hybrydę polecam https://allegro.pl/oferta/xduoo-mt-602-hybrydowy-wzmacniacz-dwulampowy-1-3w-11108487845 , miałem jej wersję zbalansowaną, podobnie jak @lobuz1 , mam do dziś preamp 603. Grają te sprzęta sporo lepiej niż sugeruje cena, moc 602 jest fpyte, zabawa lampkami fajna. 604 z beyerami (mam zbalansowane) grało naprawdę bardzo przednio.

To jest sam wzmak oczywiście. Jakbyś daca potrzebował, to d10s jest tani i wyśmienity. Ale razem to już dx3pro+ prawie, a ten jest bardziej funkcjonalny. A czy gorzej gra z beyerami? Nie wiem. Łeb w łeb ich nie miałem.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Undertaker napisał:

 

Wyguglałem sobie tego Creative SoundBlastera G6 i jak na gamingowy sprzęt to on wygląda całkiem rozsądnie, nawet niską impedancją wyjściową się chwalą. Pytanie czy dodanie Toppinga ma sens w takim przypadku w ogóle :D

On chce go wymienić bo coś tam mu w nim nawala. A tak to już mu pisałem, że dźwiękowo ma to nikły sens. 

 

Funkcjonalnie i parametrami dx3pro+ wypada jako jeden z lepszych. Parę lat temu dostać takie urządzenie za 900zł to było nierealne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym Sound Blaster. Jak przechodzę sobie z trybu bezpośredniego na equalizer to jest jakieś piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip, czy inny dźwięk, który nie chce przestać, później muszę odłączać kabel i podłączyć. Jak ustawiłem sobie dla testu wyższą jakość audio i odpaliłem gierkę z 2004 roku, to nie było dźwięku i chyba w ogóle w innych też go nie było nowszych. Mówię dobra olewam, zostawiam jak było, a za chwile hhhhhhhhszzzzzzzzzzz jakbym odpalił sobie stary telewizor czarno biały, później software stwierdził, że nie mam połączenia z netem hehe. 

To teraz sprawa Linuxa, zainstalowałem sobie na innym dysku. Włączam no fajnie wszystko działa, więc robię aktualizacje nadal git. Na drugi dzień włączam PC, Linux i co jest? Nie ma dźwięku? System wcale nie wykrywa G6, szukam w opcjach lipa, robię restart nic nic nic, w końcu wykrywa i tak w kółko. Musiałem wchodzić w opcje zaawansowane, żeby działał Sound Blaster, ale jak przełączałem się między Linux > Windows, to było jakieś piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, więc musiałem restart komputera robić, żeby przestało. Pisałem do Creative support, ale dostałem odp, że ich urządzenia są na Windowsa. Gra fajnie, ale boje się, że się posypie, nigdy nie miałem gamingowego DAC i mam obawy co do tych pisków. To są główne powody, dla zmiany, nie tam jakaś zachcianka, czy marudzenie. 

Myślałem o zmianie DAC'a tylko, no bardziej coś realnie cenowo w stylu DAC ze wzmacniaczem w jednym, np DAC iFi Nano LE 370-400 zł, albo Aune X1s cenowo jest 500 zł, ale to jest też 2kg klocek. Zapytałem na forum, ponieważ tutaj Panowie zawsze dają racjonalne odpowiedzi i nie wyjeżdżają mi z budżetem 8k, żeby coś mi grało :D Dx3 Pro+ to giga kox, świetny sprzęcik z BT, ale to 900 zł najmniej. No chyba, że faktycznie jakby to ująć RAZ wydane pieniądze coś zmienią, ale ja nie będę zmieniał słuchawek, nie będę używał takich 600 Om, nie będę kupował takich po 1k+ bo to bez sensu droga do upadku. Kupisz Sundara 1500 zł, to można stwierdzić, a dołożę do 2000, skoro już jest 2000 to, czemu nie dozbierać do Audeze za 3k? No, ale Audeze pewnie potrzebuje mocy i znowu 2k wzmacniacz i tak w kółko, dla mnie to chore. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jad szopa napisał:

Myślałem o zmianie DAC'a tylko, no bardziej coś realnie cenowo w stylu DAC ze wzmacniaczem w jednym, np DAC iFi Nano LE 370-400 zł, albo Aune X1s cenowo jest 500 zł, ale to jest też 2kg klocek. Zapytałem na forum, ponieważ tutaj Panowie zawsze dają racjonalne odpowiedzi i nie wyjeżdżają mi z budżetem 8k, żeby coś mi grało :D Dx3 Pro+ to giga kox, świetny sprzęcik z BT, ale to 900 zł najmniej. 


Możesz poszukać topping dx3 pro (bez plusa), ifi Zen Dac też da się znaleźć taniej, albo w ogóle budżetowo: ifi Hip-dac, ale tu nie jestem pewien, czy mocy styknie...
a Aune X1s jest nudny jak impreza z dziadkami :P

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune X1s nie słuchałem ale swego czasu to były popularne sprzęty, jeszcze przed nawałnicą Toppinga. Może warto spróbować jeśli się dostanie w dobrej cenie, to potem w razie czego powinno się dać odsprzedać w miarę bez straty. Kwestia odpowiedniego rozeznania. 

Nie wiem jak gra SoundBlaster ale według mnie taki ZEN DAC do słuchawek pokroju NightHawki jest już wystarczający zupełnie. Na pewno da się lepiej, ale już trzeba wtedy trochę wydać, a używany ZEN DAC czy nawet nowy ze sklepu to jak na to hobby bardzo fajna cena. 

Tylko pytanie jak z 250 ohmowymi Bajerami by to grało, no ale tak jak pisałem -> ja dawno temu z powodzeniem pędziłem je sobie FiiO e07k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że xDuoo TA-01B nie da się już kupić. 

7 hours ago, dweet said:


Możesz poszukać topping dx3 pro (bez plusa), ifi Zen Dac też da się znaleźć taniej, albo w ogóle budżetowo: ifi Hip-dac, ale tu nie jestem pewien, czy mocy styknie...
a Aune X1s jest nudny jak impreza z dziadkami :P

Z tego co widzę, to wprowadzają jeden sprzęt, inny wycofują i tak ciągle. Z tymi Dx3 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak zaczniesz się bawić (jeśli zaczniesz) w słuchawkowe audio, to raczej będziesz zmieniał słuchawki, niż wzmak/dac, więc jak dla mnie lepiej jest ciut więcej zainwestować w klocki, żeby potem wszystko bez problemu można było napędzić, a nie znowu szukać na forach sprzętu "który dobrze zagra z X".

Taki dx3pro+ albo black label moim zdaniem spokojnie wystarczą na większość sprzętu w ludzkich cenach. Szukaj tylko z niską impedancją wyjsciową, bo niektóre słuchawki są na to wrażliwe.

Fajnym zestawem może też być E30 + SMSL SP200. Mocy do oporu, a da sie ogarnąć używki do 1k

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL SP200 jest świetny i dla mnie biorąc pod uwagę ceny używek (właśnie poniżej tałzena) oferuje chyba najlepszy "value for money" i dla mnie obok A30 Pro to najlepsze wzmaki jakie ostatnimi czasy miałem choćby dlatego że mają najbardziej popularne wyjścia/wejścia i zasilanie liniowe w środku. 

Teoretycznie są więc najlepsze ale tak naprawdę już A50s czy L30 dają radę spokojnie. 

 

Tak jak @dweetpisze, któryś z tych sprzętów da już bardzo dobre audio gdzie do większości słuchawek nie trzeba będzie niczego więcej. Oczywiście apetyt rośnie w ramach jedzenia i zawsze można sobie coś potem dokupić jak się utrafi. 

 

Zawsze można spróbować czegoś pokroju ZEN DAC'a i jak się spodoba to tak słuchać, a jak nie to najwyżej dokupić CAN'a w późniejszym czasie albo jakiegoś L30 od Toppinga właśnie. W razie jakby DT990 Pro się znudziły to kto wie czy do Fidelio X2 nie wystarczyłby sam ZEN DAC. Ale to takie już moje gdybanie, bo generalnie opcji dzisiaj jest multum na rynku i wcale nie trzeba pakować się w egzotykę tak jak to @MrBrainwashnapisał dla tam umownie 5% wzrostu jakościowego gdzie dla każdego to będzie oznaczało co innego. 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet @Undertaker Ne dzień dzisiejszy wiem, mam pewność, że nie chce bawić się słuchawkami, bo to jest po prostu bankructwo, a ciekawość nie ma granic... 
SMSL SP200 używany to koszt jakieś 1000 zł + to też pewnie używka z 500 zł = 1500 +/- więc tak trochę, no... Nie stać mnie na taką zabawę :ph34r: 

Czytałem coś, że po prostu DT 990 pro lubią dużo prądu, wtedy jak dostają prąd to zaczynają się rozwijać, tam cos lepiej gra i w ogóle., to też pomyślałem, że podpytam ile tam w tym prawdy. Widziałem xDuoo TA-01B, że był spoko sprzętem w cenie 700 zł, ale już jest wycofany chyba i lipa. 
Tak sobie z ciekawości po wyglądzie też patrzę takie sprzęty 
Fenton TA60 https://allegro.pl/oferta/wznacniacz-hybrydowy-lampowy-35w-rms-usb-bt-rca-9883032535
No fajnie to wygląda i śmieje się, że do tego używany Topping D10s, albo coś innego i gra hehe :) Ale w praktyce, to nie mam kompletnie pojęcia, ale już się śmieje, bo serio można popłynąć w tym wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja ci powiem, że ja bez zastanowienia bym dołożył 200 zł i szedł w dx3 pro+ - to jest sprzęt grający dużo lepiej niż cuda w tym zakresie cenowym. Ma spory zapas mocy, niezły DAC, dużą funkcjonalność i pilota. Tanie chińskie lampy nie mają do niego startu, a będziesz musiał i tak pewnie się pobawić w wymianę niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jad szopa napisał:

takie sprzęty Fenton TA60

wygląda jakby miał kosztować jedno zero więcej.

Nie pierwszy raz czytam te twoje wątpliwości I znów nachodzi mnie pytanie czy ty czasem nie oczekujesz od dźwięku czegoś czego ci nigdy nie da. Dziś sam jakbym pewnie kupował od podstaw to zostałbym z takim Fx-audio D01 i cieszył się życiem. X1s świetny sprzęt uznany przez ludzi mających do czynienia z droższymi klockami jakoś na forum nagle ma zły PR. I to często od tych co nie słyszeli.

Nie miałeś przypadkiem Fidelio x2? Po co to na 990 zmieniać i to jeszcze wersję pro?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Birken napisał:

X1s świetny sprzęt uznany przez ludzi mających do czynienia z droższymi klockami jakoś na forum nagle ma zły PR. I to często od tych co nie słyszeli.  

 

Ja słyszałem. Suchy jak całe Aune (poza E1!) ;D

 

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Birken said:

wygląda jakby miał kosztować jedno zero więcej.

Nie pierwszy raz czytam te twoje wątpliwości I znów nachodzi mnie pytanie czy ty czasem nie oczekujesz od dźwięku czegoś czego ci nigdy nie da. Dziś sam jakbym pewnie kupował od podstaw to zostałbym z takim Fx-audio D01 i cieszył się życiem. X1s świetny sprzęt uznany przez ludzi mających do czynienia z droższymi klockami jakoś na forum nagle ma zły PR. I to często od tych co nie słyszeli.

Nie miałeś przypadkiem Fidelio x2? Po co to na 990 zmieniać i to jeszcze wersję pro?

 


Czego w dźwięku szukam? Żeby słyszeć WSZYSTKIE detale, każdy brzęk i tym podobne... Nie wiem jak słuchają inne osoby muzyki, ja mam po prostu od dziecka obsesję, przez rozpierniczoną w drobny mak psychikę... Dla mnie to jest już uzależnienie, że bez "odlatywania" w kosmos nie potrafię funkcjonować. Ciągle doszukuje się nowych utworów, takich jak "pierwszy raz słyszy się nutkę 10/10" i słucha się jej non stop. To ja mam taką obsesję po prostu i nic z tym nie poradzę już. 
No i to prawda, na 90% moje oczekiwania do muzyki, dźwięku są na poziomie jakiegoś LSD, a najchętniej to słyszał nawet jak artysta bierze oddech, a w praktyce fizycznie nie osiągalne. 
X2HR to 380 gramów na głowie, ja siedzę w słuchawkach codziennie od rana, czasami do 1-2 w nocy i staram się nie puszczać głośno dźwięku. 
Nie wiem, czym się różni wersja pro od nie pro, po prostu brzmi mega spoko, nie wiem, o co chodziło, że miały być jakieś świsty słychać, czy coś w tym stylu? Ja nic takiego nie słyszę... 

W ogóle nie wiem, robię teraz testy i między DAC-X3, a Sound BlasterX G6 róznice są mało znaczące przy DT 990 pro, albo to zależy od nagrania... Niekiedy miałem wrażenie, albo już mi siada na łeb, że DAC-X3 zagrał lepiej przy tych 990 pro, jakimś takim pełniejszym dźwiękiem, jakby dostały więcej mocy niż G6? Tylko jak, skoro podobno G6 to jest RCA i miał bić DAC-X3 na głowę, jak to twierdził "elektryk" :( 
Może to już czas powiedzieć STOP? 
 

40 minutes ago, dweet said:

No to ja ci powiem, że ja bez zastanowienia bym dołożył 200 zł i szedł w dx3 pro+ - to jest sprzęt grający dużo lepiej niż cuda w tym zakresie cenowym. Ma spory zapas mocy, niezły DAC, dużą funkcjonalność i pilota. Tanie chińskie lampy nie mają do niego startu, a będziesz musiał i tak pewnie się pobawić w wymianę niektórych.


Czyli generalnie jak chcę już ZAMKNĄĆ temat muzyki do DT 990 pro (odpowiada mi ten dźwięk jak brzmi) to po prostu SMSL SP200 + przykładowo DAC-X3 lub inny DAC, albo Topping Dx3 Pro+ albo Topping E30 + L30 i koniec, kropka? 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności