Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe, że w ME w styczniu dostałem amerykańską wersję A2049 daca Apple usb-c? 

 

Kupiłem w styczniu i zgubiłem, dziś dostałem nową i jakby miała nieco niższą głośność, na tamtej starej to nawet na najniższej głośności -60db była wystarczająca głośność, a na dzisiejszej A2155 muszę dać -52,5db w UAPP. Chyba, że słuch mi się pogorszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was gdyż nie rozumiem jednej sprawy.
Chodzi o to że już od kilku lat korzystam z dragonfly cobalt przez usb audio player pro korzystając z Tidal wwtedy wszystko jest ok, gdy jest jakość Cd wtedy świeci się odpowiedni zielony kolor, gdy wyższa również itd. 

Problem jest z aplikacją Tidal nie da się z niej korzystać używając dragonfly cobalt, zawsze jest niebiesksa.

 

Dlatego gdy korzystam z aplikacji Tidal robię to tytko poprzez mini jack 3.5mm gdyż mój telefon to wćiąż LG V40 ThinQ. 

Pod spodem przykłady.
Z góry dziękuję za pomoc.

 

image.png.d8748b5a8b1168d016cc005b5b017d0a.png

 

 

Zrzut ekranu 2024-04-28 094457.png

Zrzut ekranu 2024-04-28 094515.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kojotte czyli chodzi o to, że przez UAPP Tidal gra jak należy z ważką a bezpośrednio sama aplikacja Tidal już nie? Jeśli tak to pewnie przez to że UAPP omija narzucane przez Android próbkowanie (chyba 48kHz) i korzysta z zewnętrznego DAC. Tidal bez UAPP już tego nie robi. Jak łączysz się przez gniazdo jack to wtedy telefon korzysta z wbudowanego quad daca. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, superbart napisał(a):

@kojotte czyli chodzi o to, że przez UAPP Tidal gra jak należy z ważką a bezpośrednio sama aplikacja Tidal już nie? Jeśli tak to pewnie przez to że UAPP omija narzucane przez Android próbkowanie (chyba 48kHz) i korzysta z zewnętrznego DAC. Tidal bez UAPP już tego nie robi. Jak łączysz się przez gniazdo jack to wtedy telefon korzysta z wbudowanego quad daca. 

 

Tak zgadza się z UAPP z ważką gra jak należy a z ważką przez aplikację Tidal niestety nie.

3 minuty temu, Najner napisał(a):

W momencie kiedy podłączasz Cobalt'a do telefonu system nie pyta Cię o to, czy dać Tidalowi dostęp?

Tak pyta za każdym razem lecz nic to nie daje, hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, superbart napisał(a):

No to niestety jest chyba problem androida i po to jest płatny UAPP. No a Tidal przez UAPP nie działa tak dobrze jak przez natywną apke Tidal?

Tidal działa dobrze przez UAPP , tylko brakuje mi więcej informacji na przykład na temat albumu (roku realizacji oraz wydawcy itp. ) no i możliwości usuwania utworu z swoich playlist niby jest ale nie nie usuwa.

No i nie wiem dlaczego tak jest, czy ma ktoś tez tak jeszcze czy to wina telefonu LG V40 ThinQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kojotte a MAQ ten Cobalt też ci nie sygnalizował zmianą koloru?

Mam dwa dongle, które "rozwijają" MQA i każdy z nich sygnalizował, że to robi.

Również podłączony do LG V30.

 

@superbart bardzo wątpię, aczkolwiek mam LG V30, anie LG V40, oraz nie mam Cobalta, ale EarMen Sparrowa (odnoszę się do gniazda SE).

 

 

 

Edytowane przez Chesuli
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, superbart napisał(a):

O ile mi wiadomo (ale mogę się mylić) to nie jest kwestia telefonu a Androida. Przy okazji mam pytanie. W sumie LG V40 ma dobre audio. Czy ten Cobalt zauważalnie poprawia dźwięk?

 

Tak, to prawda wbudowany dac w LG v40 naprawdę dobrze brzmi, rewelacja i to przez wejście jack 3,5mm.
Dlatego od zawsze posiadam modele LG z dac-iem, lecz ten problem dotyczy również innych modeli LG oprócz tego posiadam również dragonfly black tu również ta sama historia. Obojętnie jaki model LG oraz jaki model dragonfly.
Pytałeś czy dragonfly Cobalt brzmi lepiej niż dac w LG v40, wydaję mi się ze minimalnie tak.

Cobalt jest jak by bardziej detaliczny/szczegółowy w wysokich tonach i średnich oraz ma bardziej kontrolowany bas.
Rożnica ta jest jednak bardzo mała wręcz często nie do odróżnienia zwłaszcza na zewnątrz gdy wygodniej jest korzystać z jack 3,5mm. W zasadzie nie przeprowadzałem za wiele porównań, korzystam jak mi wygodnie w zależności od sytuacji i ochoty.

Do tego jest jeszcze jeden problem z aplikacją tidal o którym nie wspomniałem tym razem dotyczy on jednak słuchania muzyki prze wejście jack 3,5mm. Chodzi o to że gdy słucham playlist wtedy sa utwory z albumów zrealizowanych w różnej jakości, czasami wtedy występuje błąd w niektórych realizacjach w jakości "max" i odtwarzanie się zatrzymuje z informacją o błędzie. Gdy jakość odtwarzania ustawiona jest na "wysokie" czyli 44,1hz wtedy nic takiego nie ma miejsca, tak jak by nie które albumy nagranie w "max" jakości bo nie wszystkie nie dało się odtworzyć po jacku 3,5mm ( hmm ;) ? )
 

18 godzin temu, Chesuli napisał(a):

@kojotte a MAQ ten Cobalt też ci nie sygnalizował zmianą koloru?

Mam dwa dongle, które "rozwijają" MQA i każdy z nich sygnalizował, że to robi.

Również podłączony do LG V30.

 

Niestety obojętnie co i jak słuchając muzyki bezpośrednio z aplikacji Tidal cały czas jest tylko niebieskie światełko i nic się nie zmienia nie ważne w jakiej jakości jest nagrany album. 

Jest to jak by nie było irytujące lecz należy sobie zadać pytanie co jest w tym wszystkim ważniejsze kolor wyświetlany przez dragonfly czy jak to wszystko brzmi, ponieważ jako przenośny zestaw każda z tych kombinacji brzmi bardzo dobrze więc nie ma co narzekać.

 

Lecz nie lubię jak coś nie jest tak jak powinno być dlatego pytam...

Edytowane przez kojotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tego Cobalta podłączysz do Windy przez USB i zapodasz pliki z desktopowej aplikacji Tidala to coś się zmienia? Bo jak nie, to raczej problem leży po stronie Ważki niż LG. Jeżeli z kompa masz prawidłową sygnalizację, to pewnie trzeba pomyśleć o reinstalacje Androida, Wcześniej można jeszcze spróbować podłączyć innego dongla, który wyświetla kolorki, albo wręcz tekstową informację o jakości źródła - i zobaczyć, czy to coś daje.

U mnie np. ColorFly CDA M1p podłączony do LG V30 łączy się prawidłowo i sygnalizuje jakość źródła - zarówno dla Neutron Playera, jak i apki Tidal (UAPP nie mam, od lat korzystam z Neutrona)

 

Edytowane przez Chesuli
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chesuli napisał(a):

A jak tego Cobalta podłączysz do Windy przez USB i zapodasz pliki z desktopowej aplikacji Tidala to coś się zmienia? Bo jak nie, to raczej problem leży po stronie Ważki niż LG. Jeżeli z kompa masz prawidłową sygnalizację, to pewnie trzeba pomyśleć o reinstalacje Androida, Wcześniej można jeszcze spróbować podłączyć innego dongla, który wyświetla kolorki, albo wręcz tekstową informację o jakości źródła - i zobaczyć, czy to coś daje.

U mnie np. ColorFly CDA M1p podłączony do LG V30 łączy się prawidłowo i sygnalizuje jakość źródła - zarówno dla Neutron Playera, jak i apki Tidal (UAPP nie mam, od lat korzystam z Neutrona)

 

W laptopie przez Colbalta z desktopową aplikacją Tidal wszystko wyświetla się oraz działa jak należy.
U mojej kobiety w Samsungu również dzieje się tak samo jak w moim telefonie LG .

 

Hmm :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dźwiękowych słów na temat Fiio KA17 vs Aune BU1:

  • Słychać że to Sabry some
  • KA17 inaczej buduję scenę, ma ten zalążek powietrza pomiędzy środkiem a bokami, BU1 to typowo sabrowo(w tym budżecie) w jednej linii, może kapkę szerzej. KA17 grą większa powierzchnią instrumentów. Scena w 17 wydaję się wyższa
  • Wybrzmiewanie jest odrobinę dłuższe na KA17, ogólnie ka17 gra chłodniej a najbardziej to słychać na sopranach, na BU1 jest więcej błysku. BU1 właśnie przez sposób prezentacji sceny i lekkie ciepełko gra bardziej gładko a KA17 technicznie. Bas w BU1 ma większy impakt a w ka17 większą powierzchnię. Ogólnie BU1 bardziej w stronę funu a KA17 netrualno-tech. Przy czym należy pamiętać że oba to nadal Sabre.
  • Funkcjonalnie co komu bardziej pasuje. KA17 ma bardzo ładny wyświetlacz i fajna animację zmiany głośności.

image.png

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuman napisał(a):

Kilka dźwiękowych słów na temat Fiio KA17 vs Aune BU1:

  • Słychać że to Sabry some
  • KA17 inaczej buduję scenę, ma ten zalążek powietrza pomiędzy środkiem a bokami, BU1 to typowo sabrowo(w tym budżecie) w jednej linii, może kapkę szerzej. KA17 grą większa powierzchnią instrumentów. Scena w 17 wydaję się wyższa
  • Wybrzmiewanie jest odrobinę dłuższe na KA17, ogólnie ka17 gra chłodniej a najbardziej to słychać na sopranach, na BU1 jest więcej błysku. BU1 właśnie przez sposób prezentacji sceny i lekkie ciepełko gra bardziej gładko a KA17 technicznie. Bas w BU1 ma większy impakt a w ka17 większą powierzchnię. Ogólnie BU1 bardziej w stronę funu a KA17 netrualno-tech. Przy czym należy pamiętać że oba to nadal Sabre.
  • Funkcjonalnie co komu bardziej pasuje. KA17 ma bardzo ładny wyświetlacz i fajna animację zmiany głośności.

image.png

 

 

KA17 nie zyskuje po podpięciu zewnętrznego zasilania? Bo jednak z iPhone to ma chyba dość ograniczony "prund".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dirian napisał(a):

 

KA17 nie zyskuje po podpięciu zewnętrznego zasilania? Bo jednak z iPhone to ma chyba dość ograniczony "prund".

Nie korzystałem z tej opcji, bo u mnie to kanapowe granie..... @Perul może się wypowiedziećkwestii

Teoretycznie mógłbym powerbankiem ale to już kolejny kabel i kolejny klocek, musiałbym zbudować holder do tego wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

KA17 nie zyskuje po podpięciu zewnętrznego zasilania?

Na Huawei P30 nie zyskuje, nie wiem jak na iphone.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z doborem dongla do słuchawek typu IEM z dużą efektywnością i małą impedancją? Rozumiem, że dobrze gdyby miał regulację wzmocnienia sygnału, ale jak ustalić, czy będzie się dało korzystać z konkretnego urządzenia w parze z danymi słuchawkami inaczej niż na minimalnej głośności (a i tak za głośno)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić dongla, który będzie miał sprzętową regulację głośności. Wtedy możesz ustawić niską głośność w źródle i niską głośność w donglu. W sumie jest coraz mniej dongli bez regulacji sprzętowej. Ja mam w szufladzie takiego staruszka - AK Pee51 i on faktycznie ma problem z niską głośnością, jeżeli Twoje źródło nie ma odpowiednio małych skoków regulacji głośności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności