Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam zamiast dongli Tempotec V6. Mocy mu nie brakuje, dźwiękowo bardzo dobrze jest i nic nie musi wisieć przy nim by obsłużył 95 % słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bru_nnerius napisał(a):

SQ zależy od ilości soku w dziurce?

Heh, fajnie by było, i niestety wielu tak uważa porównując mW albo napięcie maksymalne. 

 

Ale jeżeli ktoś uważa że potrafi usłyszeć niuanse między implementacją podwójnego ES9219 a podwójnego CS43131, albo dobrych kondensatorów TDK vs Nichicon, i opisać to w sposób który da się jakkolwiek udowodnić parametrami mierzalnymi i słyszalnymi, to mam nadzieję że zarabia miliony - za coś takiego powinien je zarabiać i pisać noblowskie opracowania (zupełnie serio).

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bru_nnerius napisał(a):

coś za 400 zagra tak samo (skoro nie zagra gorzej) jak coś za 4k

Dzisiaj to nic dziwnego. Ale oczywiście zdarzają się wyjątki. Dzisiaj dziwne jest to że jesteśmy w stanie wierzyć że jest inaczej chociaż nie jest. I całe szczęście, wychodzą po prostu mroki tak zwanego oświecenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie to nie kwestia wiary, coś mi gra albo lepiej albo gorzej i wolę to lepiej, na tę chwilę to co mam gra mi najlepiej z tego co miałem. A jak widać nie jest to hiper hajend ;) na tę chwilę najlepszy dongiel jaki mi w ręce wpadł (wg mnie) to colorfly cda m1p i choć fajnie toto grało to soniaczowi mogło co najwyżej ziemniaki na frytki obierać :)

Edytowane przez bru_nnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepły, dosłownie i w przenośni... Świeżo po odsłuchach.

Mały, lekki, mocny, świetnie wykonany, atrakcyjnie wyceniony.

Ciekawa implementacja nowej kości ES9069Q.

Cieszy podwójny Ricore RT6863.

Brzmienie neutralne z dużą domieszką ciepła i muzykalności. Dobra dynamika.

Detal na wysokim poziomie.

Wyświetlacz oled, dla mnie całkiem przydatny.

Dużo ficzerów. Programowalne przyciski. Filtry. Aplikacja.

I na koniec ciekawostka, chyba trochę z przymróżeniem oka, żarcik programisty moim zdaniem czyli możliwość zmiany kroju czcionki na wyświetlaczu oled.:D

Marudzą na headfaju o problemach z regulacją głośności oraz szumami. Ja tego nie potwierdzam.

Przy tej cenie nie mam się do czego przyczepić. No może na siłę, to zbyt czułe na klik przyciski, w sensie za miękkie.

W każdym razie udany dongiel, polecam.

ua4_2.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ Ja również go kupiłem i będę niestety zwracał, bo o ile do dźwięku, obsługi itp. nie mam co się przyczepić to niestety po podłączeniu do telefonu (Xiaomi z Androidem 11) nie działa tak z marszu. Trzeba go podłączać "sposobem" (na szczęście opisanym w instrukcji, bo bym pewnie się naszukał), tzn. aktywować tryb UAC1.0 (domyślny 2.0) poprzez podłączanie kabelka USB-C do telefonu przy wciśniętym jednocześnie przycisku wielofunkcyjnym. Jest to upierdliwe i wymaga gimnastyki, a niestety DAC nie zapamiętuje sobie ustawienia na stałe. A, no i  w tym trybie aplikacja nie rozpoznaje mi dongla.

Edytowane przez MarekSha
Literówka, usupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarekSha napisał(a):

^^^ Ja również go kupiłem i będę niestety zwracał, bo o ile do dźwięku, obsługi itp. nie mam co się przyczepić to niestety po podłączeniu do telefonu (Xiaomi z Androidem 11) nie działa tak z marszu. Trzeba go podłączać "sposobem" (na szczęście opisanym w instrukcji, bo bym pewnie się naszukał), tzn. aktywować tryb UAC1.0 (domyślny 2.0) poprzez podłączanie kabelka USB-C do telefonu przy wciśniętym jednocześnie przycisku wielofunkcyjnym. Jest to upierdliwe i wymaga gimnastyki, a niestety DAC nie zapamiętuje sobie ustawienia na stałe. A, no i  w tym trybie aplikacja nie rozpoznaje mi dongla.


W ustawieniach programisty włącz sobie routing USB audio. Wszystko będzie działać jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jarzyna napisał(a):

Zauważył ktoś jakieś problemy z działaniem MQA w DC06 Pro?  Podobno niektórzy mają zniekształcenia dźwięku i dioda wtedy zmienia kolor z magenty na zieloną. @Inszy


Trzeba poczekać trochę i problem zniknie :) …bo już nie będzie nigdzie MQA. Tidal powoli kończy proces przejścia na flac max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarzyna napisał(a):

Zauważył ktoś jakieś problemy z działaniem MQA w DC06 Pro?  Podobno niektórzy mają zniekształcenia dźwięku i dioda wtedy zmienia kolor z magenty na zieloną. @Inszy

Nie używam Tidala, więc u mnie problem nie istnieje ;) Ale próbowałeś przez UPnP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Inszy napisał(a):

Nie używam Tidala, więc u mnie problem nie istnieje ;) Ale próbowałeś przez UPnP?

Na razie przymierzam się do kupna. Jak wygląda sprawa z głośnością na kompie? Zapamiętuje ostatnie ustawienie głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarekSha napisał(a):

^^^ Ja również go kupiłem i będę niestety zwracał, bo o ile do dźwięku, obsługi itp. nie mam co się przyczepić to niestety po podłączeniu do telefonu (Xiaomi z Androidem 11) nie działa tak z marszu. Trzeba go podłączać "sposobem" (na szczęście opisanym w instrukcji, bo bym pewnie się naszukał), tzn. aktywować tryb UAC1.0 (domyślny 2.0) poprzez podłączanie kabelka USB-C do telefonu przy wciśniętym jednocześnie przycisku wielofunkcyjnym. Jest to upierdliwe i wymaga gimnastyki, a niestety DAC nie zapamiętuje sobie ustawienia na stałe. A, no i  w tym trybie aplikacja nie rozpoznaje mi dongla.

Z samsungami bez problemu. Sprawdzone z galaxy S20, S10 i dwoma tabletami.

Xiaomi sobie daruj. Mój roboczy, leciwy note 8 pro też miał problemy wyższą transmisją po usb c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meehooj napisał(a):

nie wykrywa mi dongli pod windows 10 home, probowalem rozne porty USB, i dwie przejsciowki usb-c>usb-a

 

diodka w donglu sie swieci i tyle

 

wie ktos z was jak sie z tym uporać?

Żadnego ? Wejdź w listę Menadżer Urządzeń i zobacz czy coś się zmienia jak podłączasz dongla. Zerknij też na listę urzedzeń audio w okienku Dźwięk - zupełnie inne miejsce niż Menadżer Urządzeń bo może coś Ci wyłączyło. Ja raz tak miałem, że na liście były na szaro czyli wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, x86 napisał(a):

Żadnego ? Wejdź w listę Menadżer Urządzeń i zobacz czy coś się zmienia jak podłączasz dongla. Zerknij też na listę urzedzeń audio w okienku Dźwięk - zupełnie inne miejsce niż Menadżer Urządzeń bo może coś Ci wyłączyło. Ja raz tak miałem, że na liście były na szaro czyli wyłączone.

nic sie nie zmienia niestety, nic w urzadzeniach audio nowego. jeszcze sprawdze na innym kompie

 

edit: co ciekawe, gdy podpiety jest SB X1 to dziala przycisk pauza/play tzn foobar mi pauzuje a w urzadzeniach x1 nie mam i nie moge przez niego sluchac

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, meehooj napisał(a):

nic sie nie zmienia niestety, nic w urzadzeniach audio nowego. jeszcze sprawdze na innym kompie

To rozumiem, że nie widzi na liście urządzeń zarówno w Menadżerze jak i na liście w okienku Dźwięk ?

Spróbuj na nowo wgrać stery kontrolera USB od producenta płyty głównej / laptopa. Rozumiem, że pendrive czy mysz USB trybi bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak nacisnalem przycisk play/pauza na X1 to moge juz wybrac X1  w opcjach dzwieku i foobar. nie wiem dlaczego od razu nei wykrywalo. jeszcze mam dongle Colorfly'a, sprawdze moze teraz tez go wykryje. ale Colorfly nie ma przycisku play/pauza to nie wiem czy sie uda

 

edit: na chwile colorfly pojawil sie na liscie urzadzen w foobar, w ogole to slychac dzizwne odglosy (cos ala strzelanie) z niego na sluchawkach

 

pod androidem smiga colorfly az miło, oczywiscie

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak zaktualizować iBasso DC06 Pro, lub ustawić parametry nie posiadając telefonu z Androidem i złączem USB-C. Mam jakiś stary telefon Samsung ze złączem micro USB, zainstalowałem aplikację ale nie widzi dongla :( Pod Win 10 i 11 też nie ma żadnej sensownej aplikacji. Ta co jest dostępna na stonie iBasso Bravo-HD Audio CPL nie pozwala na żadne zmiany. Chyba, że ja czegoś nie wiem. Trochę to porażka, że nie ma dedykowanej aplikacji dla iOS.

 

Ogólnie fajny sprzęt. Na razie testowałem go z KZ Castor i Moondrop CHU 2. W kolejce czekają jeszcze Fiio FD3Pro, Fiio FH1s i Geek wold gk 10. W porównaniu do Fiio MK3 pojawiły się nowe detale w starych utworach :) Takimi testowymi utworami są u mnie "You and your friend" i "Your latest trick" Dire Straits.

Edytowane przez _Docent_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dongle jakiego słuchałem na spółkę z fc6, tylko inna prezentacja.

Elite brzmi jak dap za 1000-1600e i nie ma w tym żadnej przesady. Jak dla mnie ma lepszy tuning niż dx320 ze stockowym ampem. Gęsty dźwięk, z lekką agresją, której nigdy za dużo. Z jednej strony 1 plan lekko oddalony, ale nie za bardzo, przez co nie traci się emocji w wokalach. Wszystkie iemy, które mam brzmią z nim bezbłędnie. Z  Twilight jest magia. Holografia na poziomie dapów z wyżej wymienionej półki cenowej. Jedynie AK sp1000 ma szerszą scenę i czystsze midy, ale szczerze mówiąc, to mógłbym mieć tego dongla jako jedyne źródło i nawet bym nie zauważył jakichkolwiek braków. Nie wiem jak oni to zrobili ale chylę czoła IBasso.

20240126_021132.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _Docent_ napisał(a):

Koledzy jak zaktualizować iBasso DC06 Pro, lub ustawić parametry nie posiadając telefonu z Androidem i złączem USB-C. Mam jakiś stary telefon Samsung ze złączem micro USB, zainstalowałem aplikację ale nie widzi dongla :( Pod Win 10 i 11 też nie ma żadnej sensownej aplikacji. Ta co jest dostępna na stonie iBasso Bravo-HD Audio CPL nie pozwala na żadne zmiany. Chyba, że ja czegoś nie wiem. Trochę to porażka, że nie ma dedykowanej aplikacji dla iOS.

Zmiana parametrów takich jak gain, filtry odbywa się tylko w aplikacji iBasso UAC na androidzie. Podejrzewam, że tak samo jak DC04 Pro te ustawienia nie są zapisywane na donglu, tylko w aplikacji, więc nie przenoszą się pomiędzy urządzeniami.

DC zapamiętuje w swojej pamięci wyłącznie głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Docent_ napisał(a):

Czyli aktualizacja DC06 Pro tylko z poziomu telefonu z Androidem. I teraz pytanie. Czy musi to być telefon ze złączem USB-C?

Nie potrafie odpowiedzieć na to pytanie. Nie mam już telefonu z micro usb żeby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności