Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dj1978 napisał(a):

U mnie T50RP mk3 po balansie grają bez żadnego niedostatku w basie

Widocznie odpowiada Ci ich fabryczne granie i adaptacja słuchu dla tych słuchawek nie pozostawia apetytu na więcej 😉One grają bardzo fajnie fabrycznie, rolloff jednak jest poniżej 60Hz i jeżeli (tak jak to jest u mnie) chce się podciągnąć do przebiegu choćby płaskiego à la Audeze LCD2/3, to te 8-10dB w 20Hz trzeba dodać do około 2dB w 80Hz. Tego nie zrobi przejście z dongla za 250zł na taki za 1500zł, nie urosną nagle dolne zakresy; chyba że iFi GoBar bo tam jest implementacja XBass, ale nie tak przyjemna jak w ZenCan 😉 

 

2 godziny temu, Inszy napisał(a):

zamiast robić sobie pod górę z korektorem i kombinowaniem czy podciągnę +10dB na basie czy nie

załatwiam to jednym klikiem, bez gąbeczek, wkładek i innych właśnie kombinacji. Nie lubię DSP dlatego wybrałem wzmak w którym można analogowo ten zakres podciągnąć nie martwiąc się o średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PioterD napisał(a):

to te 8-10dB w 20Hz trzeba dodać

Po co tyle podciągać te 20 Hz? Co tam gra, że potrzebujesz te 20Hz wyrównać do poziomu. Jakieś same zakłócenia, które na dodatek słyszą tylko osoby wyjątkowe. Bo normalnie jak ktoś sobie puści 20Hz to i tak najczęściej słyszy harmoniczną, bo 20 Hz nie. Po co zmuszać membranę do takiej pracy i to pracy zupełnie niepotrzebnej? Czym regulujesz? Nie podbijasz wtedy potężnie 100 hz?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Co tam gra, że potrzebujesz te 20Hz wyrównać do poziomu

Niekoniecznie gra tam cokolwiek lub mocno (muzyka realnie nieczęsto w ogóle schodzi poniżej 50Hz przecież), ale moim zdaniem i przy muzyce jakiej słucham dźwięk wówczas jest zdecydowanie pełniejszy i przyjemniejszy przy względnie  małych głośnościach. A dla słuchawek z rooloffem czyli praktycznie większość półotwartych i otwartych pokroju AKG K6/7, HD6XX, Sundary, DT880, czy właśnie fostexy T50/60rp to wspaniała sprawa. Ja nawet z DT150 włączam i nic mi czaszki nie rozsadza:) Nie jest to wielka różnica ale moim zdaniem wyraźnie na korzyść. Tutaj mniej więcej jak to jest w przypadku XBass w ZenCan

 

IFI XBass+ | Audio Science Review (ASR) Forum
Analogowe implementacje takich efektów EQ mają też sporo zalet w stosunku do DSP ale już o tym pisać nie będę. Kto zainteresowany, ten„pogoogla”.

 

Dla odmiany, Truebass w samym ZenDac sięga dalej, mocniej w zakres 500Hz-700Hz i to już moim zdaniem zamula dolną średnicę. Ale oczywiście może znajdą się słuchawki którym dobrze to zrobi.

 
 
 
 
 
 
 

 

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PioterD napisał(a):

załatwiam to jednym klikiem, bez gąbeczek, wkładek i innych właśnie kombinacji.

Ok, czyli jeden wzmak, żadnych odtwarzaczy, nigdzie się ze słuchawkami nie przemieszczasz. Wtedy spoko, wciśnięcie guzika na pewno będzie łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał(a):

Zamówiony. Jak to nie będzie to, to chyba idę w Paw S2 albo Ifi Go Bar

 

PAW S2 pod względem technikaliów odstaje dość wyraźnie od stawki jeśli mówimy o topowych donglach. 

 

Go Bar za to gra zupełnie nieadekwatnie do swojej wysokiej ceny, nie polecam kupować w ciemno bo można srogo się zawieść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dirian napisał(a):

 

PAW S2 pod względem technikaliów odstaje dość wyraźnie od stawki jeśli mówimy o topowych donglach. 

 

Go Bar za to gra zupełnie nieadekwatnie do swojej wysokiej ceny, nie polecam kupować w ciemno bo można srogo się zawieść.

 

Co w takim razie polecasz? Dobra holografia i rozdzielczość+ analogowe ciepełko. W razie, gdyby ten Hiby nie sprostał moim wymaganiom. Mocy nie musi być multum - ot poprawne wysterowanie Dt990 pro 80 ohm. Może być po balansie.

 

Ilość ciepełka/kolorów w idealnej ilości mam w Oriolusie, a rozdzielczość na satysfakcjonującym mnie poziomie ma właśnie DC06 pro, także jakiegoś bardzo wysokiego poziomu grania mi nie trzeba.

 

Może też być coś większego, typu Gryphon itp (szkoda, że ma za mało ciepełka/kolorów)

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Po co tyle podciągać te 20 Hz? Co tam gra, że potrzebujesz te 20Hz wyrównać do poziomu. Jakieś same zakłócenia, które na dodatek słyszą tylko osoby wyjątkowe. Bo normalnie jak ktoś sobie puści 20Hz to i tak najczęściej słyszy harmoniczną, bo 20 Hz nie. Po co zmuszać membranę do takiej pracy i to pracy zupełnie niepotrzebnej? Czym regulujesz? Nie podbijasz wtedy potężnie 100 hz?

To fakt, przy 20Hz jest spadek 10dB, a przy 30Hz, tylko 7dB, więc te 3dB prawie gratis otrzymujemy.
Sądzę jednak że jeśli kupować już porządne źródło, to z taką mocą która wystarczy do mocniejszego EQ - zwłaszcza że preamp na -10dB to w equalizacji nie jest jakiś wyjątek. Często losowe słuchawki wokółuszne mają takie dropy w zakresie 8-16kHz które można naprawić filtrem o wysokim Q robiąc to na słuch z generatorem tonów, bo na wykresach nawet na dobrych manekinach GRAS albo B&K tego nie widać

Oczywiście spadek na basie względem krzywej harmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Play napisał(a):

Co w takim razie polecasz? Dobra holografia i rozdzielczość+ analogowe ciepełko. W razie, gdyby ten Hiby nie sprostał moim wymaganiom. Mocy nie musi być multum - ot poprawne wysterowanie Dt990 pro 80 ohm. Może być po balansie.

 

Ilość ciepełka/kolorów w idealnej ilości mam w Oriolusie, a rozdzielczość na satysfakcjonującym mnie poziomie ma właśnie DC06 pro, także jakiegoś bardzo wysokiego poziomu grania mi nie trzeba.

 

Może też być coś większego, typu Gryphon itp (szkoda, że ma za mało ciepełka/kolorów)

 

Próbowałeś Mojo 2? 

 

 

23 minuty temu, Royal napisał(a):

@Dirian które obecnie dongle mają najlepsze technikalia/scene/holo/separacje ? 

 

Trudno mi powiedzieć, nie słuchałem aż tak wielu dongli by stworzyć jakiś uczciwy ranking. 

 

Sporo pochwał zbiera nowy iBasso DC Elite, bardzo dobry technicznie jest podobno też Luxury Prevision W4, no ale to już drogie zabawki.

 

Osobiście lubię też Questyle M15, może nie robi niczego wybitnie, ale to kawał udanego dongla. Zerknij na świeżą reckę na kropka.audio

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg mnie warto, bardzo ciekawe, oryginalne granie które może się podobać. Sam się powoli zastanawiam czy go ponownie nie kupić - kiedyś zacząłem eksperymentować i sprzedałem, a dziś trochę żałuję bo w sumie niczego lepszego o podobnej barwie nie znalazłem ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał(a):

nigdzie się ze słuchawkami nie przemieszczasz

Z nausznymi nie, a jak jadą to jako bagaż:-) mobilnie to u mnie robotę robią airpodsy3, niczego więcej wtedy nie potrzebuje. Tak jak kiedyś miałem iRivera H10juniora z Sennkami MX400:))) ahh te sentymenty;-) taki GoLink dyndający przy smartfonie to nie dla mnie, bardziej upoerdliwość niż pożytek. 

 

Chociaż dongle to dla mnie w pewnym sensie szczyt osiągnięć technologii - takie maleństwa a takie znakomite zarówno samodzielnie jak i źródło dla większego wzmaka czy wręcz całego systemu audio. Wolę je niż te DACi - pudełka biurkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dirian napisał(a):

To wg mnie warto, bardzo ciekawe, oryginalne granie które może się podobać. Sam się powoli zastanawiam czy go ponownie nie kupić - kiedyś zacząłem eksperymentować i sprzedałem, a dziś trochę żałuję bo w sumie niczego lepszego o podobnej barwie nie znalazłem ;) 

W razie czego można mu dodać ciepełka poprzez dsp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Play napisał(a):

dsp?

Mojo2? Oczywiście, to jeden z ciekawszych jego ficzerów. Można właśnie zrobić na nim taki cyfrowy XBass:) a nawet 3D/Xspace poprzez regulowany crossfeed. Gdyby zamiast kulek przycisków miał pokrętło to by u mnie już dawno na stałe był. Jako minimalistyczny „nicwięcejniepotrzebuję” sprzęt stacjonarny ofkors 😉 

Edytowane przez PioterD
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe kulki to fajna sprawa/zabawa i nawet Chińczyki jeszcze ich nie podrobili. 😅Nie rozumiem jak można ich nie lubić. Dsp i crosfeed nie trzeba nawet używać bo gra rewelacyjnie ze wszystkim- może takie Final E5000 to jednak lepiej z Hugo. Unikałbym słuchawek zamulaczy, czy grających zbyt obfitym dołem/średnicą bo może być za dużo tego dobrego. Właśnie słucham- idealna synergia. 👍

IMG_3637.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KA17 Portable USB Headphone DAC/Amplifier.

 

fiio-ka17.jpg

The FiiO KA17 delivers up to 650mW of output power — utilising dual flagship ESS ES9069Q DACs, THX AAA 78+ amplification, and XMOS XU316 USB SoC — this compact powerhouse offers full support for 32-bit/768kHz, MQA, and native DSD512 Hi-Res audio files (Źródło).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

@Playw pierwszej kolejności sprobuj Mojo2. A jak chcesz zaoszczędzić to Hiby FC6. R2R - analogowe granie ze świetną średnicą i detalem. Mocne rozwinięcie Cobalt.

Już zamówiłem FC6. Mojo będzie następny, jak mi Hiby nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Play Zamówiłeś FC4 i FC6? Jak tak to skrobnij coś na ich temat po odsłuchu ;) 

 

Swoją drogą znalazłem taki wpis:

 

"dear Ace Bee
All Fc4s sold after 01.2023 has DAC Chipset: ES9219*2 (before 12.2022 FC4s had ES9218)
and all those “new FC4s” with ES9219 are DEFECTIVE BY SOFTWARE
3.5 sounds average and 4.4 sounds not acceptable
they come(are sold) with stock firmware 1.08
and only if you update to firmware 1.12 you get some decent sound.
(and updating the firmware is not an easy job even for an expreinced enthusiast)
if your unit came with stock firmware 1.08:
HOW DID YOU REVIEW YOUR UNIT (WITH STOCK FIRMWARE WHICH MUST BE 1.08)?
HOW DID YOU FIND THE SOUND FROM 4.4 ACCEPTABLE?

it is quite misleading to review a defective product as if it is working properly. you are the second reviewer who reviewed fc4 as if it was normal sounding(the other review was on 02.2023 and with 1.08 for sure as 1.12 is only released lately)
(HIBY FC4 with stock firmware 1.08 sounds wierd not listenable/acceptable over 4.4)
HIBY FC4 updated to firmware 1.12 sounds:
u shaped. boosted bass giving warmth. very glary-flary (piercy) (upper)treble uncontrolled-scattered.
the warm character is more empahsized on 3.5 less so on 4.4
and my claims are not subjective or imho."

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ale to chyba nie pierwsza "wtopa" ze strony Hiby.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał(a):

KA17 Portable USB Headphone DAC/Amplifier.

 

fiio-ka17.jpg

The FiiO KA17 delivers up to 650mW of output power — utilising dual flagship ESS ES9069Q DACs, THX AAA 78+ amplification, and XMOS XU316 USB SoC — this compact powerhouse offers full support for 32-bit/768kHz, MQA, and native DSD512 Hi-Res audio files (Źródło).

 

Fajnie, że ma niezależny port USB do zapewnienia prądu - to rzadkość.

Cena też sympatyczna - 159€.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności