Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, jako, że nie mam za dużego doświadczenia w donglach i też nie jestem osobą, która ciągle coś kupuje/sprzedaje/odsyła to podpowiedzcie mi proszę co byście polecili bardzo podobnego dźwiękowo i budżetowo do FiiO KA13, którego ostatnio słuchałem w salonie mp3store. Dodam, że słuchałem też KA3, KA5, a sam posiadam SB X1 oraz Keyson na ALC. Tego KA13 słuchałem niedługo, ale bardzo mi podszedł, niestety chyba miał przypadłość, którą już tutaj kilka stron wcześniej ktoś zgłaszał, czyli jakieś takie sprzężenie/charczenie przy uruchamianiu i w cichszych partiach. Jakbym wiedział, że nie jest to ogólna przypadłość to tego KA13 kupiłbym od razu. Coś innego w tym typie?. Dodam, że moje aktualne słuchawki to Simgot EW200, którym KA13 dodał troszkę "mięska" i to było fajne. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso DC06 Pro.

Miałem go w ręku kilka razy przed dwoma miesiącami i… właściwie tyle, bo tylko miałem w ręku by podać go dalej. Teraz w końcu mogę go na spokojnie posłuchać.

 

Pierwsze co się rzuca na ucho, to scena. Zaskakująco szeroka, czasami wręcz aż wydaje się nadmuchana, ale to kwestia przyzwyczajenia do Radsone ES100, na którym ostatnio głównie słucham dokanałówek, a który nadzwyczaj przestrzenny nie jest. Pod tym względem bardzo duży progres w stosunku do iBasso DC06 (bez Pro).

W dalszej kolejności wchodzą detale. Nie są rzucone w twarz, ale jest ich dużo w każdej części muzyki. Są duże szczegóły, są mikrodetale, jest wielowarstwowość, całość podana na równi z muzykalnością.

Samo strojenie dość ciekawe, głównie postawiono na pełną i bogatą średnicę oraz szybki dół z dobrym wypełnieniem. Góra jak najbardziej jest obecna i wysoko pociągnięta, ale nie da się nie zauważyć, że stanowi ona bardziej tło dla reszty pasma niż składową robiącą show, więc trochę nie w stylu iBasso. Instrumenty mają naturalną barwę i odpowiednio długie wybrzmiewanie. Wokale „duże”, ale trochę oddalone od słuchacza, więc niekoniecznie dla fanów intymnego brzmienia.

iBasso jest też bardzo uniwersalny, o ile nie podepniemy mocno przyciemnionych słuchawek, bo to właściwie wytnie górę i siądzie dynamika. Ale dobrze sobie radzi i z ciepłymi nausznikami Sendy Peacock i z monitorowymi dokami Custom Art Fibae 3x3 i z basowymi ISN EST50. Do Fostexów T50RP ma trochę za mało mocy, by z nich wykrzesać wszystko, jednak nie wiem po co takie słuchawki wpinać w dongla.

Od strony użytkowej, fajnie że jest fizyczna kontrola głośności i jako bonus niezbyt duże grzanie się mimo sporej mocy. W dłonie na pewno parzyć nie będzie.

 

Z tego co miałem okazję odsłuchać, chyba najciekawsza propozycja do 500 złotych i nie wiem czy się z DC06 Pro nie zakoleguję na dłużej.

DSCF3016-HDR.thumb.jpg.c04abbf1633f7aa2775aa8b0394c9758.jpg

  • Like 7
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 19:36, Perul napisał(a):

Dla mnie zwycięzcą na tych słuchawkach, które wziąłem, jest zdecydowanie Aklaim, ja lubię większą scenę, lepsza separację i mocniej kopiący i zwarty bas. W 1more basu jest bardzo dużo, dlatego na mocno basowych kawałkach potrafiło być go dla mnie za dużo.

A który ma lepszy dźwięk i moc po SE hiby fc4 czy akliam? Który wolisz i dlaczego? 

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meehooj napisał(a):

A który ma lepszy dźwięk i moc po SE hiby fc4 czy akliam?

To zależy czego oczekujesz, Aklaim jest bardziej "normalny" (na tle innych dongli, które posiadam), gra dobrze technicznie.

FC4 ma taką jakby oddaloną średnice, ale ciepłą i przyjemną, mniej techniczną, bardziej gładką.

FC4 gra fajnie ze słuchawkami, które wypychają średnice, na żadnym innym sprzecie moje (zmodowane) M565c nie grają mi tak przyjemnie jak na FC4 - technicznie oczywiście na wzmaku jest lepiej, ale barwowo niekoniecznie.

 

6 godzin temu, Inszy napisał(a):

Pod tym względem bardzo duży progres w stosunku do iBasso DC06 (bez Pro).

Porównywałeś na tych samych słuchawkach? Mam DC06 i na niektórych słuchawkach to rzeczywiście pod względem sceny gra podobnie do większości dongli, ale na niektórych scena na nim potrafi znacznie urosnąć względem konkurencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 20:03, Rafacio napisał(a):

W audio jest inna fizyka. Tak samo urządzenia cyfrowe podlegają innym prawom niż w informatyce. Stąd specjalne kable usb za setki czy tysiące zł

 

To nie są różne prawa fizyczne tylko różne protokoły komunikacji.

 

Większość z nich obsługuje zarówno transmisje bezstratną i stratną. Ale w sterowniku do DAC'a jest zaimplementowana wersja "Audio" czyli stratna, bez korekcji błędów (na którą nie ma czasu) - tutaj liczy się cykliczność dostarczanych danych, a nie ich poprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuman napisał(a):

im dłużej patrzę na tego elite, tym bardziej mi przypomina miecz świetlny ze starych warsów.....

 

Jest coś na rzeczy bo topowy DC jest precyzyjny niczym najlepszy miecz świetlny lub antyczne vibroblade :) 

To najlepszy dongiel jaki słyszałem. Dźwięki rysuje cieniutką kreską, bardzo precyzyjnie. Gra lekko na tle takiego np Mojo 2, scenicznie jest wy..dzisty nie tylko jak na "dzyndzel". Gdyby miał bluetooth byłby idealny a gdyby był dapem to już wogle...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, atr3yu napisał(a):

Mój już się wygrzał 😀 Ktoś potwierdzi że pokrętło chodzi jakoś dziwnie nieprecyzyjnie?

'dziwnie' bo sterujesz attenuator'em... najlepsze jest, że można sobie nim sterować - przycisk/UAC 🆗 

 

EDIT: sterować, przycięciem dB w zakresie: 0, -1, -2 🥰 Dobra jeszcze test @Palpatine, wyciągam Andromedy 😎

Edytowane przez trez0r
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine, Elite przeszedł test :P po BAL 4.4 cisza 🆗  Andromedy przy ustawieniu -2dB, na przycięciu, komfortowo słucham... na 1 kroku potencjometru. Następny krok jest słuchalny, ale trochę już męczący głośnością.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, trez0r napisał(a):

słucham... na 1 kroku potencjometru. Następny krok jest słuchalny, ale trochę już męczący głośnością

Domyślam się, że na komputerze nie na komórce.

Na komórce masz apkę, gdzie możesz ograniczyć maksymalną głośność

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ibasso.volume&hl=pl&gl=US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał(a):

Domyślam się, że na komputerze nie na komórce.

Na komórce masz apkę, gdzie możesz ograniczyć maksymalną głośność

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ibasso.volume&hl=pl&gl=US

Na S22 :) mam najnowszą, ze strony ibasso.com. Nie wiem, o jaką opcję Tobie chodzi... w Elite jest 24 krokowy potek, który steruje attenuator'em se standardowym krokiem 3db (?), który możesz ustawić jeszcze 'docinając' db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, trez0r napisał(a):

@Palpatine, Elite przeszedł test :P po BAL 4.4 cisza 🆗  Andromedy przy ustawieniu -2dB, na przycięciu, komfortowo słucham... na 1 kroku potencjometru. Następny krok jest słuchalny, ale trochę już męczący głośnością.  

Już dawno nie mam Andro, ale ciesze się, że jest inny wariat, który się męczy z szumami siejących chińczyków ;)

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Już dawno nie mam Andro, ale ciesze się, że jest inny wariat, który się męczy z szumami siejących chińczyków ;)

...nie tylko chińczyków 😜 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności