Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kuman napisał(a):

Czy ten colorlfy gra ciepło w strone shanlingowych dapów, czy raczej z tych małych dongli nie jesteśmy w stanie większej masy/ciepła już wyciągnąć ?

 

Moim zdaniem gra ciepło i masywnie, Andy też tak go określił. Czy będziesz miał oczekiwany efekt w stylu dapów Shanlinga - tego już obiecać nie mogę, moim zdaniem ten Colorfly gra barwowo podobnie do Shanlinga M8, ale z mniejszym subbasem, szerokością sceny, rozbiciem planów. Im bardziej wymagające prądowo słuchawki tym bardziej czuć różnice.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smokeyz napisał(a):

focal elegia

Super skuteczne słuchawki. 105dB/1mW przy 35ohm oznacza tyle że aby uszy zaczęły krwawić przy 115dB wystarczy 10mW i około 0.6V. Sansa clip+ je napędzi z zapasem 😁 Współczesne dongle to overkill, bierz cokolwiek 🙂 

To są jedne z tych słuchawek które grają genialnie niemalże z czegokolwiek, podobnie jak fostexy TH610; tylko Elegie jeszcze łatwiej niż łatwo napędzić.

Edytowane przez PioterD
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PioterD napisał(a):

Super skuteczne słuchawki. 105dB/1mW przy 35ohm oznacza tyle że aby uszy zaczęły krwawić przy 115dB wystarczy 10mW i około 0.6V.

Ubaw po pachy. 😂 Leżę i kwiczę, 10mW, żeby uszy krwawiły. Tak się właśnie dzieje, kiedy teoria bierze górę nad praktyką. 😅😂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, neonlight napisał(a):

Leżę i kwiczę

Cieszę się że dostarczyłem Ci rozrywki😄 Wykaż proszę praktycznie że potrzebują więcej, przecież da się to zmierzyć. Temat będzie zapewne podobny jak z Twoimi praktycznymi teoriami na temat zapotrzebowania na elektrownie beyerów DT150 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PioterD napisał(a):

Cieszę się że dostarczyłem Ci rozrywki😄 Wykaż proszę praktycznie że potrzebują więcej, przecież da się to zmierzyć. Temat będzie zapewne podobny jak z Twoimi praktycznymi teoriami na temat zapotrzebowania na elektrownie beyerów DT150 😉 

Kolego sympatyczny, podłącz te Elegie pod 10mW i spróbuj je rozkręcić do 115dB - powodzenia, gratulacje i.. Wesołych Świąt! 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PioterD napisał(a):

Cieszę się że dostarczyłem Ci rozrywki😄 Wykaż proszę praktycznie że potrzebują więcej, przecież da się to zmierzyć. Temat będzie zapewne podobny jak z Twoimi praktycznymi teoriami na temat zapotrzebowania na elektrownie beyerów DT150 😉 

Zoba - już jedzie do niego generator z Ali, żeby mógł poprawnie słuchawki „wysterować”.

image.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioterD napisał(a):

Współczesne dongle to overkill, bierz cokolwiek 🙂 

Dzięki. 
Zastanawiam się nad: 

COLORFLY CDA-M2

Shanling UA1 Plus

iBasso DC06

 

 

Te są trochę drogie i nie wiem czy wykorzystam ich możliwości. 
DragonFly Cobalt

Cayin RU7

Hiby FC6

 

Co myślicie ?

 

 

 

29 minut temu, neonlight napisał(a):

Kolego sympatyczny, podłącz te Elegie pod 10mW i spróbuj je rozkręcić do 115dB

Wiem, że to nie do mnie, ale nie zagłębiałem się w możliwości tych słuchawek i jak je rozpędzić. Musiałbym z kimś obeznanym w temacie usiąść i pogadać w cztery oczy co i jak i dlaczego 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smokeyz napisał(a):

Co myślicie ?

Do 300zl bez balansu polecam UA1plus lub GoLink. Z droższych polowałbym na Hiby FC4 za około 400zł.
 

1 godzinę temu, audionanik napisał(a):

wysterować

Jak zaczniemy poza napędzeniem gadać o wysterowaniu to będzie dopiero jatka 😉 

 

2 godziny temu, neonlight napisał(a):

powodzenia

Dziękuję:) podłączę je pod 80mW@32ohm i to będzie dla nich dużo za dużo :) elegie mają czułość na poziomie 117db/1V (JEDEN volt), skoro skuteczność na 1mW nie była przekonująca :-)))

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PioterD napisał(a):

polowałbym na Hiby FC4 za około 400zł

Też polecam, bardzo fajny: łagodnie i przestrzennie grający. Fajna sprawa z własną regulacją głośności, która ma naprawdę sporo "kroczków", w przeciwieństwie do większości dongli, które sterują głośnością systemową, co na telefonie daje kilkanaście stopni, a na komputerze użyteczne jest pierwszych kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perul napisał(a):

Fajna sprawa z własną regulacją głośności, która ma naprawdę sporo "kroczków"

 

Oba chipy (swoją drogą obydwa znakomite) zarówno ES9219 (np GoLink jak i nowsze rewizje FC4) czy Cirrus43131 (np. UA1plus jak i mnóstwo innych) mają "hardware volume control" bezpośrednio na poziomie DACa - powinno być to zaimplementowane z dokładnością co najmniej 0.5dB w każdym donglu na tych chipach. Jeżeli nie jest - proponuję unikać 🙂 '

 

Z poziomu windows'a zarówno na IfI GoLink jak i UA1plus super się operuje głośnością, na całej skali a nie tylko na pierwszych 15% na przykład.

 

Chociaż nie mam w tej chwili żadnych słuchawek o czułości lepszej niż 105db/V, a jak wiadomo podpinając takie które mają 115 czy 120 db/V, będą napędzone do wysokich głośności znacznie szybciej, są znacznie łatwiejsze.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Perul napisał(a):

w przeciwieństwie do większości dongli, które sterują głośnością systemową, co na telefonie daje kilkanaście stopni, a na komputerze użyteczne jest pierwszych kilka stopni.

 

Osobiście lubię dokładnie odwrotnie: sterowanie głośnością na telefonie / kompie i kilkanaście stopni na skali :) 

 

Nie znoszę 100-stopniowej skali na małym donglu :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek_m napisał(a):

Osobiście lubię dokładnie odwrotnie: sterowanie głośnością na telefonie / kompie i kilkanaście stopni na skali :)

W donglach ze sterowaniem głośności sprzętowym, sterowanie systemowe również działa (tylko nie przyciskami z dongla, a z systemu).

Chodzi o to, że sterowaniem sprzętowym (w donglu) dopasowujesz sobie (maksymalną) głośność do danych słuchawek, a potem tymi kilkunastoma stopniami w telefonie/komputerze regulujesz sobie głośność na potrzeby chwili (np głośniejszy-cichszy utwór).
Jeśli tego nie ma, to np takie iBasso DC06 jest na skuteczniejszych słuchawkach, używalne na kompie w zakresie 0-8%(max10%) a skok jest co 2%, więc to jest tylko 4(5) stopni głośności!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W donglach ze sterowaniem głośności sprzętowym, sterowanie systemowe również działa (tylko nie przyciskami z dongla, a z systemu).
Chodzi o to, że sterowaniem sprzętowym (w donglu) dopasowujesz sobie (maksymalną) głośność do danych słuchawek, a potem tymi kilkunastoma stopniami w telefonie/komputerze regulujesz sobie głośność na potrzeby chwili (np głośniejszy-cichszy utwór).
Jeśli tego nie ma, to np takie iBasso DC06 jest na skuteczniejszych słuchawkach, używalne na kompie w zakresie 0-8%(max10%) a skok jest co 2%, więc to jest tylko 4(5) stopni głośności!
@Perul
Czy podłączasz fiio ka13 do telefonu z USB 2.0?
Czy w takiej konfiguracji można używać dongla w Desktop mode?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam do Huawei P30, nie wiem jakie on ma to USB.

W każdym razie to "Desktop mode" w KA13, to jest inna nazwa na "High gain" i bez problemu można używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechał do mnie stary zakup Tanchjim Space. Pomimo mniejszego gabarytu niż iBasso DC04 Pro gra nie gorzej, a może i nawet lepiej ? 🤔 Zejście subbasu na pewno w maluchu lepsze i więcej tam się dzieje. Góra jaśniejsza ale u mnie bez sybilizacji. Scena większa. Proste ale solidne wykonanie. Gniazda trzymają wzorowo. Ma sprzętową regulację głośności (dla mnie na plus 👍) ale nie zapamiętuje ostatniej zmiany jak to ma miejsce w DC04 Pro (tu minus 👎).

 

Tanchjimspace1.jpgTanchjimspace2.jpgTanchjimspace3.jpg

 

 

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, x86 napisał(a):

ale nie zapamiętuje ostatniej zmiany jak to ma miejsce w DC04 Pro (tu minus 👎).

 

Po aktualizacji oprogramowania (tak, istnieje coś takiego!) już powinien pamiętać. 

[klik]

 

Instrukcja instalacji po angielsku tu:

https://www.reddit.com/r/inearfidelity/comments/14u62zr/tanchjim_space_have_some_issues/

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, HappyBlack napisał(a):

Po aktualizacji oprogramowania (tak, istnieje coś takiego!) już powinien pamiętać. 

[klik]

Z wielkim podziękowaniem bo nie wpadłem na to :) xDuoo Link 2 bal kiedyś odratowałem takim flashem, Lotoo PAW S1 zyskał tryb wyjścia liniowego, a tu faktycznie maluszek od teraz pamięta z jakim poziomem głośności ostatnio pracował :) Musiałem tylko z aktualizacją zejść z Windy 11 do 7 na starszym lapku bo stery chyba napisane pod max 10. Przy okazji odkryłem, że jest UAC1.0 po przytrzymaniu przycisku głośności w górę w trakcie podłączania kabla USB. 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, x86 napisał(a):

Tanchjim Space. Pomimo mniejszego gabarytu niż iBasso DC04 Pro gra nie gorzej, a może i nawet lepiej ?

Ba, wcale bym się nie zdziwił jeżeli lepiej! Zdziwiłbym się gdybyś był to w stanie usłyszeć 😉 

Jeszcze z tych chińskich ciekawostek jest coś takiego jak Fosi Audio DS1 który też podobno w cenie około 400zl rewelacyjny jak ktoś potrzebuje balans wyjścia. A chyba niewiele tu o nim na forum jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał(a):

A z której? 😙

Z żadnej. Czysta, niczym nieskrępowana niezależność opiniotwórcza wedle własnych preferencji i możliwości psychoakustycznych.

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności