Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

"Zaprojektowany i zmontowany w Nowym Jorku, USA"

 

Amerykański, nie tam jakaś amatorska chińszczyzna, to musi kosztować ;) 

 

 

Ciekawe czy to się nie będzie jakoś szalenie nagrzewać podczas słuchania... No i ciekawe jak z drenażem baterii w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt wygląda ciekawie, muszę kiedyś posłuchać bo szczerze mówiąc nigdy nie miałem okazji spróbować lampki.

 

A jeszcze na reklamach pokazują w duecie z HD660S2, i tak zgaduję, że musi się to naprawdę dobrze zgrywać bo one lubią takie podkolorowane źródełka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, vonBaron napisał(a):

testowałem Earmen Sparrow i o ile mocowo też udzwignal 1266 tak dźwiękowo było słuchać mocny zjazd

Może po prostu nie pasował (brak synergii) do 1266. Z tego co pamiętam Sparrow tak dość ostro i technicznie grał.

Choć osobiście myślę, że te jego 100-110mW mocy po balansie, to jednak trochę za mało do nagłownych planarów.

Ja u siebie wyraźnie słyszałem poprawę na (podejrzewam) mniej wymagających Monolith M565c, przy przesiadce z iBasso DC06 (240mW) na Hiby FC4 (330mW).

W kontekście niedrogich dongli, właśnie tym Hiby polecałbym się zainteresować jako kompan do 1266, bo brzmieniowo jest dość łagodny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

       Zbliża się zima i koniec luźno wiszących kabelków. Zastanawiam się nad donglem z bluetooth który by sprawnie współpracował iPhonem. Od razu napiszę, że iPhone zostaje - pomimo iż komputerowo zdecydowanie nie jestem "jabłkowy" to w przypadku telefonu czy tabletu już tak. A może jakiś niezbyt duży DAP ? Ważne by nie było problemów z połączeniem.

      Zastanawiałem się też nad rozwiązaniem opartym na WiFi - można przecież w telefonie zrobić hotspot - wtedy teoretycznie DAP z obsługą Tidal byłby rozwiązaniem- czy ktoś próbował takich rozwiązań ?

     Moje założenia: żadnego Sabre; w miarę możliwości jak najmniejsze/najlżejsze; granie w stylu xDuoo Link2 Bal lub lepiej. Do napędzenia są MEXTy i Oriolusy Isabellae a przymierzam się jeszcze do Mestów i Oriolusów Szalayi.

     Wstępnie zastanawiałem się nad Oriolus 1795, ale tą pierwszą wersją z BB i 4.4. Problemem jest jednak to, że wersja ta jest praktycznie nieosiągalna.

      Proszę również o wyrozumiałość jeśli chodzi o moje pytania - tematem przenośnych grajków interesuję się od niedawna - przez wiele lat była to dziurka w telefonie a potem dzyndzel Apple (10 lat temu kilka zabawek miałem, ale widzę że wszystko poszło mocno do przodu). 

   Dajcie znać jeśli powinienem założyć niezależny temat.

Edytowane przez Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Waw napisał(a):

       Zbliża się zima i koniec luźno wiszących kabelków. Zastanawiam się nad donglem z bluetooth który by sprawnie współpracował iPhonem. Od razu napiszę, że iPhone zostaje - pomimo iż komputerowo zdecydowanie nie jestem "jabłkowy" to w przypadku telefonu czy tabletu już tak. A może jakiś niezbyt duży DAP ? Ważne by nie było problemów z połączeniem.

      Zastanawiałem się też nad rozwiązaniem opartym na WiFi - można przecież w telefonie zrobić hotspot - wtedy teoretycznie DAP z obsługą Tidal byłby rozwiązaniem- czy ktoś próbował takich rozwiązań ?

     Moje założenia: żadnego Sabre; w miarę możliwości jak najmniejsze/najlżejsze; granie w stylu xDuoo Link2 Bal lub lepiej. Do napędzenia są MEXTy i Oriolusy Isabellae a przymierzam się jeszcze do Mestów i Oriolusów Szalayi.

     Wstępnie zastanawiałem się nad Oriolus 1795, ale tą pierwszą wersją z BB i 4.4. Problemem jest jednak to, że wersja ta jest praktycznie nieosiągalna.

      Proszę również o wyrozumiałość jeśli chodzi o moje pytania - tematem przenośnych grajków interesuję się od niedawna - przez wiele lat była to dziurka w telefonie a potem dzyndzel Apple (10 lat temu kilka zabawek miałem, ale widzę że wszystko poszło mocno do przodu). 

   Dajcie znać jeśli powinienem założyć niezależny temat.

Chcesz pozbyć się kabelków i rozważasz zakup dacampa bluetooth typu Oriolus ze słuchawkami na kablu? Nie ma to dla mnie sensu i co to ma wspólnego z dongle. Kup sobie dobre słuchawki bt tylko nie airpodsy bo dołączysz do tych smutnych audiofilów-emerytów na haju. 😜 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca pozbyć a zredukować. Teraz jest telefon-kabelek-dongiel-kabelek-słuchawki. To pierwsza kwestia, a druga to zagrożenie uszkodzenia wejść w telefonie i donglu (wejście usb). Jeśli są na zewnątrz to wtyki raczej  "nie pracują" ale jak upycha się je po kieszeniach to już inna historia. Z wejściem jack tego problemu raczej nie ma.

Edytowane przez Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Waw napisał(a):

Nie do końca pozbyć a zredukować. Teraz jest telefon-kabelek-dongiel-kabelek-słuchawki. To pierwsza kwestia, a druga to zagrożenie uszkodzenia wejść w telefonie i donglu. Jeśli są na zewnątrz to wtyki raczej  "nie pracują" ale jak upycha się je po kieszeniach to już inna historia. Z wejściem jack tego problemu raczej nie ma.

Koledzy takie coś używają, ale nie wiem jak to się sprawdza. Na zewnątrz kup sobie lepiej fajne słuchawki bt.

 

 

https://dobre.audio/wzmacniacze-sluchawkowe/3860-fiio-btr7-black-wzmacniacz-sluchawkowy-bluetooth-aptx-thx-6953175790990.html

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Waw napisał(a):

Niestety btr7 jest na Sabre.

To nie lepiej kupić jakiegoś małego dapa i tak jak pisałeś połączyć go z Iphone po wifi?

Do dapa możesz muzykę też zgrać z takiego Tidala i słuchać offline bez wifi.

Iphone nie ma dobrych kodeków bt. Lepiej z androida po bt. Jaki masz budżet?

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem, ale nie wiem na ile połączenie to jest stabilne. I pewnie są lepsze i gorsze DAPy jeśli chodzi o tę funkcję.

Edytowane przez Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam stabilność, weź pod uwagę też wpływ na zużycie baterii po obu stronach przez wifi.

 

Jakość AAC w iPhone powinna być good enough, lepiej niż w losowych androidach gdzie co telefon to inne ustawienia, filtry itp. Zwłaszcza jako portable. Tak więc imho albo bluetooth, albo kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad baterią też się zastanawiałem, chociaż przebiegi mam niezbyt długie. Spacerek do pracy to ok. 1 godziny, a tam mogę doładować urządzenia. Oczywiście jeśli znajdę coś na bt. to super. O wifi myślałem bardziej pod kątem DAPa co rozszerzyłoby ilość możliwych rozwiązań i poprawiłoby jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nowe Sabre z dobrą sekcją wzmocnienia grają jak AKM. Wiem, bo mam Shanling M3 Ultra, który jest na Sabre, a ma gładką górę i piękną średnicę. Mam go zresztą na sprzedaż, mogę wypożyczyć na odsłuch jak kogoś interesuje "nowe" Sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś 2 podejścia do sabre i zraziłem się. Fakt, że to było sporo lat temu i pewnie teraz jest lepiej, ale jestem już negatywnie nastawiony. Nawet teraz, jak przeglądam tutaj różne opinie to cały czas jest sporo negatywnych wypowiedzi o nowych aplikacjach Sabre. To podobnie jak ze zwolennikami lamp, nie każdego da się przekonać do tranzystora, nawet tego bardzo dobrego. Oczywiście głowy nie dam, że w ślepym teście zawsze rozpoznam Sabre.

Edytowane przez Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie testuje dongla od Woo i muszę przyznać że jest świetny, co ciekawe inaczej gra z telefonu a inaczej z PC. Z telefonu jest bardziej analagowo i muzykalnie natomiast z PC bardziej analitycznie. Z PC ma też zauważalnie więcej mocy, 55% głośności na 1266 to już max dla mnie po balansie. 

 

Ponarzekam za to na fatalne przejściówki z USB>C, jedna rusza się na boki i rozłącza a druga jest zbyt luźna i niemal sama schodzi. 

20231012_122730.jpg

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności