Skocz do zawartości

Jaki transport CD


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Na CDM12 był Audionet ART v2. To był najdroższy i najpoważniej zrobiony sprzęt na Philipsie, jakiego miałem na warsztacie. Dostał nowy zegar, co właściciel określił jako postęp o dwie klasy. Faktycznie, sporo mu pomogło. Tylko jak przyszło do pojedynku z modzonym DVD Samsunga za 250zł to przegrał. Natywne platformy CD Philipsa nie podskoczą napędom dostosowanym pod znacznie gęstsze formaty. Nie było takiej rozdzielczości tonalnej jak z DVD i precyzji, a sprawdzaliśmy na upgradowanym CEC TL51 v1. To porównanie zakończyło moje zainteresowanie CDkami. No, może jakby co najmniej HDCD obsługiwał. Bo jeśli nie, to na pokładzie są zawsze te same dwie archaiczne kości Philipsa TDA7172 i jakaś druga do kompletu, numeru nie pamiętam. Bez względu na to, czy to CDM1 czy CDM4, czy jeszcze inny. Zarządzają fokusowaniem soczewki, obrotami i buforowaniem danych razem z korekcją. Nota bene, w DVD taki bufor jest znacznie dłuższy, a algorytmy korekcji bardziej zaawansowane. W DVD 25 h/k można na moment zatrzymać wirującą płytę palcem, a on nie przerwie grania muzy. W  natywnym CD nie do pomyślenia. No chyba, że to discman z anti-schockiem. :D

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, majkel napisał:

W DVD 25 h/k można na moment zatrzymać wirującą płytę palcem, a on nie przerwie grania muzy. W  natywnym CD nie do pomyślenia.

W Jolce JD100 miałem CDM12. Jak zwalniałem palcem bieg krążka, to muza też zwalniała i oczywiście obniżały się dźwięki - jak w gramofonie:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audionanik napisał:

W Jolce JD100 miałem CDM12. Jak zwalniałem palcem bieg krążka, to muza też zwalniała i oczywiście obniżały się dźwięki - jak w gramofonie:D.

To znaczy, że miała zegar na PLL + VCO, a nie stałym kwarcu bezpośrednio podawanym jako wzorcowa częstotliwość. h/k DVD 20 ma "przewijanie z podsłuchem". Prędkość 2x to jak efekt nabrania helu w płuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 20:15, audionanik napisał:

W Jolce JD100 miałem CDM12. Jak zwalniałem palcem bieg krążka, to muza też zwalniała i oczywiście obniżały się dźwięki - jak w gramofonie:D.

hm skreczowałeś😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem Atollowi "małe spa"- czyszczenie, wymiana paska i kondów (były już spuchnięte lub nie trzymały parametrów) na Rubycon, Panasonic i Vishay.

 

P1180488-0001.jpg

P1180489-0002.jpg

P1180490-0003.jpg

P1180491-0004.jpg

P1180492-0005.jpg

P1180493-0006.jpg

P1180494-0007.jpg

P1180495-0008.jpg

P1180496-0009.jpg

P1180565-0010.jpg

P1180567-0011.jpg

P1180568-0012.jpg

P1180569-0013.jpg

P1180570-0014.jpg

P1180571-0015.jpg

P1180572-0016.jpg

P1180573-0017.jpg

P1180574-0018.jpg

P1180575-0019.jpg

P1180576-0020.jpg

P1180577-0021.jpg

P1180578-0022.jpg

P1180607-0023.jpg

P1180608-0024.jpg

P1180609-0025.jpg

P1180610-0026.jpg

IMG_0417[2405].jpg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 31.01.2022 o 21:43, lobuz1 napisał:

Zamierzam dokupić transport cd- daca chyba nie potrzebuję w cedeku, ale czysty sygnał cyfrowy, który zapodam po coaxialu do zewnętrznego daca lub stereo Rotel RA-1572MKII i nie bedę miał jittera i czkawki jak w opisanym przypadku i filmiku poniżej. Może być używany na wypasie.


Ten mnie zainteresował (można kupić używany)- nie będzie sprawiał takich problemów, jak myślicie?

https://archiwum.rms.pl/atoll-dr200se2-dr-200-se-2-transport-cd

 

 

9835EA72-D6C1-4E6C-899F-1CE2DB4B5BB4.png

 

Podobna sytuacja ma miejsce (choć w bardzo ograniczonym stopniu) z dac Chord Qutest. Włączenie innego odbiornika np. zasilacza liniowego, czy światła w pokoju powoduje czkawkę podczas słuchania po coaxial.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafacio napisał:

Dziwne. Wiem, że to nie będzie dobrze widziane, ale... Na żadnym Fiio u mnie czegoś takiego nie ma, a i Cyrus też tego nie robi. Po co wywalacie kupę kasy na wadliwy sprzęt?

Bo Fiio i Cyrus tak nie zagra- dla mnie nie jest to wielka wada jak na kilkanaście czy kilkadziesiąt pstryknięć światła jest taki chwilowy zanik na Qutest. Prawdopodobieństwo, że będę wtedy akurat słuchał też jest niskie. Wyłapałem to dopiero po dosyć długim użytkowaniu. W Rotelu to jest nagminne. Występuje tylko gdy sygnał cyfrowy trafia do dac przez coaxial- po usb czy optyku nic takiego się nie dzieje. W SMSL M400/SU9 taki problem nie występuje.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Bo Fiio i Cyrus tak nie zagra- dla mnie nie jest to wielka wada jak na kilkanaście czy kilkadziesiąt pstryknięć światła jest taki chwilowy zanik na Qutest. Prawdopodobieństwo, że będę wtedy akurat słuchał też jest niskie. Wyłapałem to dopiero po dosyć długim użytkowaniu. W Rotelu to jest nagminne. Występuje tylko gdy sygnał cyfrowy trafia do dac przez coaxial- po usb czy optyku nic takiego się nie dzieje. W SMSL M400/SU9 taki problem nie występuje.

Ja tak miałem na DACu z Sabre przez coax, i jedyny skuteczny sposób na pozbycie się tego problemu to poprowadzenie wewnątrz DACa ścieżki sygnału S/PDIF ekranowanym kablem od gniazda aż pod sam układ scalony, który go odbiera. Widocznie chinole dali krótką ścieżkę od gniazda do odbiornika, bo w ekranowanie nie uwierzę. :) W Rotelu pewnie idzie ścieżką spory kawałek po płytce. Trzeba by ją przeciąć i puścić to kabelkiem koncentrycznym. Są takie, co mają poniżej 2mm średnicy nawet. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne obserwacje: jeśli źródłem cyfrowym po coax jest Ifi Zen Stream lub Rpi z Allo Digione ten problem w Chord Qutest nie występuje.

Czkawka zdarza się czasami z RPI + Audiophonics podłączonym do Qutest. Czyli jakieś zakłócenia pewnie spowodowane są kartą spdif z Audiophonics.

spacer.png


 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lobuz1 napisał:

Kolejne obserwacje: jeśli źródłem cyfrowym po coax jest Ifi Zen Stream lub Rpi z Allo Digione ten problem w Chord Qutest nie występuje.

Czkawka zdarza się czasami z RPI + Audiophonics podłączonym do Qutest. Czyli jakieś zakłócenia pewnie spowodowane są kartą spdif z Audiophonics.

spacer.png


 

Raczej nie dopracowali wyjścia, bo widzę, że pokusili się o "jedynie słuszny" transformator separujący wyjście galwanicznie, czyli Murata DA101C. Pewnie amplituda wyszła z tego za niska, albo impulsy nie takie, bo np. źle zaimplementowali dopasowanie impedancji. To jest nagminny błąd, a podejrzewam, że tutaj tak właśnie jest. Pewnie da się to przerobić. Jak również daje się ten transformator podrasować przed dodanie odpowiedniego ferrycika, żeby sfokusować nieco pole E/M wychodzące poza rdzeń i go zlinearyzować przy okazji. Ogólnie i tak szacun. że dali separację galwaniczną. Dobrze zaimplementowana służy pożytkiem DACom, które jej nie mają na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel napisał:

Raczej nie dopracowali wyjścia, bo widzę, że pokusili się o "jedynie słuszny" transformator separujący wyjście galwanicznie, czyli Murata DA101C. Pewnie amplituda wyszła z tego za niska, albo impulsy nie takie, bo np. źle zaimplementowali dopasowanie impedancji. To jest nagminny błąd, a podejrzewam, że tutaj tak właśnie jest. Pewnie da się to przerobić. Jak również daje się ten transformator podrasować przed dodanie odpowiedniego ferrycika, żeby sfokusować nieco pole E/M wychodzące poza rdzeń i go zlinearyzować przy okazji. Ogólnie i tak szacun. że dali separację galwaniczną. Dobrze zaimplementowana służy pożytkiem DACom, które jej nie mają na wejściu.

Po i2s (hdmi) chodzi jak złoto z SMSL M400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat powraca. Jednak nie zmienię się i najbardziej lubię obcować z nośnikami fizycznymi- puścić płytkę, obejrzeć książeczkę. W związku z powyższym wraca temat transportu- zastanawiam się ns czymś współczesnym, nowym, z gwarancją, co ma kilka wyjść optycznych bo mam 3 dacki. 
Nuprime CDT-10 spełnia te wszystkie warunki i podoba mi się. Co o nim myślicie?

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/05/nuprime-cdt-10-transport-cd.html
 

Jest jeszcze niższy model CDT-8 Pro, (CDT-9 odpada bo zasilacz impulsowy), ale chciałbym może coś z grubszej rury jak ten CDT-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał(a):

Shanling SCD1.3 😎

Dzięki. Niestety ma tylko jedno istotne dla mnie wyjście cyfrowe coax bo optyka, usb  i i2s nie używam. Dlatego uparłem się trochę na dodatkowy AES lub  bnc/coax. Mam dacki, które nie obsługują dsd a ich max to 192 kHz np taki:

 

https://www.premiumsound.pl/norma-audio-hs-da1-var.html
 

Fajny ten Shanling bo czyta sacd- mam 2 płyty i jeszcze zacząłbym je specjalnie kupować. 😊

 

Masz zdjęcie tego Shanlinga w środku?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Dzięki. Niestety ma tylko jedno istotne dla mnie wyjście cyfrowe coax bo optyka, usb  i i2s nie używam. Dlatego uparłem się trochę na dodatkowy AES lub  bnc/coax. Mam stare dacki, które nie obsługują dsd a ich max to 192 kHz. Fajny sprzęt na rynku bo czyta sacd- mam 2 płyty i jeszcze zacząłbym je specjalnie kupować. 😊

 

Masz zdjęcie tego Shanlinga w środku?

 

Jest mały szał na niego, głównie też przez SACD właśnie, a do tego masa innych funkcji :D

 

Nie mam zdjęcia środka i też nawet jakbym chciał to nie zrobię, bo rozeszły się wszystkie. Może od producenta coś załatwię.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Fajny ten Shanling bo czyta sacd- mam 2 płyty i jeszcze zacząłbym je specjalnie kupować.

Wygląda bardzo ciekawie, ale to nie transport tylko pełne CD, pytanie czy chcesz mieć czwarty przetwornik.

Może warto kupić i zapomnieć o temacie, z drugiej strony sam transport jest dla Ciebie idealnym - przy trzech przetwornikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo650 napisał(a):

Wygląda bardzo ciekawie, ale to nie transport tylko pełne CD, pytanie czy chcesz mieć czwarty przetwornik.

Może warto kupić i zapomnieć o temacie, z drugiej strony sam transport jest dla Ciebie idealnym - przy trzech przetwornikach.

 

Chcę sam, rasowy transport przynajmniej z 2 wyjściami sygnału cyfrowego (aes i coax) bo jestem zadowolony z przetwornika Norma Audio HS-DS1 na PCM1704. Używam obecnie moich dwóch cedeków (Atoll CD200 i Onkyo DX- C390) właśnie jako transporty do Normy, później idzie to do Niimbusa US5 Pro na pre a następnie do integry stereo (może kiedyś będzie końcówka mocy, ale nie chce mi się przerzucać tych klocków i testować). Ten Nuprime CDT-10 robi upsampling jak ktoś chce to nawet do DSD256- ciekawe jak to działa, chociaż traktuję to jako ciekawostkę a nie game changer. Mam obecnie ustawiony w dac Norma i North Star Design upsampłing do 192kHz. Korci mnie żeby go kupić bo wszystko na papierze mi pasi. Zastanawiam się czy ktoś ma Nuprime CDT-10 albo testował. Raczej nie chcę bawić się już w stare vintage klocki bo mogą być z tym jakieś problemy a ja nie chcę serwisować tylko podłączyć i używać.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Nuprime CDT-10

W zasadzie jak Ci pasuje, to chyba dobry typ, osobiście też bym go wybrał, cena jest rozsądna a transportów, takich ciekawych nie ma zbyt wiele w tym przedziale jakościowym i cenowym.

A również używam CD  jako transport  i jest okej, jednak miałem jakiś czas temu zakusy na transport Jays Audio CDT2-MK3.

Jak by się udało gdzieś kupić, to jest jeszcze Denafrips Avatar za ok. 1600 dolarów, ten by na pewno był idealny. Trzeba szukać za granicą, świetnie wyposażony w gniazda, jedynie może gabarytowo niektórych przerazić - format dużego stereo.

Mnie taki transport by przypasował, idealny pod mojego Dacka.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pablo650 napisał(a):

Jays Audio CDT2-MK3.

 

Ten też mnie interesował, ale wolę tackę niż ładowanie od góry, choć to go nie skreśla (a na napędy ze szczeliną do ładowania płyty to kompletna dyskwalifikacja).

Najbadziej zastanawia mnie ten reklamowany, napęd NOS ze starych magazynów- ciekawe czy będzie wsparcie jak padnie laserek po gwarancji- są zamienniki, ale czy jest Philipsa to nie wiem, nie szperałem głęboko. 😅

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lobuz1 napisał(a):

napęd NOS ze starych magazynów- ciekawe czy będzie wsparcie jak padnie laserek po gwarancji- są zamienniki, ale czy jest Philipsa to nie wiem, nie szperałem głęboko. 😅

Na to pytanie nie odpowiem, osobiście tylko jeden odtwarzacz Cd padł mi i ne udało się go naprawić, reszta hulała bez problemów.

Ostatni jaki mam to Ca 851 C i używam od wielu lat bezproblemowo.

Zresztą jest chyba mistrzem gniazd podłączeniowych i nie znam żadnego, który jest w stanie dorównać mu mnogości gniazd przyłączeniowych.

Jak znam życie, wcześniej czy później, zstąpię Cdka, transportem  i życzę udanych zakupów.

 

 

 

Edytowane przez pablo650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Dzięki. Niestety ma tylko jedno istotne dla mnie wyjście cyfrowe coax bo optyka, usb  i i2s nie używam. Dlatego uparłem się trochę na dodatkowy AES lub  bnc/coax. Mam dacki, które nie obsługują dsd a ich max to 192 kHz np taki:

https://koris.pl/manufacturer/cec/cec-tl-5-transport-cd-raty-0-dostawa-0zl.html

 

A na dodatek top loader I napęd belt :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności