Skocz do zawartości

Jaki transport CD


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, pablo650 napisał(a):

Jak znam życie, wcześniej czy później, zstąpię Cdka, transportem  i życzę udanych zakupów.

Nigdy tego nie rozumiałem. Wywalać - pozbywać się kompletnego cd-eka by zastąpić go takim okrojonym? Na dodatek, mimo że to okrojone urządzenie to jest ono droższe.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vulthoom napisał(a):

Shanling ET3 ma wyjścia coaxial, optical, AES/EBU, I2S

https://en.shanling.com/product/435

Wiem o jego istnieniu, oglądam od dłuższego czasu ofertę lecz nie testowałem. Jakby dobrze robił robotę to byłby idealny na moje potrzeby- ma sporo wyjść, jest mały i tani a ładowanie od góry to lepsza opcja niż szczelinówka czy delikatna szuflada (najbardziej lubię szufladę, ale solidną a nie takie cienkie tacki- popierdułki jak teraz robią).
Nie wiem jak on ma się do takiego Nuprime CDT-8/CDT-9 i tego flagowca CDT-10. Nie mam doświadczenia a chciałbym zainwestować w coś pożądnego bo będę słuchał głównie płyt (przynajmniej narazie). Shanling ET3 to dodatkowo streamer plików lokalnych i endpoint po DLNA/Airplay.
 

Edit:

Zamówione- przetestuję i zobaczę.  Dzięki za przypomnienie. 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Nigdy tego nie rozumiałem. Wywalać - pozbywać się kompletnego cd-eka by zastąpić go takim okrojonym? Na dodatek, mimo że to okrojone urządzenie to jest ono droższe.

Gdyby pójść dalej tą drogą, to po co CD, prawie każdy ma cd- roma, albo miał, ja jeszcze mam i mam do czego podłączyć i to u mnie jest używane. Można za stówkę, można, tylko po co.

Na razie jak to mówisz Kambodża jest u mnie niezagrożona, a nawet jak bym dokupił transport, to również zostanie u mnie do końca, mam do czego ją podłączyć i jest to bardzo dobry odtwarzacz, przetwornik i przedwzmacniacz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo650 napisał(a):

Gdyby pójść dalej tą drogą, to po co CD, prawie każdy ma cd- roma,

To raczej trochę inna droga. Ale skoro musisz swoja rację mieć to spoko.

co do "transportów". Może kiedyś to miało sens, gdy napędy były niezbyt doskonałe (ale za to pancernie zbudowane), ale dzisiaj? Dzisiaj, gdy byle plastikowy napęd DVD ma znakomitą korekcję błędów, znacznie przewyższającą stare, pancerne konstrukcje? Jakieś pola magnetyczne, lasery z diamentru itp. To wszystko było potrzebne, bo soft leżał i kwiczał. Dziś każdy napęd dvd jest lepszy od tych jakże kochanych przez audiofilską brać staroci.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafacio napisał(a):

To raczej trochę inna droga. Ale skoro musisz swoja rację mieć to spoko.

co do "transportów". Może kiedyś to miało sens, gdy napędy były niezbyt doskonałe (ale za to pancernie zbudowane), ale dzisiaj? Dzisiaj, gdy byle plastikowy napęd DVD ma znakomitą korekcję błędów, znacznie przewyższającą stare, pancerne konstrukcje? Jakieś pola magnetyczne, lasery z diamentru itp. To wszystko było potrzebne, bo soft leżał i kwiczał. Dziś każdy napęd dvd jest lepszy od tych jakże kochanych przez audiofilską brać staroci.

Ale nie gra audiofilom, nie przeskoczysz tego, za tanie, nie ma szerokiej sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo650 napisał(a):

Gdyby pójść dalej tą drogą, to po co CD, prawie każdy ma cd- roma, albo miał, ja jeszcze mam i mam do czego podłączyć i to u mnie jest używane. Można za stówkę, można, tylko po co.

Na razie jak to mówisz Kambodża jest u mnie niezagrożona, a nawet jak bym dokupił transport, to również zostanie u mnie do końca, mam do czego ją podłączyć i jest to bardzo dobry odtwarzacz, przetwornik i przedwzmacniacz.

A "u mnie" od kiedy Audionet ART v2 z wstawionym porządnym zegarem przegrał jako transport ze zmodyfikowanym DVD Samsunga za 250zł nówka, natywne CDki wyleciały z obiegu. Mam swoje ulubione modele DVD pod modyfikację, bo jeszcze takie pancernie robione 20 lat temu, a już przystosowane do przetworzenia znacznie większej ilości danych cyfrowych w tej samej jednostce czasu co z płyty CD. Resztę wytłumaczył @Rafacio. Aha, i te DVD potrafią nawet czytać CD-ROMy z folderami zapchanymi plikami mp3 albo wma. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności