Skocz do zawartości

Safari Dla Widnows


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie będzie dość firefoksa ^^

 

można już pobrać betę Safari dla windowsa: http://www.apple.com/safari/

 

co prawda jest to dość zabugowana beta (alfa jakaś? O_o ) np. nie widać nic co jest pogrubieniem i kursywą, czasem "jakiś element strony zniknie", czasem przeglądarka się wywali etc. ale przecież to się do października (planowana data wydania wersji finalnej) zmieni... niestety, wersji którą mam zainstalowaną nie da się "regularnie" używać :(

 

... jedyne czego mi konkretnie brakuje, to gestów myszki... O_o ale że safari ma (ma mieć) rozbudowany system wtyczek, więc nie powinno być problemu

safari.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chciało się wchodzić na ftp.mozilla.org? ;p

 

A to jest Gran Paradiso, mniej aktualny(ale teoretycznie bardziej 'stable') od Minefielda. Poza tym ten z linku to 3.0alfa5, a najnowszy minefield to 3.0alpha6

Tutaj wiecznie aktualny link ;] Win, linux oraz mac:

ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/fir...ly/latest-trunk

 

Tylko uwaga, lubi się często aktualizować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiem, czemu sam nie byłem w stanie tego znaleźć :P

 

danke ;]

 

... mimo to czekam, co pokaże Safari...

 

Ja się niczego specjalnego nie spodziewam... Nie wiem w czym ta przeglądarka miałaby być lepsza od FF czy Opery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netscape to jest firefox z innym kolorem interface'u... już od dawna tak jest (tyle, że wcześniej była to przemalowana mozilla)...

 

dlatego nie chcę ani FF ani N... a do opery też już nie chcę wracać (musiał bym do wersji 8.53 a ona jest niekompatybilna ze zbyt wieloma rzeczami... dlatego w ogóle po tylu latach, zaczynałem na początku zeszłego roku przesiadkę) -_-'

 

w ogóle mnie to zaczyna denerwować... wszędzie FF i GECKO

 

... do tej pory było tylko IE i IE... a teraz jest tylko FF i FF w innym kolorze... to jeszcze gożej jak za czasów forda T: możesz dostać dowolny, pod warunkiem że czarny O_o a teraz jest tak samo, tylko że kolor jest faktycznie dowolny... ale jak się złuszczy to podkład jest... czarny o_O

 

...

 

chciałbym działające Safari, z gestami myszki, i żeby Gmail (i reszta googli) działał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta safari ma być dobra tylko z powodu tego, że jest od appla ( podobnie jak kilka innych rzeczy wychwalanych przez fanboyów ) to chyba nie będzie to przeglądarka dla mnie. Co do silnika - to w dupie mam jaki jest silnik przeglądarki - oby tylko wszystko chodziło i była bezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta safari ma być dobra tylko z powodu tego, że jest od appla ( podobnie jak kilka innych rzeczy wychwalanych przez fanboyów ) to chyba nie będzie to przeglądarka dla mnie. Co do silnika - to w dupie mam jaki jest silnik przeglądarki - oby tylko wszystko chodziło i była bezpieczna.

 

Mam dokładnie to samo...

 

[edit]

Khron - mam wrażenie, że nie lubisz FF tylko dlatego, że jest popularna. Co Ci w nim nie odpowiada? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie lubie FF. ;]

 

 

Caly czas pracuje na operze.

 

 

W FF mi nie odpowiada interfejs uzytkownika, jakoś nie moge sie do niego przekonać. No i zamiast zamykać zakladke po nacisnieciu srodkowego przyciska myszy, to przywraca jakas strone z historii, to mnie najbardziej WKURZA w FF. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij linksa(/lynxa)

 

a wiesz, że już nawet tego próbowałem...? siedziałem kiedyś dwa wieczory, znajdując informacje o każdej przeglądarce działającej pod systemem windows... skończyło się na tym, że przez dwa tygodnie używałem K-Meleona...

 

safari ma być dobra tylko z powodu tego, że jest od appla

 

nie, IMO może być dobra, bo nie jest firefoksem ani IE... i ładnie renderuje czcionki (czytaj: czytelnie)

 

Co Ci w nim nie odpowiada?

 

nie wiem, mam urazę do FF odkąd zmienił nazwę... stary, dobry phoenix...

 

... ongiś reklamowany jako "najmniejsza i najszybsza przeglądarka świata"... 0.4MB do pobrania O_o

 

... dziś to piekielne bydle zżera mi 110MB pamięci w czasie normalnej pracy... nie żeby taka opera tego nie robiła, też zajmuje słuszne 80MB... ale z operą w tle mogę przynajmniej komputera używać (np. renderować panoramę zajmującą 600MB) - w przypadku liska nie jest to możliwe... O_o

 

... a poza tym, nie lubię, kiedy pozostaję bez wyboru - onegdaj wszystko było "best with IE", dziś jest "FF only"... paranoja jakaś O_o

 

... dziś prawie wszystko jest FF:

 

Forks and Related Projects

Flock, Iceweasel, Portable Edition, Netscape 9, Swiftfox, XeroBank

 

zamiast zamykać zakladke po nacisnieciu srodkowego przyciska myszy, to przywraca jakas strone z historii

 

... poważnie? ja też tak chcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie lubie FF. ;]

 

 

Caly czas pracuje na operze.

 

 

W FF mi nie odpowiada interfejs uzytkownika, jakoś nie moge sie do niego przekonać. No i zamiast zamykać zakladke po nacisnieciu srodkowego przyciska myszy, to przywraca jakas strone z historii, to mnie najbardziej WKURZA w FF. ;]

 

 

Ja używam "ctrl+w" :P Ale nie każdy jest klawiaturowcem... Ja z kolei nie lubię interfejsu opery -> dla każdego coś miłego. Firefox ma tyle wtyczek i możliwości konfiguracji, że w zasadzie wszystko można w nim dostosować.

 

U mnie jak nacisnę kulkę myszy nad linkiem -> otwiera mi w nowej karcie... Świetne rozwiązanie. W dodatku myślę, że jest wtyczka, która to pozwala zmieniać, ale nie jestem pewien, ja nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FF mi nie odpowiada interfejs uzytkownika, jakoś nie moge sie do niego przekonać. No i zamiast zamykać zakladke po nacisnieciu srodkowego przyciska myszy, to przywraca jakas strone z historii, to mnie najbardziej WKURZA w FF. ;]
No to mamy różne wersje Fx, mnie działa to co napisałeś bez problemu. Miałem dosyć długi epizod z Operą, ale po zainstalowaniu Fx od razu ją porzuciłem. Powód? Adblock (bez tego dziś nie wyobrażam sobie przeglądania stron w sieci), wygodne przeciąganie danego tekstu do paska adresu/wyszukiwania (tego Opera nie ma), znacznie większa kompatybilność ze stronami niż miała to Opera (albo jej wolne działanie przy JS, przykład? Menu na DA). Ale są także wady - ogromne zużycie RAMu, czy lekkie wieszanie się Fx gdy mamy jakąś stronę we flashu (np. youtube), więc wcale tak różowo nie jest :rolleyes: Ale ok, koniec OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności