Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne do ok.800 zł


sinzu07

Pytanie

Witam, tak jak w tytule szukam słuchawek wokółusznych w podanej cenie, jeśli byłby jakieś solidnie lepsze byłbym wstanie dołożyć do równego 1k. Z polecanych wyglądałoby to na k702 albo 712 pro, no ale właśnie obie konstrukcje są typem otwartym... a wolałbym aby jednak słuchawki nie przepuszczały dźwięków zewnętrznych. Z tego co czytałem brzmieniowo nie przeszkadzałyby mi ale czy to na pewno dobry wybór dla moich preferowanych tonalności i gatunków muzycznych? Jak w ogóle te modele by się spisywały z źródłami, które posiadam? Jest jeszcze kwestia, iż BTR5 posiada znacznie lepsze wyjście 2.2mm - Czy może pójść w tą stronę(szukać tutaj)?  Obecne słuchawki k271 uznałbym za taki minimum jeśli chodzi o komfort (dosyć solidnie przylegają, a zwłaszcza wolałbym aby nauszniki nie były mniejsze. Co byście doradzili?
 

Cena - 800+/- zł (max 1000)

Typ szukanych słuchawek - wokółuszne; obecnie używam zamkniętych, ale jestem otwarty na zmiany, bez mikrofonu

Posiadane źródło dźwięku - posiadam 3 źródła - Realtek® ALC4080 Codec (płyta główna), Fiio BTR5, AIM SC808 (niemodyfikowany) 

Preferowana tonalność docelowa - preferowałbym coś mniej więcej podobnego do moich obecnych słuchawek k271 mk2 (+ dobra scena, detaliczność) (już trochę się w tym gubię, albo wyszłoby że szukam słuchawek idealnych... przyzwoita średnica, bass nie musi być najlepszy, ale żeby nie miał problemu (miał trochę siły) i wyrazista, ale nie zbyt zimna góra(?))

Gatunki muzyczne- w kolejności elektronika - Synthwave, Hardstyle, House, czasami POP, Chillwave, stare disco, 

Dotychczas posiadany lub testowany sprzęt -  Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT, AKG K271 mk2 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pioneer SE MS9BT

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może dla lepszego określenia się dodam moje porównanie słuchawek k271 do superluxów hd681 (2x32Ohm). Oba napędzone poprzez BTR5 przez Bluetooth. Superluxy mają sporo bardziej wyeksponowane górne tony, niekłujące, ale przy większej ilości robią się trochę kanciaste, z jednej strony scena wydaje być się trochę większa-szersza i łatwiej rozpoznać umiejscowienie, ale z kolei słuchawki gorzej radzą sobie z komponowaniem wszystkich tonów, Bas jest dosyć ciepły i jest zdecydowanie mocniejszy niż w k271 . W k271 scena jest bardziej oddalona, wyższe basy są dosyć słabo reprezentowane, średnica choć oddalona jest zdecydowanie przyjemniejsza.

Typ budowy jak w hd681 mi nie przeszkadza, bass dla mnie jest zbyt przytłaczający w hd681, średnica zdecydowanie w k271 dla mnie wygrywa, w wysokich szukałbym coś pomiędzy lub zbliżonego do k271, no i po za tym szukałbym większej sceny od k271 i detaliczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co byście powiedzieli o modelu k371? jak on się porównuje do k712 pro? czy w ogóle do k712 mają podejście moje źródła tj. sc808 lub BTR5? wstępnie po rozeznaniu k371 mógłbym podsumować: 
- tańsze
- zamknięte 
- bardziej basowe
- poza dwoma górami, treble ładnie scięte
- możliwe nadal utrzymujące się problemy z Quality Control
z kolei k712 pro:
- droższe 
- otwarte 
- mniej basowe
- treble mniej ścięty, ale 2 peak'y są niżej 
Biorąc pod uwagę, że w hd681 basu dla mnie jest wystarczająco, chyliło by się to ku k712, jednakże tutaj nie jestem pewien jak uciągną je btr5 lub aim sc808, a może wymienić opampy w sc808 na coś lepiej pasującego do tych słuchawek, lub zrobić też tak w przypadku k371?  k371 są zamknięte, ale obawiam się lekko basu oraz możliwości zbyt szybkiego zniszczenia pałąka   
sytuacja rozwiązałaby się pewnie po nasłuchu jednakże, do sklepów posiadające takie modele mam 2 godziny drogi samochodem... lipa...

Edytowane przez sinzu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K371 słuchałem tylko krotko z telefonu, ale raczej nie są bardziej basowe niż K712, może w niskim basie, ogólnie k712 to półka wyżej, także pod względem komfortu, wykonania, tyle że do nich raczej mocny wzmacniacz, K371 bardziej do sprzętów mobilnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, sinzu07 napisał:

Co byście powiedzieli o modelu k371? jak on się porównuje do k712 pro?

Wczoraj słuchałem K371, ale porównywałem do K240 Studio i K271 MKII. K371 grają bardzo rozrywkowo, rzekłbym "młodzieżowo" z wciąż obecnym basem. W sumie nawet są OK, ale to nie moja bajka. To takie granie do rocka, elektroniki itp. Wolę K271, które właśnie zakupiłem - bardziej pasują do muzyki, której słucham. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Bednaar napisał:

Wczoraj słuchałem K371, ale porównywałem do K240 Studio i K271 MKII. K371 grają bardzo rozrywkowo, rzekłbym "młodzieżowo" z wciąż obecnym basem. W sumie nawet są OK, ale to nie moja bajka. To takie granie do rocka, elektroniki itp. Wolę K271, które właśnie zakupiłem - bardziej pasują do muzyki, której słucham. 

 

Czyli K371 grają młodzieżowo, bo mają bas, a K240 i K271 dojrzale, bo mają niski bas obcięty i nie są w stanie go prawidłowo odtworzyć? :) Nie kupuję tego :) Akurat niski bas to nie jest zaleta K271 tylko ich duża wada, bo nie dość że jest obcięty, to jeszcze ma duże zniekształcenia, czyli EQ też go się nie poprawi.

Dla mnie całościowo K371 to lepsze słuchawki, ale wiadomo, to jest kwestia subiektywna, co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kuba_622 to nie kupuj. Powiedziałem, jakie mam zdanie. Rozumiem, za masz inne. No i ok, mnie to nie przeszkadza. Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Bednaar napisał:

To takie granie do rocka, elektroniki itp. Wolę K271, które właśnie zakupiłem - bardziej pasują do muzyki, której słucham. 

Taka dygresja. Troszkę nie rozumiem takiego podejścia do doboru słuchawek, żeby do muzyki, która sama z siebie jest basowa brać słuchawki z mocnym basem, a do muzyki bez basu słuchawki też bez basu. Dla mnie to dziwna, choć powszechna koncepcja.

 

W dniu 15.11.2021 o 22:48, sinzu07 napisał:

AIM SC808

A w temacie. Wg pewnego fanatyka to super sprzęt jest i chyba wystarczająco mocny. Może więc kolega spróbuje hihiman he400? Sam, myslałem żeby je sobie kupić, ale black friday ich nie obowiązuje, a 700 zł za technologię planarną to nie dam. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Rafacio napisał:

Taka dygresja. Troszkę nie rozumiem takiego podejścia do doboru słuchawek, żeby do muzyki, która sama z siebie jest basowa brać słuchawki z mocnym basem, a do muzyki bez basu słuchawki też bez basu. Dla mnie to dziwna, choć powszechna koncepcja.

Ano dziwne. Nie wiem, mnie po prostu pasuje granie studyjnych AKG. PS. akustyczny jazz wcale nie jest bez basu ;)

@neonlight A dlaczego miałbym personalnie podjeżdżać pod Kolegę @Kuba_622?

Ot, po prostu ma inne zdanie. Każdy inaczej odbiera dźwięki - konsekwencja różnorodności genetycznej ludzkiej populacji. Wybrałem K271 - może się nie znam, ale akurat w tej dziedzinie nie zamierzam uchodzić za znawcę. Pasują mi z tym "obciętym, zniekształconym" basem - i już ;) K371 są bardzo fajne, podobnie, jak Beyery DT770, Fostexy TH610 czy Hifimany HE400se (podobnie jak @Rafacio polecam je Autorowi wątku @sinzu07) - każde z tych słuchawek odebrałem pozytywnie. Ale najlepiej odnajduję się w K240 i K271. 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Bednaar Ty przypadkiem nie bierz moich wypocin na poważnie, ja tutaj jestem w roli klauna forumowego, ma być "śmieszno i straszno", inaczej pisząc.. full enterteinment. 🤡😁 A, że ostatnimi czasy, wieczorami (i nie tylko!), lubię się raczyć zupką chmielową, to mnie nosi po internetach i szukam atrakcji. 😉

 

A w temacie - K271, to świetny wybór i na zdrowie, udanych odsłuchów życzę. 👍🎶

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, neonlight napisał:

@Bednaar Ty przypadkiem nie bierz moich wypocin na poważnie, ja tutaj jestem w roli klauna forumowego, ma być "śmieszno i straszno", inaczej pisząc.. full enterteinment. 🤡😁 A, że ostatnimi czasy, wieczorami (i nie tylko!), lubię się raczyć zupką chmielową, to mnie nosi po internetach i szukam atrakcji. 😉

 

A w temacie - K271, to świetny wybór i na zdrowie, udanych odsłuchów życzę. 👍🎶

Spokojnie, przecież dałem roześmianą buźkę pod Twoim postem :)

Dzięki wielkie, mam nadzieję ze K271 posłużą mi przynajmniej 15 lat (K530 - 13 lat, więc jest szansa).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Bednaar napisał:

Ano dziwne. Nie wiem, mnie po prostu pasuje granie studyjnych AKG. PS. akustyczny jazz wcale nie jest bez basu ;)

@neonlight A dlaczego miałbym personalnie podjeżdżać pod Kolegę @Kuba_622?

Ot, po prostu ma inne zdanie. Każdy inaczej odbiera dźwięki - konsekwencja różnorodności genetycznej ludzkiej populacji. Wybrałem K271 - może się nie znam, ale akurat w tej dziedzinie nie zamierzam uchodzić za znawcę. Pasują mi z tym "obciętym, zniekształconym" basem - i już ;) K371 są bardzo fajne, podobnie, jak Beyery DT770, Fostexy TH610 czy Hifimany HE400se (podobnie jak @Rafacio polecam je Autorowi wątku @sinzu07) - każde z tych słuchawek odebrałem pozytywnie. Ale najlepiej odnajduję się w K240 i K271. 

mogę tylko zgadywać, ale najprawdopodobniej gdybyś w swoich wcześniejszym poście wymazał 
 

Cytat

 rzekłbym "młodzieżowo"

to za pewne ten temat byłby krótszy o 2 posty lub więcej, nie mniej jednak nie wracajmy już do tego. 

Dzięki za rekomendacje... cóż pula zwiększa się z dnia na dzień a wybrać trzeba jedną pare ... 
Wczoraj odkryłem rekomendację dla Beyerów DT880/600 Premium SE po czym na pewnym forum dowiedziałem się, że są to jasne słuchawki (od osoby, która stroni od słuchawek z podbitym basem) ... których wolałbym uniknąć
Zatem, jeśli ktoś posiadał któreś z par wymienionych
K361
DT770
HiFiMan HE400se
Stare HD600 
DT150 
i pomógł określić, które można opisać:

Cytat

...grały trochę zbyt blisko górą pasma, brakowało tego oddalenia, tego powietrza, czuć było też lekkie zamulenie, wygładzenie konturu góry pasma...

Byłbym wdzięczny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, neonlight napisał:

Ojesu, ale rzyg, żadnych wrzutek, pojazdów personalnych - na dyplomację im się zebrało, a już szedłem po czipsy, licząc na dobrą rozrywkę. 😏

 

Niestety o K271 nie chce mi się kłócić, sorry ;) Miałem je kilka lat temu i wspominam całkiem miło, ładne, naturalne wokale były ich zaletą. Natomiast niski bas mają obcięty, przykładowo kontrabasu nie są w stanie prawidłowo odtworzyć (tak, wiem, żadne słuchawki nie są w stanie oddać dźwięków, które czuje się bardziej ciałem niż słyszy, ale proporcje wyższego do niższego basu są po prostu nieprawidłowe, K371 są tu znacznie bardziej realistyczne). Do elektroniki też na pewno nie byłyby moim wyborem. Dodatkowy minus za wysokie zniekształcenia harmoniczne na basie, trzeba brać poprawkę, że takie zniekształcenia są trudne do usłyszenia podczas słuchania muzyki (ja ich nie słyszałem), więc nie jest to problem, jeśli się nie używa EQ. Natomiast jeżeli ktoś chce sobie dodać niższego basu z pomocą EQ, to w przypadku K271 zniekształcenia na basie mogą już być słyszalne.

Ogólnie spoko słuchawki, ale jakbym słuchał głównie muzyki elektronicznej, to bym ich nie wybrał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Bednaar napisał:

Ale najlepiej odnajduję się w K240 i K271. 

I otwarte 240 i zamknięte 271 to fantastyczny sprzęt. To dla tzw. melomana spokojnie może być docelowy sprzęt. U mnie niestety wyszło zboczenie audiofilskie, w miarę lekkie na szczęście.

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

(tak, wiem, żadne słuchawki nie są w stanie oddać dźwięków, które czuje się bardziej ciałem niż słyszy

Jak nie jak tak.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Rafacio napisał:

I otwarte 240 i zamknięte 271 to fantastyczny sprzęt. To dla tzw. melomana spokojnie może być docelowy sprzęt. U mnie niestety wyszło zboczenie audiofilskie, w miarę lekkie na szczęście.

Zgadza się, dla mnie K271 to sprzęt docelowy. Też mam jakieś zboczenie audiofilskie (bo nikt normalny nie kupuje wzmacniacza słuchawkowego, albo przejściówki jack i icków za stówę), ale chyba jeszcze mniejsze, niż ty ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak więc zrobię update, po kilku jeszcze dodatkowych sesjach szukania opinii, recenzji i porównywania wykresów zamówiłem Beyery DT 770 250Ohm, jak i Sennheiser HD 6XX. Niestety przyjdą w różnych porach więc o ile dobrze interpretuje wykresy to szala przechyla się ku hd6xx, a więc pewnie te pierwsze zwrócę przed końcem okresu 14-dniowego i będę wyczekiwał hd6xx, jeśli jednak te będą chybione to będę musiał odsprzedać ... 
Niezależnie, która para zostanie będę się starać je dostosować tak abym mógł wykorzystać wyjście zbalansowane 2,5mm na BTR5.
Jeśli miał ktoś styczność z oboma tymi modelami i mógłby pokrótce opisać różnice w ich brzmieniu byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beyer'y grają rozrywkowo, z podkręconymi skrajami pasma, czyli typowa V'ka, natomiast HD6XX to z kolei wypchnięta średnica i bardzo łagodna góra, braki w subbasie. 

 

Ps.

Jak na moje, to kiepskie słuchawki sobie wybrałeś do podpiecia z donglem BT. Z opisów BTR5 wnioskuję, że najlepiej zgrają się z nim HD6XX. ;)

 

Ps.2

Kiedy te HD6XX mają do Ciebie wjechać?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, neonlight napisał:

...braki w subbasie. 

Przez ponad 5 lat nie narzekałem na braki bassu w k271 więc ... no gorzej nie będzie :D 
 

19 minut temu, neonlight napisał:

Z opisów BTR5 wnioskuję, że najlepiej zgrają się z nim HD6XX. ;)

🤗 Byłoby super.
 

 

21 minut temu, neonlight napisał:

Ps.2

Kiedy te HD6XX mają do Ciebie wjechać?

6 grudnia mają wyjechać... plus dojazd więc najwcześniej 13 grudnia, w gorszej opcji coś koło 27 grudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

4 minuty temu, sinzu07 napisał:

Przez ponad 5 lat nie narzekałem na braki bassu w k271 więc ... no gorzej nie będzie :D 

Gorzej nie, po prostu dalej subbasy wyszli. 😁

7 minut temu, sinzu07 napisał:

6 grudnia mają wyjechać... plus dojazd więc najwcześniej 13 grudnia, w gorszej opcji coś koło 27 grudnia

Jak wjadą przed świętami, to zdążysz porównać obie pary, masz 14dni na odstąpienie od umowy i kolejne 14dni na odesłanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności