Skocz do zawartości
  • 0

[600pln+]Słuchawki do dragonfly black


Delfinek

Pytanie

Hej!

 

Rozglądam się za słuchawkami, które docelowo będą grały z audioquest dragonfly black. Mój budżet to 600zł (mogę dołożyć), rozważam słuchawki nowe jak i używane. Odsłuchy będą prowadzone w domowym zaciszu, także jest mi obojętna ich konstrukcja i to czy dźwięk ucieka na zewnątrz czy nie.

 

Co się liczy? Zdecydowanie jakość dźwięku oraz synergia słuchawek ze wspomnianym źródłem. 

 

Jakie brzmienie? Szukam słuchawek, które dają przyjemność ze słuchania muzyki. Wydaje mi się, że chciałbym brzmienie ciepłe z podkreślonym mocnym kopem od dołu, przyjemną średnicą i górze, która nie może być piskliwa i przesadzona. Nie chcę słuchawek jasnych, bardzo mnie męczy takie brzmienie, nie lubię też dudnienia tylko basem, wszystko musi być zrównoważone

Jakie słuchawki miałem? 

Superlux HD660 - ogólnie fajne słuchawki, ale jak dla mnie zbyt mało basu i ogólnie jakieś takie mało angażujące były

 

ISK HD9999 - zbyt nosowy przeszkadzający sopran, trochę za mocno schowana średnica, bas od dołu fajny, ale chyba nie potrzebuję aż tak mocnego

 

SONY WH-H900N - to słuchawki BT, ale o brzmieniu najbliższym memu sercu, tutaj chyba w proporcjach było wszystko idealnie, brakowało tylko takiej "przestrzeni" bo czuć było, że dźwięk jest taki ściśnięty/skompresowany - ale to chyba wina po prostu tego, że były bezprzewodowe, natomiast całościowo grały dla mnie super. Mocny bas od dołu, ale bez przesady, fajna średnica i góra, która jest obecna, ale nie przeszkadza w odbiorze muzyki :)

 

Czego słucham? Rapu, metalu, rocka, jazzu, bluesa  - ogólnie to czasem słucham ciężkiej gitary, czasami walenia basem w rapie, a czasami wolę bardziej intymne wsłuchiwanie się w piękny głos wokalistki :) 

 

Proszę Was o pomoc w wybraniu słuchawek! Mam nadzieję, że przestawiłem wszystko w miarę jasny sposób. Ogólnie to chciałbym słuchawki poniekąd do wszystkich gatunków muzycznych.

 

Ważne, żeby słuchawki grały tak jak powinny z DF black, bo nie zamierzam narazie go wymieniać, ani dokupywać wzmacniacza. No i muszą się z nim zgrywać "brzmieniowo" skoro mają grać w parze :) 

 

 

Pozdrawiam!!!😇

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Beyerdynamic DT990 Pro oraz BossHifi B8 dadzą ci V-kę, ale mimo wszystko w przyjemnym wydaniu. Jak jeszcze mocniej chciałbyś pójść w bas i górę, celem zwiększenia frajdy z odsłuchu to DT770 Pro 80 Ohm. Z wyższego pułapu w tej kwocie super będą K712 Pro. Bardzo wyrafinowane brzmienie, z dużą sceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.10.2021 o 19:03, Delfinek napisał:

Ważne, żeby słuchawki grały tak jak powinny z DF black, bo nie zamierzam narazie go wymieniać, ani dokupywać wzmacniacza. No i muszą się z nim zgrywać "brzmieniowo" skoro mają grać w parze :) 

 

 

Pozdrawiam!!!😇

 

@Gracjan Wymagania, jak powyżej, z DFB DT'ki nie będą dobrze grać, tak samo K712, które na dodatek nie grają ciepło, przyjemną średnicą, górą i z wykopem. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, neonlight napisał:

@Gracjan Wymagania, jak powyżej, z DFB DT'ki nie będą dobrze grać, tak samo K712, które na dodatek nie grają ciepło, przyjemną średnicą, górą i z wykopem. ;)

 

Z tego co pamiętam, a faktycznie słuchałem bardzo, ale to bardzo dawno, to DFB jest ocieplony, z łagodną górą, co jest idealne pod DT'ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Gracjan napisał:

Z tego co pamiętam, a faktycznie słuchałem bardzo, ale to bardzo dawno, to DFB jest ocieplony, z łagodną górą, co jest idealne pod DT'ki?

Tak, mi też fajnie grały z nim np. DT1770, tylko DFB jest za słaby do DT990, ponieważ są bardziej wymagające od modeli na przetwornikach Tesla i potrzebują nieco więcej mocy, niż 50mW/32ohm. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności