Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki otwarte/półotwarte + karta dźwiękowa (budżet do 1000zł)


dexter1023

Pytanie

Witam!

To mój pierwszy post na tymże zacnym forum. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przewertowałem wzdłuż i wszerz myślę spokojnie całe forum i niestety nie znalazłem satysfakcjonującej dla mnie odpowiedzi.

Zamierzam w ciągu myślę miesiąca/dwóch zakupić nowe słuchawki oraz kartę dźwiękową pasującą do nich. Słuchawki będą używane tylko i wyłącznie w domu, o mobilnych pomyślę w innym czasie ;)

Obecnie mam HD681 EVO, kiedyś bardzo mi się podobał ich bassowy charakter, lecz nie tylko bassem człowiek żyje, dlatego zrobiłem mini antybass mod, dzięki czemu ich charakter zdecydowanie bardziej obecnie mi się podoba. Bass jest mniej nachalny, wysokie zdecydowanie stały się wyraźniejsze, może ciut kłujące ale tylko troszkę :) Scena też chyba się poprawiła. Piszę to, ponieważ chciałbym właśnie iść w tym kierunku podczas wybierania nowego sprzętu, tylko w jeeszcze lepszej postaci :) Zależy mi na dobrej scenie, detaliczności, niezlewających się instrumentach oraz wyczuwalnym basie. Muzyki słucham przez Spotify (Premium), oraz z mp3 320kbps/FLAC, Gatunki, które preferuje to przede wszystkich rock, rock alternatywny, metal, trochę soundtracków z filmów i cała reszta muzyki w mniejszych ilościach :) Gram też trochę w CS:GO, więc w miare dobre pozycjonowanie mile widziane.

 

Z moich oględzin wynika, że w miarę pasującymi słuchawkami do moich wymagań będą AKG K240 Studio/MK II, oraz Beyerdynamic DT990 (jeszcze nie wiem która wersja). Tych pierwszych słuchałem, niestety tylko na moim telefonie, ale wyczuwałem bardzo duży potencjał. DT990 niestety nie udało mi się przesłuchać, ale mieszkam w Kato więc z odsłuchem ich oraz ewentualnie poleconych przez Was słuchawek nie będzie myślę problemu.

 

Obecnie muzyki słucham na niczym innym jak integrze, ale chyba w miarę okej bo z płyty Asrock FM2A88X Extreme6, czyli ALC1150 i (podobno) jakiś wzmacniacz, dlatego też chciałbym zakupić jakąś kartę dźwiękową. Myślę nad AIM SC808 (a jakżeby inaczej ^^ ) ale troszkę mnie odrzuca ich niechlubna awaryjność, oraz Audiotrak Prodigy Cube/HD2 Advanced DE.

 

Mam nadzieję, że napisałem wszystkie potrzebne informacje, pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ojej dzięki za szybki odzew ;) Postaram się ich jeszcze przesłuchać przed kupnem, ale tak coś żem czuł, że szykuje się letni post, bo mimo wszystko po cichu liczyłem na troszke mniejsze wydatki no ale cóż, nie ma to jak czysty dźwięk, zresztą to zapewne będzie inwestycja na lata. Czytałem jeszcze co nieco o AKG K612, lecz do tych gatunków będą miały chyba za mało basu, nie mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ojej dzięki za szybki odzew ;) Postaram się ich jeszcze przesłuchać przed kupnem, ale tak coś żem czuł, że szykuje się letni post, bo mimo wszystko po cichu liczyłem na troszke mniejsze wydatki no ale cóż, nie ma to jak czysty dźwięk, zresztą to zapewne będzie inwestycja na lata. Czytałem jeszcze co nieco o AKG K612, lecz do tych gatunków będą miały chyba za mało basu, nie mylę się?

Kolego w audio nie ma czegos takiego jak zakup na lata :P

Wszyscy mowia tak jak Ty, a potem w ciagu roku robisz taką zonglerke sprzetem, ze po roku siedzisz z calkiem innym zestawem niz rok wczesniej (przy okazji drozszym) i sie zastanawiasz co sie stalo :P Mowie z autopsji :D dla mnie "wyleczeniem" jest segment Bluetooth bo dopiero sie rozkreca i ceny nie sa takie jak sprzetu stacjonarnego :D choc nawet w BT juz zdarzylem troche poznonglowac :D

 

A zeby nie bylo offtopu to odposc k612 bo one do basowych nie naleza :) posluchaj sie Thomm'a :) na poczatek takie coś Ci wystarczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT990 edition 600 ohm mają bardzo mocno wyeksponowaną górę, na pewno Xonar ST do nich nie pasuje, bo jest za ostro.

W SC808 można zmieniać opampy więc jest szansa złapać na nim synergię, ale pewnie też nie od razu.

 

Ja bym raczej massdropowe HE300 zaproponował, bo w razie co i z telefonu posłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co widze cena 1700zł więc stanowczo odpada ;) Zamierzam wydać maksimum 1000zł, ew te 1200 gdyby za tyle był jakiś cudowny zestaw w tej cenie.

 

Coo do słuchawek, z recenzji wywnioskowałem, że faktycznie DT990 mogą pasować do moich preferencji, lecz nie mam zamiaru wydawać drugie tyle na źródło, jestem wciąż uczniem więc kasę na taki sprzęcik muszę uzbierać z ciężko zarobionych pieniędzy z pracy weekendowej XP

Z innych propozycji jeszcze nasunęły mi się DT150, Shure SHR840. niestety są to słuchawki zamknięte i nie wiem czy taki stan rzeczy by mi odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie znałem tego serwisu, mimo wszystko wolę nie bawić się w sprowadzanie zza granicy ze względu na gwarancję, ewentualny zwrot. Najlepiej coś bliżej, np właśnie mp3store ;)

Zapomniałem jeszcze o firmie Grado, tylko nie orientuję się specjalnie w modelach, jest coś pasującego do moich preferencji?

 

Edit:

Wczoraj w mp3store słuchałem DT990 Pro i Edition 250Ohm, niestety tylko z telefonu ale przez wzmacniacz (nie mam pojęcia jaki ale chyba dobry xD ) więc mocy nie zabrakło. Wykonanie i wygoda na duży + dla wersji Edition i troszkę także całe pasmo oprócz góry, która miała tendencje do kłucia. Czy przy SC808 będą zachowywać się podobnie? Nie wątpię, że ta karta jest dużo lepsza od telefonu, na pewno dodadzą jeszcze więcej szczegółowości i przede wszystkim sceny, której troche mi brakowało przy odsłuchu, lecz martwię się właśnie o skrajne częstotliwości, inaczej nie miałbym żadnych skrupułów przy zakupie wersji Edition. Czy wersja 600Ohm jest ciut ciemniejsza?

Edytowane przez dexter1023
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności