Skocz do zawartości

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Palpatine napisał:

Przedstawiciel A&K na headfi pisał ze team od hardware’u i team od softu mają pomysł na rozwiązanie tego problemu. Nie wiem w ogóle czy to jest mozliwe, wiec pozostaje nam jedynie czekać. Na mniej czułych słuchawkach nie ma tych problemów.

Ja słyszałem nawet na Abyssach.

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel A&K na headfi pisał ze team od hardware’u i team od softu mają pomysł na rozwiązanie tego problemu. Nie wiem w ogóle czy to jest mozliwe, wiec pozostaje nam jedynie czekać. Na mniej czułych słuchawkach nie ma tych problemów.
No niech od razu machną soft do Alphy bo ten sam problem np na FH7, przynajmniej na moim egzemplarzu. Nie jest to mega szum, ale czułe IEM´y jak FH7 to wyłapują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifi 2.4 ghz - nawet słuchając lokalnych plików słychać głośne przebicia od wifi i lekkie trzaski, na Tidal online jest jeszcze gorzej.

Wifi 5 ghz - cichy szum i delikatne dźwięki podczas słuchania plików lokalnych. Trzeba się wsłuchać aby to wyłapać, słyszalne jedynie przy najcichszych partiach podczas słuchania muzyki, na Tidal ciut głośniej.

Wifi off - tak samo jak na 5Ghz

Także wnioskuję tutaj dwa problemy: przebicia od wifi i brumienie lampy niezależne od wifi.

Przy wyłączonej lampie, w trybie OP jest czarne tło.

Przekręcanie kółka głośności - słychać ciche dzwonienie, jakby ktoś uderzał w malutki dzwoneczek, ten sam dźwięk słychać jak się odkłada dapa na biurko.

Myślałem, że to może wina czułych IEM ale skoro na Utopiach też były skłócenia to raczej nie ten problem. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Aktualnie odpowiedź z AK brzmi następująco:

 

Cytat

Yes, I guess It might be white noise. A typical characteristic of a tube amplifier is white noise, but I understand that we are additionally checking if there is a way to reduce this noise.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 15:09, kurop napisał:

Aktualnie odpowiedź z AK brzmi następująco:

 

 

Powinni przy cenie 11K zł na razie wycofać z oferty ew. zwracać pieniądze - do czasu poprawienia wad - szumów,

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zajrzałem na headfi aby sprawdzić co się zadziało w nocy, bo śledzę tam dwa tematy o SP2000T i jakoś tego nie uchwyciłem. Żeby była jasność Alpha, SE180 też szumiały z czułymi dokami, podobnie jak 90% dostępnych na rynku DAPów.

Chciałbym się mylić ale AK nic nie zrobi z tym "white noise" jak to określają. Po pierwsze ponad 90% kupujących nie usłyszy tego w ogóle, a dla większości którzy to usłyszą będzie to tak minimalny szum słyszalny tylko przy najcichszych partiach utworów, że nie będzie im to przeszkadzać. I może ten niewielki procent osób, które mają bardzo czułe słuchawki ze zwrotnicami odbije się od tego grajka. A bardzo szkoda, bo to najlepszy sprzęt audio jaki kiedykolwiek dane było mi posłuchać. W moje gusta trafił w punkt, co więcej to jeden z tych sprzętów na którym muzyki  chce się słuchać dalej i dalej a noga sama skacze pod biurkiem. Ma w sobie niesamowicie wysokie sq, delikatną muzykalność i użytkowo ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Tylko brak czarnego tła. Czemu AK nic z tym nie zrobi? Nie wiem czy w ogóle można wyeliminować szumy od lamp? One zawsze brumiały i brumieć będą. A gdy mówimy o urządzeniu kompaktowym gdzie wszystko jest tak blisko siebie to chyba tylko wprowadzenie regulacji wzmocnienia wzmacniacza mogłoby pomóc rozwiać sprawę. Low dla iem i high dla dużych słuchawek. Dzisiaj producenci budują dapy bardziej pod duże słuchawki niż pod iemy i stąd biorą się problemy z brakiem czarnego tła. SP2000T jest tak mocny, że przy głośności nie dochodzącej do połowy na iem może uszkodzić słuch, chyba właśnie po to aby można było słuchać na nich np HEK

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gdy mówimy o urządzeniu kompaktowym gdzie wszystko jest tak blisko siebie to chyba tylko wprowadzenie regulacji wzmocnienia wzmacniacza mogłoby pomóc rozwiać sprawę. Low dla iem i high dla dużych słuchawek. " - to może napisz do AK aby jak najszybciej to wprowadzili  - jak masz dobry kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, 

śledzę dyskusję na temat szumów tutaj oraz na HeadFi i chyba pogodzę się z tym mankamentem choć na chwilę obecną SP2000T nie rokuje najlepiej- nadal zero jakichkolwiek recenzji tak jakby Astell blokował je do momentu wyjasnienia sprawy szumów, nadal nie jest Roon ready, ale jako użytkownik Alphy ciągnie mnie jednak na przesiadke do Ultimy. Mam tylko jedno pytanie do kolegów , którzy mają przyjemność obcowac z tym grajkiem- czy LED z tyłu podczas zmiany głośności zmienia kolor na czerwony, po czym wraca do pierwotnego np. zielony/fioletowy, tak jak ma to.miejsce we wszystkich innych Astellach? Z góry dzięki za odpowiedz, bardzo mnie to interesuje przez zakupem:)

Edytowane przez Nokout
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinl0 napisał:

napisz do AK aby jak najszybciej to wprowadzili  - jak masz dobry kontakt

Kto by mnie tam słuchał ;) Oni mają ekspertów od softu to niech kombinują. Na szali leży sprzedaż ich produktu. Przedstawiciel AK Kuropowi i na headfi pisał, że pracują nad tym, więc najważniejsze że też dostrzegli problem. Pytanie jest takie czy to w ogóle da się rozwiązać za pomocą softu?

 

4 minuty temu, Nokout napisał:

czy LED z tyłu podczas zmiany głośności zmienia kolor na czerwony, po czym wraca do pierwotnego np. zielony/fioletowy, tak jak ma to.miejsce we wszystkich innych Astellach? Z góry dzięki za odpowiedz, bardzo mnie to interesuje przez zakupem:)

LED z tyłu podczas zmiany głośności nie zmienia koloru na czerwony jak to było np w SA700

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Palpatine napisał:

LED z tyłu podczas zmiany głośności nie zmienia koloru na czerwony jak to było np w SA700

O to szkoda, a co do softu to też uważam ze przyczyna tkwi w budowie i żadna aktualizacja tego nie wyciszy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vonBaron napisał:

Ja bardziej od brumu słyszałem zakłócenia od wi-fi, na takim Kann Cube tego nie miałem. Według mnie sprzęt nadaję się do fizycznej poprawy.

To świadczy o niechlujstwie w AK i pogoni tylko za kasą kosztem Klientów - sam mam Cube i wifi w nim nie szumi - to tym bardziej w najnowszym sprzęcie nie powinno. Ale kasa dla AK już leci i mają darmowe beta-testy to co mają się przejmować małą częścią Klientów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wifi 5Ghz nie wprowadza żadnych dodatkowych zakłóceń ponad te od lampy. Na 2,4Ghz są bardzo słyszalne.

Czy słucham online czy offline (całkowicie wyłączone wifi) mam ten sam "white noise". Najwidoczniej każde słuchawki reagują inaczej i wyłapują inne zakłócenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości bo mam Cube od ok. pół roku od razu z najnowszymi aktualizacjami (tak lubię kupować jak już to sprzęt już dopracowany nawet kosztem przyjemności z korzystania jako jeden z pierwszych) - czy w pierwszej "pierwotnej" wersji softu wifi w Cube szumiał.

 

Swoją drogą przestrzeń "napowietrzenie" 3D w Cube jest wg mnie nie do pobicia - i jak jest z przestrzenią w tytułowym SP2000T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności