Skocz do zawartości

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marcinl0 napisał:

To świadczy o niechlujstwie w AK i pogoni tylko za kasą kosztem Klientów - sam mam Cube i wifi w nim nie szumi - to tym bardziej w najnowszym sprzęcie nie powinno. Ale kasa dla AK już leci i mają darmowe beta-testy to co mają się przejmować małą częścią Klientów.

Otóż to. Kupujący są bezpłatnymi testującymi, co przy tej cenie nie powinno mieć w ogóle miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rezygnacje z zamówień i opinie na forach wpłyną na zmianę niekorzystnej polityki w dotąd solidnym AK - jak przekalkulują bilans zysków i strat - ale obawiam się że możemy poczekać lata na dopracowanie skądinąd znakomitej koncepcji lampowej w odtwarzaczu SP2000T. Sam o tym pisałem na forach od lat - a konkurencja np. ibasso wydawała w tym czasie moduły lampowe do swoich odtwarzaczy (ale tylko single-ended bez balansu).

 

Szkoda że pierwszy zintegrowany zbalansowany odtwarzacz lampowy AK SP2000T to jednak w założeniu hybryda (i to bez szumów tylko w trybie nielampowym) a nie od razu pełna "rasowa" ciepła muzykalna lampa - wtedy nawet pogodziłbym się z nieuniknionym brumieniem lamp - zakładając że szumy przy wifi zaraz poprawią pierwszym update softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinl0po pierwsze wyglada na to, ze tryb lampowy w AK tez nie ma prawdziwego balansu. Po drugie ja nie słyszę żadnych zakłóceń od wifi wiec według mnie nie ma czego naprawiać jeśli chodzi o wifi. I to komplikuje sytuacje. Natomiast życzyłbym sobie aby wyeliminowali brumienie od lampy w trybie hybrydowym i lampowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

wyglada na to, ze tryb lampowy w AK tez nie ma prawdziwego balansu.

Rozczarowujące - to jak to w końcu jest z tym balansem w trybie lampowym w SP2000T. (W sumie to główny powód dla którego rozważałbym w przyszłości zakup piątego już odtwarzacza AK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinl0 napisał:

Rozczarowujące - to jak to w końcu jest z tym balansem w trybie lampowym w SP2000T. (W sumie to główny powód dla którego rozważałbym w przyszłości zakup piątego już odtwarzacza AK)

Po kiego grzyba Ci ta lampka w środku? Jak Cię przypili to zawsze możesz dokupić Oriolusa BA300s.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem kilka godzin na wifi 5Ghz obu Tidal które są w SP2000T i od wifi nie ma absolutnie żadnych zakłóceń w trybie OP.

W trybach hybrid i tube jedynie "white noise" od lampki w cichych partiach utworów. Kto miał kiedyś Andro ten wie o jaki szum chodzi. Także w moim przypadku problem jest ewidentnie z lampką i tym, że lekko brumi na czułych dokach. 

Jeśli chodzi o zmianę systemu led w stosunku do poprzednich wersji to kolor zmienia się zawsze po przejsciu z 16 na 24 bit i na DSD bez względu na wersję Tidal z której korzystamy.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem co jest możliwe do ew. poprawy softem w 2000t - na co warto poczekać i rozważyć wtedy zakup.:

1. Tylko najpopularniejsze wifi 2,4 jest do zasadniczej poprawy jak rozumiem

2.Jak to jest z tym balansem w trybie lampowym

3. A brumieniem - pomoże tylko wprowadzenie w/w trybów wzmocnienia.

4. dodam: Wspomniane "kanapkowanie" z zewnętrzną lampą - to nie o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinl0

1. Tak, 2.4 jest do poprawy

2. Żeby był bal z lampek to muszą być dwie jak rozumiem. AK zastosowało tutaj KORG NUTUBE 6P1 

3. Nie mam pojęcia co może pomóc, możliwe że na tym etapie już nic. Producent ma pomysł jak to naprawić, zobaczymy.

 

6CCD7974-3640-4E4D-87BE-B03705854509.jpeg

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2

- "Vacuum Tube Amp" - to naprawdę ma tylko jedną lampkę - i o "lampowym" balansie nie ma mowy..

- BTL co to jest - czy tam balans ma tzw. "wspólną masę" - zatem to nie jest pełny balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podsumować wady w punktach i przedstawić "oficjalnie" AK - będą mieli dużo pracy nad poprawkami  - bo może w AK nie czytają Forum i nie zdają sobie sprawy z wad.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zachęcony opinią @Qaz12że jego wypożyczona sztuka była wolna od brumienia lampy na szybko wypożyczyłem dokładnie ten sam egz. licząc, że może poprawiono coś w sofcie i sytuacja uległa poprawie.

Niestety SP2000T w trybie offline na plikach lokalnych na czułych słuchawkach wciąż brumi od lampy w trybie hybrydowym i lampowym. Sprawdziłem 2,5; 3,5 i 4.4.

Tylko na trybie OP mam czarne tło na Mest Mk2.

Najwidoczniej sprzęt jest dedykowany mniej czułym słuchawkom - szkoda, bo jego barwa i sq bardzo mi się podoba.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Niestety SP2000T w trybie offline na plikach lokalnych na czułych słuchawkach wciąż brumi od lampy w trybie hybrydowym i lampowym" - czy Producent / Twórcy / Polski przedstawiciel o tym wie - przecież poprawka softu prawdopodobnie byłaby rozwiązaniem problemu - sugeruję oficjalnie przekazać wynik w/w testu celem poprawy.

 

Dodam: z tego powodu sam wstrzymuję się z zakupem tego wymarzonego odtwarzacza quasi-lampowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie jest quasi lampowy tylko lampowy.

A za pomocą softu nie da się tego poprawić. Do tego oficjalne stanowisko AK jest takie ze to nie lampa brumi, szumi, pierdzi i strzela tylko wifi bo ludzie maja za niską prędkość, oni zalecają minimum 300mb/s. Ja spytałem jak to możliwe, skoro u mnie i i wielu innych osób takie historie maja miejsce w trybie offline na plikach lokalnych to cisza w temacie. Pełen ignore, staliśmy się niewidzialni. Sprzęt za 11k.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja sprawdzałem dwa razy i dwa razy było to samo. Wydaje się ze sprzęt nie bardzo się lubi z czułymi słuchawkami - co jest raczej oczywiste bo wystarczy zobaczyć na dane techniczne i pomiary lampy korg. Sam kupiłbym tego dapa ponieważ bardzo podoba mi się jego barwa i ogólne sq ale w mojej ocenie jest on niedopracowany, lub zabrakło informacji ze sprzęt jest dedykowany do takich a nie innych słuchawek. 
https://www.l7audiolab.com/f/astellkern-sp2000t/

Ponawiam prośbę…jeśli ktoś mi wyślę SP2000T która nie będzie szumieć, brumieć, skrzeczeć i strzelać w trybie offline na Tube Mode z UM Mest MK2 to przyjmę do wiadomości ze są różne rewizje tego samego sprzętu. Ale patrząc po pomiarach i tego jak sieje Korg to obawiam się ze jest to niemożliwe.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak bardzo szumi Sp2000t bo go nie miałem u siebie ale nie spotkałem się jeszcze ze sprzętem w którym znajdują się lampy który by nie szumiał z czułymi IEMami. Lampy (jakiego typu by one nie były) posiadają efekt mikrofonowy i przenoszą różne rzeczy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, euter napisał:

Moje Final PF-X są o parametrach -

Czułość :108 db/mW

Impedancja :16 Ω

- nie ma żadnego szumu, przydźwięku niezależnie od trybu czy aktywności wifi. 

 

Piano forte mogą nie szumiać bo są oparte o pojedynczy dynamik. Szum wyciagają bardziej hybrydy i multiarmatury ze zwrotnicami. Kwintesencja tego są chyba Andromedy które szumią praktycznie ze wszystkiego. Nie ma też reguły bo przykładowo mam EX800st i IT01s - jedne i drugie mają tą samą impendację i niemal tą samę czułość i sony nie są podatne na wyciaganie szumu a IT01s już tak. Nie wymyślisz. Tak czy inaczej mechaniczny zegarek cyka, samochód spalinowy kopci a lampy szumią. Taka technologia - obiektywnie przestarzała ale z duszą.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tylko takie nie jednostajne "pykanie'. " - bez niezbędnych poprawek to zasadniczo zniechęca - w każdym razie w "starym dobrym" Kann Cube czegoś takiego nie ma. Czekamy na update softu - zawsze na początku roku Astell uaktualnia soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności