Skocz do zawartości

Dac do 3000 zł pod LCD-2 CB i HD800


g88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam Dac'a do 3000zł ;) 
Będzie używany z Audeze LCD-2 Closed Back oraz Senkami HD 800
Wzmacniacz to SMSL SP200 
Słucham głównie rocka, metalu u reggae. 
Zależy mi na dużej scenie, dobrej szczegółowości, precyzyjnym basie. 


Może być nowy lub używany, moje propozycje: 
SMSL Su-9 
Topping D90 lub wersja MQA 
RME Adi 2 - choć tutaj pewnie płaci się też za AMP, którego nie potrzebuje. 

Coś jeszcze ciekawego warto rozważyć w tym budżecie ? :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, g88 napisał:


Nie wydaje mi się ;) To naprawdę bardzo dobry wzmacniacz,

Z czym masz porównanie? Chi-fi do HD800 mi się nie widzi. Parę razy sprzedawałem sprzęt pod te słuchawki i nabywcy siedzą na tych zestawach od kilku lat. Kabel w nich warto zmienić tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 11:35, majkel napisał:

Chi-fi do HD800 mi się nie widzi

Nie wszystko co Chińskie jest od razu daremne. HD 800 kupiłem używane okazyjnie i nie mam hajsu na Daca za 6-7k do nich niestety. 
80 % i tak słucham na LCD2

Edytowane przez g88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym miał już jakiegoś SMSL'a z gatunku THX-certyfikowanych to pewnie choćby z czystej ciekawości chciałbym sobie sparować go z jakimś dakiem tej firmy. Nie wiem co tam było popularnego, jakiś M200 może, bo M400 już przekracza budżet "nieznacznie". Chyba że zapolować na jakąś promocję. 

Tu na forum m.in. @MrBrainwashceni sobie tego wzmaka, niedawno kupił i może by Ci coś doradził. @Karmazynowyzdaje się wolał połączenie M200 (albo jakiś podobny amp bo nie wiem czy dobrze pamiętam) z którymś Heglem (HD20 albo 25, używki powinny być do wyrwania w budżecie) aniżeli Bursona Conductora 3, niekoniecznie o jakość tam chodziło chyba co po prostu o gusta. HD800 nie znam ale wiele się mówi że te słuchawki warto sobie deczko uspokoić na sopranie czy tam je ocieplić, to może byłoby to jakieś wyjście. 

 

Ja też bym pewnie nie chciał dopłacać do ampa czy daca jak już bym miał jakieś urządzenie więc rozumiem podejście. No ale zawsze w razie czego jakby Ci się takie urządzenie spodobało to możesz część hajsu sobie odkuć sprzedając jednak ampa. 

 

Na papierze ten SP200 ciekawie wygląda bo chyba ma sporo mocy. 

 

A może jakiś lampowy DAC - tak gdybam bo HD800 kiedyś niektórzy parowali ze wzmacniaczami lampowymi jak ten słynny Skorpion i sobie chwalili. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez zastanawiania się dłuższego poszedłbym w SU-9, pasuje do stacku, ma dużą funkcjonalność i ciekawe funkcje (filtry), a w pomiarach wchodzi już na pierwsze szczebelki "state of art". 

 

D90 nie jest konieczny chyba że zależy nam na AKMie i takiej a nie innej formie. 

 

Być może w.przyszłości dokonam upgrade do SU-9, ale że tutaj jeśli chodzi o subiektywny odbiór to poruszamy się po śliskim gruncie to mówię, że ugrade dokonałbym bardziej dla funkcji, estetyki i spokoju sumienia niż liczył na dźwiękowe objawienie. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności