Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling wypuszcza topowy model na dwóch najlepszych kostkach jakie obecnie są na rynku od AKM zachowując zajedwabisty form-factor z M6/M6Pro, przyzwoity jak na DAPa hardware, pełnego andka i wymienne gniazda dla pełnej elastyczności, a tymczasem jedyne co tu jest, to wylewanie hejtu na chińskie firmy i ocenianie sprzętu, który nawet nie trafił na rynek. Tak, dla mnie cena jest wysoka jak na Shanlinga, ale poprzednimi dwoma modelami pokazali, że wiedzą jak stroić swoje sprzęty. Słuchałem co prawda pobieżnie, w tym przedprodukcyjnej wersji M6 na ubiegłorocznym AVS i już wtedy, mimo strojenia które nie uchowało się do finalnej wersji, czuć było, że to będzie sprzęt z dobrym stosunkiem ceny do jakości. 

 

Jeżeli mam coś krytykować? Dla mnie powinno być stałe gniazdo 3,5mm i wymienny balans, żeby nie pieścić się z przejściówkami. Przy tej cenie powinni też dać 128GB pamięci wewnętrznej, bo IMO 64GB to powinna być w M6 Pro przy cenie, jaką trzeba za niego zapłacić. Kaszaną będzie, jeżeli Andek będzie w wersji starszej, niż 8, a IMO minimum to powinien być Android 9. 

Z tego co mi się podoba, to ekran 5" FHD i nowszy układ BT, który ma poprawić łączność w obu kierunkach. Ciekawe jest to, że ogólna sygnatura ma iść bardziej w kierunku tej z M6, a nie z M6 Pro, więc Shanling-house-sound, tylko ze zdecydowanie lepszymi technikaliami. Ja czekam, bo jestem ciekaw przede wszystkim tego, jak zagra.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnej oceny i opinii. Forum nie służy tylko do tego aby pisać o zaletach ale także i o wadach produktu. Tutaj mimo, ze sprzętu nie ma jeszcze na rynku producent odkrył jaką cenę trzeba będzie za niego zapłacić i cóż, zarówno my tutaj w Polsce jak i społeczność międzynarodowa najpierw parsknęła śmiechem a później przecierając oczy ze zdumienia zaczęła krytykować politykę cenową Shanlinga. Najwidoczniej dzisiaj każdy chiński producent chce być Astellem albo Sony. Bebechy może jak na DAPa są niezle/dobre ale to wciąż daleko od polki średniej klasy smartfonów i zapewne resposywnosc również będzie odbiegać od tej klasy sprzętów.
W ogóle pisanie o sprzętach o takich specyfikacjach jako flagowy, czy total to w moim mniemaniu nieporozumienie. I to niezaleznie od marki, żeby nie było wątpliwości. No cóż sprzęt ocenimy jak już wyjdzie, poczekamy i zobaczymy czy po kilku miesiącach nie wyjdzie jakaś poprawiona rewizja z dopiskiem Pro do czego chińskie fabryki zdążyły już nas przyzwyczaić, a sam producent oceni sprzedaż tego ekstremalnie wysoko wycenionego dapa i określi czy warto dalej iść tą drogą.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updated final specs of Shanling M8:

CPU: 8-core Qualcomm Snapdragon 430
Storage: 4GB RAM + 64GB RAM + 2TB Expandable
System: Open Android system
DAC: AKM AK4499EQ × 2
Bluetooth chip: Qualcomm CSR8675, support Bluetooth 5.0,
Hi-Res: 768 kHz/32 bit, DSD512 native
Screen: 5-inch 1080p Sharp display
Bluetooth transmitting support: LDAC / HWA / aptX HD / aptX / SBC
Bluetooth receiving support: LDAC / HWA / aptX LL / aptX HD / aptX / AAC / SBC
Output: Interchangeable 3.5 mm+2.5 mm+4.4 mm+3.5Pro sockets
Output power: 840 mW@ 32Ω (balanced), 260 mW@ 32Ω (single-ended)
Wireless interface: 2.4/5G dual-band WiFi, support MIMO
Other functions: WiFi transfer / SyncLink / DLNA / AirPlay
Battery life: 14h (single-ended); 9h (balanced)
Battery: 7000 mAh
Charging: support QC3.0 fast charge.
Dimensions: 138 x 80 x 20 mm
Weight: 342 g

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio M15 przy ciut niższej masie mieści 3 rodzaje gniazd. Coraz mniej mi się podoba to rozwiązanie. Do tego czas pracy na baterii wydaje się dłuższy w Fiio.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tornvald napisał:

Fiio M15 przy ciut niższej masie mieści 3 rodzaje gniazd. Coraz mniej mi się podoba to rozwiązanie. Do tego czas pracy na baterii wydaje się dłuższy w Fiio.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka
 

Tylko Fiio ma dzięki temu większy bałagan na PCB. Shanling pisał oficjalnie, że zrobili tak po to, żeby uprościć i uporządkować design PCB. Do tego jeżeli w przyszłości pojawi się nowy standard albo gniazdo się wyrobi, wystarczy wymienić sam moduł. Przy scenariuszu, gdzie zdarzy się pociągnąć za kabel i uszkodzić wtyk, tutaj wymieniasz moduł bez naruszenia jakichkolwiek punktów lutowniczych, czy ingerencji we wnętrze samego DAPa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling chyba wyprzedzi Apple. Do swojego „flagowca” nie będą dawali w komplecie ładowarki, eeee...chociaż podobno w nowych iwatch tez nie będzie wiec szykuje się wyrównana walka 😉
Dzisiaj każdy chce być jak Astell i Apple. I żeby mi tu jakiś fan S. nie zarzucił, ze znów hejtuje to powiem otwarcie ze popieram nie dodawanie kolejnej ładowarki do każdego sprzetu. Chyba każdy z nas ma już kilka których nigdy nie użył.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 11:52, Vaiet napisał:

Tylko Fiio ma dzięki temu większy bałagan na PCB. Shanling pisał oficjalnie, że zrobili tak po to, żeby uprościć i uporządkować design PCB. Do tego jeżeli w przyszłości pojawi się nowy standard albo gniazdo się wyrobi, wystarczy wymienić sam moduł. Przy scenariuszu, gdzie zdarzy się pociągnąć za kabel i uszkodzić wtyk, tutaj wymieniasz moduł bez naruszenia jakichkolwiek punktów lutowniczych, czy ingerencji we wnętrze samego DAPa.

Trochę tak, trochę nie. Z drugiej strony jak w Shanlingu uszkodzisz to gniazdo, do którego wpinasz moduły, to żadnego nie podłączysz. A w Fiio uszkadzając jedno gniazdo zostają pozostałe sprawne... 

 

A najbardziej prawdopodobne jest, że w żadnym nic szczególnego się nie wydarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Palpatine napisał:

Shanling chyba wyprzedzi Apple. Do swojego „flagowca” nie będą dawali w komplecie ładowarki, eeee...chociaż podobno w nowych iwatch tez nie będzie wiec szykuje się wyrównana walka 😉
Dzisiaj każdy chce być jak Astell i Apple. I żeby mi tu jakiś fan S. nie zarzucił, ze znów hejtuje to powiem otwarcie ze popieram nie dodawanie kolejnej ładowarki do każdego sprzetu. Chyba każdy z nas ma już kilka których nigdy nie użył.

Jeszcze nie widziałem DAPa do którego byłaby dodana ładowarka. No chyba że iBasso dx100, ale ten miał takie złącze że byłby konkretny problem gdyby jej nie dodali.

Już od dawien dawna do DAPów wrzucają tylko kabel - nie ważne czy to Astell za 17k czy Shanling za 0.4k.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu zupełnie jak mój WM1A, minus logo Sony :) Czego Chińczyk nie skopiuje, tego sam nie zrobi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złoto na dwóch wyjściach audio :P Wada dla tych co słuchają z sieci, ja nie słucham żadnego Spotyfaja czy Tajdala :)

Ale to rozszerzenie się korpusu po obu stronach na górze, to wypisz-wymaluj Sony.

PS Spawn to różne rzeczy pisze...

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi rozwiń temat bo ja jedynie doczytałem tę recenzje do tego momentu i wiedziałem, że to już sprzęt nie dla mnie cyt.:

"Odtwarzacz posiada swój własny, dość prosty system operacyjny napisany specjalnie pod WM1A/Z. Oznacza to brak dostępu do serwisów streamingowych jak Spotify czy Tidal, tym samym zrezygnowano też z wifi pozostawiając jedynie Bluetooth (wysoko przepustowy tryb LDAC) oraz NFC do połączenia z słuchawkami bezprzewodowymi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Sony dodało w sofcie opcję, która umożliwia pracę WM1A jako odbiornika BT. W ten sposób, co prawda nie bezpośredni, ale pośredni z użyciem nadajnika BT (np. telefonu komórkowego) na którym uruchomimy serwis streamingowy możemy słuchać muzyki z tego serwisu na WM1A :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony nie ma streamingu, może działać jako odbiornik BT i tyle. Sprawdzałem, działa, hula nawet LDAC 990kbps, ale i tak czuć wygładzenie dźwięku, spadek dynamiki, gorszą detaliczność i słabsze rozciągnięcie pasma przy korzystaniu z takiego rozwiązania. Równie dobrze, jak mam już coś podłączać pod BT, to wolę ze sobą zabrać Shanlinga UP2 albo Qdelixa 5K. Przynajmniej nie dźwigam ekstra ćwierć kilo w kieszeni :)

 

A co do designu, to bliżej już było Fiio M15, niż Shanling. Shanling ponadto ma symetryczną bryłę, a nie rozszerzenie jedynie u góry, a przyciski do sterowania są z przeciwnej strony. Sorry, koła nie da się wymyślić na nowo, a IMO lepiej już nawet wzorować się na najlepszych, niż wydziwiać i tworzyć gargantuiczne bryły jak chociażby w przypadku Cayina N6 II, czy jakieś pokręcone bryły z ostrymi krawędziami jak to było w niektórych AK. Mnie się ogólnie podoba, tylko to będzie straszny kloc. 342 gramy to już niemało :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności