Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi



Może na zamiarach się skończyło, albo ciężko sprzedać tak drogi sprzęt albo za dużo chcę. Bardziej mi w pamięci zapadły jego wywody na temat temat porównania M8 i S6Pro. 
BTW. Duża różnica w sygnaturze i jakości jest między SE a BAL?


W M8 nie sprawdzałem, ale skoro w M6 i M6 Pro różnica techniczna była duża, to tu nie bardzo mam ochotę sprawdzać. W każdym razie jak facet napisał, że brakuje mu ciepła z M6 Pro, to zapaliła mi się lampka, że można pominąć jego wpisy. A ogłoszenie na eBay wisiało jeszcze kilka dni temu, za 1400€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka fotka z rodzinnego spotkania :D

 

Shanling m series.jpg

 

@wegiel21 jeżeli masz fajne doki, które pokażą potencjał M8, a ich sygnatura dobrze zgra się z DAP-em, to zdecydowanie warto. W innym wypadku zostać z M6 Pro i zainwestuj w lepsze doki. Wyjdziesz na tym na plus.

 

@Palpatine M8 to wciąż gładki house sound Shanlinga z bardzo ciemnym tłem, ale teraz podany w najbardziej transparentny sposób. Z A@ultima łączy go wiele cech - bardzo dobra holografia, świetna separacja w każdej osi (dźwięk zamknięte w małych bańkach powietrza), rewelacyjna separacja kanałów, precyzyjne pozycjonowanie. AK SP1000/SP1000M grają jednak odrobinę bardziej zrobionym dźwiękiem (w pozytywnym dla mnie znaczeniu), który poszerza scenę w niemal każdych IEM-ach (to jak mocno zależało od wersji softu). M8 pod tym kątem gra bardziej transparentnie, więc masz świetne wrażenie przestrzenności, ale scena nie zostanie sztucznie poszerzana jak w SP1000.

 

Sygnatura to gra bardziej w stronę SP2000 (ten ma większą scenę i nieco więcej midbassu o jeszcze lepszej fakturze, ale nie znam też innego o podobnej jakości dole), który IMHO jest wyraźnym skokiem względem SP1000. M8 może być więc tańszą alternatywą/zamiennikiem dla SP1000.

 

SE i BAL grają podobnie, a różnicą jest przede wszystkich scena bardziej przesunięta na boki i nieco wyższa dynamika. Ta jednak na SE na high-gain (jest jeszcze Turbo) też jest świetna.

 

@Jot R tak, by M8 w pełni rozwinął skrzydła potrzebuje bardzo dobrych technicznie doków, które pokażą jego potencjał. Podbity subbass świetnie sprawdza się w elektronice. Wspomniane przez @tornvald Valkyrie, a także inne modele z linii X Empire Ears to świetne kombo z M8. Doki Fir Audio, 64 Audio, Itsfit Lab Fusion czy nawet tańsze Soranik iON-4 i Craft Ears Four (z lepszymi kablami) podobnie. Z Andromedami na dobrym kablu jest bardzo przyjemnie.

 

@awayeah jest tylko jeden DSP (to hardware), a Neutron (i inne bardziej zaawansowane playery) ma własny silnik do nakładania efektów z poziomu tego procesora.

 

@all999 nie określiłbym strojenia jako "bez fajerwerków", o wiele ciężej znaleźć sprzęt transparentny jak M8, niż funowo czy analitycznie grające DAP-y. M8 tonalnie będzie pokazywał przede wszystkim to jak grają dane słuchawki. Nie każdemu będzie to pasować i nie każdy to doceni.

 

Od strony technicznej trzeba oddać Shanlingowi, że to jego pierwszy DAP, który pokaże potencjał wielu high-endowych słuchawek.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





[mention=7231]all999[/mention] nie określiłbym strojenia jako "bez fajerwerków", o wiele ciężej znaleźć sprzęt transparentny jak M8, niż funowo czy analitycznie grające DAP-y. M8 tonalnie będzie pokazywał przede wszystkim to jak grają dane słuchawki. Nie każdemu będzie to pasować i nie każdy to doceni.


Transparentny = bez fajerwerków.
Fakt, nie każdy takie granie doceni i trzeba się do takiego grania nieco przyzwyczaić.


  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

jest tylko jeden DSP (to hardware), a Neutron (i inne bardziej zaawansowane playery) ma własny silnik do nakładania efektów z poziomu tego procesora.

Nie wiem jaki silnik ma USBAP, ale odpaliłem właśnie Tidala przez niego i tutaj już nie ma nudy. Polecam sprawdzić bo jest efekt wow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:

No bardzo ładnie to razem gra. Może jeszcze kiedyś doczekamy się gapless w stokowej apce. Czy to jest aż tak skomplikowane?





46ae43c167b7ead39fa789c20e2eb5db.jpg

 

Czy ściągałeś Tidala przez APK, czy instalowałeś Google Play z linku podanego przez Maystra? 

 

Czy jeżeli wymienię gniazdo na zbalansowane, to muszę gdzieś włączać w ustawieniach balanced?

 

PS. Jak się wkłada kartę - stykami do góry czy do dołu, patrząc z góry na ekran?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czy ściągałeś Tidala przez APK, czy instalowałeś Google Play z linku podanego przez Maystra? 
 
Czy jeżeli wymienię gniazdo na zbalansowane, to muszę gdzieś włączać w ustawieniach balanced?
 
PS. Jak się wkłada kartę - stykami do góry czy do dołu, patrząc z góry na ekran?
Mam GPS. Stykami do dołu.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:
9 minut temu, westberg napisał:
 
Czy ściągałeś Tidala przez APK, czy instalowałeś Google Play z linku podanego przez Maystra? 
 
Czy jeżeli wymienię gniazdo na zbalansowane, to muszę gdzieś włączać w ustawieniach balanced?
 
PS. Jak się wkłada kartę - stykami do góry czy do dołu, patrząc z góry na ekran?

Mam GPS. Stykami do dołu.

 

Instalowałeś z tego pliku podanego przez Maystra według procedury? Bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Instalowałeś z tego pliku podanego przez Maystra według procedury? Bez problemów?
Instalowałem wcześniej z innego linku, ale podejrzewam że Mayster wklejał ten sam plik. Śmiało próbuj z tego od Maystra.

Po zmianie gniazda niczego więcej nie zmieniałem w ustawieniach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej aktualizacji firmware czy resecie trzeba rejestrować google play na tej stronce z instrukcji. Generalnie mało to eleganckie łatanie dziury, ale działa. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej aktualizacji firmware czy resecie trzeba rejestrować google play na tej stronce z instrukcji. Generalnie mało to eleganckie łatanie dziury, ale działa. 
Nie do końca tak.

"If you reset device to factory setting, you will need to go through activation process again, starting from point 4.
If you update firmware, you will need to install patch again. But there is no need to go through the registration process"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jot R napisał:

Tylko pamiętaj, żeby przeczytać instrukcję. Ja chciałem być mądrzejszy i się trochę pomęczyłem ;)

Z czym? Z instalacją GPS?

 

Jeszcze się chciałem zapytać, czy ten plik z GPS trzeba wrzucać do pamięci M8 (do którego pliku?), czy też można na sd card?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywasz plik zip z patchem google play do głównego pamięci telefonu lub sd. Bez różnicy- jak dasz local update to będzie widoczny. W drugim pliku pdf jest dokładnie wszystko opisane krok po kroku.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ddfae92231f7c4615ec8812be09df1c.jpg




New firmware V1.1 available for M8.

Full notes: https://en.shanling.com/article-M8V11.html

Additional patch is no longer needed.

New system functions and changes:

1. Added vehicle mode.

2. Adjusted system, additional patch no longer needed.

3. Fixed issues with Sony Select app.

4. Added animation when switching to turbo mode (can be turned on/off in Display settings).

5. Optimized activation sequencing of analogue circuit.

6. Other bug fixes.

Vehicle Mode:

Can be activated in main Audio settings.

When active, upon connecting to USB charger, player will automatically enter simplified car mode.

When USB charging is disconnected, player will automatically turn off in 10s.


Shanling Music app changes:

1. Added new sorting options into folder browsing.

2. Improved sorting of Japanese alphabet.

3. Added quick jump button to currently playing file.

4. Other bug fixes.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 1.1 nie jestem w stanie wgrać patcha GPS, bo plejer nie widzi na karcie tego patcha. Nie jest to jakiś wielki problem, bo Tidala ściągnąłem z APK, ale te ciągłe powiadomienia Gugla o braku certyfikatu wkurzają mnie trochę.

 

Tam w opisie fw 1.1 jest opisane, że nie trzeba aktualizować patcha, ale u mnie nie ma ani ikony GPS ani ID Device. O co w tym wszystkim chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=46553]westberg[/mention] wgrywałem po aktualizacji do 1.1 i wszystko śmigało. Wypakowałeś odpowiednie pliki z archiwum?
No właśnie niczego nie wypakowujemy. Wklejamy całe archiwum. U mnie poszło od kopa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, all999 napisał:
31 minut temu, Methuselah napisał:
[mention=46553]westberg[/mention] wgrywałem po aktualizacji do 1.1 i wszystko śmigało. Wypakowałeś odpowiednie pliki z archiwum?

No właśnie niczego nie wypakowujemy. Wklejamy całe archiwum. U mnie poszło od kopa.

 

Heh, u mnie właściwe archiwum "M8 & M6Pro GMS Patch - DO NOT OPEN, ONLY COPY" było dodatkowo zapakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

@westberg wgrywałem po aktualizacji do 1.1 i wszystko śmigało. Wypakowałeś odpowiednie pliki z archiwum?

 

No wypakowałem. Ściągnięty plik "unzip this file firstly" anzipowałem i uzyskałem plik "do not open.zip" który zapakowałem na kartę, ale plejer tego nie widzi.

 

I jeszcze jedno: ściągnąłem sterowniki usb, komputer niby widzi urządzenie ale kiedy na nie kliknę, to jest pusty. Coś trzeba wcisnąć, żeby mi się pliki pokazały?

Godzinę temu, all999 napisał:
Godzinę temu, Methuselah napisał:
[mention=46553]westberg[/mention] wgrywałem po aktualizacji do 1.1 i wszystko śmigało. Wypakowałeś odpowiednie pliki z archiwum?

No właśnie niczego nie wypakowujemy. Wklejamy całe archiwum. U mnie poszło od kopa.

 

W sensie wrzucasz na kartę plik "unzip this file firstly.zip" bez rozpakowania? Instrukcja każe wrzucać plik "do not open.zip".

Godzinę temu, all999 napisał:
Godzinę temu, Methuselah napisał:
[mention=46553]westberg[/mention] wgrywałem po aktualizacji do 1.1 i wszystko śmigało. Wypakowałeś odpowiednie pliki z archiwum?

No właśnie niczego nie wypakowujemy. Wklejamy całe archiwum. U mnie poszło od kopa.

 

W sensie wrzucasz na kartę plik "unzip this file firstly.zip" bez rozpakowania? Instrukcja każe wrzucać plik "do not open.zip".

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westberg Na jakim jesteś etapie dokładnie? Miałeś wcześniej patcha i aktywowałeś GPS, potem zainstalowałeś aktualizację do 1.1 i wywaliło Ci GPS?

Zjeżdżasz paluchem w dół i klikasz "storage". Odpala się USB dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, westberg napisał:

 

No wypakowałem. Ściągnięty plik "unzip this file firstly" anzipowałem i uzyskałem plik "do not open.zip" który zapakowałem na kartę, ale plejer tego nie widzi.

 

I jeszcze jedno: ściągnąłem sterowniki usb, komputer niby widzi urządzenie ale kiedy na nie kliknę, to jest pusty. Coś trzeba wcisnąć, żeby mi się pliki pokazały?

 

W sensie wrzucasz na kartę plik "unzip this file firstly.zip" bez rozpakowania? Instrukcja każe wrzucać plik "do not open.zip".

 

W sensie wrzucasz na kartę plik "unzip this file firstly.zip" bez rozpakowania? Instrukcja każe wrzucać plik "do not open.zip".

 

 

 

Po podłączeniu kabla trzeba wybrać na M8 co ma zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mayster napisał:

 

Po podłączeniu kabla trzeba wybrać na M8 co ma zrobić.

 

Tylko, że żaden komunikat się nie pojawia domyślnie po podłączeniu kabla do komputera. Wszedłem w opcjach programisty w wybór działania usb, tam był media transfer, to ustawiłem, ale nic nie pomogło. USB driver ściągnięty. Nie wiem co jest nie halo.

14 minut temu, all999 napisał:

@westberg Na jakim jesteś etapie dokładnie? Miałeś wcześniej patcha i aktywowałeś GPS, potem zainstalowałeś aktualizację do 1.1 i wywaliło Ci GPS?

Zjeżdżasz paluchem w dół i klikasz "storage". Odpala się USB dac.
 

Nie. Od razu po wyjęciu z pudełka zainstalowałem fw 1.1 przez kartę, zainstalowało się, a potem próbowałem zainstalować patcha GPS. 

 

Ustawienie USB dac nie tworzy przecież dysku z M8 tylko daca, a mnie chodzi o transfer plików, bo mi starej karty sd nie widzi. Zresztą naciskałem ten przycisk storage i nic.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie. Od razu po wyjęciu z pudełka zainstalowałem fw 1.1 przez kartę, zainstalowało się, a potem próbowałem zainstalować patcha GPS. 
 
Ustawienie USB dac nie tworzy przecież dysku z M8 tylko daca, a mnie chodzi o transfer plików, bo mi starej karty sd nie widzi. Zresztą naciskałem ten przycisk storage i nic.



W takim razie czy próbowałeś zalogować się do GPS?


Kliknij "storage".




5b1e14ffa38bc69d10c611328b2944e2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności