Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.09.2020 o 13:34, Mayster napisał:

Czyli że 1 szt. Cayina n5 jest wyznacznikiem całego rynku?

P.s.: to nie wątek o chińskiej gospodarce i Hiby r8 🤨

Miałem jeszcze mój najgorszy zakup 2018 roku, czyli wychwalany tu na forum DX 150. Co to było za badziewie - wolny, ciężki, z płaskim i miałkim dźwiękiem niezależnie od modułu. Potem DX 220, który może i grał lepiej, ale raptem parę godzin na jednym ładowaniu. A grzał się strasznie. Jakoś WM1A ani się nie grzeje, a na jednej baterii gra prawie tydzień. Rozumiem, że jako sprzedawca musisz chwalić towar, ale bez przesady z tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wisting napisał:

Miałem jeszcze mój najgorszy zakup 2018 roku, czyli wychwalany tu na forum DX 150. Co to było za badziewie - wolny, ciężki, z płaskim i miałkim dźwiękiem niezależnie od modułu. Potem DX 220, który może i grał lepiej, ale raptem parę godzin na jednym ładowaniu. A grzał się strasznie. Jakoś WM1A ani się nie grzeje, a na jednej baterii gra prawie tydzień. Rozumiem, że jako sprzedawca musisz chwalić towar, ale bez przesady z tym.

 

Nie mam nic wspólnego ani z Cayinem, ani Ibasso i Shanling też nie. Nie chwalę też niczego specjalnie, bo w przeciwieństwie do większości spokojnie czekam, aż dotrze. Co najwyżej opieram się o dotychczasowe modele i przewiduję na tej podstawie co może być w nim fajnego. Trudno oceniać coś, czego na oczy się nie widziało, a tutaj można odnieść wrażenie, że kilka osób go już ma od dawna (albo Hiby R8, sam już się pogubiłem o czym mowa w tym wątku) :D 
Idealizowanie Sony też nie jest do końca zrozumiałe - potężne aktualizacje (po co, przecież jest dopracowany od a-z od premiery), często diametralnie zmieniające brzmienie, niewielka moc, czasem wręcz śmieszna (stąd i czas pracy na baterii). Cena zatem jeszcze mniej adekwatna do tego co oferuje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ten Shanling M8 bardzo się podoba (wizualnie i z opisu), i kibicuję żeby się okazał udanym playerkiem, bo jeśli chodzi o wykonanie sprzętu stacjonarnego Shanlinga to trudno się do czegokolwiek doczepić, a ileś lat temu sporo tego ściągałem z Chin - wszystko było bardzo solidnie wykonane i działało bez zarzutu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baele napisał:

A mi ten Shanling M8 bardzo się podoba (wizualnie i z opisu), i kibicuję żeby się okazał udanym playerkiem, bo jeśli chodzi o wykonanie sprzętu stacjonarnego Shanlinga to trudno się do czegokolwiek doczepić, a ileś lat temu sporo tego ściągałem z Chin - wszystko było bardzo solidnie wykonane i działało bez zarzutu.

 

Wiedząc co zrobili z "budżetowym" M6 i dalej z M6 Pro, jestem spokojny o jakość wykonania i brzmienie. Pytanie czy ktoś chce wydawać tyle kasy i potrzebuje tej klasy sprzętu. Pewnie sprzeda się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

 

Wiedząc co zrobili z "budżetowym" M6 i dalej z M6 Pro, jestem spokojny o jakość wykonania i brzmienie. Pytanie czy ktoś chce wydawać tyle kasy i potrzebuje tej klasy sprzętu. Pewnie sprzeda się dobrze.

Problemem jest to, że rynek jest bezlitosny i poniekąd wymusza na firmach puszczanie sprzętów z wyższych półek cenowych jako swoisty "pokaz mocy". Nikt nie jest na tyle głupi, żeby próbować cenowo gonić AK, bo to już by zakrawało o absurd, ale Shanling nie jest jedyną firmą, która w ostatnim czasie atakuje wysoką półkę DAPów. Tu przynajmniej jest pełna funkcjonalność, jest jakaś innowacja i ogólnie wygląda to na dość kompletny sprzęt. Wymienne gniazda, duża bateria, duża moc, duży ekran, otwarty android. Jeżeli w parze z tym idzie jakość dźwięku, a można spokojnie założyć, że będzie to dopracowany sprzęt pod tym kątem, to może to być jeden z najbardziej kompletnych DAPów na rynku dla tych, którzy są gotowi wydać na odtwarzacz grubszy hajs.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kibicuję Shanlingowi, jak się pojawi to tak naprawdę okaże się co jest wart. Patrząc na ostatnie wypusty, racz\ej powinno być dobrze. Fakt, bateria Sony trzyma bardzo długo, ale trzeba też wziąć pod uwagę że Sony poszło inną drogą jeśli chodzi o przetwornik więc nie ma się co dziwić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500 zł w przeliczeniu z $ trochę duży skok w porównaniu do m6 Pro. Szczególnie że u nas to nie będzie zapewne przeliczane 1 do 1 więc cena detaliczna będzie koło 7k a to już prawie 2x m6 pro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500 zł w przeliczeniu z $ trochę duży skok w porównaniu do m6 Pro. Szczególnie że u nas to nie będzie zapewne przeliczane 1 do 1 więc cena detaliczna będzie koło 7k a to już prawie 2x m6 pro ...
7,5k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ma_x_ym napisał:

7,5k.... 

wczoraj mnie taka myśl naszła, że w 2013 r. płaciłem za swojego MacBooka Pro mniej niż teraz kosztuje telefon tej samej firmy

w złą stronę zmierzamy ;)

To zobacz, ile teraz trzeba zapłacić za rzeczonego MacBooka Pro :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ma_x_ym napisał:

na szczęście mój #jeszczedobry :) 

 

Problemem jest to, że ogólnie ceny elektroniki użytkowej wystrzeliły w kosmos. trzy lata temu topowa płyta główna pod Ryzena kosztowała w granicach 2k pln, teraz są już dwa razy tak drogie, a jakoś nie mają dużo więcej "ficzerów".  Rynek się niestety zepsuł i trzeba to zwyczajnie zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, all999 napisał:
4 godziny temu, Jot R napisał:
[mention=42206]Mayster[/mention] wiadomo już coś o preorderze - kiedy i jaka cena? Widzę, że na zagranicznych stronach już pojawiają się oferty.
 

Gdzie są te oferty?

 

np. tutaj https://store.jaben.com/products/shanling-m8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jot R napisał:

Ile to naszych ciężkich złotych monet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wegiel21 napisał:

Ile to naszych ciężkich złotych monet?

u góry możesz zmienić sobie walutę na bardziej ludzką.

 

5 minut temu, all999 napisał:

Trochę daleko od nas :) Chińczycy już ponoć też sprzedają u siebie.

Dlatego pisałem, że na zagranicznych stronach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

https://store.jaben.com/products/shanling-m8

Shipping starts Early November 2020
Pre-order now and enjoy promotion for a limited period! 

 

To przecież są preordery. Niby na wysyłka na początku listopada,

ale wiadomo jak bywa z takimi akcjami ...

 

Wiem, że to preoreder, a o co ja pytałem?

 

17 godzin temu, Jot R napisał:

@Mayster wiadomo już coś o preorderze - kiedy i jaka cena? Widzę, że na zagranicznych stronach już pojawiają się oferty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności