Skocz do zawartości

Nowy Vtec/teclast T39 Nadchodzi!


Bulbbo

Rekomendowane odpowiedzi

...świeżutka jeszcze gorąca dostawa fotek najnowszego modelu VTec'a, bliźniaka Teclasta T39.

Dziś dostałem zdjęcia więc od razu zamieszczam wcelach poglądowych. Sporo było już napisane na temat Teclasta T39 ale postanowiłem umieścić kilka informacji, które zostały dziś potwierdzone u źródła.

Oficjalnie ten model będzie dostepny w ofercie VTec'a naprawdę już niedługo, może pod koniec przyszłego miesiąca :lol: !

 

SoC : TELECHIP TCC8200

Codec : WOLFSON WM8978G 2x 40 mW output power

Screen size : 2.4-inch touch screen 260,000 color QVGA resolution

Wersje 2GB /4GB /8GB /16GB, tak tak dostałem informację, że 16GB będzie dostępne!

Video format AVI/WMV (30 fps)

czas odtwarzania ponad 40 godzin

funkcja gier

Electronic Dictionary

Głośnik

Kalendarz

Music Format : MP3/WMA/FLAC/WAV ( na razie nie ma ogg )

Recording function

FM Tuner

Product Size : 81*47*11.5 mm

Battery Capacity : 1000 mAh LI Ion Battery

USB 2.0 high speed

 

Oczywiście produkt nie jest jeszcze gotowy, tak więc specyfikacja może jeszcze ulec zmianie.

ce7zxN9DKv6.jpg

ceb5kfqENiy6s.jpg

ceCVk7Mg5OQ.jpg

ceExpqisU2LM.jpg

cefADuVdjkPCc.jpg

ceH9nZrrFne0Q.jpg

ceHYhpGhXz9cc.jpg

ceiTguxCsFps2.jpg

ceJlRjy7qrlU2.jpg

ceKAmRJbTetxY.jpg

cem5aeamvwyTI.jpg

cenQ4YwaY2ZP2.jpg

ceQbbmahgAU.jpg

ceTJ5BLV9wb4Q.jpg

ceV3Wl9qibX4U.jpg

cewEa9D2d5Mmo.jpg

cexSQKj5qgF4Y.jpg

cey5DAd17Ky2Q.jpg

ceSyU400NjJYc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ron no z uwagi, na to, że Teclats nie ma prawie importerów w Europie to faktycznie by nie była... ale może VTec i jego linia "PRO" sprawią, że wersja 16GB trafi do Polski (a to, że nie będzie jej w Niemczech - ich strata ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się ustalić dostępna będzie wersja 16GB, nie wiem skąd informacja, że w europie ma być niedostępna, ponieważ oficjalnej dystrybucji Teclasta nie ma.

Ja mam zapewnienie, ze 16GB wersję będę mógł kupić, tak więc po testach okaże się kiedy nowy VTec będzie dostępny, w jakich pojemnościach i cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulbbo- wydaje mi się że T39 16GB bedziesz mógł sprowadzić dopiero jesienią. :)

 

 

Po prostu w tej chwili żadna firma wytwarzająca pamięci NAND nie ma w masowej produkcji

kosci większych niż 4GB , a do urządzeń tego typu więcej niż dwie pamięci i tak się "nie upchnie"

 

Samsung zapowiedział oficjalnie że produkcję i sprzedaż kości 16GB rozpocznie w drugiej

połowie sierpnia i to jest tak naprwdę pierwszy możliwy termin kiedy playery 16GB mogą

pojawic się na rynku.

 

Oczywiście konkurenci Samsunga mogą ubiec koreańską firmą i jako pierwsi wprowadzić do

produkcji podobne pamięci - ale zarówno Sandisk jak i Toshiba sami sprzedają portable playery

w dużych ilosciach ( Toshiba produkuje dla Microsoftu Zune ) - a o 16GB DAP-ach sygnowanych

przez jedną lub drugą firmę jest na razie cisza .

 

Chyba że to jakiś mniej znany producent NAND postanowił ubiec wszystkich dotychczsowych

krezusów rynkowych . :huh:

 

PS Napisałem powyższe zdanie - i pomyślałem o Hynixie , dotychczasowym dostawcy

pamięci Teclasta - ale na ich stronie najwiekszą oferowaną pamięcią NAND jest

16 Giga bitowa > a więc 4GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na ich stronie najwiekszą oferowaną pamięcią NAND jest

16 Giga bitowa > a więc 4GB

 

16 Gb to nie jest przypadkiem 2GB (8x mniej)?

 

WTD - miałbyś oczywiście rację gdyby stosowano kontrolery gdyby do tych kości

stosowano klasyczne kontrolery SLC ( Single-Level Cell ) które są "zero-jedynkowe"

rozrózniają tylko dwa poziomy napięcia : brak ładunku w bramce swobodnej oraz istnienie ładunku.

 

Ale firmy produkujące kości pamięci NAND od kilku lat oferują "sztuczkę" z podwajaniem

pamięci osiąganej dzięki zastosowaniu technologii MLC (Multi Level Cell)

Kontroler rozróznający dodatkowe stany napięcia (około 1/3 i około 2/3 maksymalnej wartości ładunku)

pozwala w jednej komórce zawrzeć zamiast jednego 2 bity informacji

 

Hynix podaje te 16Gb swoich pamięci dla kontrolera SLC , więc dla MLC taka "zagęszczona"

kość będzie miała 32Gb czyli 4GB.

 

Oczywiście kości z kontrolerami MLC sa znacznie wolniejsze i mniej niezawodne niż

te z NAND SLC- w dodatku ilość możliwych cykli zapisywania i kasowania jest w nich 10-krotnie

niższa . Ale dla playera MP 3 który żyje średnio pewnie tylko z dwa lata to i tak na pewno wystarczy. :)

 

Gorzej z prędkością transferu :unsure: : od dawna stosuje się tylko USB 2.0 , SoC-i portable

playerów są coraz szybsze , a my się dziwimy że transfer w nowych playerach flashowych

zamiast robić się coraz szybszy , odwrotnie robi się coraz wolniejszy. :( . Wszystko przez MLC.

 

Dla przykładu nowemu Zenowi Stone zmierzono właśnie na dniach skandalicznie niską

predkość transferu od 0.65MB/s do 1MB/s )

 

Oto do czego prowadzi bolszewicka metoda "dokwaterowywania " dodatkowych

bitów do istniejących komórek pamięci . :D

 

Przepraszam za ten ostatni żart ale przypomniało mi się "Psie serce" Bułhakowa

i porewolucyjne "komisje zageszczające" burżuazyjne mieszkania w Rosji . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim Bulbbo opisze nam swoje wrażenia z obcowania z nowym Teclastem T 39

możemy sobie obejrzeć zdjęciach z Chin , gdzie na ulicach Shanghaiu , Pekinu

czy Hong Kongu ozpoczeła się już wielka akcja promocyjna tego nowego playera . :)

 

Trochę zaintrygowała mnie kwestia jezykowa - jak widac na zdjęciach hasło reklamowe

kampanii "Touch Music " jest najwyrazniej stosowane także na wewnętrznym rynku chińskim . :D

 

2007521112136193.jpg

 

2007521112136337.jpg

 

2007521112136251.jpg2007521112137566.jpg

2007521112137792.jpg2007521112137237.jpg

2007521112137141.jpg2007521112137373.jpg

 

post-4-1180175132.jpg

 

post-4-1180174300.jpg

 

post-4-1180175482.jpg

 

post-4-1180175223.jpg

 

post-4-1180174253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiłem się nim chwilę i spodziewałem się czegoś dużo większego. Czas pracy jest mocno uzasadniony w tym momencie, bo D2 przy nim to jest gigant .. albo raczej grubas ;)

 

Menu działa sprawnie, choć pewnie w finalnej wersji już doszlifowali wiele spraw. Ale filmy odtwarzacze są sprawnie, nie miałem okazji zobaczyć jak wygląda czerń i coś z szybkiej akcji, ale generalnie na plus.

 

Zaskoczyło mnie to, że posiada głośniczek. Który w sumie jest, choć ja cały czas nie wiem po co w playerach głośniki? :)

 

Śmieszne jest boczne menu które jest zawsze dostępne. Jak ktoś ma za duże rączki, to może mieć problem bo gigantyczne to one nie są.

 

Odrazu dostaje się też zestaw jak, że niezbędny w odtwarzaczu audio-video, czyli organizer, kalendarz itp ;)

 

Oczywiście słuchać nie było czasu... więc tu się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiłem się nim chwilę i spodziewałem się czegoś dużo większego. Czas pracy jest mocno

uzasadniony w tym momencie, bo D2 przy nim to jest gigant .. albo raczej grubas

 

Z tej specyfikacji którą wkleił Bulbbo - nie wiem czy jest ona ostateczna -

wynikałoby że T 39 mimo małych wymiarów ma bardzo dużą pojemność

akumulatora > 1000 mAh.

 

Oczywiście to nie tak dużo jak Cowonie D2 (1600mAh ) , ale inne playery

o podobnych gabarytach jak T 39 mają akumulatory o mniejszej pojemności

> Clix 2 generacji 630 mAh , iPod Video 5 .5 generacji 30 GB 400 mAh

iPod Nano 2 generacji 300 mAh, Samsungi YP-Z5 i YP-K5 maja

akmulatory 820 mAh , YP-T9 - 740 mAh , ale najnowsze, bardzo cienkie

YP-K3 to już tylko 500 mAh.

 

Dlatego, zastrzegając że te 1000mAh jest prawdziwe , podawana maksymalna

autonomia T 39 - 40 godzin - może byc realna.

 

Zaskoczyło mnie to, że posiada głośniczek. Który w sumie jest, choć ja cały czas

nie wiem po co w playerach głośniki?

 

Też mnie to zastanawia . :D Może przy uzywaniu playera jako dyktafonu i pózniejszego

odsłuchu tego co nagralismy może nam się to jednak przydać ? Wtedy jakość "głośnika"

i tak nie ma większego znaczenia . Ważne że w ogóle coś słychać . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozmawialiśmy o autonomii wtedy i ma to zostać sprawdzone. T39 jest jednak cięższy niż np. T29 i to odczuwalnie, więc większa bateria może być realna.

 

Tak czy siak z tego co wiem T39 zobaczymy w Polsce już niedługo pod brednem VTec PRO i będzie to jedna z dwóch premier w najbliższym czasie. Wiec tak czy siak będzie okazja, żeby potestować sobie T39 osobiście... a z tego co wiem, to w VTec PRO mają być całkiem ciekawe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dalo sie umiescic pokrowce w standardzie!

Brawo Teclast -firma jak widac chce sie wybic korzystnie i to sie chwali

przynajmniej dbaja o klienta !

Wstyd reszta -czytaj iRiver,Cowon !

I prosze mi tu nie komentowac,ze "to przeciez rzadkosc" wiekszosc dodatkow to w firmach

-opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dalo sie umiescic pokrowce w standardzie!

Brawo Teclast -firma jak widac chce sie wybic korzystnie i to sie chwali

przynajmniej dbaja o klienta !

Wstyd reszta -czytaj iRiver,Cowon !

I prosze mi tu nie komentowac,ze "to przeciez rzadkosc" wiekszosc dodatkow to w firmach

-opcja

 

w T29 (czy tez VTec PRO MP640) też jest full opcja... i fajnie. Tylko idę o zakład, że jak już będą produkować to w takich ilościach jak iriver, czyli będą sprzedawać tyle co iriver to zaczną tnąć akcesoria, na któych będą chcieli zarabiać :) Przypomnę, że Cowon na początku też dodawał futerał itp.

 

 

 

Jednak widać silne inspiracje menu cowon'a.:) Jak mniemam w wersji finalnej nic się nie zmieniło w kwestii przycisków i tak jak było wcześniej mówione jest tylko jeden.

 

Według mnie to wynika z Telechipsa... sam szablon może być defoltowy... iriver nie skorzystał.. oni tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie złamać regulamin, ale wpisuje się bo chyba warto. Właśnie od znajomej dostałem materiał "bo może Cię zaciekawi". Czyli Pan prezes VEGA Technology w telewizji TOYA TV :)

 

 

Otóż w programie "TOYAnet" zaprezentowany zostały mCODY M20, VTec PRO MP640.. i VTec PRO ???? .. aka T39 ;) - klik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności