Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

GS1000e słuchałem na dziesięciu różnych torach i na każdym brzmiały jak słuchawki za max. 500zł.

O wypraszam sobie. Za 500 zł to już można mieć porządne słuchawki. Dt990, dt770, k612, k551, k550, m50x, hm5. :)

Jak dobrze być głuchym - każda z tych par potrafi dać mi pełnię szczęścia.

A teraz dają mi....nowonabyte ts671 - kurde, tyle dzwieku za 200 zl :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były wygrzane? :D

 

Ponoć symbol

 

Były wygrzane? :D

 

każdych Grado zawiera

 

Były wygrzane? :D

 

sugerowaną liczbę godzin wygrzewania. :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz miał mnóstwo godzin na liczniku, używałem go na sklepie jako porównanie dla klientów, żeby pokazać im jak słuchawki NIE POWINNY grać.

 

Edit : śmiali się prze okrutnie jak mówiłem im ile one kosztują...:)

Edytowane przez rev
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0006.jpg

 

DSC_0002.jpg

 

DSC_0013_2.jpg

 

 

Żaden królik nie przeżyje trzech granatów wprost do nory. Bo i nie ma sensu gonić trupa. Także dla mnie to już chyba koniec drogi na dobre.

Życzę tym samym wszystkim jeszcze goniącym powodzenia i rychłego złapania.

 

PS. Teraz czas na tor ;).

Fanboj!!!!! :) monotema(kg)tycznie.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhh...tyle pięknych AKG...zazdraszczam :D

 

 

Dziękuję. Myślałem jeszcze o K501, ale przyznam nie żałuję zakupu K500. Grają dokładnie tak jak wieść niosła. Do tego świetnie mi się to zgrywa z S16, która nie ma najmniejszych problemów z napędzeniem. Wszystkie egzemplarze udało się nabyć w stanie bardzo dobrym, zaś K1000 - w stanie niemal NOS.

 

Mała ściągawka dla ciekawości co jak gra:

  • K500 - szybkie, precyzyjne, lekkie brzmieniowo, z intymną i przepięknie bliską średnią oraz świetnym napowietrzeniem sceny. Lubią naciskać na zakres 2,4 - 6 kHz tak samo jak DFy, ale pod każdym względem jest to ich rozwinięcie oraz moim zdaniem progres na tle K601/612. W przestrzennej elektronice popisówka nie mniejsza niż z HD800.
  • K400 - bardziej matowe od K500, ale też nieco bardziej przyjazne i uniwersalne, troszkę cieplejsze na ich tle. Są osoby preferujące je na tle K500/501 za ich większą równość i koherentność. Ja należę jednak do tych mimo wszystko trochę bardziej doceniających 500-tki, ale mimo to naprawdę bardzo ciekawy model. Klasa wyżej od K240.
  • K1000 - bardzo przyjemny bas, choć do progu 40-50 Hz nie mają takiego łupnięcia, jak wiele konwencjonalnych modeli, kapitalna średnica - przestrzenna i namacalna jednocześnie w moim ustawieniu (drivery w zakresie 50% regulacji), mocno równa góra, która jedynie najbardziej ostateczne detale lubi oszczędzić i w ten sposób nie sprawiać wrażenia, że to prezentacja przedetalizowana czy jakkolwiek sztuczna. Dzięki temu to jedne z najbardziej neutralno-naturalnych słuchawek jakie miałem szczęście usłyszeć. Najlepsza jest w nich scena - w pełni konfigurowalna poprzez odchylenie driverów. Im mocniej odchylone, tym większa głębia sceny i "ucieczka" skupienia wokalu. Na jednej parze dzięki temu ma się zarówno możliwość adaptacji pod gatunki śpiewane, jak i przestrzenną elektronikę, bez konieczności posiadania np. dwóch par jednocześnie. Brzmienie konstrukcją na pierwszy rzut ucha podobne do K500, ale bardziej jako taki ogólny "pomysł na dźwięk". W rzeczywistości należy traktować je jako nie słuchawki, a headspeakery i krok pomiędzy światem kolumn, a słuchawek. Choć przyznać muszę nie jest to STAX - to osobna magia.

Część osób miała okazję posłuchać K1k jak widziałem na meetcie u Miłosza, także obserwacje powinny się z grubsza myślę zgadzać. Jedynie werdykt czy to dokładnie "to", czy też nie, może być różny, ale na tym polega cała ta zabawa w audio.

 

 

 

Fanboj!!!!! :) monotema(kg)tycznie.

 

W sumie to zatoczyłem koło - od AKG zaczynałem, na AKG skończyłem. Ale dlatego trzymam cały czas M220 PRO - można padami zrobić z nich kilka różnych sygnatur, zupełnie innych od wszystkich trzech par. I to ogromnie zdaje w praktyce egzamin, naprawdę. To one właśnie pozwalają mi kupić sprzęt po prostu pod własne preferencje. Tak jak lubię, tak jak chcę, tak jak mogę :).

 

Przede wszystkim jednak chciałem przypomnieć, że złapanie królika jednak jest możliwe i ganianie za droższym audio wcale nie musi być skazane na porażkę, gdy się wie czego chce.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz nie chce mi się babrać z tymi ich bloczkami ściągającymi ;). Obie pary K4/5 miały je praktycznie do wymiany w trybie natychmiastowym. Mocno powyciągane zębem czasu, przez co słuchawki były strasznie luźne - spadały mi z głowy. Na szczęście udało mi się je zregenerować po prostu rozbierając słuchawki i wymieniając zużyty materiał nowym. AKG wtapia je częściowo w bloczki, więc było trochę rzeźbienia, ale efekty są jak na zdjęciach: nic się nie zaciąga, nic nie spada, nic nie jest luźne, a wszystko wygląda w 100% fabrycznie. Prawdopodobnie nawet długość ściągaczy udało mi się dobrać na oko tak, jak AKG stosowało w tych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w jednej parze K501 to robiłem i fakt - są wtopione w jednym miejscu, co jest strasznym bólem w tyłku. Ale zrobiłem dwa supełki i jakoś dało radę, zadanie spełniało :)

Ja swój obecny egzemplarz k501 kupiłem NOS, gumki nowe i jeszcze dłuuuugo posłużą w oryginale (szczęściarz) :)

Daj znać jak będziesz chciał to Ci je wyśle na test porównawczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś @Evil w temacie sennheisera czy akg skrobnąć kiedyś kilka słów porównania K1000 i HD800? Zawsze byłem tych k1000 ciekaw. Szkoda tylko, że są tak trudno dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne. Ale ja mam takie skojarzenie, jakby ktoś tam pod maskownicę włożył iPoda ;)

 

Zamówiłem sobie stelaż do tła fotograficznego, także może w weekend będę mógł zrobić jeszcze ciekawsze ujęcia. Planuję recenzję wszystkich trzech modeli naturalnie u siebie. Jedynie nie wiem kiedy to nastąpi, ale zapewne w święta lub tuż po. Zastanawiam się też nad kolejnością publikacji, ale chyba zacznę od najniższego i wtedy na K1000 spokojnie kończąc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak grają SWS'y na padach od alpha dogów?

 

Ciepło, ale z mniejszą ilością powietrza. Ponieważ one mają motyw wymiany padów na krążkach na magnesach, więc można je wymieniać w 5 sekund w zależności od tego, co się chce akurat osiągnąć. Np. muzyka klasyczna fajniej wypada na welurach, ale już np. jazz w małych składach jest przyjemniejszy na Alpha Dogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności