Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co to znaczy że dla każdego brzmi słabo? Tu na forum jak swego czasu był hajp na DX3 Pro+, to polecali niemalże wszyscy (znowu generalizacja więc trochę nie fair) wśród nich byli tacy którzy bardzo krytycznie ogółem się wypowiadali co do agresywnego bądź co bądź "marketingu" społeczności ASR gdzie faktycznie w wielu miejscach na tamtejszym forum można było odnieść wrażenie, że znowu to idzie w drugą stronę, gdzie każdy kto coś napisał o "niepomierzonych" sprzętach albo takich które słabo wypadły w pomiarach to jest od razu głuchym snobem co się nie zna albo który jest pod wpływem audiofilskiego syndromu sztokholmskiego. 

 

Ja sam przerobiłem trochę tych Toppingów, miałem bądź mam dość drogie i nierzadko "czysto audiofilskie" sprzęty jak małoseryjne DIY czy inne polecane ale już markowe i owszem, Topping nie był dla mnie nigdy żadną rewolucją, ale trudno mi pisać że to nie gra -> bo w zasadzie wszystkie grają co najmniej dobrze, a taki set D30 Pro + A30 Pro to już bardzo dobrze ;) 

 

Oczywiście tak drogich klocków jak ten Envy to nie miałem i kto wie, może dopiero od takiego cacka czy innego Dejwa się zaczyna zabawa ;)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Undertaker napisał(a):

czy innego Dejwa się zaczyna zabawa ;)

Jakiś czas temu chłopaki z forum AS pastwili się nad Dave jaka to z niego budżetówka wyceniona na Hajend. Ekran z aliexpress, zasilanie z chińskiego gotowca, ale to nie istotne przeca, ważne jak gra i że Chord a nie metka urodzenia w czajna😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampowcow sluchalem ostatnio Lucarto 300B Songolo z Audeze LCD3. Bardzo dobrze brzmiacy wzmacniacz, niesamowita holografia i budowanie sceny plus naturalnosc, nasycenie. Zupelnie tez nieprzecietna kultura grania, gladkosc i spokoj w dzwieku. Najpierw trzeba by tego posluchac bo moze sie okazac ze ten Envy to wcale nie lepiej. Apropo DAVE to wlasnie ten ma na pokladzie swietny wzmacniacz sluchawkowy ktory wyroznia sie niesmowita przyciemniona oryginalna barwa. Stawiam dziurke tego Chorda ponad kazdy inny wzmacniacz do aluchawek jaki slyszalem. Nie ma duzo mocy ale do wiekszosci sluchawek styknie. Pieknie gra DAVE z sluchawkami.

Edytowane przez rudy1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Undertaker napisał(a):

Oczywiście tak drogich klocków jak ten Envy to nie miałem i kto wie, może dopiero od takiego cacka czy innego Dejwa się zaczyna zabawa ;)

Właśnie chodziło o tezę, że topping jest lepszy od wiele droższych sprzętów, bo ma niższe numerki. Zestawienie takiego a30 czy a90 do kilkukrotnie droższych wzmaków kompletnie innej topologii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampowcow sluchalem ostatnio Lucarto 300B Songolo z Audeze LCD3. Bardzo dobrze brzmiacy wzmacniacz, niesamowita holografia i budowanie sceny plus naturalnosc, nasycenie. Zupelnie tez nieprzecietna kultura grania, gladkosc i spokoj w dzwieku. Najpierw trzeba by tego posluchac bo moze sie okazac ze ten Envy to wcale nie lepiej. Apropo DAVE to wlasnie ten ma na pokladzie swietny wzmacniacz sluchawkowy ktory wyroznia sie niesmowita przyciemniona oryginalna barwa. Stawiam dziurke tego Chorda ponad kazdy inny wzmacniacz do aluchawek jaki slyszalem. Nie ma duzo mocy ale do wiekszosci sluchawek styknie. Pieknie gra DAVE z sluchawkami.
Ja stoję na stanowisku, że "realnie licząc koszt przygotowania/wytworzenia i cenę sprzedaży" to większość "High End Audio" - nie ma sensu, ALE DAVE gra IMHO znakomicie i gdybym miał wolne środki to już by u mnie stał
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, RIH napisał(a):

Ja stoję na stanowisku, że "realnie licząc koszt przygotowania/wytworzenia i cenę sprzedaży" to większość "High End Audio" - nie ma sensu, ALE DAVE gra IMHO znakomicie i gdybym miał wolne środki to już by u mnie stał emoji2.png

Mam podobnie. Z sluchawkami jest swietny. Takiej barwy nie slyszalem jeszcze. Jakby dopala brzmienie kazdym sluchawkom i zageszcza. Swietny DAC i super sluchawkowiec w gratisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kajetanjazz napisał(a):

Właśnie chodziło o tezę, że topping jest lepszy od wiele droższych sprzętów, bo ma niższe numerki. Zestawienie takiego a30 czy a90 do kilkukrotnie droższych wzmaków kompletnie innej topologii 

Pół żartem to pisałem a pół serio, ale proszę mi pokazać wzmacniacz z lepszymi cyferkami niż najlepszy Topping, bo na razie wychodzi, że Topping jest najlepszy i tyle :) Ja w sumie nie miałbym problemu z taką interpretacją, że obiektywnie czy tam na papierku Topping najlepiej performuje, ale dla kogoś na ucho jednak wzmacniacz X czy Y gra lepiej i choćby z tego powodu może być subiektywnie uznany za lepszy sprzęt. Wilcy syci i owce wyczilowane. 

 

Jak już w temacie jesteśmy lampowców to miałem tylko dwa: Citrone Tube DAC'a przez tydzień i wzmacniacz OTL GlassWare ACF2. Było nie było - oba DIY, choć Citrone zdaje się przez pewien czas to była po prostu manufaktura małoseryjna i chyba powstały kolejne rewizje, gdzieś nawet widziałem że coś się dalej działo ale już nie na forum. Nie wchodząc za bardzo w dygresje to oba sprzęty bardzo mi się podobały. Taki ACF2 wykonany przez BamboszKa to nawet grał bardzo czysto (przynajmniej na ucho) i jakościowo bardzo dobrze. Z tego co rozumiem lampowe sprzęty na pomiarach nie wypadają dobrze. 

 

Tylko audio to takie fajne hobby, w którym wzmacniacz słuchawkowy podświadomie ma zmieniać brzmienie i "grać" bo jak się podepnie te niby zrobione "zgodnie ze sztuką" do daka i nie słychać różnicy to ma się wrażenie rozczarowania :D

20 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Za to też się płaci. 😅

Ale widać niewystarczająco bo geniusz Czordowski był na tyle sprytny, żeby nie dać odpowiedniej mocy na słuchawki z tego co rozumiem, przynajmniej niektóre :D Jeszcze by się okazało że jakby mu dołożyć "wzmacniacz zrobiony zgodnie ze sztukią" to barwa i czar prysłyby niby pryszcz z czoła napalonego audiofila który dopiero wchodzi w to piękne hobby z nadzieją na znalezienie swojego brzmienia. Swoją drogą takie były hajpy na Mojusie, że mało kto zauważył (kilka osób chyba) jak te cacka (chyba obie generacje) pięknie pykają w słuchawki po rozładowaniu baterii, która przynajmniej w pierwszej gence trzymała tyle co kot przyniósł. A tak się Bursonom obrywało :) Kiedy w audio pykać każdy może, jak mawiał klasyk. 

 

@dj1978wychodzi na to że po prostu tego hobby nie ma co brać na poważnie, tylko trza się cieszyć z tego że coś tam się słyszy i tyle :D

 

"Każden jeden niech będzie uszczęśliwion przez audio-wybawiciela swego"

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem na PW, tylko najtrudniejsze słuchawki nie dają rady. Ja bym nie podpinał mu Abyssów czy Susvar, ale z każdymi przeciętnie trudnymi do napędzenia radzi sobie wysmienicie. A takich przeciętnych jest najwięcej. Planary też daje radę, takze spokojnie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rudy1997 napisał(a):

Tak jak Ci pisałem na PW, tylko najtrudniejsze słuchawki nie dają rady. Ja bym nie podpinał mu Abyssów czy Susvar, ale z każdymi przeciętnie trudnymi do napędzenia radzi sobie wysmienicie. A takich przeciętnych jest najwięcej. Planary też daje radę, takze spokojnie :) 

Dave?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem na PW, tylko najtrudniejsze słuchawki nie dają rady. Ja bym nie podpinał mu Abyssów czy Susvar, ale z każdymi przeciętnie trudnymi do napędzenia radzi sobie wysmienicie. A takich przeciętnych jest najwięcej. Planary też daje radę, takze spokojnie  

A wystarczy zmienić zasilanie na liniowe jak w większości DACów Chorda i nawet Susvary zagrają, wprawdzie jak płyta cicho nagrana to może trochę brakować.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waski napisał(a):

Dave?

Tak.

37 minut temu, saudio napisał(a):


A wystarczy zmienić zasilanie na liniowe jak w większości DACów Chorda i nawet Susvary zagrają, wprawdzie jak płyta cicho nagrana to może trochę brakować.

Zmienilem teraz zasilanie na liniowy zasilacz i poprawa jest mocno slyszalna. Daveowi zapinales jeszcze jakies osobne zasilanie? On ma wyjscie na zwykly kabel od razu do listwy albo do kondycjonera. Ja slyszalem go wpietego jakas gruba solidna sieciowka w listwe ktora przypominala bardziej jakis konducjoner. Nie pamietam nawet co to bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rudy1997 napisał(a):

Tak.

Zmienilem teraz zasilanie na liniowy zasilacz i poprawa jest mocno slyszalna. Daveowi zapinales jeszcze jakies osobne zasilanie? On ma wyjscie na zwykly kabel od razu do listwy albo do kondycjonera. Ja slyszalem go wpietego jakas gruba solidna sieciowka w listwe ktora przypominala bardziej jakis konducjoner. Nie pamietam nawet co to bylo.

Jest kilka opcji:

https://www.custom-hifi-cables.co.uk/dc4-arc6-dc4-psu-for-chord-dave-dac

https://www.faradpowersupplies.com/product/dc-cable/level-2-silver-chord-dave-modification-assembly-80cm-gx16-4-to-molex-connector/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 20:30, bakus1233 napisał(a):

Jakbyś je ocenił brzmieniowo na tle Airpods Max? 

Bathysy grają jaśniej, klarownie, szczególnie wysokie tony. Większa scena na szerokość, ale gorzej z głębią. Wyższa szczegółowość. AirPods Max grają przy Bathysa jak za lekką kotarą, dźwięk gęsty, w obu bas schodzi bardzo nisko, wręcz tektonicznie i potrafi "kopnąć". Bas Bathysów lepiej oddaje brzmienie kontrabasu. Generalnie żywe instrumenty ciekawiej wybrzmiewają w Focalach. Scena ciekawsza w Airpodsach, ale ja nie lubię szerokiej sceny, wolę granie w głąb. Ciche dźwięki, w tym tło, w Maxach cofnięte, w Focalach zdecydowanie bardziej słyszalne i wysunięte do przodu. Pogłos zdecydowanie na korzyść Bathysów. Co ciekawe, jak nie porównywałem z Maxami, to Bathysy wydawały się grać gęstym, nasyconym, cofniętym dźwiękiem :) Bathysy to lepsze słuchawki. 

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale ja i tak ostatnio w domu używałem głównie MESTów, a poza domem do komunikacji miejskiej potrzebowałem słuchawek z lepszym ANC stąd zamiana Focali na AirPods Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 Bathysy to lepsze słuchawki. 


Nie znalazłem nikogo przy zdrowych zmysłach kto miał by inne wnioski.

Ale nie da sie ukryc, że airpodsy mają lepsze anc tudzież - co mnie za każdym razem rozwala jako gościa po drugiej stronie telefonu - genialnie wycinają dźwięki otoczenia przy rozmowach, co zdecydowanie stawia je na uprzywilejowanej pozycji jako słuchawki do biura. No i są rozpoznawalne, więc jeśli słuchanie muzyki nie jest najważniejsze, mogą być lepszym wyborem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. AirPodsy użytkowo są genialne. Powinny być wzorem dla wszystkich producentów tego typu słuchawek. Np. zastanawia mnie, dlaczego jak zdejmuję Bathysy z głowy, to one cały czas grają... 

Dodatkowo, aby wykorzystać potencjał Bathysów przy połączeniu z McBookiem kupiłem nadajnik Bluetooth Creative USB BT-W5. Jest różnica, może nie jakaś powalająca, ale jest. Takie maleństwo, 200 PLN, a gra :) 

 

IMG_1246.jpeg

IMG_1235.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj weź. Od razu szmatę.
Jeśli się przyjmie do wiadomości, że Apple nie robi sprzętu dla ludzi którzy chcą na nim przede wszystkim słuchać muzyki w najwyższej możliwej jakości, to serio można docenić ich inwencję. 90% użytkowników nie zauważy różnicy w jakości, a nawet jeśli zauważy to nie będzie ona dla nich istotna.
Każdemu wg potrzeb. Skoro nie mierzi nas dyskutowanie o pchełkach, to dlaczego mamy wieszać psy na apple? Z powodu ceny? Przecież relacja jakosc/cena bywa znacznie bardziej absurdalna w okolicach hi-endu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Creative USB BT-W5. Jest różnica, może nie jakaś powalająca, ale jest. Takie maleństwo, 200 PLN, a gra :) 

Właśnie wczoraj dokupiłem drugiego pod konsolę co by nie przepinać się między stacjonarką. Z W5 w końcu BT działa na Windowsie tak jak powienien i bez kombinacji jest AptX HD/LL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności