Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Inny kolega, P. Ryka dodaje nawet info o tym, że musi lecieć odpowiednia muzyka bo inaczej można źle wygrzać słuchawki. Także wiele pułapek czeka, trzeba być czujnym.

 

Długie wygrzewanie bez przerwy jestem jeszcze w stanie sobie uzasadnić, że może uszkodzić jakoś słuchawki, ale moja naiwność ma pewne granice:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BearPL napisał(a):

Długie wygrzewanie bez przerwy jestem jeszcze w stanie sobie uzasadnić, że może uszkodzić jakoś słuchawki

Prędzej słuch. Bo wygrzewanie to w największej części przypadków przyzwyczajanie się mózgu do nowej sygnatury i dopasowywanie padów do kształtu głowy.

 

2 minuty temu, BearPL napisał(a):

moja naiwność ma pewne granice:D 

A wielu innych nie ma ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Inny kolega, P. Ryka dodaje nawet info o tym, że musi lecieć odpowiednia muzyka bo inaczej można źle wygrzać słuchawki. Także wiele pułapek czeka, trzeba być czujnym.

 

Czujność to podstawa ;)

 

Swoją drogą, chciałbym kiedyś usiąść przy flaszce z P. Ryką i tak pogadać luźno o audio. Ciekawe gdzie by ta rozmowa zabrnęła - sądząc po stylu jego recenzji, to moglibyśmy odlecieć co najmniej na Marsa 🚀

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danek_ napisał(a):

Też to będę rozważał, jeśli będzie mi faktycznie brakowało mocy. Bo i będę chciał wspominane wcześniej HE1000SE z niego słuchać. Ale wszystko po kolei

Na samym hugo2 nie uważałem, że he1000se były dobrze napędzone. Dodanie osobnego wzmaka zmieniało je całkowicie. I nie wiem czy o moc chodzi, bo na takim WA8 co ma jej jeszcze mniej i tak zyskiwały życia oraz dynamiki. Ale to zupełnie inna topologia wzmocnienia 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Prędzej słuch. Bo wygrzewanie to w największej części przypadków przyzwyczajanie się mózgu do nowej sygnatury i dopasowywanie padów do kształtu głowy.

Podchodziłem do tego sceptycznie, Staram się nie wyrażać opinii, które sam nie sprawdzę, ale mam przypadek z Crosszone CZ-1 , które nagle drastycznie zmieniły się na plus , więc za ten efekt "obwiniam" to tajemnicze wygrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venusy z mojo2 grają całkiem przyjemnie. Jest mniejsza scena względem Hiby r6 new, trochę mniej detali, gorszy atak i przejrzystość, ale przez to dźwięk jest łagodniejszy. Ogólnie przyjemna barwa wokali na tym mojo2. Bardzo muzykalny przekaz. Podoba mi się:) 

Edytowane przez BearPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kajetanjazz napisał(a):

Na samym hugo2 nie uważałem, że he1000se były dobrze napędzone. Dodanie osobnego wzmaka zmieniało je całkowicie. I nie wiem czy o moc chodzi, bo na takim WA8 co ma jej jeszcze mniej i tak zyskiwały życia oraz dynamiki. Ale to zupełnie inna topologia wzmocnienia 

I tak dochodzimy do fundamentalnej konkluzji, że nieważna moc, ważne żeby urządzenia do siebie pasowały. Inna sprawa że połączenie sprzętu X i Y może dla jednego być super synergią, a dla drugiego przeciętnym połączeniem.

3 godziny temu, BearPL napisał(a):

Podchodziłem do tego sceptycznie, Staram się nie wyrażać opinii, które sam nie sprawdzę, ale mam przypadek z Crosszone CZ-1 , które nagle drastycznie zmieniły się na plus , więc za ten efekt "obwiniam" to tajemnicze wygrzewanie.

Im bardziej różnie słuchawki brzmią od tego co miałeś wcześniej, tym bardziej intensywnie i długo musisz się przyzwyczajać do nowego dźwięku. Wygrzewanie to doskonała wymówka, ale w rzeczywistości to mózg ma tak ogromnie adaptuje się do różnych rzeczy i zmienia ich percepcję po czasie.
Interesowałem się kiedyś tym tematem z punktu widzenia nauki, czyli choćby pomiarów FR + THD+N, ale też rozważania z punktu widzenia projektowania słuchawek i konkluzje, to że po wyjęciu z pudełka vs po 300h zawsze były identyczne jak wariacja związana ze zdjęciem i założeniem słuchawek ponownie (małe różnice na 10kHz+). I testowane na GRAS 43AG jak i na innych HATS, np: HMS II 3. Wszędzie te same rezultaty.

5 godzin temu, Dirian napisał(a):

 

Czujność to podstawa ;)

 

Swoją drogą, chciałbym kiedyś usiąść przy flaszce z P. Ryką i tak pogadać luźno o audio. Ciekawe gdzie by ta rozmowa zabrnęła - sądząc po stylu jego recenzji, to moglibyśmy odlecieć co najmniej na Marsa 🚀

 

Te recenzje lubię czytać czasami dla poprawy humoru, jak chcę sobie poczytać o jakiś absurdach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał(a):

Szukałem, testowałem i chyba znalazłem 😊

Brawo, jeden z lepszych dongli premium, a chyba najbardziej niedoceniany. Niewiele osób poświęciło mu na tyle dużo czasu, żeby się na nim poznać.

Mój stały punkt w odsłuchach sprzętu. Odsłuchaj też sobie go linka, również wart uwagi.

Edytowane przez chico99
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, blackromek napisał(a):

Jakiś namiar na wymieniony portal

https://www.audio-holic.pl/ 

 

Wiele kwestii wydaje się był kontrowersyjnych. Ja też ślepo we wszystko nie wierzę, ale jak posłuchałem jak gra Zestaw A, to się okazuje, że jest to znacznie lepszy dźwięk niż topowe urządzenia jakich miałem okazję słuchać i może nad niektórymi trzeba się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, side napisał(a):

 

Jak Ci nie podejdzie, czyli będzie mało warte, chętnie odkupię :)

 

 

Przejściówka robi robotę - zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pioj napisał(a):

I tak dochodzimy do fundamentalnej konkluzji, że nieważna moc, ważne żeby urządzenia do siebie pasowały. Inna sprawa że połączenie sprzętu X i Y może dla jednego być super synergią, a dla drugiego przeciętnym połączeniem.

Bardzo dalekoidące wnioski. Zupełnie niezgodne z moimi doswiadczeniami. Synergia to jedno a zapotrzebowanie na prąd to co innego. 

 

 

 

7 godzin temu, Pioj napisał(a):

Wygrzewanie to doskonała wymówka, ale w rzeczywistości to mózg ma tak ogromnie adaptuje się do różnych rzeczy i zmienia ich percepcję po czasie.
Interesowałem się kiedyś tym tematem z punktu widzenia nauki, czyli choćby pomiarów FR + THD+N, ale też rozważania z punktu widzenia projektowania słuchawek i konkluzje, to że po wyjęciu z pudełka vs po 300h zawsze były identyczne jak wariacja związana ze zdjęciem i założeniem słuchawek ponownie (małe różnice na 10kHz+). I testowane na GRAS 43AG jak i na innych HATS, np: HMS II 3. Wszędzie te same rezultaty.

Te recenzje lubię czytać czasami dla poprawy humoru, jak chcę sobie poczytać o jakiś absurdach :)

 

Nie jestem inżynierem, żeby określić czy takie badania są miarodajne, dlatego nawet się nie silę na szukanie odpowiedzi w internecie. Jeśli pomiary byłyby przeprowadzone niepoprawnie lub coś by pominięto to nie byłbym w stanie tego zauważyć.

 

Jak będę miał kiedyś możliwość posłuchania drugiego egzemplarza nowego CZ-1 to wtedy będę mógł potwierdzić swoją tezę na temat wygrzewania.

 

Finalnie słucham uszami więc decydującym jest dla mnie czy coś słyszę czy nie. Z adaptacji mózgu do dźwięku i autosugestii doskonale zdaję sobie sprawę. Zdarzało mi się słyszeć różnicę w kablach, gdzie niby tej różnicy być nie powinno a nie słyszeć różnic we wzmacniaczach, gdzie powinna być łatwa do wychwycenia. Kto inny może mieć inne doświadczenia ale zupełnie mnie to nie interesuje, bo na końcu to jest sprzęt na którym tylko ja słucham muzyki i to mi mi musi się podobać. Mam podejście takie, że jak coś testuję to różnica ma być zauważalna. Jeśli nie potrafię nazwać tego co się zmienia to jest szansa, że mi się tylko wydaje. Nie chcę wchodzić w dyskusję na temat pomiarów. Przedstawiłem moje zdanie. NIkogo nie staram się przekonać do swoich racji. Uważam, że podstawa to samemu czegoś doświadczyć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie na odsłuch ale zostać musiał. Co ostatnio rzadko się zdarza, bo mocno ograniczyłem zakupy.
Obowiązkowo do przerobienia, być może kupienia, dla wszystkich lubiących ten rodzaj sprzętu.
U mnie, będzie stanowił pewną pozycję w niemałej już kolekcji dongli.
ua4.thumb.jpg.9433541c44be0dde1bc92858b154b42a.jpg
Jaka to jest barwa dźwięku w Twojej ocenie - zimny, neutralny czy ciepły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RIH napisał(a):
2 godziny temu, chico99 napisał(a):
Trafił do mnie na odsłuch ale zostać musiał. Co ostatnio rzadko się zdarza, bo mocno ograniczyłem zakupy.
Obowiązkowo do przerobienia, być może kupienia, dla wszystkich lubiących ten rodzaj sprzętu.
U mnie, będzie stanowił pewną pozycję w niemałej już kolekcji dongli.
ua4.thumb.jpg.9433541c44be0dde1bc92858b154b42a.jpg

Jaka to jest barwa dźwięku w Twojej ocenie - zimny, neutralny czy ciepły?

 

Poprosimy o porównanie do innych dongli na akm,cs,sabre

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RIH napisał(a):

Jaka to jest barwa dźwięku w Twojej ocenie - zimny, neutralny czy ciepły?

Zimny absolutnie nie. Neutralny, z domieszką ciepełka i muzykalności. Napisałem o nim trochę w wątku o donglach.

4 godziny temu, kuman napisał(a):

 

Poprosimy o porównanie do innych dongli na akm,cs,sabre

dzieki

Jestem zdania, że sygnaturę sprzętu, w większości, tworzy zastosowany wzmacniacz.

Oczywiście układ dac też ma znaczenie, a raczej jego implementacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka stara, przypomniałem ja sobie wczoraj z Tidala i tak mi podeszła  że spojrzałem na półkę a tu tylko stare CDRy z czasów działania isty Moo. No to kupiłem z Amazonu Limited Edition z dwoma bonusami (dwa dodatkowe tracki).

Szkoda że robią już tylko digipacki a nie te duże pudła plastikowe...

pol_pm_Schulze-Klaus-Dziekuje-Poland-Live-83-52139_1.jpg

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

Muzyka stara, przypomniałem ja sobie wczoraj z Tidala i tak mi podeszła  że spojrzałem na półkę a tu tylko stare CDRy z czasów działania isty Moo. No to kupiłem z Amazonu Limited Edition z dwoma bonusami (dwa dodatkowe tracki).

Szkoda że robią już tylko digipacki a nie te duże pudła plastikowe...

pol_pm_Schulze-Klaus-Dziekuje-Poland-Live-83-52139_1.jpg

Podchodzi pod Jean Michaelle Jarre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Podchodzi pod Jean Michaelle Jarre

No , moim zdaniem Schulze nie gra tak jak Jarre. W tych czasach jego i Tangerine Dream określano jako "rock elektroniczny" , Jarre to raczej el muzyka.

Schulze to częściowo Szkoła Berlińska ale sięgał szerzej, fascynowała go także elektroniczna opera i balet. 

Zmarł w 2022. Od kilku lat z powodu dializ nie koncertował.

 

Przy okazji - Jarre to Jean-Michel :)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xenofont napisał(a):

image.jpeg.c2bd889b315d2f3166057b23b7ad592d.jpeg

 

Co prawda nie zakup, ale w końcu sobie wystrugałem z jesiona porządny wieszak, więc się pochwalę. 

 

O kurde, a co to za wielgaśne padziory masz na grado? Jak to razem gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zielinskitomasz napisał(a):

Świeżynka...5f897e61f62976f3be3d5eba46678ee6.jpg762d5fcb6bfa00b84475d1b988b67fac.jpg0c48fb86f490ea219394668d5cf85d42.jpg01c56de8d2591afb96150ab15a998c95.jpg

Na czym to można słuchać w pełnej rozdzielczości i gdzie kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności