Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, _raza_ napisał(a):

Uwierz, że nie. Rozumie ,że wszyscy koledzy te słuchawki kupili, słuchali i na tej podstawie piszą posty.

Ja nie piszę, że są złe, lecz teza, że wykonane z lepszych materiałów od tych za ponad 10 tysi jest odważna. 😅. Mam w domu takie np. AWKT na kablu w podobnej cenie i tu drewno selekcjonowane (paskowany heban Kokutan), skóra, idealne spasowanie. Jakie są lepsze materiały w tych mydelniczkach ? Może o czymś nie wiem. Życzę zadowolenia ze sprzętu.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Ja nie piszę, że są złe, lecz teza, że wykonane z lepszych materiałów od tych za ponad 10 tysi jest odważna. 😅. Mam w domu takie np. AWKT na kablu w podobnej cenie i tu drewno selekcjonowane (paskowany heban Kokutan), skóra, idealne spasowanie. Jakie są tam lepsze materiały w tych mydelniczkach ? Może o czymś nie wiem. Życzę zadowolenia ze sprzętu.

Ale ja nie napisałem, że od każdych.  Jednak grado, hifiman a nawet sennheiser może się schować przy airpods max, a z pewnością jest więcej takich przykładów wśród droższych słuchawek. 

1 minutę temu, Pioj napisał(a):

Pewnie przedmówcom chodziło że mniej awaryjne niż różne drogie planary, np: hifimany

Tego akurat nie jestem pewny xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Ja nie mowię, że są złe, ale teza, że lwykonane z lepszych materiałów od tych za ponad 10 tysi jest odważna. 😅. Mam w domu takie np. AWKT w podobnej cenie i tu drewno selekcjonowane (paskowany heban Kokutan), skóra, idealne spasowanie. Jakie są tam lepsze materiały w tych mydelniczkach ? Może o czymś nie wiem. Życzę zadowolenia ze sprzętu.

AT zawsze, z tych co ja posiadałem, były super wykonane, ale i Maxy są super - PX8 to też klasa materiały. Też życzę zadowolenia ze sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

grado, hifiman a nawet sennheiser

Mogę się zgodzić bo konkurenci rzeczywiście odpowiednio dobrani do rywalizacji z Maksikiem 😀

Godzinę temu, _raza_ napisał(a):

AT zawsze, z tych co ja posiadałem, były super wykonane, ale i Maxy są super - PX8 to też klasa materiały. Też życzę zadowolenia ze sprzętu.

Dziękuję. Moż też sobie kiedyś kupię te Airmaxy, kto wie. Pozdrowienia. 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pioj napisał(a):

Pewnie przedmówcom chodziło że mniej awaryjne niż różne drogie planary, np: hifimany


Tak się od dłuższego czasu zastanawiam skąd się wzięła ta opinia odnośnie awaryjności droższych modeli HiFiman’a oraz w jaki sposób została zweryfikowana i potwierdzona? Można gdzieś znaleźć jakieś statystyki mówiące o tej skali problemu? Ciekawi mnie to bo wielu ludzi jak mantrę to powtarza, rozpisując się o tym w internecie, często nawet nie mając okazji potrzymać tych modeli w dłoni nie mówiąc już o ich posłuchaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LuQi napisał(a):


Tak się od dłuższego czasu zastanawiam skąd się wzięła ta opinia odnośnie awaryjności droższych modeli HiFiman’a oraz w jaki sposób została zweryfikowana i potwierdzona? Można gdzieś znaleźć jakieś statystyki mówiące o tej skali problemu? Ciekawi mnie to bo wielu ludzi jak mantrę to powtarza, rozpisując się o tym w internecie, często nawet nie mając okazji potrzymać tych modeli w dłoni nie mówiąc już o ich posłuchaniu. 

Mi HEKse działały jak marzenie, ale znam kilka osób co nawet więcej niż raz miały wymieniane susvary. Na sprzedaż też nie raz się widzi nowe hifimany z wymiany z wadliwej sztuki. Statystyk nie znam, ale widzi się to częściej niż u innych marek + no są „delikatnie” wykonane 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Mi HEKse działały jak marzenie, ale znam kilka osób co nawet więcej niż raz miały wymieniane susvary. Na sprzedaż też nie raz się widzi nowe hifimany z wymiany z wadliwej sztuki. Statystyk nie znam, ale widzi się to częściej niż u innych marek + no są „delikatnie” wykonane 


Jasne, wadliwe egzemplarze czy takie które uległy awarii pewnie zdarzają się u każdego producenta i to jest nieuniknione. Wydaje mi się natomiast, że to magiczne „częściej” jest związane z tym kto, gdzie i kiedy o tym mówi, a jeszcze bardziej kto to dalej powtarza jako informację zasłyszaną. Mega mnie ciekawi jak by wyglądały takie rzetelne statystyki, których oczywiście albo nikt nie prowadzi, albo nigdy nie udostępni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jasne, wadliwe egzemplarze czy takie które uległy awarii pewnie zdarzają się u każdego producenta i to jest nieuniknione. Wydaje mi się natomiast, że to magiczne „częściej” jest związane z tym kto, gdzie i kiedy o tym mówi, a jeszcze bardziej kto to dalej powtarza jako informację zasłyszaną. Mega mnie ciekawi jak by wyglądały takie rzetelne statystyki, których oczywiście albo nikt nie prowadzi, albo nigdy nie udostępni. 
Nikt nigdy nie udostępni rzetelnych, bo przy pewnym poziomie zarobków - Twój czas jest cenniejszy niż zysk z ubiegania się o zwrot/reklamację.
Wtedy ludzie machają ręką i nie biegają po pocztach, nie wymieniają dziesiątek maili itp.
I na tym sporo zyskują "audiofilskie firmy" - bo sporo osób ma taką stawkę za godzinę, że dni ubiegania się o reklamację - to strata większa niż topowe słuchawki
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LuQi napisał(a):


Jasne, wadliwe egzemplarze czy takie które uległy awarii pewnie zdarzają się u każdego producenta i to jest nieuniknione. Wydaje mi się natomiast, że to magiczne „częściej” jest związane z tym kto, gdzie i kiedy o tym mówi, a jeszcze bardziej kto to dalej powtarza jako informację zasłyszaną. Mega mnie ciekawi jak by wyglądały takie rzetelne statystyki, których oczywiście albo nikt nie prowadzi, albo nigdy nie udostępni. 

Dlatego mówię o większej częstotliwości wadliwych egzemplarzy u hifimana. Ich polityka bezproblemowego przysyłania nowych par nie bierze się z pogłosek tylko doświadczeń z pierwszych rąk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sheffunio napisał(a):

Racja, nacisk na pady jest spory ale w tym przypadku jest ok, co do drugiej opcji to mam obawy czy nie sięgał bym po te "stojaki" częściej niż po słuchawki 😉

IMG_20240104_104949143.jpg

Ja już mam dosyć sporą kolekcję butelkowych stojaków. Muszę przyznać że litrowe grubsze szkło, cięższe i dłużej można się delektować statywem po opróżnieniu jak i ustawieniu na półeczce. Jak whisky Bill's opróżnie to mogę powiedzieć że stojak jest cieńszy bo butelka dłuższa 1L ale Absolut vodka szwedzka lepsza bo nie koloryzowana i mniejsza ale dobrze pasuję. Korek ma grubszy. Widzę z tyłu Hugo Boss a z przodu to pewnie coś mocniejszego.

To ten co nie działa Dac.

IMG_20240104_163032.jpg

IMG_20240104_163019.jpg

Próbowałem otworzyć ale chyba tył klejony i tylko ładuję się bateria. Nie startuję ani nie można zresetować.

Ten działa ale wysłali mi nie ten co zamówiłem.

IMG_20240104_163214.jpg

To jest Hiby.

Długo na niego czekałem.

Teraz tutaj takie biedaki że każdą przesyłkę kontrolują żeby kasę z człowieka zedrzeć.

IMG_20240104_164132.jpg

IMG_20240104_163111.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione z ciekawości ( nie potrzebuje otwartych słuchawek ) He400s ver1 na aliexpress , po tym jak na jakiejś recenzji, przeczytałem że użytkownik wolał 400s od Susvara w niektórych utworach Na teraz bardziej serio, jak za nie całe 270 zł, naprawdę fajne. 
IMG20240103163753.thumb.jpg.1bcfd1651b86bdd81e1a80d3ba072fde.jpg
400s czy 400se?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radzik55 napisał(a):

Dzięki , już poprawiam , 400se :)

400se mam i cenię. Po 2 godzinach bolą mnie uszy.

https://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality

to test słuchawkowy. Kto zdał?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

400se mam i cenię. Po 2 godzinach bolą mnie uszy.

https://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality

to test słuchawkowy. Kto zdał?

Oblałem😄 2/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczonym po robocie, w głowie szumi od alko... dam sobie spokój dziś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne.
Dałem ciała na Katy Perry i na Jayu Z, podejrzewam ze dlatego ze 1. to ****iana muzyka, zwłaszcza pan Z i 2. nie jestem obsłuchany w niej. Ale u Susan Vega różnica była kolosalna, skompresowany wokal miał te typowe kanciaste krawędzie, w Coldplay blachy od razu pokazały impostorów, w Mozarcie głównie barwa smyczków pomogła, podobnie było z Neilem Youngiem. Ale tu było najtrudniej.
U rapsola wszystko brzmiało dla mnie jak kiepskie mp3, a u Katy Perry… Nie wiem, trudno powiedzieć. Nadal nie słyszę różnicy.
Dla mnie wniosek jest prosty: usłyszysz, jeśli jesteś osłuchany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafacio napisał(a):

ceny za różnice nie mające żadnego znaczenia, będące bardziej autosugestia

Ceny czego? Bo w teście jest jedynie porównywana częstotliwość próbkowania pliku zakładam, a to jest jedynie po stronie platform z muzyką. W Apple Music np nic się nie płaci żeby mieć „wyższą jakość”. W jednych utworach ciężko usłyszeć różnicę, w innych jest ona duża 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformy tez maja ceny ;)
I prestiż. Jedne większy, na przykład ta z japkiem, a inne mniejszy, na przykład spotify. A taki Quobuz to już w ogóle wypas, bo niszowy i od razu lepiej słychać ;)
Ja tam nie słyszę różnicy między jakością cd z pliku i quobuza, ale już różnice między spotify a cd, na muzyce która znam, owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ja, ale nie zwracam na to uwagi. Używam apple music bo jest najtańsze i najwygodniejsze. Porównywałem z Qobuz i te same „jakości” brzmiały dokładnie tak samo. Robiłem też ślepy test tego samego utworu co akurat na Qobuz był 192khz, a AM w 96. Różnica nieduża ale wyczuwalna w 100% przypadków 

2 godziny temu, marco-polo napisał(a):

Co do tego testu, to klasycznie z takimi stronami problem jest że nasze urządzenia z androidem, windowsem, macOS resamplują dane z takiej przeglądarki i nie jest to to samo co jest zamieszczone na stronie. Dane nie idą prosto do daca. Sprawdziłem ten test na iPadzie, każdy pojedynczy kawałek jest 16bit. Co do sample rate dokładnie nie mam jak sprawdzić, ale nic nie jest powyżej 44.1khz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności