Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.09.2023 o 18:05, Dirian napisał(a):

 

Góra nie kuje po uszach z tym donglem? ;) 

@Dirian Miałem okazję dziś posłuchać trochę z DC04 Pro i moim zdaniem zgrywają całkiem dobrze. Nie odczułem nadmiernej ostrości w górze pasma. Niestety odkryłem inny mankament iBasso, który opisałem w poniższym wątku. 🫤

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Wiem, kuna wiem. Poluję, ale chyba w złej audio żungli- „ 10” mają 2 armatury i podobno grają w tej samej szkole AT tylko lepiej. 😊Masz na sprzedaż? Biere. 😊

 

Kiedyś miałem, i to za bardzo dobrą cenę, ale wtedy u nas na forum nie było zainteresowania, wziął kolega z Niemiec ;)

 

O CK9 nie wiem nic, ale CK10 polecam z całego serca, nie bez powodu słuchawki wręcz kultowe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dj.licha napisał(a):

Taki zestaw wpadł 

PSX_20230922_192301.jpg

 

Ty pudła prezentujesz? Pokaż jak sprzęcior stoi w domyślnej lokalizacji :) :P;) .

 

 

W dniu 20.09.2023 o 17:08, lobuz1 napisał(a):

Audio-Technica ATH-CK9 z wymienionym zawodowo kablem przez @Perul. Fajnie mieć serwis pod ręką, dzięki.

 

BTW: nóż też nowy- Raptorartur „Siostra Angeliny” ❤️

 

Pozdro z Zabrza.

IMG_2553.jpeg
 

IMG_2554.jpeg

 

Może nie z tematem zakupu. Ja rozumiem, że to wygoda, ale jakoś nigdy nie przekonałem się i już to raczej nie nastąpi (zwł. że nie wszystkie słuchawki do ucha sobie mogę wsadzić ze względu na obudowę niektórych) do takich słuchawek. Tylko takie na uszy. ;) .

 

Zestawik wygląda (bardzo) ładnie. :) 

Edytowane przez Introverder
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Jak gra w takim pomieszczeniu? 

Pomieszczenie to 35m2 na razie sie wygrzewa, natomiast jest to co lubię, srodek wysuniety na pierwszy plan, gora delikatna, szczegółowa, dół zwarty, miesisty ale nie nachalny. 

PSX_20220325_123713.jpg

Edytowane przez dj.licha
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zielinskitomasz napisał(a):

Nowy, dyskretny, stacjonarny transport cyfrowy.

Ładny, a jak jest rozwiązane chłodzenie, widziałem podobne, to miały dwa wentylatory, jeden dla Cpu a drugi dla Gpu.

Ja za transport używam dużego komputera z mostkiem Usb.

Niedawno, kupiłem  też mały mini komputer, ale ten jest 100%, pasywny, bez wentylatorów i na ssd i taki chyba jest najlepszą opcją jako transport.

 

 

IMG_20230210_114304 (Copy).jpg

IMG_20230209_202951 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zielinskitomasz napisał(a):

Nowy, dyskretny, stacjonarny transport cyfrowy. A nade wszystko godny wykonawca poleceń HQplayer'a.

i7??? Ja mam kompka Zotac na Celeron N3060 i wszystko działa. Włącznie z testowaną kiedyś konwersją ww locie na DSD. Ta konwersja zresztą i na Atomie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo650 napisał(a):

Ładny, a jak jest rozwiązane chłodzenie, widziałem podobne, to miały dwa wentylatory, jeden dla Cpu a drugi dla Gpu.
Ja za transport używam dużego komputera z mostkiem Usb.
Niedawno, kupiłem  też mały mini komputer, ale ten jest 100%, pasywny, bez wentylatorów i na ssd i taki chyba jest najlepszą opcją jako transport.

Fajny sprzęt. Gratuluję. Posiadany przeze mnie model ma jeden wiatrak na CPU oraz  w wersji z ramem i SSD m.2 również chłodzenie na dysku półprzewodnikowym.

Ja jednak zamawiałem wersję barebone a w tym przypadku wiatraka na SSD m.2 brak. Mam do dysku chłodzenie pasywne be quiet MC1.

Wiatraczek chodzi bardzo cicho przy ustawieniach auto. Bios jest również regulowany pod tym względem.
 

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):
i7??? Ja mam kompka Zotac na Celeron N3060 i wszystko działa. Włącznie z testowaną kiedyś konwersją ww locie na DSD. Ta konwersja zresztą i na Atomie działała.

Niektóre filtry HQplayera potrzebują porządnej mocy obliczeniowej. Niestety tutaj nie ma drogi na skróty.
Sprzęt ma poza tym inne istotne zastosowanie.
 

Edytowane przez zielinskitomasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zielinskitomasz napisał(a):

Fajny sprzęt. Gratuluję. Posiadany przeze mnie model ma jeden wiatrak na CPU oraz  w wersji z ramem i SSD m.2 również chłodzenie na dysku półprzewodnikowym.

Ja jednak zamawiałem wersję barebone a w tym przypadku wiatraka na SSD m.2 brak. Mam do dysku chłodzenie pasywne be quiet MC1.

Wiatraczek chodzi bardzo cicho przy ustawieniach auto. Bios jest również regulowany pod tym względem.

Twój również jest bardzo fajny i gratuluje zakupu.

Takie chłodzenie z pewnością się sprawdzi,  ten mój maluch jest komputerem przemysłowym i maksymalna temperatura jaką zmierzyłem na obudowie, to było bodajże 34 stopnie, to bardzo dobry wynik.

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

7??? Ja mam kompka Zotac na Celeron N3060 i wszystko działa. Włącznie z testowaną kiedyś konwersją ww locie na DSD. Ta konwersja zresztą i na Atomie działała.

Trochę się bawiłem w konwersje w locie z Pcm do Dsd i  przeszło przez moje ręce kilka różnych komputerów, od mini pc, poprzez kilka laptopów, a także duże stacjonarne zestawy.

Jestem ciekaw do jakich wartości doszedłeś z Celeronem a  także z Atomem.

temat jest przerobiony i są też wnioski na temat sprzętu, może podzielimy się swoimi wiadomościami.🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pablo650 napisał(a):

Jestem ciekaw do jakich wartości doszedłeś z Celeronem a  także z Atomem.

temat jest przerobiony i są też wnioski na temat sprzętu, może podzielimy się swoimi wiadomościami.🙂

Chodzi ci o rodzaj dsd? DSD 64 i 128. Wyżej to tylko marnowanie miejsca. Zresztą bawiłem się tym na KORG DS100m, a on odtwarzał pliki 128 maksymalnie. Konwersja odbywała się normalnie w locie, a tablet Colorovo w tym samym czasie nadawał się do netu jeszcze. Te wszelakie i7 czy i9 do muzyki to jak strzelać z armaty do much. Obecnie w konwersję do DSD i w ogóle w SACD, DSD się nie bawi e bo na moje ucho to nie ma sensu. Choć jak wiem, że leci DSD to gra gładziej, ale jak nie wiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafacio napisał(a):

Chodzi ci o rodzaj dsd? DSD 64 i 128. Wyżej to tylko marnowanie miejsca. Zresztą bawiłem się tym na KORG DS100m, a on odtwarzał pliki 128 maksymalnie. Konwersja odbywała się normalnie w locie, a tablet Colorovo w tym samym czasie nadawał się do netu jeszcze.

Sam zrezygnowałem z tego, a do konwersji używałem Matrixa X Sabre Pro z konwerterem Spdif a jako odtwarzacz programowy w większości to był Jriver.

Przez dłuższy czas miałem stabilne 512 i wszystkie poniżej, ale tylko na dużym komputerze, na laptopach było już słabiej bo na większym tylko 256, a na mniejszym stabilnie grało 128 i  więcej nie dało rady, związane to było z zasilaniem.

Na mikrokomputerach konwersja była stabilna do 128 w locie i też powyżej tej wartości zacinała się muza.

Ogólnie, przyjemnie się słucha takich plików 22Mhz, ale każdy sobie może sprawdzić, oczywiście jeżeli przetwornik pozwoli na taką konwersję i odtwarzacz programowy ma taką funkcję, że nie jest to takie proste.

Matrixa sprzedałem, spdif również, teraz mam Kinki Studio, który obsługuje Dsd ale tylko do 128, jednak rzadko z tego korzystam, ale zabawa jest przednia i zdobyte doświadczenie również🙂

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się elektronicznie zrobiło...
No może poza tym Ossian-em i Jethro
Znowu była giełda płytowa w moim mieście 4460bb07b5c571b6a80621005f318a7b.jpg4ec90f717935ae65549a5315888b2dcf.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek. 
Vokyl Erupt z kablem z miedzi srebrzonej 7n. 
Do rocka i muzyki elektronicznej świetne!
Kapitalny bas, przestrzeń i stereofonia a przy tym bardzo dobra średnica i wysokie tony. 
20230929_094520.thumb.jpg.39b267fa1617b1d9fc7abdc62d55fb5b.jpg
Można ich grę do czegoś porównać?
To taki bardziej gaming headset czy już słuchawki do muzyki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RIH napisał(a):

Można ich grę do czegoś porównać?
To taki bardziej gaming headset czy już słuchawki do muzyki? emoji846.png

Stworzone niby jako headset (dlatego mają też zestaw kabli z mikrofonem), ale jednocześnie nadają się do muzyki.

Porównywałem je z Fostexami TH610 (z kablem Audeos miedzianym) i uważam, że są od nich lepsze.

Na razie trochę jeszcze za mało czasu z nimi spędziłem, żeby coś więcej napisać, bo mam je od tygodnia. Względem Fostexów - większa dynamika, więcej basu, ale nie takiego, który zalewa inne pasma, lepsza przestrzeń i trochę delikatniejsza góra niż w Fostexach, przez co mogę podjechać w nich wyżej z głośnością przez co stają się jeszcze bardziej rozrywkowe. Wczoraj słuchałem na nich płyty Riverside "Live acustic" i grały świetnie. Fostexy są lepsze do cichego słuchania. Na Vokylach słuchając cicho trochę za bardzo dominuje bas. Trzeba podkręcić głośność i wtedy reszta pasma się wyrównuje a przy okazji trudno się powstrzymać od rytmicznego tupania :) 
Słuchałem na nich ostatnio też płyty A Perfect Circle - cMOTIVe no i te słuchawki są do takiej muzyki jakby stworzone.
Podobnie przy Daft Pank. 

Spora w tym dźwięku tez zasługa kabla. Stockowe to takie gamingowe kabelki. Niestety do tych słuchawek nie pasują standardowe kable ze złączem 2,5mm. 

 

W razie czego dokładna recenzja tutaj - https://www.audio-holic.pl/index.php?option=com_rsblog&view=post&id=34:test-vokyl-erupt-recenzja-mega-bas&Itemid=226 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzone niby jako headset (dlatego mają też zestaw kabli z mikrofonem), ale jednocześnie nadają się do muzyki.
Porównywałem je z Fostexami TH610 (z kablem Audeos miedzianym) i uważam, że są od nich lepsze.
Na razie trochę jeszcze za mało czasu z nimi spędziłem, żeby coś więcej napisać, bo mam je od tygodnia. Względem Fostexów - większa dynamika, więcej basu, ale nie takiego, który zalewa inne pasma, lepsza przestrzeń i trochę delikatniejsza góra niż w Fostexach, przez co mogę podjechać w nich wyżej z głośnością przez co stają się jeszcze bardziej rozrywkowe. Wczoraj słuchałem na nich płyty Riverside "Live acustic" i grały świetnie. Fostexy są lepsze do cichego słuchania. Na Vokylach słuchając cicho trochę za bardzo dominuje bas. Trzeba podkręcić głośność i wtedy reszta pasma się wyrównuje a przy okazji trudno się powstrzymać od rytmicznego tupania  
Słuchałem na nich ostatnio też płyty A Perfect Circle - cMOTIVe no i te słuchawki są do takiej muzyki jakby stworzone.
Podobnie przy Daft Pank. 
Spora w tym dźwięku tez zasługa kabla. Stockowe to takie gamingowe kabelki. Niestety do tych słuchawek nie pasują standardowe kable ze złączem 2,5mm. 
 
W razie czego dokładna recenzja tutaj - https://www.audio-holic.pl/index.php?option=com_rsblog&view=post&id=34:test-vokyl-erupt-recenzja-mega-bas&Itemid=226 
Dzięki za podzielenie się opinią
Kupowałeś w jakimś sklepie czy udało się używki upolować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności