Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Bo zostało mi niecałe 9 zł w portfelu Empik i mogłem bezpowrotnie stracić te środki to kupiłem sobie płytę…a drugą za podwojony koszt tej pierwszej. 😊

IMG_2307.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Pucharek szczególnie za kalimbę - bardzo lubię jej dźwięk :)

W dniu 26.08.2023 o 18:53, szugary68 napisał(a):

tylko nie rozumiem tego całego hejtu na tę markę ......

A propos hejtu na Marantza - to mi gra jako źródło (CD, pliki, FM) już 12 lat:

image.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem CR401. Fajny sprzęt. Poza tym przez dłuższy czas za sprzęt do kolumn robił mi wiekowy zestaw Pianocraft RX-E200 z odtwarzaczem z kompletu. Napędzało to bez problemów różne kolumny, włącznie z AP Spark. Potem zachciało mi się nowoczesności i za grosze sprzedałem Yamahę. Od czasu zakupu kilka lat temu Cyrusów nie mam już rzutów zakupowych na sprzęt kolumnowy. W sumie na słuchawki od długiego czas też już nie. Te starsze Pianocrafty seria 100 czy 200 to moim zdaniem najładniejszy sprzęt audio wszechczasów.

A w temacie. Niedawno kupiłem sobie wkładkę do starych płyt AT-VM95C i był to kompletnie bezsensowny zakup. Raz użyłem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafacio napisał(a):

Kiedyś miałem CR401. Fajny sprzęt. Poza tym przez dłuższy czas za sprzęt do kolumn robił mi wiekowy zestaw Pianocraft RX-E200 z odtwarzaczem z kompletu. Napędzało to bez problemów różne kolumny, włącznie z AP Spark. Potem zachciało mi się nowoczesności i za grosze sprzedałem Yamahę. Od czasu zakupu kilka lat temu Cyrusów nie mam już rzutów zakupowych na sprzęt kolumnowy. W sumie na słuchawki od długiego czas też już nie. Te starsze Pianocrafty seria 100 czy 200 to moim zdaniem najładniejszy sprzęt audio wszechczasów.

Tego CR401 znam tylko ze zdjęć, nigdy nie miałem z nim do czynienia.

Jak kupowałem tego Marantza, to szedłem do łódzkiego Top Hi-Fi z zamiarem zakupu Pianocrafta MCR-550. Ale mieli też tego M-CR503, więc poprosiłem o podłączenie i porównanie Yamaha vs. Marantz (oba na głośnikach z Pianocrafta) - no i Marantz bardziej przypadł mi do gustu nie tylko dźwiękiem, ale też wygodniejszą obsługą podczas słuchania plików z pendrive'a. Kiedyś grał mi z głośnikami, teraz tylko jako źródło w systemie słuchawkowym - jako jeden z niewielu minisystemów ma wyjście RCA i można podłączyć np. wzmacniacz słuchawkowy, co też uczyniłem - bo z tej jego słuchawkowej "dziurki" nawet KPP grały słabiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Niestety, ale w tamtych czasach Yamaha nie ogarniała grania z pendrive. Wszystkie utwory szły alfabetycznie do jednego wora.

Ano właśnie, a Marantz M-CR503 i Denon D-M38 (którego też wtedy sprawdzałem) rozpoznawały foldery. Dodatkowo tamta Yamaha miała bardzo ostrą górę, a Marantz grał bardziej środkiem - tak, jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PXL_20230828_122629461-01.thumb.jpeg.a801f17d21266aedacfd52c8bf28b1df.jpeg

 

Odebrałem Fiio FF1 .

 

Na szybko: wielki minus za to, że zapowiadany głośno standard 2-pin, pozwalający w domyśle na wymianę kabelka, okazał się tak wyprofilowany, że wchodzi do niego tylko kabelek z zestawu.

Żaden inny (a mam 2-pinowych przewodów całą kupkę) nie pasuje - stem słuchawki ma wycięcie w kształcie owalu (na dodatek z jakimś rowkiem /prowadnicą wewnątrz), a przewody bezpośrednio przy pinie są jednak prostokątne.

 

 

Grają nie najgorzej, w tej półce cenowej może nawet dość dobrze.


Strojenie naturalne, raczej ciepławe (letnie?), ale scena i pozycjonowanie nie tak spektakularne, jak można by tego oczekiwać.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

Zastępca moich Beoplay A1, który wpadł mi bardzo w ucho... Sonos ERA 300🎶🥰🎶 Dziękuję @Weird_O🙂👍🥇

 

20230828_070838.jpg

 

20230828_070804.jpg

 

Moja pierwsza lampa od Western Electric... legendarna 421A - takiego basu Audio Techniki jeszcze nie miały :)

 

20230828_070821.jpg

 

I aby muzyki nie tylko słuchać... zastępca mojego dotychczasowego maleństwa, tj. kalimba z drzewa różanego SEEDS (C major), o której marzyłem od wielu miesięcy, o pięknym, ciepłym, barwnym, eufonicznym brzmieniu🎶🥰🎶

 

20230828_072114.jpg

 

20230828_072054.jpg

Gratulacje Przemku. Co za piękne i ostre zdjęcia kalimby- gratulacje nr 2 ;) 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2023 o 09:14, Bednaar napisał(a):

@Tytus1988 Pucharek szczególnie za kalimbę - bardzo lubię jej dźwięk :)

A propos hejtu na Marantza - to mi gra jako źródło (CD, pliki, FM) już 12 lat:

image.jpeg

 

Dziękuję!🙂👍 Również bardzo lubię dźwięczne, subtelne brzmienie kalimby, a także jej niewielkie rozmiary, które umożliwiają jej zabranie w każde miejsce :) Gdybyś chciał, mógłbym podesłać jako upominek moją dotychczasową i dodać jeszcze drobny płytowy gratis :) Pięknie się prezentuje Twój Marantz💎🥇

 

W dniu 28.08.2023 o 14:36, lobuz1 napisał(a):

Gratulacje Przemku. Co za piękne i ostre zdjęcia kalimby- gratulacje nr 2 ;) 

 

Dziękuję i również gratuluję zakupów!🙂👍🥇 Jestem ogromnie wdzięczny Tobie za udzielane wskazówki do fotografii, a szczególnie za możliwość zakupu Nikona, z którego robienie zdjęć sprawia mi dużo radości oraz umożliwia kreatywniejsze podejście do ich wykonywania🙂 

 

Również pozostałym Kolegom gratuluję zakupów i życzę wszystkim pięknego dnia!🌞

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

No to sprawdźmy czy faktycznie takie fajne ;) 

 

 

 

IMG_0229.jpeg

 

Pisz pisz na gorąco bom na urlopie i swoich za tydzień posłucham. 😄

 

Chyba, że cienizna to lepiej nie pisz.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał(a):

 

Pisz pisz na gorąco bom na urlopie i swoich za tydzień posłucham. 😄

 

Chyba, że cienizna to lepiej nie pisz.

 

Jest spoko ale na pewno nie az tak jak to ktoś pisał gdzieś, że myślał, że kosztują 3k po odsłuchu w ciemno ;) 

 

Troche się podgrzeją to coś napiszę więcej - w każdym razie za te 6 czy nawet 8 stówek zdecydowanie warte sprawdzenia jak ktoś szuka zamknietych.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Dirian fajnie podsumował - w swojej cenie bardzo przyjemne słuchaweczki.

W sumie spodziewałem się, że będą tłukły basiorem niemiłosiernie a wcale tak nie jest - tzn dół jest podbity ale nie do przesady. Zaskoczyła mnie scena (jest szeroko na boki) i detal (jest go sporo).

Bas mógłby być lepiej zdefiniowany i schodzić niżej ale no kurde to suchawy za 6 stów.

Dodam, że lepiej grają na mocnym wzmaku. Słuchałem najpierw na Mojo2 (obowiązkowo z crossfeedem na maxa) i góra potrafiła dać się we znaki, czasem było za ostro, natarczywie.

W domu na Violectric 340 jest inna bajka - dźwięk jest bardziej spójny, dociążony - kurde naprawdę jest spoko. 

Ciekawe czy coś się zmieni jak trochę pograją.

 

 

Edytowane przez Weird_O
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2023 o 09:54, lobuz1 napisał(a):

200 sztuk gąbeczek, tak na zapas 😅. Dzięki @Perul za cynka.

IMG_2310.jpeg

IMG_2311.jpeg

Te pianki padają jak muchy, jaka jest ich trwałość i jak je się przechowuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Te pianki padają jak muchy, jaka jest ich trwałość i jak je się przechowuję?

Nie wiem. Kupiłem je niedawno-200 sztuk za 16zł z przesyłką to dobra cena i mam na zapas. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Nie wiem. Kupiłem je niedawno-200 sztuk za 16zł z przesyłką to dobra cena i mam na zapas. 😊

Ja mam duże pudło padów różnego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2023 o 07:28, Tytus1988 napisał(a):

Moja pierwsza lampa od Western Electric... legendarna 421A - takiego basu Audio Techniki jeszcze nie miały

Super, nie pytam o cene:)) Jestem ciekawy różnicy do Tung Sol 5998. Niektórzy mówią, że to takie lepsze 5998, a niektórzy , że to tylko brand inny. Porównywałeś może?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bpiotrow13 said:

Super, nie pytam o cene:)) Jestem ciekawy różnicy do Tung Sol 5998. Niektórzy mówią, że to takie lepsze 5998, a niektórzy , że to tylko brand inny. Porównywałeś może?

Widzę, ze teraz na ebay można kupić jedną używaną sztukę z USA za 110$ więc nie tak drogo. I to od bardzo zaufanego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności