Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, RIH napisał(a):

Gratki, jakieś niskie tony w Rode się ostały czy "monitorowo"? emoji6.png
 

Rode - mają jakiś specjalny kabel. Nie pasują standardowe, niektórzy twierdzą że pałąki się łamią. Co do dźwięku to nie ma zastrzeżeń z recenzji. Rhode widziałem wypuściło wiele modeli tych słuchawek. Dlaczego akurat ten model który został zakupiony jest najlepszy od innych modeli?

I są Made in Australia czy Made in China. Prawdopodobnie Designed in  Australia w Sydne.

Na tym filmiku pitoli że Made in Australia. W 7min 50sekund

 

Edytowane przez marco-polo
dodanie linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Rode - mają jakiś specjalny kabel. Nie pasują standardowe, niektórzy twierdzą że pałąki się łamią. Co do dźwięku to nie ma zastrzeżeń z recenzji. Rhode widziałem wypuściło wiele modeli tych słuchawek. Dlaczego akurat ten model który został zakupiony jest najlepszy od innych modeli?

Kabel jest o tyle specjalny, że trzeba go przekręcić/zablokować w muszli i zwykły jack nie będzie pasował.

 

Pałąki się nie łamią, tylko blokada regulująca wysokość, ale jak z tym naprawdę jest, to niewiadomo, w HD600 też ludzie łamali pałąki, a mnie się to nigdy nie przytrafiło, choć miałem egzemplarzy z tym pałąkiem z kilkanaście. ;)

 

Brzmieniowo się bronią, szczególnie w swojej cenie i budowie zamknietej - izolacja przeciętna.

 

Z tego, co się orientuję, to sa tylko dwa modele, jeden z mikrofonem, drugi bez i ten właśnie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Nie bardzo Was rozumiem 😀 Albo pomyliłem użytkownika ;)

Niefortunna pomyłka ale wyszło zabawnie zupełnie jak w Akademii Policyjnej :

Sorki Michał ale musiałem 😂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neonlight napisał(a):

Kabel jest o tyle specjalny, że trzeba go przekręcić/zablokować w muszli i zwykły jack nie będzie pasował.

 

Pałąki się nie łamią, tylko blokada regulująca wysokość, ale jak z tym naprawdę jest, to niewiadomo, w HD600 też ludzie łamali pałąki, a mnie się to nigdy nie przytrafiło, choć miałem egzemplarzy z tym pałąkiem z kilkanaście. ;)

 

Brzmieniowo się bronią, szczególnie w swojej cenie i budowie zamknietej - izolacja przeciętna.

 

Z tego, co się orientuję, to sa tylko dwa modele, jeden z mikrofonem, drugi bez i ten właśnie posiadam.

Wyprodukowane w Australii w Sydney? Po prostu wiem że wysoko stoją w rankingu. NIe sądzę że są złe tylko się po prostu zastanawiam czy odnajdę w nich coś szczególnego co inne słuchawki nie mają. Dlatego te moje pytania z ciekawości a nie z natręctwa czy uszczypliwości. Po prostu nie chciałem być niegrzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, x86 napisał(a):

Niefortunna pomyłka ale wyszło zabawnie zupełnie jak w Akademii Policyjnej :

Sorki Michał ale musiałem 😂 

Haha.. dokładnie, a Akademia Policyjna rządzi. 😁👍

 

3 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Nic nie szkodzi, nie było tematu, widocznie pomyliłem użytkownika :)

Heh.. a ja myślałem, że bekę kręcisz ze mnie?! 😁🤔😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Wyprodukowane w Australii w Sydney? Po prostu wiem że wysoko stoją w rankingu. NIe sądzę że są złe tylko się po prostu zastanawiam czy odnajdę w nich coś szczególnego co inne słuchawki nie mają. Dlatego te moje pytania z ciekawości a nie z natręctwa czy uszczypliwości. Po prostu nie chciałem być niegrzeczny.

Żadnej uszczypliwości, czy natręctwa nie odczułem, spokojnie, bez spiny. 🧘😉

 

Na kartonie widnieje, że zaprojektowano i wykonano w Australii - ale jakie to dzisiaj ma znaczenie?! 🙂

 

Myślę, że są wyjątkowe, pod względem budowy i brzmienia, które jest na bardzo dobrym poziomie technicznym, nie koloryzują, masz kawę na ławę, to nie są typowe audiofilsko strojone słuchawki, dostajesz surowy, dobitny dźwięk z lekko wycofaną górą i bez sybilantów. Scena jest mała, za to nadrabiają fajną holografią i precyzyjnym pozycjonowaniem.

 

Porównywałem je sobie w sklepie z ATH-M70X, które też dobrze grały, ale od pierwszych nut Rode mnie zaintrygowaly swoim szczerym brzmieniem, z bliską średnicą, jak w Sennheiser'ach, co się raczej nie zdarza zbyt często, a z kolei jest bardzo przeze mnie pożądane, stąd zapadła szybka decyzja o zakupie.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, neonlight napisał(a):

Żadnej uszczypliwości, czy natręctwa nie odczułem, spokojnie, bez spiny. 🧘😉

 

Na kartonie widnieje, że zaprojektowano i wykonano w Australii - ale jakie to dzisiaj ma znaczenie?! 🙂

 

Myślę, że są wyjątkowe, pod względem budowy i brzmienia, które jest na bardzo dobrym poziomie technicznym, nie koloryzują, masz kawę na ławę, to nie są typowe audiofilsko strojone słuchawki, dostajesz surowy, dobitny dźwięk z lekko wycofaną górą i bez sybilantów. Scena jest mała, za to nadrabiają fajną holografią i precyzyjnym pozycjonowaniem.

 

Porównywałem je sobie w sklepie z ATH-M70X, które też dobrze grały, ale od pierwszych nut Rode mnie zaintrygowaly swoim szczerym brzmieniem, z bliską średnicą, jak w Sennheiser'ach, co się raczej nie zdarza zbyt często, a z kolei jest bardzo przeze mnie pożądane, stąd zapadła szybka decyzja o zakupie.

Test demo i muszę przyznać że grają ładnie. Neutralnie, nie ma podbić ani sybilantów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

@Tytus1988 Panie Prezesie Stowarzyszenia „Lampy to też audio” melduję wykonanie zadania!

Przy okazji polecam Thorstena- bardzo miły, profesjonalny gość, który ma dużo ciekawych lamp a większość z nich nie jest wystawionych w sklepie. Warto więc zadzwonić/napisać. No i ten list- to lubię.


Kupiłem też płyty.

 

 

IMG_1662.jpeg

IMG_1663.jpeg

IMG_1664.jpeg

IMG_1666.jpeg

IMG_1667.jpeg

 

Dziękuję Adamie, ale żaden ze mnie prezes 😅 Bardzo się cieszę, że udało się Tobie kupić parkę lamp Marconi, które należą do jednych z najlepszych lamp 6AS7G, oferując wspaniałą czystość dźwięku w połączeniu ze znakomitą muzykalnością. Gdybym nie zamówił z USA Western Electric 421A, chyba skusiłbym się na nie do Fulianty Audio ST-18😉 Teraz na pewno Sinus będzie jeszcze częściej używany, a muzyka z niego płynąca dostarczała jeszcze więcej radości :)) Przy okazji chciałem podziękować za dzisiejsze przemiłe spotkanie oraz kolejną udaną transakcję!🙂👍🥇

 

2 godziny temu, neonlight napisał(a):

Pojedynek klasyka z debiutantem, czyli HD650 (bo zawsze o nich marzyłem, a nigdy nie miałem 🤥) i Rode NTH-100 (bo są piękne w swej prostocie, mega wygodne i brzmią kapitalnie - po lekkim potraktowaniu EQ - jak na swoją półkę cenową).

 

Obie pary grają średnicowo, ciemno i bezpośrednio, czyli tak, jak lubię i generalnie są niewielkie różnice w charakterze pomiędzy nimi, więc jak ktoś potrzebuje zamknięty odpowiednik HD650, to śmiało może startować do Rode NTH-100. 😉👍

 

 

IMG_20230720_210414.jpg

 

Gratuluję zakupu Krzyśku oraz dziękuję za podzielenie sie spostrzeżeniami na temat brzmienia wspomnianych modeli!🙂👍🥇

 

W dniu 16.07.2023 o 08:48, Weird_O napisał(a):

 

Bardzo czysto i przestrzennie. Ogólnie inna liga niż np. głośniki BT, które znałem do tej pory (jbl clip, marshall killburn II). Całkiem inna jakość - nie jest to zlana w jedno podbita V-ka, a swobodny, szczegółowy, rozdzielczy, czysty, a przy tym przyjemny w odbiorze dźwięk.

Ma ciekawą konstrukcję - dźwięk wydobywa się ze wszystkich stron a nie tylko z przodu, przed pierwszym użyciem Sonos skanuje akustykę pomieszczenia i na jej podstawie dostraja się do wnętrza i to serio robi robotę. Całościowo fajna sprawa, jedyne co mi trochę nie pasuje to kolor haha, czarny byłby mega!

 

 

Dziękuję Piotrku za podzielenie sie opinią na ich temat!🙂👍🥇 Jak będzie okazja z przyjemnością posłuchałbym na nich muzyki oraz sprawdził na tle Beoplay A1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Aż musiałem się przejść do tematu Nighthawków i rzeczywiście pomyliłem @neonlight z @Artorias. Przepraszam, moja wina 😄 

Hawki ponad wszystko. Zepsute, to one mogą być na zepsutym torze :D

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie lubię Hawki, więc nie zgodzę się, że one grają jak zepsute, ale jak najbardziej rozumiem też, że nie każdemu podpasuje ich granie :)

 

Raz jeszcze najmocniej przepraszam za wczorajszą pomyłkę użytkowników. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy połączeniu z telefonem mogę zmieniać utwór na kolejny / poprzedni, dłużej trzymając przyciski głośności - ale to tylko dlatego, że w samym telefonie mam ustawione, że długie przyciśnięcie (w domyśle: przycisków telefonowych) daje taki efekt.

Wszędzie indziej (DAP, Windows) przytrzymanie + może okazać się dość bolesne - AP20 raz dwa wespnie się na zabójcze poziomy głośności.

Na play/pause nie mam żadnego tricku.

 

Nie rozładowywałem go jeszcze do końca, bo nie mam w zwyczaju tak robić z jakimkolwiek urządzeniem elektrycznym, ale po około 3 godzinie słuchania po wyjściu zbalansowanym dioda zmienia kolor informując, że zostało 50% baterii. Może do 7 h wytrwa. W każdym razie producent deklaruje 7,5 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

JCALLY AP20

Ile to mam mocy wyjściowej? Przejrzałem aukcje na Ali, ale nigdzie nie napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być wyrocznią, bo tak się składa, że Tanchjim Space był porządnie pomierzony (klik) i według tego trudno o lepszy technicznie sprzęcik, zwłaszcza o takich wymiarach.

 

JCALLY to natomiast kot w worku. Nie zdziwiłbym się, jeśli byłbym jedyną w Europie, która się na niego skusiła i cokolwiek o nim napisała. Ze świecą szukać jakichkolwiek innych relacji.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie: pod moje zastosowania z tej dwójki wolę jednak JCALLY.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności