Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Evil: zdjęcia ok, to tylko takie moje luźne skojarzenie, ze względu na "kółko" pod maskownicą. Kolekcja, jak napisał Fatso, piękna.

 

:)

 

Dzięki @ortega. Może jeszcze jakiś model vintage znaleziony okazyjnie do kolekcji dojdzie (również AKG), ale naprawdę słysząc jak to wszystko gra, przyznam się tak jakoś nie mam już ochoty na dalsze eksperymenty. Po prostu ciekawość ustępuje pola relaksowi i czystej przyjemności słuchania muzyki.

 

Jedyny minus takiej zabawy - koszta. No i ewentualnie czas, aby każdą parę doprowadzić do stanu jak najbliższego oryginałowi. W tej chwili np. K500 są po prostowaniu emblematów, pełnym czyszczeniu oraz najbardziej żmudnej rzeczy: wymianie sznureczków ściągających. W K400 z kolei przeprałem nausznice, kompletnie wyczyściłem ażury i również zmieniłem sznureczki na nowe. Posłużą myślę kolejne 5-10 lat spokojnie. Poszły na obie pary dwa wieczory. Z DFami zaś siedziałem tydzień, aby je doczyścić i wypucować. Robota można powiedzieć dla bardzo cierpliwych.

 

 

Piękna kolekcja, gratulacje!

 

Dziękuję Miłoszu. Aczkolwiek uważam, że Twoja kolekcja i ostatnie zakupy (Cayin model 6) robią znacznie większe wrażenie (również cenowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Mam jeszcze kilka ujęć na dysku jak widzę, więc wrzucam:

 

 

DSC_0045.jpg

 

DSC_0030.jpg

 

 

Jak przyjdzie sprzęt, może uda mi się zaaranżować jak pisałem większą sesję w weekend i wyjdzie to jeszcze ciekawiej.

 

*(zdjęcia dorzuciłem też do poprzedniego postu zakupowego)

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej powiedział, że K1000 to takie słuchawki z kanibalistycznymi iPodami (w stylu Hannibala Lectera) zamkniętymi dla bezpieczeństwa w klatkach :D

Ale jest w nich piękno i "zazdraszczam" Ci, Evilu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, co i tak nie zmienia mojego postrzegania K1000, dla mnie są ohydne z wyglądu, aby zagrać potrzebuje tak jak HD800 dopasowanego wzmacniacza, najlepiej z wyjścia głośnikowego.

 

Dziękuję. Zgoda że potrzebują knobów głośnikowych w pierwszej kolejności, aby ewaluacja była jakkolwiek zakończona powodzeniem bez słyszenia za plecami "Pan jeszcze nie wie na co je stać". Różnica między dopakowanym zbalansowanym M-Stagem a wyjściami głośnikowymi była faktycznie spora, od razu większa werwa, lepsze prowadzenie, kontrola, dźwięk się "układa" samodzielnie.

 

Ale nie taki diabeł straszny w kwestii tonalności (i wyglądu). Mi zagrały zjawiskowo już z Yamahy, a to przecież budżetówka, ale możliwe, że całkiem dobrze udało mi się wstrzelić synergicznie, bo to lekka V-ka z całkiem dobrą sceną. Lubię ją dlatego, że daje mi świetny punkt wyjściowy do jakichkolwiek decyzji zakupowych, także za jakiś czas będę mógł pomyśleć o upgrejdzie i jednocześnie nie stawać przed koniecznością trudnej sprzedaży drogiego sprzętu, tylko łatwej i szybkiej rozsądnie budżetowego. Kolumny zapewne też na tym skorzystają, także byłby to podwójny sukces. Na tą chwilę jednak z zakupami jestem już obrobiony i po tym, jak świetnie pozostałe nabytki zgrały się z S16, nie planuję właściwie już niczego więcej w najbliższym czasie.

 

 

Evil, powiedz lepiej u kogo takie rarytasy kupiłeś i oddaj kilka lajków :lol:

 

Egzemplarz K1000 posiadany przeze mnie udało mi się nabyć dzięki ogromnej pomocy użytkownika @Mayster, wysoce łakomego na lajki, za co mu serdecznie dziękuję i zachęcam do dania mu kilku, aby czuł się usatysfakcjonowany. :):P:D:lol:

 

K400 zostały nabyte od użytkownika Eldamari dosłownie dwa dni temu, zaś K500 zakupiłem od czesia89, którym już podziękowania złożyłem drogą prywatną i w komentarzach. Obie transakcje bardzo udane a i sami sprzedający również bardzo mili i uprzejmi.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo, też to jest niedoceniane aby napędzać słuchawki z wyjścia głośnikowego z odpowiednim dopasowaniem,

choć akurat k1000 nie potrzebują przystawki, tylko delikatnej ręki do kręcenia gałeczką.

Dzięki, idą piękne święta, dobrze jest mieć takie hobby, życzę wszystkim dobrych wymarzonych prezentów audio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowany behringer ultramatch na ll1517 ze zmienioną kością i shigaraki clone. Na chwilę obecną jest to najlepszy DAC i Cd player jakiego miałem i nie chcę sprzedawać i może zostać ze mną tak jak hd565, których nie sprzedam :). Paweł po świętach możemy się zgadać jak coś ;)

 

IMG_0194.JPGDSC_3009.JPG

Edytowane przez down32
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności